• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Stratrajik Oyunlar
TÜM YAZILARI

Oruç tut bizi sıhhat bulalım!

01 Nisan 2022
A


Prof. Dr. Ahmet Maranki İletişim: [email protected]

Cuma’yı cumartesiye bağlayan gece ilk sahura kalkıyoruz. Ramazan’ın tüm İslâm âlemine bereket getirmesini dilerken, Ramazan’da gökyüzünde beklenen alâmetlerle ilgili Efendimiz as’ın ikazıyla başlayalım:

“Ramazan’ın 15’inde Cuma günü kuşluk vaktinde bir sayha (gökten bir ses) olur. Bu, Ramazan’ın ilk gününün cumaya denk geldiği ayda olur. Uyuyanı uyandıran bir hidde (çöküş, yıkılış) olur. O gecede esir kadınlar odalarından çıkar, hür olur. O, deprem ve nezlenin çok olduğu bir senedir. Ramazan’ın 15’inde cuma günü sabah namazını kıldığınızda evinize girin, pencerelerinizi kapatın, bedeninizi koruyun, kulaklarınızı kapayın, sayha (gökten gelen sesi) duyduğunuzda Allah’a secde edin ve şöyle deyin: Subhanel Kuddüs, Subhanel Kuddüs, Rabbünel Kuddüs (Ey Rabbimiz Sen Kusursuzsun, Sen Yücesin!). Kim böyle yaparsa kurtulur, kim yapmazsa helâk olur.” Nuaym bin Hammad, Fiten, s.151

ŞEYTAN AKLI, BOŞ DURMUYOR!

“Ukrayna’da tespit ettiğimiz bio laboratuvarların sahibi Biden’ın oğludur! Bu laboratuvarlarda hayvan deneyleriyle Salmonella, Brucella, Şarbon gibi hayvan kaynaklı hastalıklarını yayma ve yapay et üretimi yapılmaktadır!” diyen Putin ve muhalif cephede yaşatılanlar tamamen bir yazılı senaryonun bir parçası Gelecekteki yapay ete ve suni gıdalara hazırlığın bir parçasıdır!

Tüm spekülatif hadiselerin hedefinde Türkiye var!

Habitat kirletildi!

Florayı zenginleştiren, bitkilerin üretimini sağlayan arı nesli faydalı börtü böcek giderek yok oluyor!

Manyetik kuzey rüzgârları, 3.5 asit derecesindeki yağmurları ve kimyasal ağır metallerle yüklü karı taşıdı ve toprak, hava, su geri dönüşü zor şekilde zehirlendi!

Topraktaki zehirler yağmurlarla denizlere oradan havaya, tekrar yağmurlarla bu sirkülasyonla insanlık da giderek zehirlenmeye devam ediyor!

 ORUÇ HEP YANLIŞ ANLAŞILDI!

Oruç zahiren bir ibadettir. Yaratıcı’ya hürmettir. Fakat, metafizik boyutta bedene faydaları, modern tıbbın çok üzerindedir! Kulağın orucunu haram dinlememek, gözün orucun harama bakmamak, burnun orucu haram koklamamaktır! Bu organların hemen arkasındaki epifiz bezinin yara almadan sağlıklı bir şekilde çalışması da hayati önemdedir!

Hâlâ kolayla, mısır şurubuyla, 900 çeşit domuz katkılı paket-market ürünüyle sahur-iftar yapan gâfillere, lütfedip de bir kelâm etmeyen sözde bilim ve din adamlarını kınarken gerçek bilim ve din adamlarından toplumu helâl lokmaya sevk edecek tebliğlerini bekliyoruz!!?

“Şeytan Aklı” geçtiğimiz Ramazan’ı maskeli, mesafeli, enjeksiyon kuyruklarında ve teravihsiz olarak yaşattı! 

Azgın, kudurgun, istikameti kaymış, ilim ve bilim adına seküler Allah’sız kitapsız, hiçbir mistik değere kıymet vermeyen iki yüz üniversitenin diplomalı işsizleriyle ilim, tarih, kültür ve inancından yoksun, hiçbir değeri olmayan, hiçbir şeye kıymet vermeyen mankurt bir nesil yetiştirildi ve yetiştirilmeye de tedbir alınmazsa yeni nesil uçuruma doğru hızla gitmeye devam edecek!

 Yeni nesilin inanç karnesi çok kötü!

Beş vakit namaz %15’e, “Temizlik imanın yarısı!” iken gusül %10’a indi! 

Bedenen ve ruhen hasta bir toplumda Oruçtan hiç bahsetmek istemiyorum! 

Din toplumun esası!

İhyay-i din ile olur bu milletin ihyası!

Gerçek dini kurallar uygulanmadıkça bu milletin ihyası asla, katiyetle mümkün değildir!

TOPLUMSAL YOK OLUŞTAN UZAKLAŞARAK YENİDEN DOĞMAK MÜMKÜNDÜR!

Manen olduğu kadar madden de, fiziksel problemlerimizden kurtulmak, kadîm metodlarla mümkündür! Bir insan 25 kiloya kadar atık biriktirebilir! Bu atıklar sentetik, katkılı, kimyasal atıklardır. Esas hastalığa sebep olan “yanlış ve zararlı beslenme”dir. Vücut biriken atıkları doğal sistemi ile bedenden atar!

Bu temizlik faaliyetinde ateş yükselir, hâlsizlik olur, akıntılar olur, baş ağrır fakat bunlar külfet değil rahmettir! Vücut kalıntıları atamayınca, öğütücü olan bakterileri getirir ve onlar iltihap yapar. Bu iltihap bir nevi ‘köpürterek temizleme’dir! 

Yani iltihap da rahmettir! Bakteriler de kalıntıları atamazsa devreye, terminatör asker olan virüs, bakteri ve diğer vazifelilerle rahatsızlıklar kökünden temizlenir. İşte oruçta bunun bir parçasıdır!

Yani bu virüs, bakteri gibi bedenimizdeki faydalı mikroplar dostken; ilâç firmaları “virüs bakteri öldürüyoruz…” diyerek ne yapıyor! 

İlaçlar yavaş yavaş öldürüyor mu yoksa?

Riyazat denen ve Ay takvimine göre bedensel-ruhsal arınma amaçlı tutulan oruçlar, İsa as’ın, Musa as’ın dininde de, bütün mistik inançlarda da vardır. Üç günlük kameri aylardaki Oruçlar yanında, bir ilâ yedi gün arasında aç kalınarak, kalın bağırsak, karaciğer temizlenir. Dört saatlik hazımda büyük mikroplar küçüklerini yiyerek yaklaşık 16 saat boyunca bedende temizlik yapar!

Orucu böyle tutarsak o zaman sıhhat buluruz!

“Hiç düşünmez misiniz, Hiç akletmez misiniz!!?”“Temizlik imanın yarısıdır!” hükümleri ortadayken, riyazat-detoks-bedensel ruhsal arınmalarımızı, Nuh’un gemisinden çıkan değişmemiş ata tohumlarından gıdalarla mümkünse inovatif yüksek katma değerli besin destekleri ile takviye ederek, “Oruç tutup sıhhat bularak” sağlığımıza kavuşmamız mümkündür! 

Ramazan’ımız mübarek olsun.. Vesselâm.

 WhatsApp İhbar Hattı: 530 200 00 96

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ADİL

GÜZEL DEĞİNMİŞSİNİZ ALLAH SİZLERE HAYIRLAR VERSİN
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23