Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi!!!

16 Nisan 2019 Salı

Dünyanın en büyük işadamlarından, Apple’ın kurucusu Steve JOBS diyor ki;

“Hayattaki en iyi altı doktor; güneş, dinlenmek, egzersiz, sağlıklı yemek, özgüven ve arkadaştır!”

56 yaşında ölen Steve JOBS’ın son yazısı; “İş hayatında büyük başarılara ulaştım. Fakat iş dışında mutluluğum çok az oldu. Ölümle yüzleştiğim şu anda, hayatımı gözlerimde canlandırırken fark ettim ki gururlandığım şöhretim ve servetim ölümün karşısında ne kadar da manasızmış...

Arabanızı kullandırmak için, size para kazandırması için birilerini işe alabilirsiniz; ama hastalığınızı taşıması için kimseyi işe alamıyorsunuz!..

Ailenize, eşinize, arkadaşlarınıza çok kıymet verin ve sevin. Kendinize iyi davranın ve insanlara değer verin. Yaşlandıkça ve ümit ediyorum akıllandıkça; fark ediyorsunuz ki 300 dolarlık saat de 30 dolarlık saat de aynı zamanı gösteriyor. İç huzurun bu tarz şeylerle elde edilmediğini anlıyorsunuz.

İster first class, ister ekonomi uçun, uçak düşerse siz de düşeceksiniz!

Kahkaha attığınız, sohbet ettiğiniz, şarkılar söylediğiniz, konuştuğunuz ahbaplarınız, dostlarınız, eski arkadaşlarınız, anneniz, babanız, erkek kardeşiniz, kız kardeşiniz varsa bilin ki gerçek mutluluk onlarmış!..

Çocuklarınızı zengin olmaları için değil mutlu olmaları için eğitin! Büyüdüklerinde
her şeyin fiyatını değil; değerini bilsinler!

Yemeğinizi ilâcınız gibi yiyin; aksi halde ilâcı, yemek yerine yersiniz!!!

Sizi seven kişi, sizi asla bırakmaz. Bırakmak için yüzlerce neden saysa da; mutlaka sizde kalmak için sebep bulur!”
...

 Müslümanların hali, devlet yapıları, esaretleri ve mahiyetindekilere zulüm; efendilerine kölelik yapmaları ve devletin başındaki adamların da her zaman yalnız olmaları ve yalnızım demeleri de çok manidardır!

Sevapların gizli olduğunu bilirdik fakat günahların da yalnız işlendiğini anlamak zor değil belki de yalnızlıkları bundan!

Nerden geldik? Nereye gidiyoruz?..

 Kabrin arkası için çalışınız! Diyen bir fikrin temsilcisiyiz ve iman etmişiz!

İnsan doğar, büyür ve ölür fakat ölüm son değildir! Kubur bâbından öte ve muhtelif âlemlere geçiştir. Nitekim tüm dinler ve inançlar, ölüm sonrası âlemleri ve ahireti, büyük ehemmiyetle idrak edip adil-i mutlak mizanın endazesiyle hesap sorulacağını tebliğ etmiştir! Ahrette kendimizi kurtaracak eserler bırakmadan göçtüysek, hâlimiz hiç de iç açıcı değil!..

Dünyaya geliyoruz ve bir Allah’ın emirleri, bir de şeytanın aklı ve ‘fısıltı’larıyla imtihan oluyoruz. 

Ahrette ya ebedi cehennem, ya ebedi saadet, ya da cehennemle terbiye olup eksiklikleri tamamlayarak cennete dâhil olmakla mükellefiz.

Dünyadaki hedefimiz olan zengin olmak, büyük adam olmak iyi güzel de, Allah’ın emir ve yasaklarıyla yaşayıp ebedi saadeti hazırlayabilmek daha güzel!

“Âlemler” Bâbı!

Evvelâ 18.000 âlem yaratılışını hatırlayıp, sonsuz kudret ve hikmet sahibinin tefekkürüyle nefislerimizi kıralım.

Peki, “La rahate fiddünya!..” “Dünya rahat yeri değildir!..”deki maksat nedir?! Bir te’vili olarak “geçtiğimiz” bu âlemde “itidâl” üzre yaşamamız gerektiğini düşünebiliriz.

Havf-reca arasında kalmak!

Kurtulduk mu, hayır; cezalandırıldık mı hayır. Cefa ile Sefa’nın dengesi, asıl derdimiz! Sefayı bu âleme indirgeyip, sarmalında boğulan binlerce muhteris ve nefsi başta tüm şeytaniliklerin esiri olmuş habis ruhlulara, dünyanın en büyük işadamının ölmeden önce de olsa hakikati! gören tebliğini hatırlatalım.

50 yıldır yaşıyor ve yazıyoruz ama heyhat!,

Peygamberce müjdelenen bu aziz ve necip milleti koparıldığı özüne döndürüp, dünyevi ve uhrevi reçeteleri tekraru ahsen babında zor şartlara rağmen büyük mücadelelerle, bazen acılarımıza kızılcık şurubu içtik diyerek cevap vererek durmak yok, yola devam diyor ve onların kurtuluşlarına vesile olmaya çalışıyoruz.

60’ı gördük, 71’e de, 80’de türlü çileler çektik, modern-post modern her türlü zilleti ve ihaneti gördük fakat aynı ruhta ve heyecanda “birler”den omuz alamadığımız için, şer cephesinin hamleleri baskın geldi hep, toplumsal dönüşüm sekteye uğradı; hatta aksülamel yaptı!..

Şeytanın piramidinin kuklası, maşası, yüzünü batıya dönüp  dünyaya yön veren Sekülerist,“modern” bilim-filim ehli, bir de Johnny’den dinlesin de yola gelsin diyerek, dünyanın en popüler, kişilerinden birinin son anları ve itirafını gözler önüne serip kadîm bir “Pişmanlık Yasası”nın öncülüğünü yapıyoruz!..

Saflar belirginleşsin artık!

İlâhi kurallara aykırı yaşayıp, kalan ömrünü hastane kapılarında mutsuz ve gelecekten umutsuz eksik organlarıyla ilaç torbalarıyla ahu vah içinde yaşamamak için, paraları ameliyatla bizi hasta edenlere kaptırmamak için ruh ve beden sağlığımıza yatırım yapalım!!!

O’nun emir ve yasaklarıyla tünelin ucunu her an görüp müşahade edebilen, kalan ömründe mutlu ve huzurlu kaliteli yaşayan, ışığı yakalayabilenlerden olalım inşallah,

Son sözümüz:

Her şeyi öteleyebilirsiniz; ama sağlığınızı asla!

Vesselâm.

Not: Ruhsal bedensel arınma-kozmik beden temizliği detoks -kampımız İzmit’te devam ediyor! Son kampımız 28 Haziran 5 Temmuz tarihlerindedir!

WhatsApp İhbar Hattı: 530 200 00 96

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Muhammed NumanMuhammed Numan2 ay önce
  Türk İslam memleketi olan ülkemizi madde ve manen tarumar etmek için her yolu deniyorlar
 • Hs437ydi6rdcks3ddxghHs437ydi6rdcks3ddxgh2 ay önce
  Selamlar hocam"Eren düser ,düşen erer" demistik bir yorumumuzda yeri gelince..Buldugunuz ornek (kisinin önerileri) gayet guzel, animsatici ...*Ucuz mal alacak kadar zengin degilim * der bir batili.Elbet 300 dolarlik saat ile 30 dolarlik ayni vakti gosterir.Bu bir akil şuur ibaresidir.Yalniz 3 dolarlik saat akillica olmaz.Orta yolu bulmali bence..Yazinizi okurken aklıma bir hikaye geldi;Bir prof. ogrencileri ile sohbet esnasinda kahve içelim der.Biri servis yaparken hocaya sunar.Hoca once siz buyrun en son ben der,usule aykirica.Herkes alir kahvesini ,en son hocaya kirik çatlak fincan kalir.Hocam size bu kaldi derler utanarak,şaskinlikla...Hoca; ben sonucu biliyordum,once ben alsaydim siz kusurlu fincandan dolayi kavga edecektiniz der.Maksat kahve içmekse keyifse ihtiyaçsa devaysa zevkse herneyse ,kusurlu fincandaki de ayni kaynaktan gelen kahve...... Kabir otesinden bahsettiniz.Cenneti tarif etmek bizi aciz birakir.Bir misal;Hani*Cennette bunlar dunyadaki nimetlerin aynisi* diyecegiz.Tam amimsamadim ayeti.Sevdigimiz hobilrimiz oyunlarimiz yemekler daha nice unuttugumuz sevdiklerimiz bize animsatilacak.Belki Yaratan *Biz unutmadik* diyecek.Belki vasita ile animsatacak.Elbet herkesin anlayacagi dilde dillerde..Ama hitab nasil olacak ,soyleşi nasil olacak sert bir hitab,samimi bir hitab,samimiyet ötesi samimi hitab.Bunu bilemeyiz kulun fitratina gore degişirmi,şartlara gore degisirmi bilemeyiz.Allah kul arasidir.Biz tahmin ediyoz ,tefekkur ediyoruz,fikir yirutuyoruz,umuyoruz. Vesselam.
 • şerli marksistşerli marksist2 ay önce
  komunist ve ağız ishali olmuş cevdet gene gelmiş, necasetten taharet. yağmurlu havada iki cücüğe su veremez; 70 gömlek üstündeki birine çirkefini saçıyor edepsiz haysiyetsiz.şeytanlara, cühelaya inat, durmak yok yola devam!!! insanımıza için çırpınan her gönüle selam olsun!
 • MehmethanMehmethan2 ay önce
  Bizim millet maalesef dünyanın en tuhaf milleti oldu gâliba..Ne desen,ne yazsan yaranamazsın.İmkân olsa da modern ilaçları bittamam yoketsek daha huzurlu olacağız vallahi. Halbuki şifa , umumiyetle bünyemizde zaten var..ota ,bitkiye dâhi lüzum yok. Açlık bile devâ, sabır, tevekkül, tebessüm,kanaat hakeza. Selâmlar
 • CevdettCevdett2 ay önce
  İŞTE MESELENİN ÖZÜ:Not: Ruhsal bedensel arınma-kozmik beden temizliği detoks -kampımız İzmit’te devam ediyor! Son kampımız 28 Haziran 5 Temmuz tarihlerindedir!
 • PehlivanPehlivan2 ay önce
  Ha şöyle sn yazar güzel nilgilendirici bir yazı sizde bu uygun tüm gün yazarlarda sağlığına kendine çok önem ve dikkat edip gece evde dur ya birde şöyle bir vatan millet yazısı da ben yazayım olmuştu yanında komşuya icra gelip evsizkalsa umrumda olmayacak olanlar iş vatan millet beka yazısına gelince döktürüyorlar
 • HAVVA TARAKÇI HAVVA TARAKÇI 2 ay önce
  AH NEGÜZEL YAZILMIŞ KEŞKE HERKES OKUYA BİLSE YANİ OKUSA VE İLHAM ALSAK ALLAH RAZI OLSUN SİZDEN BİZİM MİLLET OLARAK BUTUR NASİHATLARA ÇOK İHTİYACIMIZVAR BAZI DEĞERLERİMİZDEN UZAK OLDUK TABİKİ HERKEZ İÇİN GEÇERLİDEĞİLKEŞKE HEP BEREBER ÖZUMUZE DÖNSEK YAVRULARIMIZI YENİ YETİŞEN BEYİNLERİ GÜZEL AHLAKI BİLGİLERLE DONATSAK NE MUTLU GÜZEL İNSANLARA RABİM BİZİ GÜZEL HUY VE GÜZEL AHLAKLI EYLESİN ÜLKE MİLLET OLARAK AMİN
 • ZaferZafer2 ay önce
  Hastaneler tıklım tıklım aş ekmek gibi ilaç kullanılıyor yiyecek ve içeceklerimiz zehir hastalık saçıyor ve gıda bir silah olarak kullanılıyor halkımız toptan hasta fiziki ve ruhsal olarak, devletimiz özel sektör ha bire hastane yapıyor fakat milletin derdine çare olmuyor ilaç ve medikal firmaları ülkemiz insanı üzerinde köşeyi dönüyor hemde milletimizin ölümüne sebep olarak. fiziken ve ruhen sağlıksız bir toplumla hiç bir yere varılmaz. Sadece şu ekmek ve su işi düzeltilmesi halinde inanın hastalıklar yarıdan fazla azalır ekmeğe kaç çeşit katkı katılıyor su arıtma aşamasında ne tür kimyasallar kullanılıyor bunları yetkililer bilmiyor mu yoksa onlarda bu oyunun bir parçası mı

Günün Özeti