• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Stratrajik Oyunlar
TÜM YAZILARI
16 Nisan 2019

Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi!!!

Dünyanın en büyük işadamlarından, Apple’ın kurucusu Steve JOBS diyor ki;

“Hayattaki en iyi altı doktor; güneş, dinlenmek, egzersiz, sağlıklı yemek, özgüven ve arkadaştır!”

56 yaşında ölen Steve JOBS’ın son yazısı; “İş hayatında büyük başarılara ulaştım. Fakat iş dışında mutluluğum çok az oldu. Ölümle yüzleştiğim şu anda, hayatımı gözlerimde canlandırırken fark ettim ki gururlandığım şöhretim ve servetim ölümün karşısında ne kadar da manasızmış...

Arabanızı kullandırmak için, size para kazandırması için birilerini işe alabilirsiniz; ama hastalığınızı taşıması için kimseyi işe alamıyorsunuz!..

Ailenize, eşinize, arkadaşlarınıza çok kıymet verin ve sevin. Kendinize iyi davranın ve insanlara değer verin. Yaşlandıkça ve ümit ediyorum akıllandıkça; fark ediyorsunuz ki 300 dolarlık saat de 30 dolarlık saat de aynı zamanı gösteriyor. İç huzurun bu tarz şeylerle elde edilmediğini anlıyorsunuz.

İster first class, ister ekonomi uçun, uçak düşerse siz de düşeceksiniz!

Kahkaha attığınız, sohbet ettiğiniz, şarkılar söylediğiniz, konuştuğunuz ahbaplarınız, dostlarınız, eski arkadaşlarınız, anneniz, babanız, erkek kardeşiniz, kız kardeşiniz varsa bilin ki gerçek mutluluk onlarmış!..

Çocuklarınızı zengin olmaları için değil mutlu olmaları için eğitin! Büyüdüklerinde
her şeyin fiyatını değil; değerini bilsinler!

Yemeğinizi ilâcınız gibi yiyin; aksi halde ilâcı, yemek yerine yersiniz!!!

Sizi seven kişi, sizi asla bırakmaz. Bırakmak için yüzlerce neden saysa da; mutlaka sizde kalmak için sebep bulur!”
...

 Müslümanların hali, devlet yapıları, esaretleri ve mahiyetindekilere zulüm; efendilerine kölelik yapmaları ve devletin başındaki adamların da her zaman yalnız olmaları ve yalnızım demeleri de çok manidardır!

Sevapların gizli olduğunu bilirdik fakat günahların da yalnız işlendiğini anlamak zor değil belki de yalnızlıkları bundan!

Nerden geldik? Nereye gidiyoruz?..

 Kabrin arkası için çalışınız! Diyen bir fikrin temsilcisiyiz ve iman etmişiz!

İnsan doğar, büyür ve ölür fakat ölüm son değildir! Kubur bâbından öte ve muhtelif âlemlere geçiştir. Nitekim tüm dinler ve inançlar, ölüm sonrası âlemleri ve ahireti, büyük ehemmiyetle idrak edip adil-i mutlak mizanın endazesiyle hesap sorulacağını tebliğ etmiştir! Ahrette kendimizi kurtaracak eserler bırakmadan göçtüysek, hâlimiz hiç de iç açıcı değil!..

Dünyaya geliyoruz ve bir Allah’ın emirleri, bir de şeytanın aklı ve ‘fısıltı’larıyla imtihan oluyoruz. 

Ahrette ya ebedi cehennem, ya ebedi saadet, ya da cehennemle terbiye olup eksiklikleri tamamlayarak cennete dâhil olmakla mükellefiz.

Dünyadaki hedefimiz olan zengin olmak, büyük adam olmak iyi güzel de, Allah’ın emir ve yasaklarıyla yaşayıp ebedi saadeti hazırlayabilmek daha güzel!

“Âlemler” Bâbı!

Evvelâ 18.000 âlem yaratılışını hatırlayıp, sonsuz kudret ve hikmet sahibinin tefekkürüyle nefislerimizi kıralım.

Peki, “La rahate fiddünya!..” “Dünya rahat yeri değildir!..”deki maksat nedir?! Bir te’vili olarak “geçtiğimiz” bu âlemde “itidâl” üzre yaşamamız gerektiğini düşünebiliriz.

Havf-reca arasında kalmak!

Kurtulduk mu, hayır; cezalandırıldık mı hayır. Cefa ile Sefa’nın dengesi, asıl derdimiz! Sefayı bu âleme indirgeyip, sarmalında boğulan binlerce muhteris ve nefsi başta tüm şeytaniliklerin esiri olmuş habis ruhlulara, dünyanın en büyük işadamının ölmeden önce de olsa hakikati! gören tebliğini hatırlatalım.

50 yıldır yaşıyor ve yazıyoruz ama heyhat!,

Peygamberce müjdelenen bu aziz ve necip milleti koparıldığı özüne döndürüp, dünyevi ve uhrevi reçeteleri tekraru ahsen babında zor şartlara rağmen büyük mücadelelerle, bazen acılarımıza kızılcık şurubu içtik diyerek cevap vererek durmak yok, yola devam diyor ve onların kurtuluşlarına vesile olmaya çalışıyoruz.

60’ı gördük, 71’e de, 80’de türlü çileler çektik, modern-post modern her türlü zilleti ve ihaneti gördük fakat aynı ruhta ve heyecanda “birler”den omuz alamadığımız için, şer cephesinin hamleleri baskın geldi hep, toplumsal dönüşüm sekteye uğradı; hatta aksülamel yaptı!..

Şeytanın piramidinin kuklası, maşası, yüzünü batıya dönüp  dünyaya yön veren Sekülerist,“modern” bilim-filim ehli, bir de Johnny’den dinlesin de yola gelsin diyerek, dünyanın en popüler, kişilerinden birinin son anları ve itirafını gözler önüne serip kadîm bir “Pişmanlık Yasası”nın öncülüğünü yapıyoruz!..

Saflar belirginleşsin artık!

İlâhi kurallara aykırı yaşayıp, kalan ömrünü hastane kapılarında mutsuz ve gelecekten umutsuz eksik organlarıyla ilaç torbalarıyla ahu vah içinde yaşamamak için, paraları ameliyatla bizi hasta edenlere kaptırmamak için ruh ve beden sağlığımıza yatırım yapalım!!!

O’nun emir ve yasaklarıyla tünelin ucunu her an görüp müşahade edebilen, kalan ömründe mutlu ve huzurlu kaliteli yaşayan, ışığı yakalayabilenlerden olalım inşallah,

Son sözümüz:

Her şeyi öteleyebilirsiniz; ama sağlığınızı asla!

Vesselâm.

Not: Ruhsal bedensel arınma-kozmik beden temizliği detoks -kampımız İzmit’te devam ediyor! Son kampımız 28 Haziran 5 Temmuz tarihlerindedir!

WhatsApp İhbar Hattı: 530 200 00 96

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23