• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Stratrajik Oyunlar
TÜM YAZILARI
04 Ağustos 2020

Millet sizden şikayet değil! Kesin çözüm bekliyor!!?

Bayramlarımızı, gelenek ve değerlerimizi ruh dünyamızda daha hassas yaşamayı dilerken en ufak bir düzelme görmediğimiz gibi daha da kötüye gidiyoruz!?

Allah’a yaklaştırması gereken kurban vecibemizde, o sessiz ve dilsiz Canları ‘dar ağacına asar gibi’ cezalandırarak taşıyoruz!? Ormanda, caddelerde, mahalle aralarında kovalıyoruz;

sonra da Allah’a ibadet yaptık diye övünüyoruz!!?

Sevap yerine cinayet işliyoruz ve kendimize bedenimize sağlığımıza zulmediyoruz!!?

Allah da hastalıklarla adalet ediyor!!?

Siz hiç düşünmez misiniz!!?

Bir tane akıl sahibi çıkıp da düşünüp, tefekkür edip demiyor ki, “Ya hu bu benim Allah’a karşı bir vazifem. O da bana Allah’ın bir armağanı!! Neden su hayvan kaçıyor??!!”

-Doğması eziyet! Çünkü o Allah’ın yarattığı kara mal sığır değil; geni değiştirilmiş!

 -Beslenmesi otla samanla değil hayvansal birtakım suni haram veya şüpheli olabilecek yemlerle beslenmiş hayvan ızdırap içinde!!!

-Eti et değil! sütü süt değil! Buradan yazıyorum bugünkü hayvanların etine tuz dökmeyin! vallahi! billahi! tallahi ölü kadavradan hiçbir farkı yok yiyemezsiniz!!! Deneyin görün!!!

İslam tarihi-siyer örneklerle doludur!!?

“Ensar’dan birinin devesi Resûlullah’ı görünce inleyerek gözlerinden yaş aktı. Efendimiz as yanına gidip kulak dibini eliyle sıvazlayınca deve sakinleşti. Efendimiz devenin sahibine dedi ki; ‘Allah’ın sana bahşettiği bu hayvan hususunda Allah’tan korkman gerekmez miydi! Çünkü, o senin kendisini aç bırakıp yorduğunu bana şikâyet etti!’ ” Müslim 342 ve 2429

ASILLARI BOZAN ŞEYTAN’A UYANLAR!!

Şeytan aleyhillânenin, İbrahim ve Nisa surelerindeki nizası ve ettiği yeminin, bugün tamamen gerçekleştiğini görüyoruz!! Evet, gerçekten de tohumları, genleri, asılları değiştirtti!

İnsanlık Yaratılış’ı bozarak kendi sonunu hazırladı! Amacından ve ruhundan uzaklaştığı kurban için, Yaratıcı’nın insana bahşettiği yerli ırkları 300 kilodan 2 tona çıkardı!

BELA, BAĞIRA ÇAĞIRA GELİYOR; GÖRMÜYORUZ!!??

Kıymetli eşim, Kafkas kartalı Şeyh Şamil’in şecereli torunu hoca hanım, eski Türkiye’de devlet erkanının hazır bulunduğu bir toplantıda, toplumun her noktasındaki bu ağır aksak gidişle ilgili bir sitemde bulunmuştu. Her zamanın modası bu ‘uzaktan bakan’ toy-genç bakanlardan birisi, muzdarip olduğumuz sağlık, gıda, adaletsizlik gibi çok önemli meselelerle ilgili eşim dayanamayıp söz aldı: “Sayın hanımefendi, bakan olmuşsunuz, ne güzel. Ama bu işler böyle ‘Tamam efendim, düzelteceğiz…vs’ demekle olmaz! Net bir irade gerek! Bizler öz vatanımızda hâlâ köle muamelesi görüyoruz! Azınlıklar kadar kıymetimiz yok.! İktidara getirdiklerimizden takdir değil hâlâ tektir ve ceza görüyoruz... vs ”

 Yeni Türkiye’den ve bakanlardan beklentimiz!

YETER ARTIK, İDARE-İ MASLAHAT!!!

İcraat lazım icraat!!!

20 yıldır söylediklerimizle ilgili etkili-yetkililer göbeğini kaşıdı, tedbir alınmadı! Maalesef ki erk sahipleri kendilerini hâlâ ‘şikâyet merci’ olarak görüyor!!??

Sayın cumhurbaşkanı yerel kadrolaşma olmamalı.. Vs İstanbul Sözleşmesi.. Vs gibi konularda bu işler düzeltilmeli diyor..? Bunların düzeltecek mercisi bu ülkede kendileri değil mi! Veya bunları çıkartanlar kim acaba!!!

Gıda torba yasası sinsi sinsi bekliyor!!

Memleketin asıl sahibi vicdanı hür, âkil ve münevver insanımız bu lâf cambazlığından yıldı, çözüm bekliyor!!

Biz üretiyoruz, bu ülkeye ağaç dikiyoruz devlete sırtını dayayan yerleşik düzenin bürokratları bizlere ceza yağdırıyorlar!!?

Sen misin dış mihrakların önüne göğsünü gerip sokaklara Tankların önüne çıkıp Sayın cumhurbaşkanının evinin önünde bu ihtilalleri yapanların yerleşik düzenin tetikçileri aynı malum kişiler olduğunu açıklayan!! üreten! konuşan, yazan!!?

HEP YANLIŞ YOLLARDA OYALANMAYIN!

Halkının zerre teveccühünü görmemiş insanlar ayıklanmadan!

İşlemeyen sistemler revize edilmeden, içimizdeki her devrin adamları işten el çektirilmeden! işlemeyen ‘zihinler’ saf dışı edilmeden Ayasofya’yı da açsanız, sınır ötesi fetihler de yapsanız, petrolü de bulsanız!? Bor’u da işleseniz!? Fatih ceddimin teklifindeki gibi Papa’yı sünnet edip Şeyhülislâm da yapsanız nafile!!!

Milletimize hadiseleri şikayet etme yerine millet sizden kesin çözümler beklemektedir!!?

“…İçimizdeki beyinsizlerin işledikleri yüzünden bizi helâk edecek misin? Bu iş, senin imtihanından başka bir şey değildir; onunla dilediğini saptırır, dilediğini de doğru yola getirirsin” A’râf

Yarabbi sen içimizdeki gafiller ve beyinsizler sebebiyle bizleri de helak eyleme!! âmin.

Başımızdakilere bu kararları alabilecek feraset ve uygulayacak güç nasip eyle.. Âmin

WhatsApp ihbar Hattı: 530 200 00 96

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ömer

Bu gıda işi çok önemli ama ekonomik sebepler mi ne üzerine gidilemiyor maalesef . Çok ciddi hatta terör kadar önemli bir konu . İnan’ın kurban eti tamam Allah kabul etsin ne yazık ki ne lezzet var ne de tat . Meyveler aynı sebzeler aynı ekmek un hatta tereyağlarnda bile tat tuz yok . Eski mis gibi kokan yağlar nerde yok .onun için hastalıklar artıyor . Hemen hemen hilesiz bir şey yok gibi .
 • Yanıtla

Şahika

Amiiiiin...!
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı