• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Stratrajik Oyunlar
TÜM YAZILARI
27 Mart 2020

Kullar zulmediyor! Allah (cc), zahiren tabiatın eliyle adalet ediyor!!!

Corona korku imparatorluğunu ilan etti!

Bundan sonra dünyayı istediği gibi yönetecek! Hepimiz çipleneceğiz! Hem de gönüllü olarak!!?

Allah (cc), başta dağlar taşlar, depremler, tsunamiler, hortum, yangın, fırtına, heyelan ve taşkınlarla bu yoldan çıkmışlığın hesabını görüyor!!! Bugünlerdeyse, vazifeli bir hayvan ‘virüs’ eliyle adalet ediyor, insanlarsa kendine zulmediyor..!!!

SABIR NE DEMEKTİR?!

Sebepler dairesinde her şey yapıldıktan sonra sabredip; “Bu da bizim imtihanımız ve günahlarımıza kefaret! Ve daha büyük bela ve musibetlerin önüne geçmiştir..!” diyerek tevekkül etmeli, belki de Ümit ederek “şehitlik sevabı alacağız!” demeliyiz!

“Fitne, belâ, musibet zamanında kurtuluş nasıldır Ya Resulullah?!”

1-Diline sahip ol...!

2-Evin sana dar gelmesin..!

3-Günahlarına ağla..!

4-Allah’ın bütün kevni-şerri emirlerine itaat et..!

5-Allah’a tevekkül et..!

Allah (cc) “hırsın mahrumiyet ve sonunun hüsran olduğunu belirtirken; takva sahipleri içinse kurtuluş müjdesi “vermiştir!

“Taun-salgın hastalık olduğu vakitlerde ne yapalım Ya Resulullah?!”

“Oraya girdiğinizde çıkmayın! Orada değilseniz girmeyin!” Efendimiz as salgında karantinayı tavsiye etmiştir! Sekülerist bilim hâlâ hayâl peşinde! Ve yanlış yolda! Şeytan aklının yolunda hasattan uzak gayret sarf ediyor!

 Aksini savunanlar da yok değil!

Prof. Dr. Orhan Kural da bu virüs hengâmesiyle ilgili, çok mühim yönden açıklamalar yapmış:

“Maalesef ki maske vs. sizi korumaz! Günde 22.000 kişi açlıktan, binlercesi sıtmadan, doktorsuzluktan ve hastanesizlikten ölürken sesiniz çıkmıyor da yeni ayıldınız..!? Bu virüs insan ayrımı yapmıyor, Papa’sından başbakanlara, devlet adamlarına herkese bulaşabiliyor!

Peki hayvanlara yaptıklarınız..? Yüz binlercesini özgür ortamlarından koparıp kafeslere tıktınız da depresyondan intihar dahi edemeyip taşlandılar! Yunusları, çocukları rehabilite etsin diye küçücük havuzlara kapattınız, işiniz bitince de yüzlercesini öldürdünüz! Sirklerde şirinlik yapmaları için binlercesini türlü işkencelere maruz bıraktınız! On binlerce liraya kürkler alıp etiketlerini dahi sökmeden, katledilen hayvanlar üstünden caka sattınız! Şatafatınızı iftarlara dahi taşıyıp, ‘oruçsuz yediklerinizin’ yüzde yetmişini de çöpe attınız! Elbet bütün bunların bir cevabı olacaktı..!”

HAVA-SU-TOPRAK-İNSAN KİRLİ!

Yarı filtreli bacalarla havayı, kanallarla dereleri, nehirleri kirletenler suçlu da; toprağa-yola attığı izmaritiyle tabiatı, dumanıyla havayı, yakınlarını ve tüm insanları zehirleyen, piknik çöpüyle tabiatı kirleten suçlu değil..?! Bu sadece bir örnek!

İşin bir de görünmeyen yüzü var..! “Zerre kadar hayrın ve şerrin hesabı var!” hükmünce, başımıza gelenler ‘yaşayıp yaşattıklarımızdan’ hasıl oluyor! Yola tükürdüğünüzde ona konan sinek, Yaratıcı’nın emriyle tekrar burnunuza, kulağınıza, gözünüze konup tükrüğünüzden aldığı mikrobun yumurtalarını tekrar size armağan edebilir..!!! “Olur mu..?” demeyin, “İnnallahu kâne semiân basîra!” “O, her şeyi duyar ve görür!” “Ol! Der ve olur!”

DR. MEHMET ÖZ’DEN ‘CORONA’ TAVSİYELERİ

“Virüsün canlılığını devam ettirebilmesi için konağını öldürmeyip başka konaklara geçebilmesi gerekiyor. …Büyük bir olasılık, süre geçtikçe virüs bulaştığı kişiyi öldürmeyecek şekilde mutasyon geçirecek. Yani bu virüsü ne kadar geç kaparsanız tehlikesi o kadar az olacak. Kendinizi karantinaya alın. Temizliğe dikkat edin. Meyve sebze yiyin. Bağışıklığa iyi gelen sarımsak, kefir, yoğurt gibi besinler tüketin. Bağışıklığa çok iyi gelen beta glukanlar, c vitamini, çinko, kara mürver ekstresi gibi besin takviyeleri ve vitaminler alın. Hareket edin ve evinizde spor yapın. Sigarayı bırakın. Bol su için.”

SÖZÜN ÖZÜ!

Farkındalık sahibi bütün hocalarım ve dünyaca ünlü cerrahımızın tavsiyelerinin misliyle fazlasını, tüm detaylarıyla 20 yıldır dünyayla konferanslarımızda, tv programlarında, 1 milyon baskılı sağlık serisi kitaplarımızda paylaştık, paylaşıyoruz!

Corona gidecek, daha zor olanı gelecek!!! “İşin özü tedbir almaktır! Bağışıklığı güçlendirmektir!” minvalinde yazdık, konuştuk! 2 milyon üyemizle sağlıklı yaşıyoruz!

Bir gün etkili ve yetkililer Corona’dan nasıl kurtuluruz? diye sorarsa çözüm yollarını da ‘nasibi olanlara’ gösteririz!!?

SU İSRAFI VE TEMİZLİK

Temizlenelim derken aşırı su tüketimimiz, bu kış yağışların az olmasıyla birleşti ve kuraklık riski var! İsraf haramdır, kaçınalım! Virüse çare bulunsa da, su olmazsa hayat da olmaz!

Bütün Türkiye kimyasallarla zehirleniyor!

Yarın burada bize hastalık olarak geri dönecek!!?

Zaman gerçekleri görme, zaman gerçekleri görme farklı düşüncelere kapı aralamak zamanıdır! Farklı fikir, insan ve  düşüncelere, amasız, lâkinsiz fakatsız kapı aralamak zamanıdır!

Yoksa yarın çok geç olacaktır!

Binlerce defa söyledik! Bir kere daha en yetkilileri uyarıyoruz!

 Türkiye karantinada dünyaya örnek davranışlarıyla bir tarih yazıyor! Bütün karantina koordinasyon ekibine şükranlarımızı sunarken; “Evde kal Türkiye! Karantinaya devam!” diyoruz, vesselâm.

WhatsApp İhbar Hattı: 530 200 00 96

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

U Deniz

Hocam hükumet sizlerin elinde bizim AKP nin bende oyumu verdim 20 senedir şeriatı getirecekler şerii kanunları cogaltacaklar diye cirpiniyoruz aksine her şey tersine sarmaya başladı şu anda ülke Ülkeyi aldıkları hale geri geri gidiyor.. Ülkeye ekonomi ile huzur getireceğini sananlar her zaman yanilacaklardir... Ya Allahin dini için çalışırsınız yada huzur ve afiyet bulamiyacaksiniz...
 • Yanıtla

okuyucu

deniz kardeşim,ideolojisi sistemi laiklik olan bir ülkeye şeriat partilerle gelmez.o parti istediği kadar dindar olsun hiç bir faydası olmaz.şu an sadece ibadetlerimizi daha özgürce yerine getiriyoruz,lakin işi dinin emirlerine uygun hale getirmeyi bu rejimde hiç beklemeyin.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı