• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Stratrajik Oyunlar
TÜM YAZILARI

Kudüs tufanı ve sonrası!

14 Mayıs 2021


Prof. Dr. Ahmet Maranki İletişim: [email protected]

Âlemin nuru Efendimizin “Beni hasta düşürdü..!” dediği ve her gece okuduğu, insanlık tarihinin en acı hâlini özetleyen Hûd suresindeki ibretlik hâdisâtı akıl sahiplerine hatırlatıp, tebliğ vebâlimizi yapalım:

“Nûh’a vahyolundu ki: ‘Kavminden daha önce iman etmiş olanlardan başka, artık hiç kimse iman etmeyecek. O hâlde, onların yapmakta oldukları şeylerden dolayı üzülme. Gözetimimiz altında ve vahyimize göre gemiyi yap. Zulmedenler hakkında bana bir şey söyleme. Çünkü onlar suda boğulacaklardır.’ Nûh gemiyi yapıyordu. Kavminden ileri gelenler her ne zaman yanına uğrasalar, onunla alay ediyorlardı. Dedi ki: ‘Bizimle alay ediyorsanız, biz de sizinle alay edeceğiz. Artık, geldiği kimseyi rezil eden azabın kime geleceğini, kimin üzerine sürekli bir azabın ineceğini ileride anlayacaksınız.’ Nihayet emrimiz gelip, tandır kaynamaya başlayınca (sular coşup taşınca) Nûh’a dedik ki: ‘Her cins canlıdan (erkekli dişili) birer çift, bir de kendileri hakkında daha önce hüküm verilmiş olanlar dışındaki âilenle iman edenleri ona yükle.’ Ama onunla beraber pek az kimse iman etmişti. Gemi, dağlar gibi dalgalar arasında onları götürüyordu. Nûh, ayrı bir yere çekilmiş olan oğluna, ‘Yavrucuğum, bizimle beraber sen de bin, inkârcılarla birlikte olma’ diye seslendi. O, ‘Ben, kendimi sudan koruyacak bir dağa sığınacağım’ dedi. Nûh, ‘Bugün Allah’ın rahmet ettikleri hariç, O’nun azabından korunacak hiç kimse yoktur!’ dedi. Derken aralarına dalga giriverdi de oğlu boğulanlardan oldu.” (Hûd 36-43)

Dünyadaki tüm temiz ‘hava, su ve gıda kaynakları’ genetik kırım yapmak için şeytanın köleleri eliyle kirletilip, Nuh’un gemisinden çıkan ‘başta insan!’ olmak üzere bütün tohumların, asılları yok edilince büyük yok oluş da kaçınılmaz oldu, diye te’vil yapabilmek ferasettir!!

Salih (as)’ı dinlemeyen kavminin devamcıları da bugün Tanrı’yı kıyamete zorlayanlar! Geçtiğimiz yıl abuk sabuk sebeplerle Avustralya’da binlerce deve katledildi; basireti bağlı toplumlar şeytani amacı yine göremedi!

“‘Ey kavmim! İşte size mucize olarak Allah’ın dişi bir devesi. Bırakın onu, Allah’ın arzında yayılıp otlasın. Ona kötülük dokundurmayın, yoksa sizi yakın bir azap yakalar’ derken onu kestiler. Salih, dedi ki: ‘Yurdunuzda üç gün daha yaşayın. Sonra helâk olacaksınız. İşte bu, yalanlanamayacak bir tehdittir. Zulmedenleri o korkunç uğultulu ses yakaladı da yurtlarında diz üstü çöke kaldılar. Sanki orada hiç yaşamamışlardı. Biliniz ki Semûd kavmi Rablerini inkâr etti. Yine biliniz ki Semûd kavmi Allah’ın rahmetinden uzaklaştı.” (Hûd 64/67-68)

Lût (as)’ın kavmi de bugünkü en üst seviyede ahlâksızlığın ibretlik örneğidir! Buna göz yumanlar da, o günkü gibi Allah’a isyan etmiş durumdadır!

“Kavmi, konuklarıyla çirkin ilişkide bulunmak üzere ona doğru koşa koşa geldiler. Zaten onlar önceden de bu tür çirkin işleri yapıyorlardı. Lût, dedi ki: ‘Ey Kavmim! İşte kızlarım. Onlarla nikâhlanmanız sizin için daha temizdir. Allah’a karşı gelmekten sakının ve konuklarıma karşı beni rezil etmeyin. İçinizde hiç aklı başında bir adam yok mu?’ Konukları şöyle dedi: ‘Ey Lût! Biz Rabbinin elçileriyiz. Onlar sana asla ulaşamayacaklar. Geceleyin bir vakitte aileni al götür. İçinizden kimse ardına bakmasın. Ancak karın müstesna. Onu bırak. Çünkü kavminin başına gelecek olan azap, onun başına da gelecektir. Onların azapla buluşma zamanı sabahtır. Sabah yakın değil midir?!’ Azap emrimiz gelince oranın altını üstüne getirdik. Üzerine de Rabbinin katında işaretlenmiş pişirilmiş balçıktan taşlar yağdırdık. Bunlar zalimlerden uzak değildir.” (Hûd 78/81-83)

HIRSIZLIĞIN, YOLSUZLUĞUN TAVAN 

YAPTIĞI GÜNÜMÜZ ANLATILIYOR!?

 “Medyen halkına da kardeşleri Şu’ayb’ı peygamber gönderdik. O, şöyle dedi: ‘Ey kavmim! Allah’a kulluk edin. Sizin O’ndan başka hiçbir ilâhınız yoktur. Ben sizin adınıza kuşatıcı bir günün azabından korkuyorum. Ey kavmim! Ölçüyü ve tartıyı adaletle tam yapın. İnsanların eşyalarını (mallarını ve haklarını) eksiltmeyin. Yeryüzünde bozgunculuk yaparak karışıklık çıkarmayın. Zulmedenlere meyletmeyin. Yoksa size de ateş dokunur. Sizin Allah’tan başka dostlarınız yoktur. Sonra size yardım da edilmez.’” (84-85/113)

Bugün Türk-İslâm dünyasını batıya mahkûm-tüketici eden gâfiller de zulme meyletmiş durumda!!? Firavun, hâmâna diyor ki; “Çok yüksek kule yap da, en tepesine atımla çıkıp tanrıyla pazarlık edeyim..!”

Bugünün Firavunları ve onların köleleri de haksızlık karşısında susarak şeytana hizmet etmekte, kendi helaklarını hazırlamaktadırlar!

KIYAMET AREFESİNDE 

HER HAMLE STRATEJİK ÖNEMDE!!!

Yahudi inancına göre, 2022’ye kadar Süleyman Mabedi inşa edilecek. Edilemezse İsrail yok olacak. Akdeniz ağzına kadar savaş gemisi, silah, bomba, cephane doldu. Armageddon öncesi bu yığınak daha da artıp savaş fitili ateşlenip, peygamber kavimleri gibi yok olmadan Kudüs’ün işgali ile ilgili radikal tedbirler alınması zaruridir! Katidir! Elzemdir!

Ramazan Bayramı, Kudüs’ün kurtuluşuna vesile olsun! Vesselam…

WhatsApp İhbar Hattı: 530 200 00 96

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Kemal Kelle

Tandır kaynıyor Allahualem.Nuh’un gemisi misali Rabbim bizleri iman dairesinden ayırmasın.Halkbilimci bir alim diyor ki,’’Helak olan kavimlerin işlediği günahlar,daha önce duymadığımız günahlarla beraber bir günde işlenir oldu’’.Rabbim ahirzamanın dehşetli fitnelerinden İslam alemini korusun.Her an olağanüstü büyük alametler kapıdadır.
 • Yanıtla

Mehmet Öztopuz

Anlayabilen bir toplum için güzel bir yazi,tabi anlamak yetmiyor bunu hayatimiza tatbik edersek,tatbik edenlere selam olsun.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23