• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Stratrajik Oyunlar
TÜM YAZILARI

Kara 12 Eylüller devam mı ettiriliyor?

14 Eylül 2021


Prof. Dr. Ahmet Maranki İletişim: [email protected]

1980 yılı öncesi üniversite bitirenler yazdıklarımı daha iyi anlayacaklardır!

1968 -1978 kuşakları bu ülkenin çileli gençlerdir!

Onlar dertlidirler!

Onların hepsi inandıkları dava uğruna bedel ödemişlerdir!

Hele hele Z kuşağının bizi anlaması zor ama tarihe kayıt düşsün diye ben de bir 12 Eylül 2021 yılında tarihi bu kaydı düşmek istiyorum! 1980 öncesi üniversite okuyanların çileli ve bir o kadar da hareketli hayat yaşamışlardır!

Üniversite tahsilimizi yapabilmek; vatanımıza, milletimize bayrağımıza devletimize ve yaratıcımıza karşı borçlarımızı ödemek için çıktığımız yolda İstanbul Fatih’ten bindiğimiz otobüs ve Karaköy’e geldiğimizde Haydar Paşa’ya geçmek için vapur beklerken “Kadıköy’de ilk defa Türkiye’de kurulan özel -parayla diploma veren- Kadıköy Mühendislik Mimarlık Fakültesi’nin” öğrencilerinden korunmak için iskelenin tuvaletinde beklerdik..? 

Her nedense bu Kadıköy Mimarlık ve Mühendislik Özel Okulunda okuyanların hepsi Dev Sol-Dev Yol-gibi sol hareketlere mensup zengin çocuklardı!

Her ne kadar sol ideoloji proletarya yani işçi ve fakir tabakadan olursa da benim hakikaten bir siyaset bilimci-sosyal psikoloji de doktora yapmış dünyayı görmüş birisi gibi bu yaşıma kadar anlayamadığım bir şey “Türkiye’de zenginler sosyal demokrat! Fakirler ve işçi sınıfı ise muhafazakâr partilere oy atmaktaydı!”

Zar zor ve kaza ile Kadıköy vapuruna binersek vapurda Sol grupların militanlarınca herkese tek tek yoklama yapar kimliklere bakar Ülkücü ve milliyetçi grupların hakim olduğu Fikirtepe Eğitim Enstitüsü veya tütün eksperleri yüksek okulu kimliği gördüğü herkesin kimliğini alır, işkence yapma, vapurdan atmaya varana kadar olacakları da kayıt altına alayım dedim..? Haydarpaşa’dan Tuzla Pendik trenine binip Cevizli’de Tekel kampüsünde bulunan Eksper Yüksek Okuluna gidebilmek için yine dualarla ve tedbirlerle yol alırken Göztepe istasyonunda yine muhalif sosyal demokrat görüşlü kardeşlerin saldırısına uğramamak için trenin kapılarını açmadan ve açtırmadan yolumuza devam ederdik!

 Canımızı muhafaza ederken; Cevizli tren istasyonunda o zamanki aşırı sol örgütün sahip olduğu sendikada yuvalanan kişiler tarafından ben diyeyim yüz, siz deyin 300 defa kurşunlar altında Cevizli Kampüsü Eksper Okuluna giderek eğitimimizi tamamladık!

Devletteki 40 yıllık çileli yolculuğumuzla bugünlere geldik!

Bizi kurşunlayanların da Müslüman Filistin kamplarında yetiştiğini öğrenmek çok daha acı bir gerçekti!

Tabi burada karakollarda polis merkezlerinde ve askeriyenin sıkıyönetim noktasındaki Selimiyelerde Mamak’ta Bursa Cezaevi’nde canlı olarak yaşadığımız benim de çok defa ifade verip şahit olduğum hadiselerde bugün insanların senaryo yazsa bile aklına hayaline gelmeyecek işkenceleri rahmetli kadim dostum Türkiye’nin Alperen’lerinden Muhsin Yazıcıoğlu‘nun kendisinden dinlediğimiz acı hatıralardan birkaçını yazarak bütün şehitlerimizi de rahmetle anmak istiyorum!

“… milliyetçi gençliğe o kadar büyük işkenceler yapılmıştır ki ama onların sesi çıkmamış alamamış feryat etmemişler.. Aileleriyle görüş günlerinde el ve ayaklarına ve boğazlı kazaklar giyerek gizleyerek işkenceleri göstermek isteyip onları da üzmek istememişlerdir! 12 Eylül harekatından sonra tutuklandık önce bizi kafese koydular, evet kafese koydular emir, kafese hayvanlar gibi sonra çırılçıplak soyulup işkenceler yapıldık, çarmıha gerildik, cinsel organlarımıza günlerce vücudumuz ıslatılarak elektrik verilerek işkenceler gördük, ayaklarımıza basamazdım, başımızdan her gün kan akardı kafamıza vurulan darbelerden yaralar almıştık! Bizi görüş günü öncesi güneşe koyarlardı ki yaralarımız iyileşsin de ailelerimiz görmesin diye! 450 tane arkadaşımızla bir barakada yargılandık yarıya yakınının idamı istendi, sekiz yıl cezaevinde kaldım. 17 yıl süren mahkeme sonucunda hiç ceza almadım. Sekiz yıl cezaevinde çektiğim muameleleri hak etmedik ve hiç kimse bunun hesabını sormadı, en önemlisi de hiçbir uluslararası örgüt gelip bize ne oluyor diye de sormadı!

Biz inandığımız yolda bir bedel ödedik! 

Darbe ortamını hazırlayanlar ülkeyi kaosa sürükleyenler provokasyonu yapanlar hiçbiri bir bedel ödemedi!

Türkiye’nin bu zorlu sürecinde bedeli Türkiye’nin gençleri ödedi..!”

80 öncesi gençlik özür ve iade-i itibar bekliyor!

80 öncesi Türkiye’nin gençlerine yapılan karanlık güçlerin kara darbesi 12 Eylül’ün hesabı 40 sene sonra maalesef zaten Allah’ın adaleti ile ölüm döşeklerinde çilelerini çeken darbecilere hesap, lütfen ve ancak bana göre de “Siyasi bir takım oy ve menfaat hesapları neticesinde” sorulabilirmiştir!

Bugünkü Cumhur İttifakı! Belki de o yıllarda hayal edilen Türk-İslam ülküsü noktasındaki idealin bir sonucu olarak ortaya çıkmıştır!

 Fakat ne yazık ki geçmiş iktidarlar da 80 öncesi çekilen bu çilelerin hesabı başta kadim dostumuz Muhsin Yazıcıoğlu’nun öldürülmesi ve çile çeken davası olanların hiçbirinin bu yazının yazıldığı ana kadar da devlet nezdinde ve hükümetler tarafından göre verilmeyi bırakın iade-i itibarları ve bir özür dilemesi olmadığı gibi cinayetlerin failleri bulunamamış ve hesapları da sorulmamıştır!

Bugün de “Gerçek Türk-İslam ülküsüne inanmış; kanımız aksa da zafer İslam’ın!” diyen gerçek Ülkücü ve mücahit gençler kara Eylülleri yaşamaya farklı minvallerde ve boyutlarda babaları gibi öz vatanında parya ve çile çekerek devam etmektedir!!? Vesselam…

WhatsApp ihbar hattı: 0 53020000 96

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Şeref

Sosyalistlerde çile çekmişmidir üstad, 12 Eylül döneminde....?
 • Yanıtla

Muammer Doğan

Ağzına sağlık kalemine kuvvet sayın hocam saygılarımla Ahlat dan selam ve dua ile.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23