Kaleler ehliyetsiz, liyakatsiz, ihlâssız kadrolarla fethedilemez!!!

23 Nisan 2019 Salı

Malumunuz, 31 Mart’ta 1 seçim süreci yaşadık. Neticede milletin iç hesaplaşması devleti temsil edenlerden partilere, meclislere, başkanlara, üyelere herkesçe yapılmalı.

Neden oy kaybedildi, çağır teşkilat, il-ilçe başkanını hesabını sor ama sözle değil, icraatla sor!? Vatandaşın oyunu neden zayi ettiniz!

Evinize, arabanıza, ailenize sahip çıktınız, neden milletin oyuna sahip çıkmadınız?

Yani hizmet nâmına Kemeraltı’nda rahat içilebilsin!” diye bir vaat Gayretullah’a dokunmaz mı?

17 yıldır verilen sözlerin tutulamaması mı? 28 şubatların hesabının sorulmaması mı?

Yoksa içimizdeki hain iş adamı pozisyonundaki asalaklardan niçin kurtulamıyoruz mu?

Belki de muhalefet partileri bunu gördü maskeli çeteleri keşfetti. Başta MHP olarak başarıları bunların deşifre edilmesi mi?

SUNİ GÜNDEMLERLE 

MEŞGUL EDİLİYORUZ!

“Dolar çıktı; Trump yaptı!..” Trump, Allah’ın tokadı! Siyasi mecrada, din-tarih-kültür reformları ve erozyonlarında, spekülatif krizlerde, manipülatif haberlere ağzı açık liyakatsiz ve ehliyetsiz kadrolarla bakıp susunca olan oluyor!

İğneyi kendimize batıralım. Önüne gelene hacı, hoca, profesör, vekil, sanayici, işadamı diye bağlanırsan ve bu kişi “her dönemin adamı, kucaktan kucağa gezen satılık sâdık”lardan hatta son zamanlarda pek çok kişi tarafından gündeme getirilen her dönemde kucaktan kucağa gezen Mediye fahişelerinden; Abant toplantıları müdavimlerinden biriyse, belâ bağıra çağıra gelmiş olur, görünen köy kılavuz istemez. Bir bakalım seçtiklerimiz kim, evvela kendine bir hayrı var mı, memleketine, devletine ne hizmetler yapmış, bir kitabı, eseri, buluşu, ülkeyi öne çıkaracak bir katma değeri var mı, araştıralım!

Aldatıldık ve aldandık diyenler için ve tekraren aldanmamak adına kılı kırk yarıp seçimlerimizi ona göre yapalım.

Tabii burada asıl vazife devletindir. Vatandaşın erişemeyeceği noktada, “asıl” niyetleri, kimliği, bağlantıları ortaya çıkarıp filmi ileri sararak muhtemel hüsran senaryolarını ifşa etmelidir!

Dört bir yandan kuşatılmamış ve gerçekleri ifşa edeceklerin sözde değil özde, devşirme dönmeden ve kullanım süreleri dolmuş olanlardan ve denenmişlerden uzak nesep olarak da “gerçek-yerli-milli” insanlar olması şartıyla erken radikal kararlar alınmalı adımlar atılmalıdır!!!..

ESKİ TÜRKİYE MERAKLILARI!

Alman-Fransız-İngiliz kadar haklarımız olmalı ama yok, yüz yıldır köleyiz! Eşimin başörtüsünden, üniversitelerde yetiştirdiği ülkesinin bugün olduğu gibi dünkü hainlerince yargılandık. Bugün de değişen bir şey yok! 17 yıldır olan tek başına iktidara sesleniyoruz! Bu zülüm ne zaman bitecek!

57. savunmamızı takipsizlikle, alnımızın akıyla verdik.“Bir zamanlar, anarşist olmamak, okuyup ülkeye faydalı olmak için Belgrad Ormanları’na gömdüğümüz öfkemizi, necip milletimize siper etmek için çıkartırız, tankların önüne dikiliriz!” dedik; Türkiye Cumhuriyeti’nin savcıları soruşturma açtı, çok şükür haklılığınız ortaya çıktı takipsizlikle sonuçlandı fakat gördük ki bunlar planlı bir çalışmanın ürünü tek bir merkezden saldırılar yapılıyor..!

Yüzbinlerce şuursuz ‘medya avları’ oklarını bize yöneltti. Gördük ki fitne aynı merkezden!.. Hemen iki rekât şükür namazı kılıp “Çok şükür, Elhamdülillah” dedik. Düşman okları geldiğine göre istikametimiz doğru!..

...

Sistem bütün arsız ve hırsızlığıyla karanlık günleri arttırıyor ve öyle arattırıyor ki karanlıktan sonra doğacak aydınlığa gebe o günleri bekliyoruz!..

Cennet ucuz değil, cehennem dâhi lüzumsuz değil!

“Ümmetim ahir zamanda 73 fırkaya ayrılacak; biri ki fırka-i nâciye!” diyor ya Efendimiz (a.s), felâket ve fecaatler asrında, küfrün diz boyu olup helâl ve haramın ayırt edilemediği, milletinden devletine, vatandaşından vekiline herkesin tercihlerini “sâfiyâne” bir akılla bir kere düşünmesini ve geçmişin muhasebesini yapabilmesini diliyoruz yüce Allah’tan!

Yeryüzündeki insanların hallerine göre semadaki melekler gerekli taksimatı yapıyor ve insanların gönüllerine tercih olarak geri gönderiyor.

Ve layık olduğumuz şekilde idare olunuyoruz tabii ki..! Kimseye kusuru bulmaya gerek yok. Sadece ders almak lazım!

KURTULUŞ REÇETELERİMİZ HAZIR!

Cumhur İttifakınca seçilmiş başkanımızın defaâtle yakındığı “Ehliyet ve liyakat sahibi adam yok!Ve tabii ki yalnızım!, aldandım ve aldatıldım.. Vs!!!” feveranını son 31 Mart seçimlerinde de olduğu gibi defaatla maalesef hep duyduk!

CUMHUR İTTİFAKINA 

DESTEĞİMİZ TAMDIR!

40 yıllık devlet, teknokrat, bürokratlık ve Birleşmiş Milletler gibi teşkilatta diplomatlık tecrübemiz, uzman ekibimiz, yenilikçi metot ve inovatif projelerimizle, zatında tüm ülkeye hizmete hazır olduğumuzu kalp kırıklığımıza, bu kadar yapılan zülümlere rağmen, kan tükürüp kızılcık şerbeti içtik diyerek; yaptıklarımız da yapacaklarımızın teminatıdır diyerek duyması gerekenlere bir kere daha yineliyoruz!

Dört inanmış ‘bir’ bir araya gelirse 1111 olur. Bir de bunların dört dörtlük liyakat ve ehliyet sahibi adam olduğunu düşünürsek 4444 eder ki; dünyanın endazesini değiştirebilir..!

Vakti geldiğinde ve asır asıl sahibini bulduğunda ihlasla gönüller fethedildiğinde bunların kesin olacağına ümitvârız, inanıyoruz, vesselâm.

WhatsApp İhbar Hattı: 530 200 00 96

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Ahmet Faruk Çarıkcıoğlu Ahmet Faruk Çarıkcıoğlu 1 ay önce
  Liyakat şart. Fetöşler adam kayırarak bugünlere geldiler.
 • numannuman1 ay önce
  ehliyet liyakat selahiyet . . .Bunlar beklediklerimiz. ama zaman itibariyle de degerlendirmek lazım. ne asrı saadet var ne de toplumda o dönemin itikat ahlak muamelat var.ahirzamanin dinsizlik komitesi tarafından kevgir gibi olmuş bir toplumdan ancak bu kadar oluyor.yani ölçümüz asrı saadet ama olcumuzden başka bir şey asrı saadete muvafik değil. Bu sebeple zamanımıza göre beklenti içinde olmalıyız. yoksa Utopia içinde bir paradoks yaşarız. "Enesini sevenler, başkaları sevmezler.Asar-ı Bediiyye - 565"
 • İsmail BAŞTUĞİsmail BAŞTUĞ1 ay önce
  Ağzına diline gönlüne sağlık Prof. Dr. Ahmet Maranki Hocam. Düşüncelerimizi ne kadar da güzel ifde etmişsin. Bu konuda ısrarcı olmaya da devam etmek lazım. Allah sizin gibilerin sayısını artırsın.
 • Metin taşcıMetin taşcı1 ay önce
  Devletten asalakları temizlemedikten sonra kim gelirse gelsin değişen hiç bir şey olmuyor senin adamın benim adamım derken iş yapacak insanımıza fırsat vermiyoruz en güzel örneklerden biri Demirel ne demişti dün dündür 6 sefer gidip 7 ci sefer geimesi iş bilmesindenmi bizlerin boş laflara kanmasımı
 • Sadece hakikatSadece hakikat1 ay önce
  Ümmetim ahirzamanda değil sadeceümmetim diye geçiyor bildiğim kadarıyla Hadiste.ayrıca burda bahsedilen fırkalar itikadi fırkalar.kurtulan fırka ehli sünnet, diğerleri dalalete düşmüş sapıtmış bidat fırkaları
 • sametsamet1 ay önce
  aldanmayalım, araştıralım. ne güzel demişsiniz. yolunuz açık olsun, gerçekleri duymak istiyoruz hep!
 • InsanogluInsanoglu1 ay önce
  Pek degerli beyefendi okadar haklisiniz ki..kime ne anlatalim...dinleyen yok..bunun acisini en derinden hissedenlerdenim..Allaha havale ediyorum..Allah muhaseret bilmeyen kibirli atarli giderli hazir yiyicilerden bizleri kurtarsin insallah..heryer hazirci kayniyor..malesef

Günün Özeti