• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Stratrajik Oyunlar
TÜM YAZILARI
23 Nisan 2019

Kaleler ehliyetsiz, liyakatsiz, ihlâssız kadrolarla fethedilemez!!!

Malumunuz, 31 Mart’ta 1 seçim süreci yaşadık. Neticede milletin iç hesaplaşması devleti temsil edenlerden partilere, meclislere, başkanlara, üyelere herkesçe yapılmalı.

Neden oy kaybedildi, çağır teşkilat, il-ilçe başkanını hesabını sor ama sözle değil, icraatla sor!? Vatandaşın oyunu neden zayi ettiniz!

Evinize, arabanıza, ailenize sahip çıktınız, neden milletin oyuna sahip çıkmadınız?

Yani hizmet nâmına Kemeraltı’nda rahat içilebilsin!” diye bir vaat Gayretullah’a dokunmaz mı?

17 yıldır verilen sözlerin tutulamaması mı? 28 şubatların hesabının sorulmaması mı?

Yoksa içimizdeki hain iş adamı pozisyonundaki asalaklardan niçin kurtulamıyoruz mu?

Belki de muhalefet partileri bunu gördü maskeli çeteleri keşfetti. Başta MHP olarak başarıları bunların deşifre edilmesi mi?

SUNİ GÜNDEMLERLE 

MEŞGUL EDİLİYORUZ!

“Dolar çıktı; Trump yaptı!..” Trump, Allah’ın tokadı! Siyasi mecrada, din-tarih-kültür reformları ve erozyonlarında, spekülatif krizlerde, manipülatif haberlere ağzı açık liyakatsiz ve ehliyetsiz kadrolarla bakıp susunca olan oluyor!

İğneyi kendimize batıralım. Önüne gelene hacı, hoca, profesör, vekil, sanayici, işadamı diye bağlanırsan ve bu kişi “her dönemin adamı, kucaktan kucağa gezen satılık sâdık”lardan hatta son zamanlarda pek çok kişi tarafından gündeme getirilen her dönemde kucaktan kucağa gezen Mediye fahişelerinden; Abant toplantıları müdavimlerinden biriyse, belâ bağıra çağıra gelmiş olur, görünen köy kılavuz istemez. Bir bakalım seçtiklerimiz kim, evvela kendine bir hayrı var mı, memleketine, devletine ne hizmetler yapmış, bir kitabı, eseri, buluşu, ülkeyi öne çıkaracak bir katma değeri var mı, araştıralım!

Aldatıldık ve aldandık diyenler için ve tekraren aldanmamak adına kılı kırk yarıp seçimlerimizi ona göre yapalım.

Tabii burada asıl vazife devletindir. Vatandaşın erişemeyeceği noktada, “asıl” niyetleri, kimliği, bağlantıları ortaya çıkarıp filmi ileri sararak muhtemel hüsran senaryolarını ifşa etmelidir!

Dört bir yandan kuşatılmamış ve gerçekleri ifşa edeceklerin sözde değil özde, devşirme dönmeden ve kullanım süreleri dolmuş olanlardan ve denenmişlerden uzak nesep olarak da “gerçek-yerli-milli” insanlar olması şartıyla erken radikal kararlar alınmalı adımlar atılmalıdır!!!..

ESKİ TÜRKİYE MERAKLILARI!

Alman-Fransız-İngiliz kadar haklarımız olmalı ama yok, yüz yıldır köleyiz! Eşimin başörtüsünden, üniversitelerde yetiştirdiği ülkesinin bugün olduğu gibi dünkü hainlerince yargılandık. Bugün de değişen bir şey yok! 17 yıldır olan tek başına iktidara sesleniyoruz! Bu zülüm ne zaman bitecek!

57. savunmamızı takipsizlikle, alnımızın akıyla verdik. “Bir zamanlar, anarşist olmamak, okuyup ülkeye faydalı olmak için Belgrad Ormanları’na gömdüğümüz öfkemizi, necip milletimize siper etmek için çıkartırız, tankların önüne dikiliriz!” dedik; Türkiye Cumhuriyeti’nin savcıları soruşturma açtı, çok şükür haklılığınız ortaya çıktı takipsizlikle sonuçlandı fakat gördük ki bunlar planlı bir çalışmanın ürünü tek bir merkezden saldırılar yapılıyor..!

Yüzbinlerce şuursuz ‘medya avları’ oklarını bize yöneltti. Gördük ki fitne aynı merkezden!.. Hemen iki rekât şükür namazı kılıp “Çok şükür, Elhamdülillah” dedik. Düşman okları geldiğine göre istikametimiz doğru!..

...

Sistem bütün arsız ve hırsızlığıyla karanlık günleri arttırıyor ve öyle arattırıyor ki karanlıktan sonra doğacak aydınlığa gebe o günleri bekliyoruz!..

Cennet ucuz değil, cehennem dâhi lüzumsuz değil!

“Ümmetim ahir zamanda 73 fırkaya ayrılacak; biri ki fırka-i nâciye!” diyor ya Efendimiz (a.s), felâket ve fecaatler asrında, küfrün diz boyu olup helâl ve haramın ayırt edilemediği, milletinden devletine, vatandaşından vekiline herkesin tercihlerini “sâfiyâne” bir akılla bir kere düşünmesini ve geçmişin muhasebesini yapabilmesini diliyoruz yüce Allah’tan!

Yeryüzündeki insanların hallerine göre semadaki melekler gerekli taksimatı yapıyor ve insanların gönüllerine tercih olarak geri gönderiyor.

Ve layık olduğumuz şekilde idare olunuyoruz tabii ki..! Kimseye kusuru bulmaya gerek yok. Sadece ders almak lazım!

KURTULUŞ REÇETELERİMİZ HAZIR!

Cumhur İttifakınca seçilmiş başkanımızın defaâtle yakındığı “Ehliyet ve liyakat sahibi adam yok! Ve tabii ki yalnızım!, aldandım ve aldatıldım.. Vs!!!” feveranını son 31 Mart seçimlerinde de olduğu gibi defaatla maalesef hep duyduk!

CUMHUR İTTİFAKINA 

DESTEĞİMİZ TAMDIR!

40 yıllık devlet, teknokrat, bürokratlık ve Birleşmiş Milletler gibi teşkilatta diplomatlık tecrübemiz, uzman ekibimiz, yenilikçi metot ve inovatif projelerimizle, zatında tüm ülkeye hizmete hazır olduğumuzu kalp kırıklığımıza, bu kadar yapılan zülümlere rağmen, kan tükürüp kızılcık şerbeti içtik diyerek; yaptıklarımız da yapacaklarımızın teminatıdır diyerek duyması gerekenlere bir kere daha yineliyoruz!

Dört inanmış ‘bir’ bir araya gelirse 1111 olur. Bir de bunların dört dörtlük liyakat ve ehliyet sahibi adam olduğunu düşünürsek 4444 eder ki; dünyanın endazesini değiştirebilir..!

Vakti geldiğinde ve asır asıl sahibini bulduğunda ihlasla gönüller fethedildiğinde bunların kesin olacağına ümitvârız, inanıyoruz, vesselâm.

WhatsApp İhbar Hattı: 530 200 00 96

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23