• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Stratrajik Oyunlar
TÜM YAZILARI

“İnsanlık” savaş veriyor! 

22 Mart 2022
A


Prof. Dr. Ahmet Maranki İletişim: [email protected]

Asıl savaş içimizdedir! 

Bunun da en büyüğü nefsimizle olan savaştır!

Zira küresel savaş, iç savaşlarla körüklenmektedir! Hatta zaman zaman gölgelenmektedir!? Toplumlar başta ekonomik yıpratmalarla, ardından sosyal yapıyı bozan yayınlarla bedenen ruhen yok edilmektedir! Yine en büyük savaş nefsimizle olan savaştır! Maalesef insanlık günümüzdeki olan hadiseler ışığında nefisle olan savaşında yenik düşmüştür!

Dünyada karanlığın yaşandığı böyle zamanlarda, ilm-i siyaset hocamın sözünü hatırlarım: “Oğlum, puslu havalarda kendine dikkat et. Her daim düşmanını azalt!”

MEN DAKKA DUKKA-ÇALMA KAPIMI, 

ÇALARLAR KAPINI..!

Dünyada başta siyaset olmak üzere insanlar “saf-meşrep-ekol” aracılığıyla tercih yaptığı düşündürülüp, kayıkçı kavgalarıyla meşgul ve uzun dönemde de yok edilmektedir! 

Olan her zamanki gibi mazlumlara, masum ve günahsız olan çocuklara gariban halka olmaktadır. Yıllardır Filistin’de binlerce kişi öldürülürken, göçmenler zerre merhamet duyulmadan denizlerde botların kurşunlanarak batırılıp boğulurken, “İnsanlık Savaşı’nda sınıfta kalan insanlar! Susma! Sustukça bir gün sıra size de gelebilir! Sözünü hatırlamaları; bizlere de hatırlatmak lazım!”

Türkiye Cumhuriyeti devleti, bu kayıkçı kavgasının tarafı olmadan; öncelikle kendi iç meselelerini, huzur bozan provokatörleri, ülkenin her bir noktasından temizleme hedefi gütmelidir. Vatan mukaddestir! Vatan sevgisi imandandır!

Vatan ve Mukaddesatına sahip çıkmak, herkesin aslî vazifesidir!

TOPLUMSAL CİNNET HÂLİ YAŞATILIYOR!

Medyanın kirli algılarıyla, zihinleri iğdiş edilmiş! Algı operasyonlarıyla-kontrol altındaki insanlara maddi-manevi ileride büyük kaosa sebep olabilecek provokatif her türlü müdahale yapılabilmektedir!

İKTİDAR-MUHALEFET HERKES “EHLİYET VE 

LİYAKÂT ESASTIR!” DEMEYE BAŞLADI!

Yüzlerce kez söylediğimiz-yazdığımız liyakât mevzuu, devlet başkanımız tarafından mütemadiyen vurgulanmıştı. Bugün tüm partilerin etrafında “Padişahım çok yaşa!!!” diye alkış tutulması bütün partilerin zayıflığıyken, muktedir-muhalif her cenahtan “devletin her noktasında ehliyetli ve liyakâtli kadroların olması gerektiği”nin söylenmesi manidârdır!

YENİ SİYASİ PARTİ YASASI!

Şahların-kralların körü körüne övülmesi demokraside değil diktatöryada olur! Haksızlık karşısında susan Türkiye’nin bütün akademisyen, gazeteci, milletvekili, belediye başkanı, siyasi erkân; “Görmedim duymadım işitmedim…” diye ömür tüketip, liderlerinin sözüne bir söz ekleyememektedir! 

Muhalif bir bakışa ta değil; tamamlayıcı-onaylayıcı ve iyileştirici, katma değer katıcı bir icraat, en ufak bir söz dahi söylememektedir..! Böyle bir yapılanma ve üst perdesinde topyekûn devletteki yapıda demokrasiden, çoğulcu söylemden ve gelecek için umuttan bahsedilemez!?

VAZİFEMİZ TENKİT DEĞİL 

YOL GÖSTERMEKTİR!

Dün İstanbul Sözleşmesi ve Gıda Yasası konusunda birkaç gazeteci olarak eleştirilerimize ve aldığımız tavra karşı üzerimize yürüyen dostlarımız, bütün gazeteciler ve çevreleri, Sayın Cumhurbaşkanı “Evet, yanlış yapmışız…” deyip bu kararlardan dönünce, dün eski kararı alkışlayan bugün yeni kararı tekrar alkışlamaya başladı!!?? “Padişahım çok yaşa..!”

Gerçeklere açık, araştıran, sorgulayan, hayatından daha da lezzet almaya çalışan, daha müreffeh ve izzetli yaşamaya çalışan 1.500.000 takipçimizle mutlu huzurlu aydınlık günleri bekliyoruz! 

Sağlıklı yaşam gönüllüsü 2 milyon danışanımız, dünyanın her yerindeki müdavim, dost ve iş birliği içindeki özel-tüzel kişilerle birlik, beraber ve sürekli paylaşım içinde “tünelin ucundaki ışığı-nuru” hedefledik, hedefimize de daha yakınız!!!

KIZIL ELMA HEDEFİMİZE DOĞRU DURMAK YOK!

YOLA DEVAM!

Bu asil-necip milletin gönlünde taht kurmak, dünyevi makamların en üstü. 

Zira 40 yıllık bürokrat-teknokratlık devlet hayatımızda çakarlı araç, makam, mansıp, mâişet, koltuk derdimiz olmadı! Bugünlerimiz evvelâ O’na lâyık yaşama gayretinde olmak, sonrasında aile efradına hürmet ve en sonunda da dünyaya medeniyet sunmuş bu aziz milletin derdine derman olacak bilgi ve tecrübelerin paylaşılması ve Rıza’yı İlahi’dir!

NEVRUZ-DİRİLİŞ YAKINDIR!

Ergenekon’dan dünyaya dağılan atalarımızın devamcısı olmak isteyen bu necip asıl ve asil insanların hedefi büyüktür!

Kâinatı idare eden Cenâb-ı Rabbil âlemin “Ol!” deyinceye kadar bizler buna talip olup, binlerce yıllık Şerefli tarihi ile o “beklenen bizler!” dünya hâkimiyetindeki yerimizi alma için azami gayret göstermeliyiz..? 

Bunu bilen haricimizdekiler; 

İçimizde yetiştirdikleri kripto bir türlü dönmeyen her dönemin adamı hainler eli ve Türkiye’de istikrarsız hükümetlerle bunu hayata geçirmeye çalışacaklardır..? 

ZAMAN BİR VE BİRLİK OLMA ZAMANIDIR! 

Zaman!

Harici ve dahili düşmanların bilerek ve maksatlı spekülatif oyunlarına ve halkın geçim zorluklarını körüklemelerine rağmen; biraz daha dişimizi sıkıp; kızılcık şurubu içtim diyerek!

Dışarıda ağzını açmış Türkiye’yi yutmaya çalışan ejderhaya karşı güçlü olma zamanıdır! 

Vesselâm.

WhatsApp İhbar Hattı: 530 200 00 96

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

///

Dünya kuruldu kurulalı insanlığın savaş vermediği bir yüzyıl varmı. Dünya var oldukça insanlar savaşmaya devam edecekler.

Kazim

İktidar Filistin'e önem veriyor diye rahatı iyi olanlarda önem veriyor .birde kullanıyor bu ergumani .. 
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23