Hicret ne zaman vacip olur?!

12 Ekim 2018 Cuma

Evet dostlar, Allah’ın selâmı, rahmeti ve bereketi hepimizin üzerine olsun diyerek Cumamızın cem olmamıza vesile olup ülkemizin bu sıkıntılı günlerini aşmamıza vesile olmasını ve hepinize sağlıklı bir yaşam diliyorum. Velâkin bu zamanda sağlıklı “yaş almak” mümkün değil! Marketlerdeki binlerce ürün içinden sağlıklı birkaç ürün bulabilmek mümkünse de “helâl ve temiz” oldukları şüpheli… 100 kişinin 98’i hasta olup ilâç kullanıyorsa, ‘devlet istatistikleriyle sabit olan’ ölümlerin %40’ı kalp damar-dolaşım sistemi, %20’si kanser ise, ilâç harcamaları ve sağlık harcamaları dolaylı olarak yüz milyarlarca doları buluyorsa söylenecek bir şey yok!..

Peki tedbir alınabiliyor mu?! Körler-sağırlar birbirini ağırlıyor, havanda su dövülüyor. Başta devlet televizyonu TRT olmak üzere bütün insan sağlığına zararlı olan gıdaların, başta gazlı içecekler NBŞ ile nişasta bazlı ürünlerden yapılmış cicili bicili şekerler, margarinden daha kötü yağlardan yapılmış cipsler, emülgatörle-katkılarla dolu süt ve süt ürünleri, 28 günlük tavuklar, kabuğu ve kepeği alınması yetmeyip 20 emülgatör katılan ekmekler, 84 mineralinin 82’si atılarak rafine edilmiş tuzlar, şeker adı altında beyazlaştırılmış bir madde, diş macunlarında bile florür hatta okullarda bile florun plaklarını ile ağzı temizleme projeleri, tabii ki süt ve süt mamulleri daha neler neler, dehşet bir tablo!!!

1 milyon baskılı 25 kitap yazdık, 1000 canlı yayın yaptık, 2500 konferans verdik, düşmanlar da boş durmadı. Başta Tabipler Birliği ve hibrit tohumcular, gıdacılar ve sahtekar kuruluşlar tarafından 56 sefer mahkemeye verildik! Allah’ın izniyle hepsinden alnımızın akıyla çıktık ama artık umudumuzu seçilmiş başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın atayacağı bakanlar ve bilim kurullarına bağladık.

Atalarımızın hep güneşin battığı yere doğru seferler yaptığı gibi biz de 15 yıllık güneşin doğduğu yerden aldığımız enerjiyle 1.500.000 takipçimize ışık olmaya çalıştık. Artık yeni bir ufukla Avrupa’ya Hicret’e-sefere çıkıyoruz.

Sefer bizden zafer Allah’tan!

Avrupa’da yaklaşık 7.500.000 Türk var ve Avrupa insanı bu sağlıklı ve bilinçli yaşama daha yatkın, medeni, kültürlü ve anlayışlı, bindiği dalı kesmeyecek kadar aklını kullanabiliyorlar! Allah’ın izniyle hepinizden helâllik istiyoruz. Bu cuma günü Almanya’nın pek çok şehrinde Frankfurt’tan başlayarak Berlin’e kadar sefer yaparak konferanslarımız ve araştırmalarımız devam edecek. İnşallah Avrupa’da şubelerimizi açacağız. Önce Almanya ve sonra diğer ülkeler ...Türkiye’de sistem oturana kadar sayın başkanımızın direktifleri doğrultusunda “İhracat yapın, dışa açılın!” teşvikleri doğrultusunda Türkiye’de, Türk işçi ve çiftçisiyle ürettiğimiz 755 ürünümüzü Avrupa ve dünya ile tanıştıracağız.

Hicret etmeye karar verdik, hakkınızı helal edin. İnşallah oralarda daha güçlenerek Türkiye’ye ayaklarımızı vura vura geleceğimiz günlerin hazırlığını yapıyoruz!

Değerli dostlar, Ahmet Maranki 63 yılda yetişti. Bugünlere türlü eza ve cefa ile geldik! Kullar bilsin diye değil sadece Allah’ı razı etmek niyetiyle, “O’nun razı olmasıyla, bütün dünyanın bize karşı olmasının hiç ehemmiyeti kalmaz!” hükmüne lâyık olabilmek için bu işleri yapıyoruz.

Sosyal psikoloji de Prof. Dr. Nevzat YALÇINTAŞ, Prof. Dr. Sabahattin ZAİM, Prof. Dr. Turan YAZGAN hocalarımın doktorasını almış biri olarak sosyal siyaset-ve siyasetle ilgili yazılarıma rahmetli hocaların hocası Sabahattin ZAİM hocamın vasiyetini tutmak adına bu yazımla birlikte son veriyorum. Hocam derdi ki: “Oğlum siyaseti ekseriyetle ve milli yerli olmayan insanlar yaparsa o siyasetin içine girmeyin!

Asla talepkâr olmayın!

Sizi davet etsinler o zaman da bakın fikirlerinizi hayata geçirebilecekseniz sizin fikirlerinizi savunan liderler iş başındaysa ve sizi de savunabileceklerse göreve talip olun; yoksa hem dünyanız hem ahiretinize yazık olur...!

Artık işimiz insanlığa yeni hizmetler, inovatif ürünler üreterek ahrette bizleri kurtaracak projeler sunabilmek. “Emri bil maruf-nehyi anil münker” düsturumuzla Avrupa’daki insanımızla buluşmaya ve Hicret’e-sefere talibiz! Zafer Allah’tandır diyor ve ilim-fen noktasındaki vazifelerimize rücu ediyoruz!..

Not: Almanya Frankfurt konferansımıza hepiniz davetlisiniz!

Acorum park

Anna-birle str 9 Frankfurt

55252 Almanya Mainz-Kastel

14.10.2018 saat 14.30

WhatsApp bilgi hattı: 053020000 96

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • MOHAÇMOHAÇ5 ay önce
  Sefer bizden zafer Allah’tan! ...
 • Emine Emine 5 ay önce
  Yüreğinize saglik Hocam.Sizden cok şey öğrendik, öğrenemeyenler sizden hakiki manada istifade edemeyenlerdir...bu da nasip işidir...yolunuz her daim acik olsun.
 • MüslümMüslüm5 ay önce
  Namaz serbest, oruç, zekat, hac, Kuran serbest. Hicretle alaka kuramadım. 630 yılında Hz. Abbas son muhacir olarak kaydedilmiş ve hicret sona ermiştir.
 • M.AkifM.Akif5 ay önce
  Şükür abi ya bi git artık.Hicret edeceğin gavuristanlarda anlarlar belki YAĞCILIĞININ kıymetini.Git be abi git.
 • M.AkifM.Akif5 ay önce
  Reklamlar ,tabi burda ekonomi çöktü para yok,gurbetçi de avro gırla devam hocam devam
 • M.AkifM.Akif5 ay önce
  Reklamlar ,tabi burda ekonomi çöktü para yok,gurbetçi de avro gırla devam hocam devam
 • M.AkifM.Akif5 ay önce
  Şükür abi ya bi git artık.Hicret edeceğin gavuristanlarda anlarlar belki...Git be abi git.
 • mevlütmevlüt5 ay önce
  siz yine de yazmaya devam edin....etmeniz gerekir....yoksa eksik kalır kesinlikle...
 • ahmetahmet5 ay önce
  taşlarla alternatif tedavi mi oluyor..
 • CevdettCevdett5 ay önce
  Hicretin mübarek olsun.......
 • BushraMBushraM5 ay önce
  Devletin herkademesinde ve yurtdışında görev yapmış bir insan.emekli olduktan sonra kendisinin de şifa bulduğu bir iş yapmaya karar vermiş ve türkiyede dünyaca kullanılan alternatif tıbbi tanıtmis. 5 senedir heryer detoks uygulaması ve alternatif tip kaynıyor ülkemizde. Ahmet Maranki sağ olsun.bu insanın allaha sukur herseyi devlet görevlisi iken vardı. Kısacası alternatif tipdan severek yaptığı bu ilimden kazandıklariyla değil devletine yurt içi ve yurt dışı hizmetlerinde başarılı olmasıyla geleceğini oluşturmuş bir insan var karşınızda. İnsanlara yorum yazarken geçmişini biraz araştırırsanız doğru yorumlar yapabilirsiniz.
 • recep ünlürecep ünlü5 ay önce
  hocam sonuç olarak ak partide bizi anlamadı anlamayada niyeti yok artık TC de kalmanında bir yararı yokmu diyorsunuz
 • hamdihamdi5 ay önce
  Rabbim uzun ve saglikli ömürler versin hocam videolarinizi bekliyoruz hocam. 32 yasimdayim sizin bir namaz videonuzu izledim. Namazin maddi ve manevi acilimlarini anlattiniz henüz insanlar bu konuda hazır degil bilgilere dediniz. Hayatim boyunca o videonuzu unutamam hocam. O konuda da sizden video bekliyoruz. Bizi malum ak partiden uzaklastirdilar hocam dogru soyleyen ve elestiren kimse kalmadı icerde biz buralarda sizden işaret bekleyecegiz hayrlı cumalarınız olsun.
 • aa5 ay önce
  türkiye islam ülkesi değil,türkiye cumhuriyeti islam devleti değil laik bir devlet.bu ülkede yaşadığın kadar herhangi bir ülkede de islamı yaşaman mümkün.bir artısı yok.yaşamın hemen her alanında adaletin varlığına inanılması çok güç.halkın müslüman olmasının,yöneticilerin müslüman olmasının çok fazla bir önemi olduğu hissedilmiyor. bu ülkenin almanya vb ülkelerden pek fazla bir farkı yok.sadece halkın büyük çoğunluğuyla yöneticiler müslüman .o kadar.
 • 3x Mustafa3x Mustafa5 ay önce
  İlim bir nokta idi cahiller çoğalttı. Hz Ali ranh sözü .oku emri Kur'an'ın ilk inen ayetti tek sorguya çekileceği ve tek imtihan olacağı kitabı Kur'an'ı okumayan bir millet. Bilmediği her konuda uzman olan bir millet ten çok şey bekliyorsunuz ,bu milletin büyük bir bölümü aklını ipotek altına aldırmış düşünmeyen akletmeyen bir millet olmuşuz .cahili türbeden medet umar okumusu anıt kabirden .
 • ŞaşkınŞaşkın5 ay önce
  Sahi hicret ne zan vacip olur? Benim bildiğim, en basit tanımı ile "artık islamın yaşanamaz hale geldiği durumlarda" hicret vaciptir. Anlaşılan sizin için Türkiye son zamanlarda islamdan öylesine uzaklaştı, zulüm öylesine arttı ki hicret (!?) etmeye karar verdiniz, hem de "haçlı" diyarına!?..Eh be kardeşim din-iman karıştırmadan dürüstçe "para Avrupada, Türkiye artık bana yetmiyor; bundan böyle Avrupa pazarlarına açılacağım" deseniz neyiniz eksilir? Darısı Cüppeli Ahmet'in başına!
 • melahatmelahat5 ay önce
  hocam çok üzüldüm ama bir yandan biz gurbetçiler için büyük umut oldunuz. konferansa yakın arkadaşlarımızla katılıcaz inşallah. aAvrupaya güneş doğuyor ! :)Hayırlı Cumalar.
 • tarıktarık5 ay önce
  beyin göçü bu olsa gerek !ama kaç kişi anlar...anlamazlıktan gelen koltuk işgüzarları ve kıymet bilmeyen toplum...
 • sefersefer5 ay önce
  Allah cc, ebeden razı olsun sizlerden.Seferiniz ve fethiniz mübarek olsun.Hayırlı Cumalar.

Günün Özeti