• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Stratrajik Oyunlar
TÜM YAZILARI

Hayvan Bilinci’nden, “İnsan” Bilinci’ne!!!

10 Aralık 2021
A


Prof. Dr. Ahmet Maranki İletişim: [email protected]

İnsanlık “topyekûn konsantreyle kontrol altına alınarak” gönderildiği sahadaki bir top misali, savrulduğu-yayıldığı her mecrayı keşfe mecburdur. Keşfin müsbet-menfi tesirlerini, hayatına ne kattığını ve hayatından ne çaldığını görmekle mükelleftir! 

Ancak, sâf-duru bir zihinle düşünebilip ulaşılabilen “kozmik bilinç” için bahşedilen “beyin-akıl” nimetiyle, kendini hayvandan ve diğer mahlûkattan ayırıp, mertebesini yaşayarak ortaya koyar ve belirler!

Düşünen varlık = İnsan 

Düşünce gücüyle yücelip, zamanla zihinsel bilgeliğe ve olgunluğa ulaştığında, kadim kültürlerin mirasına sahip çıkar. İrşad ediciler, hâl ve ahvâlleriyle bunu gösterirse; fikirlerine, görüşlerine, yol-ekol-siyasi oluşumlarına kadar, herhangi cihetteki gayret ve dirilişlerine katılım-dühulet ve teveccüh oluşacaktır!

Lider ve örnek oluşturabilmek için; Kısaca hal’imizle kal’imiz bir olmalıdır!

HAYVAN BİLİNCİNDE! DEĞİŞİM BEKLENMEZ!

Dünya yüzyıllardır klanlardan, boylardan, aşiretlerden devletlere bir yönetim sistemine geçse de, devletlerin başındakiler savundukları hayatı yaşamazsa hazin sonları mukadder olur! “Hayvan bilinci” noktasında bir hayatla, arslanların diğer hayvanları idare etmesi gibi kaba bir düzen kaçınılmaz olur! “Orman Kanunları” hüküm sürer!

Sekülerist tabirle “düşünen hayvan olan insan” dahi, hayatın temeli olan sağlığını bozup, kendini hastalandıran sisteme entegre olur. Doğru mu, yanlış mı, sorgulayamaz. Zira; yüzlerce emülgatör, MSG-Çin tuzu, bedeninin-ruhunun tanımadığı sayısız kimyasal maddeyle dolu GDO’lu gıdaları ve ürünleri tüketmek zorunda kalır! Kimyasal gübreli sebze-meyveleri, aslı bozulup-bütün faydalı içeriği alınmış-rafine edilmiş, üstelik temel gıda olan un, tuz, şekerin, posası çıkmış şekilde tükettirilmesine karşı koyamaz! Yaşam pınarı olan “su”yun dahi modernlik örneği gibi rafine edilip, bütün minerallerinden mahrum bırakıldığını göremez! Görse de, “Orman Kanunları”ndan ses edemez..!?

Düşünemeyenler! İnsan bilincinde olmayanlardır!

Bir kanadı dahi yapılamayan sivrisineğin konmadığı, bir karıncanın görünce-koklayınca yolunu değiştirdiği mısır şurubu, margarin ve binlerce katkılı gıdayı tüketmeyen hayvanattan ibret alamaz!! Kedi-köpekler bile plastik şişe ve arıtılmış suyu içmezken, binbir katkıyla bedeni sentetik madde çöplüğüne dönen, “düşünmeyi sağlayan; selenyum, iyot, lityum” gibi hayati minerallerden mahrum kalmış insan, bilinç olarak hayvandan daha aşağı düşürülmüştür!!?

TARİH, BÜTÜN SUALLERİNİZİ CEVAPLAR!

Sözümüz küresel ve global şeytanın emrinde olan köleleredir! 

Tanrıyla yarışan Firavun’ların, Karun’ların, Haman’ların hazin sonlarından ibret alın!

 En açık ve sâf hakikât olarak, kavimlerin helâkını düşünün! Bu helâk, sadece kendilerini mi buldu?! Değilse, sonraki nesillere mesajları neydi?! Yok edilenler, hangi bilinç düzeyinde kalakaldı?! Hangi hayvani hissiyatın esiri olarak zihinsel engellerini aşamadığı için yerle yeksan oldu?!

 Kavimlerin helakından ibret alın! ders çıkarın! uyanın! düşünün! titreyin! özümüze gelin! insan bilincinde yaşayın..!

Peki, bilinen tüm evren-yaratılmışları ihata eden kozmik âlemin bilinç düzeyini yakalamak ister misiniz? Nefsani-hayvani bilinçten ötelere gitmek ister misiniz?!

 “İyi ki varım ve buradayım! Yokluğu ve varlığıyla iyi ki hayattayım. Beni hayata bağlayan imanım var. İmanım varsa imkânım da var!” diyerek, cesaretle içsel yolculuğunuza başlamak istiyor musunuz? 

Köklü bir değişim ve dönüşüme kendinizden başlayıp, en büyük cihat denen “cihad-ı ekber”e var mısınız?! 

O hâlde hedefe kitlenin ve sizi teslim alan hayvani zihninizle mücadele edin!

Biz insan bilincine erişerek insan olmanın erdemini yakalayın!

TOPLUMSAL BİLİNCİN KATİLİ, 

BOZUK BİLİNÇTEKİLERDİR!

Herkesin yaratılışında bir fabrika ayarı vardır!

 Hayvanatın da! Beyin, korkuya ilk tepkisini “korkma şekli”yle gösterir! 

Hayvan bilincindeki insanlarda bu tepkiler farklı boyutlarda ortaya çıkmaktadır! 

Bugünkü ahlaksızlık, hırsızlık, namussuzluk, irtikap, faiz almak, haksız kazanç sağlamak, başkasının malına ve namusuna göz koymak, devlet malını soymak ve suiistimal etmek tamamen bu “nefsani-hayvani bilinçte” yaşayan gâfillerin eliyledir!

BİLGELER ZİHİNLERİNİ NASIL KULLANMIŞ?

Salih amel-topluma katkı yapmak = İnsan olmak

Misalen; Eflatun, Sokrates, Birûni, İbn-i Sina, Yunus Emre, Bediüzzaman gibi nice aşkın zihnin motivasyonu neydi?! Bilgelerin hayatlarına baktığımızda, kendilerinden ziyade muhakkak “topluma katkı” yaptıklarını görüyoruz. Hatta, bilinen-bilinmeyen âlemlere “fayda nazariyesi yüksek, müsbet düşünceler”ini derc ettiklerini, kozmik boyutta binbir âlemle temaşa ettiklerini hayret ve hayranlıkla İnsanlık faziletlerini o zaman müşahede ediyoruz. Bilgelerin sözleri dahil, bütün hayatları şiar edinildiğinde, onlar gibi zihinsel-düşsel olgunluğa ve fazilete erişebilmek mümkündür. 

Mesela, peygamber tavırları örnek alınınca, zamanla zihin kişiyi zorlar ve bilincini bu yönde değiştirir-geliştirir! Hakikaten o hayatı yaşamaya başta bilgelerin sözleri dahil, bütün hayatları şiar edinildiğinde, onlar gibi zihinsel-düşsel olgunluğa ve fazilete erişebilmek mümkündür. Mesela, peygamber tavırları örnek alınınca, zamanla zihin kişiyi zorlar ve bilincini bu yönde değiştirir-geliştirir! Hakikaten o hayat yaşamaya başlanır! İnsan o zaman insan olur! Vesselam!

WhatsApp İhbar Hattı: 530 200 00 96

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Okur

Sayın Maranki! Ülkemizde engellilik oranı yüzde on iki imiş. Bu oran yüzeysel ve istatistiklerde kayıtlı olan. Şüphesiz gerçekte fazlası var. Alternatif tıp engelli olmaya karşı neler öneriyor, engelliliğe önceden tedbirler nelerdir, ortadan kaldırmak için hangi yöntemler uygulanır? Tabii ki organ eksikliğinde alternatif yöntemler işlevsiz kalır. Felçlik, sağırlık, körlük, şaşılık, saç dökülmesi, kısırlık, topallık, sürekli ağrılar, böbrek taşları, erken yaşlanma, sakarlık vs. gibi ızdırap verip zillete düşüren illetlere karşı 10 milyon civarında çaresiz vatandaşımız medet umup bekliyor. Ülkenin en büyük bütçe yüzdesi emrinde olan modern tıp, ufak bir virüse takılıp kapana alındı, içinden çıkamayıp zincirleme olarak tıbbi hurafe üretmeye devam ediyor. Zaten diğer kronik hastalıklara hiç çare bulamamıştı.

Ne zaman uyanacağız

Hocam Allah razı olsun Rabb'im güç kuvvet versin sağ olun
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23