• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Stratrajik Oyunlar
TÜM YAZILARI

Gıda, tarım ve hayvancılıkta tedarik zincirine dikkat!

13 Mayıs 2022
A


Prof. Dr. Ahmet Maranki İletişim: [email protected]

15 Temmuz ve günümüzde yaşatılan gıda ve tedarik zincirindeki bu spekülatif hadiselere tedbir alınmazsa yine bu necip milletin torunlarının ve seçilmiş hükümetlerin başına problem çıkaracaktır! 

Kripto vatan hainleri maalesef son zamanlarda tahribatlarını, spekülatif ve provokatif faaliyetlerini arttırmış durumdadır! Devlet ve hükümet palyatif değil mutlaka gerekli, kalıcı ve geleceğe yönelik tedbirler almalıdır!

 Bu tedbirlerin başında “yapılan açıklamalar-zanlı kişi ve kuruluşların suç ve  tespiti” gelmektedir! 

Türkiye aleyhine propaganda yapanlar hukuk sistemi içinde acilen vatandaşlıktan çıkarılmalı, haksız kazançları-mallarına tespiti halinde el konulmalıdır!

 2023 hedeflerinde Türkiye’nin önündeki  en büyük engel budur!!

GIDA VE TEDARİK ZİNCİRİNE DİKKAT!

Spekülatif ve bu olayların üstüne giden yürekli-vatanperver, kendilerine danışmanlık etme şerefine eriştiğimiz başta rahmetli Gün Sazak, Adnan Kahveci gibi bakanlarımız, bu yolsuzluk arsızlık ve hırsızlıkları ifşa etme noktasında bugün de maalesef aynı işleri yapan devletin ilgili birimlerinde gizli kripto halde spekülatörlerin iç ve dış hainlerle işbirliği görev şehidi olmuşlardır!

Bugün ellerine domates-patates alıp tencere tava ile yola çıkanlara, elektrik doğalgaz su faturaları ile açıklama yapanlara, devlet aklı içindeki, sapı hükümetten ve devletten görünen hainlere gerekli cevabı vermedikçe bu her devrin spekülatörleri cumhur ittifakı hükümetin üstüne daha da çok gideceklerdir!

MİLLETİN EN BÜYÜK DERDİ GEÇİMDİR!!!

Gıda zamları ve tedarik zincirinin bozulmasıyla milletimizin meşgul edilmesi, siyasi entrikalardan çok çok daha mühimdir!! Türkiye’de 750 tür inovatif besin destek ve 125 tür organik sertifikalı hububat-bakliyat-şarküteri ürününü, 1000 sözleşmeli çiftçi ve işçimizle 10 yıldır yani “sürdürülebilir” düzeyde gerçekleştiriyoruz!

Düne kadar sebze ve meyvede ihracat rekorları kıran Türkiye’nin, iç piyasada ‘yetişmiyor’ diyerek 1 liralık kabağın 20 liraya, 2 liralık patatesin 10 liraya satılmasına sebep olanlar acilen deşifre edilip, tedarik zincirindeki sağlam halkalar kooperatifleşmeyle, tanzim satışlarıyla birbirine bağlanacak şekilde projelendirilmelidir!

Bu spekülasyonlara sebep teşkil eden market zincirlerinin, çiftçiden direk mal alımlarının önü kesilmelidir! Sıkı denetimlerde bir koordinasyonla üretim ve tedarik zinciri hayata geçirilmelidir!

 Bu yaz küresel ısınma  değil “küresel iklim manipülasyonu ve tahribi”nin Türkiye’deki oluşturduğu yapay yağış, sel olumsuz etkileri araştırılmalıdır! 

Ayrıca gübre, yem, mazot ve işçilik giderlerindeki yükseklik dünya konjektörünün içindeki genel artışların halkımıza anlatılmasında eksiklikler yaşanmaktadır!

ÇALIŞAN KİMSE KALMADI!

Türkiye’de maalesef devletin yanlış destekleme ve yardım vs. politikaları gereği kimse üretim zincirinde tarlada çiftçilik yapmak istemiyor!

Kıtlık kapıda olabilir!

Herkes tembelleşti, devlet kapısını gözlüyor! 

Herkes beyaz yakalı oldu; mavi yakalı kalmadı! Anadolu’da hayvancılıkta ve çiftliklerde çalışan çobanlar ve çalışanlar tamamen yabancı menşeli ve çoğunlukla Afganlılar!! Bunlar gider ve yerine çalışacak adam yetiştirip istihdam edilmezse tarım ve hayvancılık büyük darbe görür!

İki yıl içinde Türkiye’de tarım alanında tarım ve hayvancılık da tedarik zinciri bozulur açlık başlar! 

Ankara’da Türkiye’deki sığınmacı ve mülteciler üzerinden siyaset yapanların ve masa başındaki bürokratları 2 milyon çiftçi ile Türkiye’de 15 işletmede üretim yapan gerçek bir üretici olarak araştırmaya ve bir kere daha düşünmeye davet ediyorum!

DÜNYANIN BUNDAN SONRAKİ EN BÜYÜK 

PROBLEMİ GIDA VE TEDARİK!

“Küresel işgalci sermaye”

Dünya insan sağlığını gıda ile kontrol etmektedir!

Bütün sanayici ve işadamlarımızı tedarik noktasında, sürdürülebilir politikalarla Türkiye’nin verimli ovalarında sağlıklı organik gıda üretimi teşvik edilmesini bir hükümet programı olarak tavsiye ediyorum!

Tarım ve Orman Bakanımız Vahit Kirişçi “Tarım, orman, su konularında bu zamana kadar geliştirilen politikalar daha da güçlendirilmeli. Tarıma yönelik teknolojiyi desteklememiz gerekiyor! Allah, Adana’ya iki nehir vermiş. O nehirden denize dökülen sularımız var. Bereketli ovamız var. Çukurova, dünyanın 4 verimli ovasından birisi. Su sıkıntısı olmayan bir ovamız. Bu üretimin Adana’dan dalga dalga tüm Türkiye’ye yayılması gerekiyor!” sözü önemlidir.

Sayın cumhurbaşkanımız diyor ki; “Bu ülkeye bir ağaç dikeni sırtımızda taşırız!”

Biz bu talimata uyduk!

Bizler, bu ülkenin evlatları olarak laf değil iş ürettik!

15 Mayıs Pazar günü saat 15-17 arasında Çukurova Belediyesi’ndeki “Sağlıklı Düşün-Beslen-Yaşa! Gıda da tedarik zinciri” adlı konferansımız ve Adana şubemizin açılışımıza Adana’ya hizmet ve üretim için açılan müessesemizin kurdelesini kesmek üzere Sayın Vahit Kirişçi Bakanımızı ve tüm Adanalıları davet ediyoruz!

“Sizin en hayırlınız, insanlara en faydalı iş görenlerinizdir!” Vesselâm.

WhatsApp İhbar Hattı: 530 200 00 96

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Nahit sazoglu

Tarim ve hayvanciligi devlet politikasi yapmaliyiz ulkemizde ekonomik gelismeler ancak demiryollariyla olacaktir petrol ithalatina dayali isulasim cevreyi kirletmis enflasyonu koruklemistir cok uluslu sirketler 1950 yilindan beri shell total bp opet ford mercedes volvo sciana pirelli good year lassa otobus sirketleri demiryollarini engellemislerdir

Yani

Ah be hocam yüksek fiyattan canı yanmış elektrik doğalgaz faturasını ifşa eden başka da Bi savunma mekanizması olmayan adamda şu mübarek günde artık ayağa düşen o kelimeyi kullanıp cumhur ada selamı çakmışın gıda konusundaki tespitleriniz çok doğru hepsine katılıyorum ancak bu millet tarladan uzaklaştıysa Bi şeyler yanlış yapılıyor demektir bunun çözümü de ülkeyi yönetenlerdir, elinde tencere tava domates biber le derdini anlatanlar ı. Zincir marketin insafına bırakanlar dır kusura bakma hocam bizde her salı grup toplantısı olmuyor 5 yılda bir yapıyoruz millet olarak
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23