• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Stratrajik Oyunlar
TÜM YAZILARI
21 Ocak 2020

Erdoğan, Bahçeli, milli üretim, milli beka!

Cumhur İttifakı’nın bu hedeflere ulaşması elzemdir! Lüzumludur!

Bütün engellemelere rağmen sonuçlandırılmalıdır!

Cumhurun sesi Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’a bir hizmet açılışında, yine milli üretime dikkat çekti: “Özellikle içinden geçtiğimiz şu kritik dönemde, ülkemizde üretimi mümkün olan hiçbir işin dışardan getirilmesine rıza gösteremeyiz! Varsa yapılan yanlışların hepsinin de derhal düzeltileceğine inanıyorum!” sözleri ve fikirleri yerleşik düzenin bürokratları ve bilim adamları tarafından destekleniyor mu!

Yoksa köstekleniyor mu!

Biz bize düşeni yaparak tam 15 yıldır, bu toprağın emek gücüyle 750 ürünü, 2 milyon çiftçimizin emeği, 15 işletme ve binlerce kişiye istihdam sağlayarak lafla değil icraatla necip Anadolu insanının kurtuluş reçetesi olarak hizmetine sunduk. Bundan sonra da inovatif-katma değerli-yüksek girdili ürün ve hizmetlerimizle de üretmeye, Sanayi ve Ticaret Bakanlığında, KOSGEB’de onaylanan yeni projelerimizle millet ve devletimizi özgürleştirmeye devam edeceğiz!

KÖKLÜ DEĞİŞİM-DÖNÜŞÜM MÜMKÜN MÜ, OLACAK MI?

Cumhurbaşkanının vurguladığı bir nokta da ‘yapılan yanlışlıkların düzeltileceği’ idi. Tabii, deveye sormuşlar ya… Neresinden başlayalım…? Zira bugünkü sosyoekonomik zayıflığımızın tek sorumlusu, milleti devlete düşman edenlerin hemen her mecradaki işgüzarlıkla devletin bürokrasisi yanında üniversitelerdeki yapılanma ve bilirkişi, akademisyenlerin yapılanlara bırakın yolu göstermeye engel olmalarıdır! Cumhuriyet, binbir zahmet ve meşakkatle kurulmuş; birileri de bunun konforuna kurulmuş sırtını devlete dayamış yerleşik düzen devam ediyor!!! İşte, milletin sözcüsü, umudu ve dirilişin öncüsü olarak Başkanımızın ve Cumhur İttifakı’nın en büyük destekçisi Türkmen Beyi Sayın Bahçeli’nin, bu milli hamlelerdeki tavrını tüm inancımız ve gücümüzle destekliyoruz.

TAHRİF EDİLMİŞ DEĞERLERİMİZ VE MİLLİ BEKA!

MHP Siyaset ve Liderlik Okulu’nun kapanış konuşmasında, Sayın Bahçeli net mesajlar verdi: “Çağımızın milletler mücadelesi olduğu düşünüldüğünde, mukayeseli üstünlük kurabileceğimiz stratejik alanların çoğalması vazgeçilmez önemdedir! İnsanlığın gelişim ve ilerleyiş sürecine pasif bir izleyici olarak edilgen bir zihniyet merceğinden bakmamız doğru ve mantıklı değildir! Tarih şuuruna sahip toplumların geleceği kavrama ve kurma iradesine haiz milletler için geçmişi kucaklamadan, geleceğin köprülerini kurmak, hakikâten hezeyandır! Avrupa referanslı bütün bilim tarihi, Türk ve İslâm âleminin yükseliş trendini adeta perdelemesine hizmet ederek, oryantalist zihniyeti meşrulaştırmaya çalışmıştır! Kendi tarihine küskün kendi değerleriyle kavgalı nesiller yetişmesi için mağlup ve mukallit dayatmalar devamlı kamçılanmıştır. Neredeyse bilimin, bilimsel düşüncenin icraatlarının, keşiflerinin sadece batı menşeili olduğunu servis eden sömürgeleşmiş ve soyulmuş kafalar milletimize ölümü gösterip sıtmaya razı etmek için cephe almışlardır.

Hakikaten, 40 yıl devlette en stratejik görevlerdeki tecrübemle de sabit ki, milleti-devleti öne çıkaracak bir proje oluşturulduğunda muhakkak yukarıdan bir el düğmeye basıp, ilerlemeyi sekteye uğratmıştır! Dolayısıyla bir şube müdürünün, daire başkanının, bir vekilin hatta bakanın, milleti ilgilendiren mühim bir konuda karar alması-aldırması maalesef mümkün değildir! Hatta bu kirli çark öyle sinsi kurgulanmıştır ki, kararlı atılımlar da ‘ilgili yasa-yönetmelik’ veya kayıt ekmek, tuz, unla birlikte zihniyet de, insanımız da rafine edilmiştir!!?

“MİLLİ MÜCADELE” LÂZIM AMA HANGİ SAHADA?!

Yönetimleri yıkıp da devletin başındaki padişahları, sultanları, kralları kesen, mallarına el koyup vatanından sürgün edilen dünya siyasi tarihinde yaşlanmış da olsa “1000 yıl dünyaya adalet dağıtan Osmanlı atalarımız”ın yerine kurulan gürbüz Türkiye cumhuriyeti dışında hiçbir ülke yok!

Vaktiyle Ermenisi, Süryanisi, devşirmesi, dönmesi, Yahudisi, içimizde beslediklerimiz “Evlâd-ı Fatihan”lar, “Evlâd-ı Saliha”lar, yani yedi düvel bir olup Oğuz boyunu yok etmeye and içmiş! Bugün de aynı tahakküm yaşatılmaya çalışıyor!

Dövünme zamanı değil; hatalardan ibret ve tedbir alma vaktidir!

İyi bilinmeli ki, dünle bugün barışmadan, gerçek bir diriliş mümkün değildir!

Bu barışı sağlayacak vizyon ve inanç, geleceğe dönük fikir ve projelerle diriliş ise cumhurun sesinde ve parlamentonun gücünde mevcuttur!

MİLLİ BEKA İÇİN, “MİLLİ” İNSANLAR GEREK!!!

Bu ülkenin diplomalıya değil; gerçek bilirkişilere ihtiyacı var, hem de acilen! Çayda radyasyon yok deyip kanserden ölen bakanlarla, baz istasyonu telefondan dahi zararsız diyen prof’larla, dünyada milyarlarca dolarlık piyasası olan sağlıklı yaşam ürün, hizmet, ekipman ve cihazlarıyla ilgili ‘şarlatanlık’ diyen kerameti kendinden menkul! seküler! hiçbir yazılı eseri bulunmayan kitapsız! sözde akademisyen ‘film’ adamlarıyla bir yere varılamayacağını sayın devlet başkanımız gördü!

Sanayi Bakanlığımız ve KOSGEB, Cumhurbaşkanımızın direktifleri doğrultusunda çok güzel projelere imza atıyor!!!

Artık inovatif-yenilikçi üretimlere verilecek destekle milli yükselişin vatanımıza milletimize hayırlı olmasını diliyoruz!

İnşallah yerleşik düzenin bürokratları, bilim adamları tarafından engellenmez desteklenir ve milletimizin önü açılır cumhurbaşkanımızın da sözü havada kalmaz!!!

WhatsApp İhbar Hattı: 530 200 00 96

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Okur

Bu şeyler yazacaktım ama...
 • Yanıtla

esra

Yazılarınızı artık ciddiye alamıyorum.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23