• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Stratrajik Oyunlar
TÜM YAZILARI

Dünya Savaşı’nın gölgesinde Çanakkale ve İstiklâl mücadelemiz!

18 Mart 2022
A


Prof. Dr. Ahmet Maranki İletişim: [email protected]

Dünyadaki bütün krizlerde olduğu gibi, bugünkü savaş tantanasında da; özellikle Türk dünyasının geleceği için Türk Dünyası Devletler Teşkilâtı, Aksakallar Şurası, bölgelerdeki “şeceresi de Türk-Müslüman olan” gerçek ehil-lâyık insanlar, işlerin ruhuna hâkim olanlarla kalıcı çözümler bulunması beklenmektedir. Fakat o güne kadar, bugün olduğu gibi göz boyamalarla bütün dünya bugün yalan sahte salgınlar ve savaş teraneleri ile aldatılmaya  devam edecektir!

Türkiye’nin acil planları ve hedefi!

Dünyanın ana enerji kaynakları doğalgaz ve petrol, ayrıca maden rezervine sahip Rusya’nın güdümünde gerçekleşecek politikalara dikkat çekiyoruz! Türkiye Cumhuriyeti Devleti; hiç gecikmeden, hiçbir engel tanımadan, hiçbir sese kulak vermeden, milli sınırları Musul-Kerkük-Bağdat bölgeleri başta olmak üzere, Balkanlardaki haklarımız üzerinde de hak talep etmelidir! Mavi Vatan’da da Türkiye’nin sınırları içinde 12 milin dışındaki bütün hakları sonuna kadar araştırmalı ve petrol rezervleri bulunmalı, Çıkarılmalı ve milletimizin makus talihi değiştirilmelidir!

ASIL SAVAŞ EKONOMİK 

YAPTIRIMLA YAPILMAKTADIR!

Bugünkü bankacılık sistemiyle Avrupa, Amerika ve NATO üyesi bütün ülkelerin paraları bloke edilebilir! Bu gerçek ve küresel ölçekteki savaş sadece Ukrayna’da değil; sınır komşularında da ekonomik göstergeleri bozacaktır! Altın ve doların yükselip, iç ve dış ödemeler dengesinin bozulması, enflasyon karşısında ezilen Anadolu insanını da etkileyecektir!

Bu spekülatif saldırılara direnmek her Türk vatandaşının borcudur!

İÇİMİZDEKİ KÖLELER ELİYLE, MADDİ 

REFAHIMIZ ENGELLENMEKTEDİR!

Başta devletin sinir uçlarına sızmış karanlık ruhlular, birtakım menfaat şebekeleriyle işbirliği içinde “küresel şeytanın ve küresel sermayenin köleleri” olarak yıllardır bu ülkeyi sömürmüştür! Yıllarca aldıkları %40’lık kredileri %900’le devlet kurumlarına vermiştir!!! Maalesef ki, kripto hainler hâlâ; Cumhurbaşkanlığı Sarayı etrafında, toplantılarda, Hükümet içindeki gizli kripto  elleriyle “paralel yapı” diye bir yerlere atfedilenlerin yanında kenarında ortasında başında, bu cennet ülkeyi soymaya devam etmektedir! 

Rusya sağduyuyla bu işgâl girişimine son verip bu toprakları terk etmelidir, diye de altını çiziyorum!

Avrupa Birliği ve NATO; Irak ve Afganistan’da yaptığı gibi bölgeleri sömürüp, arazilerini gasp ederek havanda su dövmeye devam edecektir! Suriye’de bomba attığımızda bir sivil yaralansa hemen açıklama yapan Avrupa Birliği; Rusya’nın müdahalesine sessiz kalmıştır! Belki de Rabbil âlemin, bizi buna lâyık görmüştür, diyerek manevi cihetine bir kapı açalım..!!?

Hâlâ gözü açılmayan, ağzını yüzünü hınca hınç kapatmış, etrafında yaşanan bin bir hadiseye “Görmedim duymadım, işitmedim…” diyenlerin uyanmasına vesile olur bu durum, diye düşünelim.

Düşman dün böyleydi, bugün de böyle, yarın da böyle olacak..! 

“Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur!” derken, olmadığını ibretle müşahede ettiğimizin altını çiziyorum! Tüm yaşatılanlar, Ukrayna’nın da Rusya’nın da Amerika’nın da değil; “küresel şeytanın emrinde olan ülkeleri”nin kontrolündedir!

Asıl hedef Türk dünyasıdır! Anadolu’dur! Müslümanlardır! Ama Türk Müslümanlardır!! Bunun da bir kere de altını çiziyorum!

EN KÖTÜ VATAN, VATANSIZLIKTAN İYİDİR!

Ukrayna’da sadece sivillerin askere alınmasıyla, Rusya’nın bu saldırıları durdurulamaz!! Burada oyun içinde oyun olduğu düşünülmelidir! Bir insan vatansızsa, milli hissiyâtı ve manevi dünyası-inancı zayıfsa, tarihin karanlığına gömülmeye mahkûmdur!

Sayın Cumhurbaşkanımız’ın etrafı, Avrupa Birliği ve küresel şeytana çalışan satılık hainleri bilebilen kadrolarla tespit edilmelidir! 

Putin’in etrafında da bu baskı vardır! Bu saldırılar, küresel sermayenin ekmeğine yağ sürmüştür! Onlar için 3-5 ölümün, toprak kazanımının hiçbir önemi yoktur!!! Afganistan’da olmamıştır! Irak’ta olmamıştır! Burada da olmayacaktır! Acilen aklımızı başımıza almamız gerekmektedir!

Küresel şeytan aklı; Afganistan bölgesinde yıllarca konuşlanmış olan Amerikan orduları ve özel kuvvetlerini geri çekerek, Rusya’yı da yıkarak! “Amerika ve AB kontrollü Türk devletleri” kurmak için azami gayret göstermektedir! Bu hamlelerin içinde Rusya’nın da hamleleri vardır!? Kazakistan’daki iç ayaklanmada, Kırgızistan’daki yönetim değişikliklerinde, Türkmen, Kazak, Kırgız, Özbekistan ve Tacikistan sınırlarında, Fergana Vadisi, Amu Derya ve Sir-i Derya arasındaki verimli ve birbirine geçmiş olan topraklarda, eyaletlerin paylaşılmasında ve tüm jeopolitik meselelerin altında küresel sermaye vardır! Yaşatılanların hepsi birer oyundur!

BU MİLLET, HER DAİM 

ZAFER YAZMAYA MUKTEDİRDİR!

Çanakkale Zaferi’mizin yıldönümünün bu yıl Beraat Kandili’ne tevafuk etmesi de, milletimizin ve devletimizin beraatine-selâmetine vesile olacaktır inşallah diyerek, tüm İslâm âleminin kandilini tebrik ediyoruz. Allah bu millete bir daha istiklâl marşı yazdırmasın derken; “her ahvâl ve şeraitte bir çıkış yolu bulan necip milletimizin düşmana korku salacak ferasette olduğu”nun şuuruyla, başımızdakilere basiret ve ferasetli yol arkadaşları nasip etsin diyoruz, âmin.

 WhatsApp İhbar Hattı

530 200 00 96

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Can

AB ambargo koymus sessiz mi kalmis oluyor? bir de karar verin hem rusya ukrayna dan cekilsin hem de haklarini talep etsin diyorsunuz. bir karar verin bari kimin yanasiniz. londra ya Nebati bakanimiz yineden gidiyormus haberiniz var mi küresel gücler ve para derken.

Nahit sazoglu

Ulkemizde ekonomik gelismeler ancak demiryollariyla olacaktir petrol ithalatina dayali ulasim cevreyi kirletmis enflasyonu koruklemistir ulkemizde illerimizi hizli trenlerle birbirine baglamaliyiz demiryollarimizi limanlarimizi birbirlerine baglamaliyiz denizciligimizi tarim ve hayvanciligimizi devlet politikasi yapmaliyiz
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23