• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Stratrajik Oyunlar
TÜM YAZILARI
10 Kasım 2020

Diriliş Osman! Kültür tahrifi ve tahribi!

Selçuklu’nun Beylerbeyi ve Atabey’i olup, Anadolu’daki kayı obası da dahil pek çok obanın kendisine bağlı olduğu Çobanoğulları Atabeyliği, “yiğidin harman olduğu 24 Oğuz boyunun” neşvünema edip bugüne kadar hayatiyetini sürdürdüğü Batı Karadeniz bölgesidir!

Milli tahrif ve tahrip devam ediyor!

Başta devlet televizyonu TRT olmak üzere, bilhassa milli ve yerli olduğunu düşündüğümüz yapımcı, yönetmen ve danışmanların Diriliş Ertuğrul, Payitaht Abdülhamit, Diriliş Osman ve Büyük Selçuklu dizileri gönlümüze su serpti. Bir zaman sonra baktık ki bu işin üstatları ve uzmanları medyada yeterli eleştirileri yaparken, Osmanlı’nın ve Selçuklu’nun hiçbir yerinde kadının mahremiyetine erkekler tarafından bu kadar müdahale edildiği vâki değilken, saray camiası, padişah çocukları başlarını entrikadan aşktan meşkten kaldıramaz hâlde gösterildi.

DİZİLERDE DİN-İNANÇ VE 

KÜLTÜR TEŞVİKİ ARIYORUZ!!?

Bilhassa Payitaht Abdülhamid’de, devleti kurtaracak olanların, aşk, fitne-fesat-fücur yolunda gitmesi ne denli abesle iştigal bir durum?! Türkiye’deki bir avuç Türk Müslüman ailelerin evlatlarına öğrettiği duyguları yok etmek için mi acaba, diye düşünüyor insan..?! 

Geçen gün Ahmet Şimşirgil hoca, ‘haklı olarak’ zehir zemberek konuştu! Anadolu ve Büyük Selçuklu’nun bu kadar kötü tanıtılamayacağı, sarayın içindeki kadınların tesettürsüz olması, doğum odalarına kadar giren erkeklerin olduğu gibi liyakatsiz bir tanıtım yapıldığını söyledi! Selçuklu ve Nizamülmülk Medreseleri’ndeki gerçek olay ve şahısların tam ortaya konulmadığı seçilen örneklerin en kötüleri olduğu gibi onlarca tenkit yaptı.

OĞUZ NESLİ BATI KARADENİZ!

Batı Karadeniz’e Orta Asya’dan yaklaşık 2000 yıl önce gelen Türkler, Gas Türkleri, Selçuklu ve Osmanlı medeniyetleri ile buluşmuş ve günümüze kadar da bu eserlerini muhafaza etmiştir! Bugün, Selçuklu öncesi, Selçuklu ve Osmanlı tarihini yaşayan ve yaşatan belki de Türkiye’deki nadir bölgelerden biri memleketim Kastamonu’dur! Bartın, Cide ve Sinop’a kadar Selçuklu izlerini görürsünüz! Medrese ve camileri, ulu camilerini görürsünüz!

15 milyonluk İstanbul’da 3000 camii varken; 100 binlik Kastamonu’da da 3000 cami vardır!!! Üstelik hepsi, dönemlerinin estetik ve güzelliğini çok güzel aktaran müthiş birer sanat eseridir! Selçuklu Anadolu’ya girmeden, akıncı boylarının beyleri tarafından yapılmış ve yaşatılmış 1000 yaşında olan eserler vardır!

MAZİSİYLE ‘KÜLTÜR BAŞKENTİ’ KASTAMONU!

Üsküdar’dan Sinop’a kadar olan batı Karadeniz ve Kastamonu bölgesi, cumhuriyet tarihinde kurtuluşa imza atmıştır! İnebolu, Kastamonu, Çankırı, Ankara, Dumlupınar’a kadar uzanan zaferin istiklal yolunun kahramanları olmuştur! İnebolu’ya kayıklarla gelen silahlar, kağnılarla Anadolu’ya taşınmış, Kara Fatmalar, Şerife Bacılar, Hamamcı Kadılar’la ülkemiz istiklâl mücadelesini kazanabilmiştir!!!

Çelebi dedem Çanakkale İnebolu mezarlığında, diğer dedelerinin hepsi de istiklal mücadelesi zamanlarında 15 yıla yakın askerlik yapmış, Anadolu’yu adım adım fethederek istiklal madalyalarıyla onurlandırılmıştır! Bu mirasa bugün maalesef devlet tarafından ve Cumhuriyet tarihinde de hiçbir katkı yapılmadığı gibi Osmanlı döneminden de çok daha geriye götürülmüştür!

DEVLETİMİZİN DESTEĞİ, HAK VE HAKİKÂTEDİR!!?

Devlet destekli dizilerde, Batı Karadeniz’in ve Kastamonu’nun Candaroğlu Beyliği’nden önceki kahramanlıklarıyla, uleması ve medreseleri ile bölgenin İslamlaşmasında büyük pay sahibi Gazi Efendi’nin babası Yavlak Aslan’dır! Yavlak Arslan’ı hain olarak gösterenler,

Payitaht Abdülhamid’de de Fatih Sultan Mehmet Han’ın türbesinin yanındaki haşmetiyle duran, Kastamonu vilayeti imarında çok büyük emeği geçen Abdurrahman Paşa’yı da maalesef hatırlayan olmamıştır!!!

HAD BİLİNMELİ VE BİLDİRİLMELİDİR!!?

Şecereli Türk soylu biri olarak üstünlük takvadadır diyorum! Fakat Türkiye Cumhuriyeti devletinde son yıllarda siyasi İslam’ın, Eş’ari mantığın hakimiyetiyle maalesef gerçek Türk-Oğuz nesli göz ardı edilmiştir! Kahramanlarının ayaklar altına alınarak kültür soykırımı uygulanmıştır! Sayın Cumhurbaşkanımız, kültür tanıtımı değil menfaatperestlik yaptırılan bu yapımlara da el atıp, 2023 Türkiye’sinin bu “gizli karalama kampanyaları”na son vermelidir! Haddini aşanlara hadleri bildirilmeli ve yanlışları düzeltilmelidir!

TÜRK HALKI BU TAHRİPTEN 

ÇOK MUZDARİPTİR!

Bölge halkı bu vurdumduymazlığa son seçimlerde uyarısını yapmıştır!

Evkaf-ı Umumiye ve sarayın bütün defterlerine sır kâtipliği yapmış Kastamonu ve Batı Karadeniz insanı, 100 yıllık art niyetli söylem ve uygulamalardan yılmış durumdadır!

 Muhalefete hiç oy vermemiş bölgenin, son seçimlerde muhalefete dönmesi büyük bir ikaz işarettir!

Türkiye’nin ve mazlumların umudu, bölgemizi

Hatta yiğit İnebolu’muzu köyümüzü de üç defa ziyaret etmiş Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, artık “Danışmanları ve kendini her zaman suiistimal etmiş yöredeki yakınlarına değil de; bölgedeki gizli elleri bilen ve belgeleriyle çözüm yolları sunabilecek gerçek bilirkişilere danışarak bir araştırma yapmasının vakti gelmiş ve geçmektedir!

Son mahalli seçimlerde Kastamonu ve büyük ilçeleri kaybeden iktidar partisi hâl yanlış adamlarla istişarelerini devam ettirirse!!? Kastamonu’yu ve bölgedeki diğer Oğuz boyunun desteklerini tamamen kaybedecektir !!Vesselâm.

WhatsApp İhbar Hattı: 530 200 00 96

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Hocam

Hocam, sizi takdir ile takip ediyorum. Fakat yazınızın son kısmında haksızlık etmişsiniz. Biz Oğuzlar Türk’ün istikbaline kimin katkısının olduğunu çok iyi biliriz. Dizilere gelince de haklısınız ama o zaman siz de elinizi taşın altına koyun.
 • Yanıtla

Ahmet

Ahmet simsirgili de okumuştum. Aynı eleştirenleri yapıyor. Bu zamandada bu isin doğrusu yapılmayacaksa ne zaman.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23