Davalarına; göbekten ve yürekten bağlı olanlar!

14 Eylül 2018 Cuma

Evet değerli dostlar, hem ülkemizde hem çevremizde hem de ailemizde, hatta ruh dairemizde; olağanüstü tabiat şartları ve ekonomik şartlar içinde hayatımızı zorlayan olağanüstü hadiseler yaşıyoruz!..

Bugün de WhatsApp bilgi hattımıza sizlerden gelen pek çok uyarıdan ve bu milletin gerçek evlatlarından bizim de tasvip ettiğimiz bazı konuları satır başlarıyla, başta Türkiye Cumhuriyetimizin devlet başkanına, parti genel başkanlarına, hükümetteki bizim ‘nazır’ olarak görmek istediğimiz bakanlara, yetkililere aktarıp tarihin “kötü” tekerrürüne mani olunup ders alınsın diye bir kere daha kayıt altına alarak hatırlatmak istiyorum!

Maalesef bu tespitler çok doğru, 12’den isabet!!!..

Bu yazımızdaki cumhur ittifakından Ak Parti’sine yönelik, tarafımıza yazılan notlar...!

 …

“Hocam yazmazsan iki elimiz yakanda” 

Hayatının kalan kısmında malını ve 15 Temmuz’da olduğu gibi canını da ortaya koyarak reisini ve Ak Parti’yi destekleyen sadece vatandaşlar değil, pek çok gönüllü kuruluş dernek ve sendikadan “hocam yazmazsan iki elimiz yakanda” dedikleri yazılardan edep dışı hakaret bulduğum için önemlilerini kısaltarak-satır başlıkları ile her mektuptan bir paragrafı burnundan soluyarak, kan tükürüp kızılcık şurubu içtim diyerek ve belki de son bir uyarı diyen vatandaşlarımız diyor ki:

 

“Ak Parti’mizi bu hale getirdiler amma dava adamı olmayanların önünde sonunda defteri dürülecek!! Ah be Reisim, gör, duy bu haykırışları!!! Yoksa yazık olacak!..”

“Teşkilat eriyor! Şov yapanlar, kameraya poz verenler, rol yapanlar, ekrana tribüne oynayanlar, hiçbir iş yapmayıp sadece kendini pazarlayanlar, ihanet edenler, yalakalar, yalancılar, dönmeler, ajitasyon yapanlar, ekipçilik yapanlar; kısaca “her dönemin adamı” olanların gemisi yürüyor ve bunlar dün olduğu gibi bugünkü hükümetlere hatta her yere sirayet etmiş. Duy! bak! Gör bunları Reisim...!”

 “Canım sana feda diyen düzgün insanlar işin raconu galiba bu diyor. Burada sana gönül koyuyor Reisim!

 …

“Yanlış insanlara itibar verilince!..

Aldığı kredileri ödemeyip çok da destekli ve köstekli ötelemeler yapılınca hatta hatta tehdit ederek ben batıyorum benim kurtarmazsan seni de batırırım...? Gibi tehditleri eski müteahhit olan ve 15 yıldır Türkiye’de belli noktalara gelip paralarını da yurtdışına yatırım yapacağız diye kaçıranlar ve belli şirketlerle ortaklık kuranların hali tastamam bu diyor...? 

 …

 “İtibarlılar itibarsızlaştırılıyor!!!

İtibarsızlara itibar veriliyor!!!

Gelen ağam giden paşam diyenler… Burada bize ekmek kesilirse gidecek başka kapı atlayacak başka bir yer bakarız diyenler…

Sürekli bir koltukta olup sonra koltuk gidince sayıp sövüp desteğini çekenler… Hatta karşı cepheye geçen hainler...”

“Sadece her dönemin adamları hâlâ revaçta!

Örümcek ağı gibi sarmışlar her yeri...! Kapatmışsınız bütün kapıları ve iletişim ağlarını,

Kimin veya neyin veya ne kadarı yukarıya belki de devlet başkanına, bakanına ulaşacak siz karar veriyorsunuz !!!”

 …

Yanlış oluyor! Beyler, ağalar, paşalar, kendini halkın seçtiği asillerin yerine görenler, görmek isteyenlerin gözlerini kapatıyorsunuz, engel oluyorsunuz, bu ülke vatandaşlarına ihanet ediyorsunuz; kısaca Reise olan sevdamıza zarar veriyorsunuz!..

Hey kendini seçtirmek için herkesi engelleyen, aslında köyünde, ilçesinde, seçim bölgelerinde bulunmaz hint kumaşı gibi kendini gören yıllanmış ve bunamış yeteneksiz nefretle anılan her devrin adamları! Bu millet artık sizi tanıyor ve biliyor size değil Reise sevdalı...

Göbekten bağlı olanlar; yürekten bağlı olanları davalarından uzaklaştırıyor! 

Koparıyor hatta düşman yapmak istiyor ve bunu yaparken de bilhassa bunu bilinçli olarak yapan birileri var.

Yazık olur her şeye. Günah olur. Vebal olur. Kalpleri kırdınız mı dönüşü olmaz. Hele hiç beklentisiz emek veren dava insanlarını, teşkilât mensuplarını kırmak en büyük hata olur! Reisimiz bize hep “Aidiyet bağı ile biz birbirimize bağlıyız!” demişti.

O bağı hedef alan birileri var! Eskimezler göz ardı ediliyor unutturulmak isteniyor!

—Kollarda yetişip tepelere giden arkasına dönüp baksın!

—Kim var ve neler diyor diye baksın!

—Kimse kimseyi dinlemiyor kimse kimseyi görmüyor kimse kimseye sormuyor!

—Vekil olmuş yetmemiş başka yeri de istiyor orda burda her yerde olmak istiyorlar, karşısındaki değeri karalıyor, yıpratıyor, Çamur atıyor, engelliyor, önünü kesiyor... daha neler mi neler!

—İlçe başkanından belediye başkanına kadar aynı!

—Siz millet için ordasınız; kendiniz için değil!

—Ona göre davranın!

—Hırsın sonu hüsrandır!

—Yazıktır, bu millete ihanet etmeyin!!!

 …

Size yürekten bağlı olan Milletin dediklerine kulak verin! 

31 Mart mahalli idareler seçimlerinde ve sonrasında milletin karşısına çıktığınızda hem bu dünyada hem ahirette verilebilecek bir cevabınız olsun...

“Yeni Türkiye” 

Bir partinin genel veya ilgili teşkilât başkanı veya ben uzaktan bakmıyorum sayın yazar ben bu ülkenin nazırıyım; yani problemleri çözmeye hazırım diyen bir bakanı çıkar ve yeni Türkiye’de böyle şeyler olmaz…! Ya da nasıl olur...?!

Biz bu ülke için ağaç dikenleri sayın cumhurbaşkanımızın dediği gibi sırtımızda taşırız...! Kapılarımız onlara sonuna kadar açıktır...!

Biz üreticiyi, imalatçıyı, yerli milli kuruluşları destekliyoruz diyen, birileri çıkar da yeni Türkiye’nin beklentisi olarak sorarsa diye hatırlatalım dedik!..

Bu ülkede 1000’i yurtdışında 2000 konferans vermiş, 1000’e yakın canlı yayın programı, 755 adet Türkiye patentli ve bitkisel besin destek ürünü üreterek insanların hizmetine sunmuş, onlarca 1 milyon baskılı sağlıklı yaşam kitaplarıyla ahirette bizleri kurtaracak bir eser bırakabilmek gayreti içinde tüm bu metotları da sağlıklı yaşam kamplarında hayata geçirerek- uygulayarak milyonlarca kişiye sağlıklı yaşam bilinci veren bu işleri yaparken de yerleşik düzenin ve vahşi kapitalizmin emrindekilerin eliyle 56 defa soruşturma geçirmiş ve hepsinden alnının akıyla haklı olarak çıkmış bir bilim adamı ve araştırmacı-sorgulayıcı şuurda bir yazar olarak, milletin istekleriyle birlikte görüşlerimizi arz ediyoruz.

Takdir, takdir edenlerin olacaktır inşallah!

Rabbim bu necip milletin bakiyesi olan Anadolu topraklarının bayrağını yükseltmek gayreti içinde olanları yüceltsin âmin!

Vesselam.

WhatsApp ihbar hattı:

0530 200 00 96

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Erdal. KaplanErdal. Kaplan4 ay önce
  Sn.Hocam tek kelimeyle mükemmel.
 • Mehmet yılmazMehmet yılmaz4 ay önce
  Mehmet bey türkiye’de bu işi Maranki hoca yapmış 755 tane ürün üretmiş niçin Yabancı bir şirketi övüyorsunuz övüyorsunuz ki ahmet Maranki’nin köşesinde reklam Yapacaksanız bu ülkede üretenler var binlerce kişiye istihdam sağlıyor sizin gibilerde yabancı hayranı ürünlere meraklısınız Maranki’nin reklamını yapın!
 • Çok zor amaÇok zor ama4 ay önce
  Kurt gövdeye girmiş,iflah olmaz,acı son belki bir ders ve ayağa kalkış
 • mehmet efemehmet efe4 ay önce
  Eskiden kocakarı ilacı dedigimiz yerel bitkisrl tedavi yöntemlerini 81 ili 957 ilçeyi dolaşarak tespit edip herbailife gibi dünya çapında yada türkiye içinde ticari faaliyet yapacak bir holdin işletme olmaması ilginç geliyor bana
 • HASANHASAN4 ay önce
  SAYINMARANKİ ACİLENADALETVE HUKUK SİSTEMİNE EL ATILMALI , EĞİTİMDEDÜNYA ÜLKELERİ ARASINDAKİ SIRAMIZ MALUMUNUZSONLARDAYIZ UNESCO VERİLERİNE GÖRE OKUDUĞUNU ANLAMAYANÜLKELER ARASINDADABİRİNCİYMİŞİZ,BU DURUMDANVATANDAŞ OLARAKÜZÜLÜYORUM.EKONOMİDE SAĞLIKTAHAKİKATENÇOK YOL KATETTİK, OTO YOLLARDUBLE YOLLARHAVAALANLARIYAPTIKVE BUNLARIBAŞARDIK NEDENADALETDEKİHUKUK SİSTEMİMİZDEKİ ÇARPIKLIKLARIGECİKMELERİ HALLETMEYELİMEĞİTİM DEKİAKSAKLIKLARIEKSİKLERİNEDEN ÇÖZMEYELİM BİZ BUNLARIİSTERSEKBAŞARABİLİRİZ, ÜÇKAĞITÇILARA HIRSIZLARAHAYDUTLARAEŞİNE SİLAH SIKANLARASOKAK MAGANDALARINADADEVLETİMİZ MÜMKÜNSE BİR HÖT DESEİYİ OLMAZMI .DİSİPLİNİN OLMADIĞI YERDE HUZURDA OLMAZ , ÖNCE CAN GÜVENLİĞİVE MAL GÜVENLİĞİ DİYORUM. BİLMEM HAKSIZMIYIM.
 • sabrisabri4 ay önce
  "işi ehline veriniz" düsturu, hayatımızın merkezine girdi sayenizde... Allah razı olsun, devlet buyuklerine de feraset versin.
 • MehmethanMehmethan4 ay önce
  AYNEN DEVAM ÜSTADIM.. ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN.TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOYAN MAKBULDÜR, GERİSİ FASA FİSO.. SELAMLAR, SEVGİLER
 • İyi dir iyiİyi dir iyi4 ay önce
  Hayırlı olsun SAYİSAL LOTO oyunu haftada ikiye çıkmış.Ha faizlerde artırılmış hayırlı olsun.Kumar,faiz hep haram hep günah.Bu isleride herhalde içimizde ki hainler yapıyordur.Yoksa hükümete bağlı bakanı olan kurum.kumar oynatmaz!!!
 • İyi dir iyiİyi dir iyi4 ay önce
  Hayırlı olsun SAYİSAL LOTO oyunu haftada ikiye çıkmış.Ha faizlerde artırılmış hayırlı olsun.Kumar,faiz hep haram hep günah.Bu isleride herhalde içimizde ki hainler yapıyordur.Yoksa hükümete bağlı bakanı olan kurum.kumar oynatmaz!!!
 • Torpil-LiyakatTorpil-Liyakat4 ay önce
  hayirli Cumalar hocam. Ben yillardir defalarca yazdim heryere. Hatta Dilipak hocanin yazilarina da defalarca yorum olarak yazdim. Bakin Izmir Buca da hergün icki masalarinda alem yapan ama kizkardesi yillardir Nükhet Oktar hanimin yaninda calisan Halife Togul (Sivas Gürünlüler dernek baskani) isimli sahis, sirf Nükhet hanimin adini kullanarak acmadik kapi birakmiyor. ilkokul mezunu oldugu halde koca koca hastane bashekimleri, kamu yöneticileri bu adamin karsiisnda el pence duruyorlar.Adam izmir de asansör isiyle ugrasirken, osmanli insaat diye bir sirket kurup taa Ankaralardan insaat aliyor. Iste böyleleerin yüzünden maalesef itimadimiz sarsildi. Genel merkez bunu biliyor. Defalarca yazildi. Ama hic kimse kilini kipirdatmiyor.
 • AbdullahAbdullah4 ay önce
  Tamam Maranki...
 • ŞanlıurfaŞanlıurfa4 ay önce
  Ellerine sağlık. Derdin derdimizdir.
 • Hüseyin TürkoğluHüseyin Türkoğlu4 ay önce
  Önce Allah sesiniziDuysun. Sonrada yetkililer siz Vazifenizi yapmışsınız vesselam Allah önümüze açık etsin kullar bilmese o bilecek dualarımızdasınız. Söyledikleriniz yenilir yutulur şeyler değil. Belki bir sağlık Bakanı veya cumhurbaşkanı duyar diye ümit ediyoruz

Günün Özeti