• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Stratrajik Oyunlar
TÜM YAZILARI
25 Şubat 2020

Dabbe-virüs-salgın-ölüm, magazin mi..?!

Dünyayı yöneten güç ‘medya’, en elzem, hayat memat meselelerini bile profesyonelce sulandırıp cambaza bak diyerek devam ettiriyor!!?

Yok oluşu hızlandırıyor!!!

Dünya, son 50 yılda resmen boyut atladı; fakat olumlu yönde değil! İlim, fen, teknoloji ilerledi ama toplumlara yeterince nüfuz etmedi. Bilgi, karanlık ellerin tekeli oldu! Filler tepişti, karıncalar ezildi! Bilimsel altyapı arttı; bilişsel kavrayış azaldı. Yayınlar çoğaldı; mânâ-nitelik azaldı! Ekonomi canlandı; alım gücü azaldı. Kazanımlar arttı; ihtiyaçlar çoğaldı! Teşhisler çoğaldı; tedaviler azaldı! İlâçlar arttı; hastalıklar azalamadı..!?

İSMİNİ DAHİ BİLMEDİĞİMİZ, SATILIK HASTALIKLAR!?

Bugün maksatlı servis edilen, ölümü gösterip sıtmaya razı edilen kronik rahatsızlıklara ek tuhaf sendromlar da türetildi! Tabii, dünyada kabul görmüş “kozmik bilim”e göre şuurlanıp yaşadığımızda, laboratuvar ürünü mikroplara genel bir koruma ve karşı hamle yapabilmemiz için Yaratıcı’nın emir ve yasaklarına uymak gerek..!

Zira, bir sinek dünyanın en büyük hükümdarını alt edebilmiştir!

Hâ kezâ, nefsimize hiç de ağır gelemeyecek bir iyilik, bir sadaka...bizi bin bir dertten “Sekülerist anlayıştakiler hariç” koruyabilir, kurtarabilir, mücerrebtir..!

VİRÜS-MİKROP-DABBE..?!

“Yeryüzünde yaşayan bütün canlıların (dâbbenin) dizgini Allah’ın elindedir.” Hud 56, “Allah, şüphesiz her şeye kadirdir.” Nûr 45

Dâbbe, genel itibariyle ‘canlı’ diye bildirilse de, kanser hücresi gibi bir nev’i kendi türüne-canlılara ‘müdahale’ edebilecek bir ‘aracı’ mıdır?

Virüsler dinli! dinsiz! A veya B Partiliyi ayırmıyor!!?

Bu noktada, imtihan dünyamızda ateşin bize de sıçrayabileceğini hesap edip, hastalık ve sıkıntılardan en az zararla kurtulabilecek şekilde bedenen-ruhen, kurallara uyarak yaşamamız gerek!

“Ve öyle bir fitneden sakının ki, içinizden yalnızca zulüm yapanlara dokunmakla kalmaz. (masumları da yakar)” Enfâl 25

Bediüzzaman, dâbbe hakkında şöyle buyurur:

“...arzdan bir hayvan çıkıp musallat olacak, zîr ü zeber edecek. Allahu a’lem, o dabbe bir nev’dir. Çünki gayet büyük bir tek şahıs olsa, her yerde herkese yetişmez. Demek dehşetli bir taife-i hayvaniye olacak. Belki dâbbe âyetinin işaretiyle o hayvan, dâbbetü’l arz denilen ağaç kurtlarıdır ki; insanların kemiklerini ağaç gibi kemirecek, insanın cisminde dişinden tırnağına kadar yerleşecek...” Beşinci Şua

BU SAHADA ACİLEN OLAĞANÜSTÜ HÂL İLAN EDİLMELİ!

Evet dostlar, bu köşede onuncu defa virüslerin ve içimizdeki virüslerin sebeplerini, son yıllardaki felaketleri Kur’an, sünnet noktasında ve pek çok âlimlerin ikazıyla yazdık, uyardık!!!

Bu seferki hakikaten, “ahiretimizi kazanıp kaybetme davamızdan sonraki en önemli olay!” olarak düşünülebilir!!

Hem fert, hem millet, hem insanlık olarak tehlike en yüksek seviyededir ve sınırlarımızda tehdit oluşturmaktadır..!

Acilen sınırlarımız başta İran, Irak ve Suriye kapılarından turistik girişlere kapatılmalı ve diğer girişler kontrollü yapılmalıdır!! 

Sağlık Bakanlığı “kırmızı alarm” seviyesinde olmalı!

Yalama tuzu! Kristal tuz taşını yaladık diye “Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığından koskoca bilim kurulu üyeleri karar alıp! 150.000 tl bana ceza yazarken” herhalde ülkemizi çok büyük tehdit altında da bir tedbir kararı ve önlem alır diye düşünüyoruz!!?

Allah cc adildir!!?

Hesabı geciktirir ama vazgeçmez!!?

“Haksızlık yapan ve bunun karşısında susanlara! Azgınlara! Zalimin zulmüne

sessiz kalan toplumları helak etmedik mi!”!!? diyen Kur’an’ın emirlerine karşı gelenlere acilen tedbir alınmalıdır!!?

Toplum, bütün devlet kurum ve kuruluşları, bilhassa okullar ve üniversitelerin aşağıdaki kurallar dairesinde uyarılması zorunludur!!?

Temizlik imanın yarısıdır!!?

El ve vücut hijyenine mutlaka uyulmalıdır!

1-Hiçbir hayvan etinin kaynatılmadan tüketilmemesi, 2-MSG-Çin tuzuyla yapılmış fastfoodun kesinlikle kullanılmaması! 3-Fruktoz-mısır şurubu gibi bağışıklık sistemini zayıflatan şekerli gıdalar, kolalı içecekler, trans yağ ile yapılan pat -cips gibi atıştırmalıklardan kesinlikle uzak durulması! 4-Havuz, hamam ve AVM gibi klima sistemi kullanılan kapalı alanlardan uzak hijyene en üst seviyede dikkat edilmesi! 5-İnsanların toplandığı alanlara zaruret olmadıkça gidilmemesi!(futbol maçları, umre seyahati, SİNEMALAR.. Vs) 6-Bağışıklık sistemini güçlendirici kanuni ruhsatlı güvenli, inovatif-ekstrat destek ürünlerden; alfa, omega üç, reishi, deve dikeni, enginar, damar otu, zencefil zerdeçal, spriluna, klorella ve tabii bal kullanılmasını önerirken et, süt, hamur ürünlerinden uzak kalınmasın daha çok alkali olan turp, pancar, pırasa, kereviz, lahana, havuç gibi kök öğünler çiğ tüketmek yanında sebzeler ve tabii MEYVELER tüketilmesini bir kere daha hatırlatıyoruz!!!

 YEDİ DÜVELİN HAİN İŞBİRLİĞİ KUŞATMASINDAN ÇIKMAK GEREK!

Pek çok paralel yapı ve yerleşik düzenin bürokratlarının ihaneti ile ülkemiz içte ve dışta ekonomik kaosa sokulmak istenmektedir!

Yönetimin zayıf düşürülüp bütün kazanımlarımızın kaybedilmesiyle dünya ile entegrasyonumuz kesilerek içimize kapatılmamız hedeflenmektedir!! 

Yıllardır ülkemizi sömüren devşirme, dönme, gizli kripto, siyasetçi, işadamı, gazeteci... hain işbirlikçi dost gibi gözüken aslında hep düşman olan milislerin bu arada tespiti ve gereği acilen yapılmalı gerçek dostlarla yola devam diyerek bu badireden de kurtulmamız sağlanmalıdır!!!

Yarın geç olabilir ve vakit de kalmayabilir!!?

 Not: Her Salı Beyaz Tv’de saat 11.00’da “Nur Viral’le hayatta neler oluyor”da bu konuları paylaşacağız!

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Baybars

Mükemmel bir makale maşallah. Yalnız Sayın Hocam şu hijyen kelimesi yunan temizlik tanrıçasının adı. Bir şekilde dilimize soktular. Kullanmasak iyi olur. Bir de yaratma kelimesi. Yaratmak, Allah'a masustur. Maalesef bu kelime de şirke düşülecek şekilde olaylar ve insanlar için de kullanılmaya başlandı birkaç senedir. İçimizdeki kriptolarla ilgili ikazınıza tamamen katılıyorum. 1.5 milyon sabatayist, 2.5 milyon pakraduni var. Çoğu vatandaşımız bunların kim olduğunu ne anlama geldiğini bilmiyor. Öte yandan Alevi kardeşlerimiz de Arap Alevisi denen Nusayrilerin kime taptığını bilmeden Beşar Esed'i destekliyor. Özellikle sabatayist ve pakradunilerin tespit edilerek ıslahları yoluna gidilmeli, ıslah olmayacakları defetmelidir. Kendilerini koruyup kollayan Müslüman Türklere karşı yaptıkları nankörlük ve vatana düşmanlıklarına artık son vermek gerekir.
 • Yanıtla

Virüs

Adaleti ve ahireti düşünmek için illa virüsmü lazım size. Hak katında kime yazıldı ise kurtuluş yolu var mıdır sizce bu vürüsten
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı