• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Stratrajik Oyunlar
TÜM YAZILARI

Cumhurbaşkanının Afrika seferi ve Türkiye’deki gündem ve beklentiler!

22 Ekim 2021


Prof. Dr. Ahmet Maranki İletişim: [email protected]

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Angola, Togo ve Nijerya’yı kapsayan Afrika turu sona erdi. Erdoğan, Afrika turunun son durağı Nijerya’da mevkidaşı Muhammed Buhari ile görüştü! Daha sonra yanındaki bakanlar ve heyetiyle Türkiye’ye döndü!

Afrika ülkeleriyle kurulan ilişkilerde dostluk” ve “kardeşlik” şiarını benimseyen Türkiye’nin yaklaşık 1,3 milyar nüfusa sahip kıtada bugün 43 ülkede büyükelçiliği bulunuyor!

Türkiye’nin Afrika ile ticaret hacmi 2020 yılı itibarıyla 25 milyar doları aşarken, Afrika’daki yatırımları ise 7 milyar dolara yükseldi!

Türkiye’nin, son 20 yılda Afrika kıtasına yönelik “açılım” politikası ve kıtadaki ülkelerle kurduğu ilişkileri, uluslararası kamuoyunca yakından takip ediliyor!

Türkiye’de, Afrika’ya yönelik ilginin artmasında hiç kuşkusuz Erdoğan’ın başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı dönemlerinde, 28 Afrika ülkesini ziyaret etmesinin önemli payı bulunuyor. Ayrıca Afrika genelinde Türkiye’yi temsil eden Türk Hava Yolları (THY), Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Anadolu Ajansı (AA), Yunus Emre Enstitüsü (YEE), Türkiye Maarif Vakfı (TMV), Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) gibi kurumlar ile Türkiye merkezli STK’ler ve şirketler, Türk bayrağını kıtada dalgalandırıyor!

Afrika seferinin büyük çabalarla başlayan gayretleri “sürdürülebilir” olması noktasındaki “tekrardan onaylanan ikili mutabakatların teyit edilmesi” bu gezinin en önemli sonucudur!

Türkiye gündemi!

 “Dünya beşten büyük” olsa da Türkiye’de yerleşik düzenin her dönemdeki muktedirleri nasıl ki Müslüman Türk’ün örf adet ve ananelerini yerle bir etmek isteyen İstanbul sözleşmesine, geleceğimizi ve çocuklarımızın sağlığını yok etme noktasında hazırlanan “gıda! yasası” oy birliği ile meclisten geçirerek imzalatan kriptolar! Birkaç vatanperver “hakkın hatırını yüksek tutanlar” tarafından cumhurbaşkanımızın pek çok medya yolu da olmak üzere bilgilendirilmesi ve uyarılması bu yanlış karardan Dünya ülkeleri içinde ekonomik büyümesi ile ve son yıllarda yapılan başta savunma sanayi olmak üzere pek çok kalkınma hamlelerini provake etmek isteyenlere fırsat vermeden cumhurbaşkanımızın feraseti sayesinde geri dönülmüştür!

Küresel sermaye Şeytan aklının yazdığı senaryo gereği yazılanları hayata geçirmek için önünde hiçbir engel tanımıyor!

 Küresel güçler hakimiyeti altında tuttukları dünya ülkelerindeki yöneticilerini işadamlarını sözde bilim adamlarının ve en çokta elinde tuttuğu en büyük güç medyayı kullanarak durmak bilmeyerek corona ile dünyayı ve Türkiye’yi ekonomilerini ve insanlarını geri dönülmez bir yola sokmuştur!

Hiçbir bilimsel karşılığı olmayan ve hiçbir hakiki ve vatansever Allah’tan korkan, Ahiretini düşünen Müslüman hekimler yanında dünyadaki bilim insanları tarafından hiçbir bilimsel verilere dayanarak ikna edici açıklamaları yapılamayan ve sahasında konuya vakıf hiçbir uzmanın onay vermeyeceği sıvı uygulamaları, üreticisi tarafından dahi bu test virüs tespitinde kullanılamaz.. Vs gibi pek çok açıklamaları olmasına rağmen hâlâ PCR testleri ve tedavi diye insanlığa dayattıkları sağlık politikaları ve anayasamızda ve kanunlarımızda olmayan antidemokratik baskıcı aba altından sopa göstererek tehditle yaptıkları pek çok o uygulamalar yanında. Türkiye’nin büyümesinin önüne takoz olan başından beri yanlış ve uyarılarım sonunda yine bu yanlıştan dönerek yapılan ekonomideki kapatmalar, yasaklamalar, sokağa çıkma uygulamaları tedbirleri yanında %75’lere varan aşı uygulamalarının ölüm oranlarına azaltmadığı gibi on kata yakın artışlar yaşanması çare olmamıştır!

Türkiye Cumhuriyeti’nin sadece sağlık alanı değil pek çok alandaki kriterler göz önünde tutularak ülkemizin kalkınmasını ve geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlığını etkileyen bu gibi uygulamalara Sayın cumhurbaşkanımızın nezaretinde oluşturulacak farklı bir bilim kurulu ile bir kere daha bu uygulamaları gözden geçirmesi zaruridir elzemdir! mutlaktır!

Türkiye truva atlarından kurtulmalıdır!

 Bugün gelinen noktada doların 9 TL civarında seyrettiği günümüzde yaşanan bu acı reçeteler hayat pahalılığı ve yaşanan gerçekler, geleceğimiz olan çocuklarımızın ruh ve bedensel sağlıklarını ve ekonomimizi daha kötü duruma düşürerek Cumhur İttifakı Hükümetini yıpratma faaliyetlerine müsaade edilmemelidir!

Corona uygulamalarındaki yanlışlıklardan acilen dönülmelidir!

 Türk milletinin çalışma azmi ve sağlığı tamamen yok edilmeden milletimizin önü açılmalı, çiftçilerimize ve hakiki köylülerimize bilhassa orman köylülerimize şehre göçü engellemek için üretim teşvikleri yapılmalıdır!

Türkiye’nin 2023 hedeflerine gidişte Türkiye’nin kapatmalara değil;

Türkiye’nin önünü kesmek isteyen küresel güçlerin Türkiye’de yıllardır iktidarlara emreden tavırlarıyla çıkış yapan kuruluşlara gerekli cevaplar verilerek karşı tedbirler acilen alınmalıdır!

Türkiye’nin bütün provakatif açıklama ve eylemlere rağmen 2023 hedeflerine aksamadan ulaşabilmesi için Anadolu’nun gerçek üreticilerinin önü açılarak kapatmalara değil üretmeye teşvik edilmelidir!

WhatsApp ihbar hattı: 0 53020000 96

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Sorgunlue

... Ama önce birinin bunları açıklaması lazım. Biz anlamadık belki o anlar
 • Yanıtla

Hikmet Yılmaz

Afrika gezisine katılsaydın Aşının önemini o zaman anlardın.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23