• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Stratrajik Oyunlar
TÜM YAZILARI
10 Nisan 2020

Covid-19! Geleneksel kodlarımıza ne zaman döneceğiz!?

“Türkiye’de COVID-19 Pandemisinde dünyaya örnek olan Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu bir gün bunu da ele alır diye, ümitle birkaç hususu yazmak istiyorum!?” diyen Almanya Frankfurt’ta, eşiyle birlikte dahiliye ihtisası yapan doktor medic Tuba Maranki’nin uyarılarını bir dinleyelim!

“Türk televizyonlarını izlediğimizde büyük bir korku imparatorluğu ve panik havası görüyoruz ve artık Türk televizyonları izlememe kararı aldık! Hep sorardım kendime bu Almanlar neden rahat böyle diye..? Çünkü hiçbir devlet kanalında pandemiden bahsedilmez, haber bile yoktur! Hele Türk kanallarında olduğu gibi uzman görüşleri ile felaket tellâllığına hiç rastlamadık! Avrupa’nın hiçbir ülkesinde böyle haber kirliliği yok! Bunların algı operasyonu olduğunu düşünüyoruz!

Hastanemize gelenlerin testi pozitif çıkarsa, acil olmayanlar dışında evlerinde karantinaya ve gözetime alınıyor! Dikkat ederseniz Almanya’da ölüm oranlarında artış yok! Kaldı ki nüfusun % 80’i yaşlı! Türkiye’de bu pandeminin maksadını takdirlerinize bırakıyorum..!

Tarihte pek çok başarı hikâyesi yazan atalarımız Oğuz’un torunları, inşallah bu korku ve panikten uzak, tıbbi sahada gerekli tedbirleri alarak ve ‘esas olan bağışıklığı düşüren sebepleri çözme’ noktasında da aynı gayreti gösterecektir! Gelecekte Türkiye’de yaşamayı Bilgi Birikimimizle ülkemize hizmet etmeyi düşünen biz gençler olarak ümit ediyoruz! Ve Sayın Cumhurbaşkanımızdan domuz gribinde gösterdiği aşı konusundaki hassasiyetini, bugünlerde de bekliyoruz!

VİRÜS’LERE TEDBİRLER!

2019 Aralık’ta Vuhan’da ortaya çıkan corona salgını, büyük bir pandemi oluşturdu. Virüse yönelik spesifik bir ilaç veya aşı hâlihazırda bulunmamaktadır. Ancak bu Corona virüs (CoV) ailesi, soğuk algınlığından Orta Doğu Solunum Sendromu (MERS-CoV) ve Ağır Akut Solunum Sendromu (SARS-CoV) gibi daha ciddi hastalıklara neden olan başka türlere de sahip bir virüs ailesidir.

ÇİN’DE YENİ VAKA OLMAMASI, 

MODERN VE GELENEKSEL TIBBIN 

BİRLİKTE KULLANILMASI MIDIR?!

Geleneksel Çin tıbbı (GÇT) salgın hastalıklarla mücadelede olduğu gibi daha birçok hastalığın tedavisinde binlerce yıldır yaygın olarak kullanılmaktadır. Covid-19 salgınında, Çin’de yapılan yeni klinik çalışmalar, GÇT formüllerinin ateş ve öksürük gibi büyük semptomları belirgin şekilde hafifletebileceği ve iyileşmeyi destekleme kapasitesine sahip olduğunu gösterdi. Örneğin, Çin’in Shanxi, Hebei, Heilongjiang ve Shaanxi Eyaletlerinde 214 Covid-19 hastasıyla yapılan klinik araştırmada hastalar “Qing Fei Pai Du Tang” isimli GÇT formülü ile toplam efektif oranı ≥% 90 olarak tedavi edilmiştir! Bunların arasında hastaların çoğunun (≥% 60) semptomları belirgin şekilde düzelirken, diğerlerinde de (% 30) hastalığının stabilize edildiği bildirilmiştir.

Modern tıp, geleneksel tıp beraberliğinde;

Ayrıca Çin’de yapılan araştırmalar sonucu Çinli yetkililer yaptıkları açıklamada bu ilacın etkinliğinin GÇT ile birlikte kullanıldığında daha etkili ve olumlu sonuçlar verdiğini bildirmiştir.

ÜLKEMİZDE DE KULLANILIYOR

Bu ilaç virüsle mücadelede büyük bir adım olmuştur. Bir sonraki adımda yukarda bahsi geçen araştırmalar da göz önünde bulundurularak, batı tıbbının yanı sıra bitkisel ve tamamlayıcı ürünlerin de kullanılması çok büyük önem taşımaktadır.

Sadece aşı çözüm olmamalı!

Covid-19 ile mücadelede, özellikle virüsün yeni merkez üssü Avrupa’da, modern tıbbın tek başına yetersiz kaldığı apaçık ortadadır.  

ABD New York, Üniversity Hospital’in Manhasset, NY’de Dr. Robert Rowen Amerika’da integratif doktorları eğiten kişi olarak hastalarına ozonla birlikte vitamin C 6000 mg, Q enzim türevleri ve bitkisel saplimentler-destekler kullanarak COVİD-19’da başarı elde ettiğini NY POST manşet yaptı!...” diyor doktor medic Tuba Maranki!

Bağışıklık ve tamamlayıcı tıp!

Peki, 2002 yılında ortaya çıkan ilk corona virüs salgınından bu yana yapılan araştırmalar ve alınan olumlu sonuçlara rağmen binlerce yıldır kullanılan bu şifalı bitkilerin yüksek teknoloji ile üretilmiş inovatif formları (tablet veya ekstrat) Covid-19’la mücadelede neden hâlâ kullanılmamaktadır?

Integratif tıbbı da insan sağlığı için destekleyen doktorlar ve insanlık bu sorunun cevabını beklemektedir!!?

Biz de diyoruz ki coronadan korkma! Bağışıklık sistemimizi çökerten sistemden, gıdalardan kork! Tedbirini kendini al!!?

Vesselam.

WhatsApp İhbar Hattı: 530 200 00 96

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Peynir

Sırf bilinsin film adam. Bilim kuruluna alınmam lazım. Kurul cahil prototipini görerek kararlar almalı.
 • Yanıtla

Hakikat

Turkiye medyasi berbat. .anlamadiğim birşey var cb olayi ciddiye alip minimum zararlami atlamak için böyle gece gündüz yayinlara ses çikarmiyor. .yoksa insanlarimizda milli şuurlu yardimlaşma ve birlik şuuru oluşması için ses cikarmiyor galiba. .çünku turk halkı da vurdumduymaz oldu. .bence böyle iyi bunlar korkmasa azıtacak. .ki gayrı islami kesim zıvanadan cikti. .korku iyidir allah böyle istiyor. .ikincisi almanya ahlaksizliğin zirvesi zaten onlari devlet bilerek serbest birakiyor korkmasin iyice azsinlar. Korkarsa allaha yöneliş olur diye. .avrupa almanya çok kefere bunu unutmayin. ..
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı