• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Stratrajik Oyunlar
TÜM YAZILARI
19 Nisan 2019

Cennet ucuz, cehennem dahi lüzumsuz değildir..! Her yere adam lazım...!

Uğruna mücadele verdiğimiz değerleri ihmâl ettiğimiz, ideallerimizi unuttuğumuz, hedeflerimizden saptığımız, bilincimizi kaybettiğimiz, ihlâsımızı yitirdiğimiz, kardeşliğimizi bitirdiğimiz, eminliğimizi mahvettiğimiz, modern bir “Fetret Dönemi”nde imtihan oluyoruz!..

Kavimleri helak eden içki, kumar, zina, faiz, ırkçılık, eşcinsellik dâhil bütün günahların resmileştiği, kurumsallaştığı, vergiye tabi olduğu, reklâmının yapıldığı, modern bir cahiliye dönemindeyiz!..

Namazın kötülüklerden alıkoymadığı, tesettürün örtmediği, ilmin istikamet vermediği, nasihatin tesir etmediği, ölümün ibret olmadığı, helâle yüz çevrilip; haramın tavan yaptığı bir zamandayız....!

Dün söylediğimizi bugün inkâr ediyoruz. Bugün övdüğümüzü yarın yeriyoruz. Gerçek muhalefet bilmeyişimizin, “gerçekleri” bilmediğimizden kaynakladığını bilmemiz gereken zamandayız!

Hep aldatıldığımız ve aldandığımız bir zamandayız ne yazık ki!

Ehliyete, liyakate kıymet verilmeyen, doğruları söyleyen dokuz köyden kovulan, yalancıların ve her dönemin adamı kucaktan kucağa oturan medya fahişelerinin cirit attığı sadık köpek arayan bir toplum haline geldik!

MAKAMLARA ULAŞAMIYORUZ!?

Unutturulan hakikatleri yazdık ve söyledik hep, üstüne basa basa ve hakaret etmeden üstelik! Sağır sultanlar duydu fakat duyması gerekenler duymadı; duymak istemedi herhâlde?! Makam sahibi olmak kolay değil tabii, cafcaflı hayatlar...

Otobanlar ve duble yollar yapıldı ama demir ağlar örülemedi yeterince!.. Hemen her ilimize havaalanı yapıldı, internet hızı arttı fakat insanın hızı düştü, iki adım yürüyemez hâle geldi! Diz kapağı, safra kesesi ameliyatları, implantlar, emarlar, ultrasonlar, ilâçlar, haplar, tüpler hortladı; umre sefahatleri de keza!!!.. Kimse “kıymet mukayesesi” yapamadı; gıda ve ilâçlar eliyle idrak ve feraseti tıkandı çünkü! Ezberci tedrisle diplomalı nesiller yetişti ama ana babasının, akrabasının, komşusunun feryadını duyup imdadına yetişecek vicdanlı ve duyarlı nesiller yetişemedi! Uzay çağı yakalandı ama ayağı yere sağlam basan projeler getirilemedi. Hepsi birbirinin kopyası yapay ve günü dahi kurtaramayacak iş ve işçilikle sosyal düzen tarumar edildi!

YERİMİZDE SAYIYORUZ!

Köprüler, metrolar, tüneller, yap-işlet-devret modellerini gördük ama sınıfı geçtik mi? Ülkemizi dışa bağımlı, ilâçlara, hastane avadanlıklarına, kel merhemine, ağrı kesiciye muhtaç olmaktan çıkaramayıp şehir hastaneleriyle övünmeye başladık!? Hasta sayısı katlanarak artacağından şehir hastaneleri de kuruldu ve kurulmaya devam da ediliyor!!!

Bu ara birileri vatan, millet, bayrak, devlet, mukaddesat adına “En hayırlınız insanlara en faydalı işler göreninizdir!” düsturuyla, İbrahim ve Nisa surelerinde şeytanın “Asılları değiştireceğim!” dediği tahılı korumak adına ABD’de Nuh Tatları Prezidyumu’na “Siyez Buğdayı”nı gönderip, geni değişmeyen 11 gıdadan biri olarak tescilledi ve birkaç bin ton üretti!!! Devletin ilgili kurumları, haberiniz var mı?!

“Atalarımız gibi kaya tuzu ve kristal tuz yiyin, pancarı kaynatıp suyunu için, günde iki öğün yiyin, geni değişmemiş gıdaları ve Siyez buğdayı kullanın, yılda 40 gün riyazat yapın hayvansal gıda yemeyin, yılda iki defa detoks yapın; bağırsaklarınızı karaciğerinizi, safra kesenizi temizleyin, nişasta bazlı şekerleri yemeyin, emülgatörlük katkıları ve Çin tuzunu kullanmayın, kaynatılmamış ve salamura edilmemiş süt ürünleri kullanmayın, florürlü macun beyni yok eder, bize yedirilen market ürünü rafine edilmiş, füme edilmiş bütün gıdalar epifiz bezimizi hedefler ve onu çalışmaz hale getirir mankurtlaşırsınız ve halk diline göre aptallaşırsınız! Sizden doğacak gelecek nesiller daha da mankurt olur ve sağlıksız olur...! Bugün günümüzdeki toplumdaki insanlarımız gibi...” diye Nemrud’un ateşine su taşıyan karınca misali gayret ettik fakat başımıza sayısız dava, ceza, medya ve sosyal medya satılık ve kiralık kalemşörlerinin taciz ve hadsizliği gibi nice hadise geldi!!! Sonucunda kan tükürdüğümüzde “Kızılcık şurubu içtik!” dedik!!! Tabii biliyoruz ki “Bu dünya rahat yeri değildir!..”

ÜMİTVÂR OLUNUZ!

Efendimizin “Âhir zamanda ümmetim 73 fırkaya ayrılacak, biri ‘fırka-i nâciye’ olacak!” müjdesine binaen, toplumların ancak o ‘bir’lerin içinde yer alarak düzeleceği, farkındalık sahiplerinin bu sırra mazhar olabileceğini görerek “bir”lerin cem olması adına “Durmak yok, yola devam!” diyoruz.

İmtihanı bu dünyada geçemedikse, ahiret hiç geçilecek gibi görünmüyor!.. Taklîdi imândan tahkîkiye dönmedikçe, imân ehli dalaletten kurtulmadıkça, imtihanı kazanmak asla ve kat’a mümkün değildir!

Allah (c.c), bin yıldır İslâm’a hizmet eden Peygamber övgüsüne sahip bu necip milletin torunlarının silkinip, titreyip özüne dönerek; kendine kul, habibine ümmet olmayı, haksızlık karşısında susan dilsiz şeytanlardan olmayıp ahirette kendimizi kurtaracak eserler bırakmayı hepimize nasip eylesin, âmin.

 Not: Kozmik beden temizliği-ruhsal bedensel arınma-detoks kampımız 28 Haziran-5 Temmuz tarihleri arasındadır!

WhatsApp İhbar Hattı: 530 200 00 96

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı