Bediüzzaman’ın vasiyeti! Menderes, Özal, Yazıcıoğlu ve son uyarılarımız!!!

26 Mart 2019 Salı

Her asırda bir müceddid-i din gönderilir...” diyor Efendimiz as.!

Yani dini o asrın ihtiyaçlarına göre İlahi hükümleri imani noktada tanzimleyen, eser veren icraat yapan ...vs Allah dostları!

Dünyamız ve İslam tarihi Ahmadi Yesevi’den Hacı Bektaşi Veli’ye, Muhiddin’i Arabi’den İmam-ı Rabbani’ye, Mevlana Halidi Bağdadi’den belki de dünya literatüründe Eflatun ve Sokrates’e kadar pek çok, sahasında insanlara yön veren ve eser bırakan âlimler vardır!

20. asrın, ilâhi hükümlerden sosyal yaşama ‘pusula’sı denebilecek ve hakiki Din-i Mübîn-i İslâmiyye’yi devrin iman hakikatlerini ve halk nazariyesinde aydınlatan eseri “Risale-i Nur”ların müellifi merhum Bediüzzaman hazretlerinin sene-i devriyesini idrak ettik.

Bediüzzaman’ın vefatından önce Nur talebelerine vermiş olduğu en son dersten:

“Aziz Kardeşlerim!

Bizim vazifemiz müspet hareket etmektir. Menfî hareket değildir. Rıza-yı İlahîye göre sırf hizmet-i imaniyeyi yapmaktır, vazife-i ilâhiyeye karışmamaktır. Bizler asayişi muhafazayı netice veren müspet iman hizmeti içinde her bir sıkıntıya karşı sabırla, şükürle mükellefiz. (…)

Asıl mes’ele bu zamanın cihad-ı manevîsidir. Manevî tahribatına karşı sed çekmektir. Bununla dâhilî asayişe bütün kuvvetimizle yardım etmektir.

Evet, mesleğimizde kuvvet var. Fakat bu kuvvet, asayişi muhafaza etmek içindir. “Velâ tezirû vâziratün vizra usra” düsturu ile ki: “Bir cani yüzünden; onun kardeşi, hanedanı, çoluk-çocuğu mes’ul olamaz.” İşte bunun içindir ki bütün hayatımda bütün kuvvetimle asayişi muhafazaya çalışmışım. (…) Ve cihad-ı maneviyenin en büyük şartı da; vazife-i İlahiyeye karışmamaktır ki “Bizim vazifemiz hizmettir, netice Cenab-ı Hakk’a aittir; biz vazifemizi yapmakla mecbur ve mükellefiz.” (…)

Haricî tecavüze karşı kuvvetle mukabele edilir. (…) Dâhilde ise öyle değildir. Dâhildeki hareket müsbet bir şekilde manevî tahribata karşı manevî, ihlas sırrı ile hareket etmektir.  (…) Biz bütün kuvvetimizle dâhilde ancak asayişi muhafaza için müsbet hareket edeceğiz.”

“Sultan Abdülhamid 60.000.000 Müslümanın halifesiydi. Ben ona bir veli nazarıyla bakıyorum!”

Bediüzzaman’ın “Menderes samimi bir Müslümandır” deyişi her daim “itidâl”i düstur bıraktığının nişanesidir. Bugün de Cumhur İttifakı’yla bu birlik ve beraberlik ruhunun yaşatıldığını görmek Anadolu insanını bahtiyar etmektedir.

Bediüzzaman, vaktiyle üç mülahazada bulunuyor.

1- Ezan-ı Muhammedînin serbestiyeti,

2- Risâle-i Nur’un neşrine müsaade edilmesi,

3- Ayasofya’nın camiye çevrilmesi.

İlki Demokrat Parti eliyle, ikincisi Anadolu’nun ve mazlumların umudu Recep Tayyip ERDOĞAN eliyle hasıl oldu, şükürler olsun. “Üçüncüsü de bize nasib olur inşallah!” diye sözünü verdiği “İşaretü’l İcaz” eserinin üzerindeki imzasıyla şahitliğimizle sabit olup, vaktini beklemektedir derken son dakikada:

Üstadın ölüm yıldönümünde “Ayasofya’nın adının müzeden camiye çevrilmesi” gündemi ile de noktayı koymuş ve sözünü tutmuştur..!

Şimdi 31 Mart’ta inşallah yolunda kilerde sözünü tutarak desteklerini göstereceklerdir!

SON ALPERENLERDEN 

MUHSİN YAZICIOĞLU!

Dava arkadaşım, kadim dostum, şehidimiz merhum YAZICIOĞLU’nu da sene-i devriyesinde rahmetle analım. Kendisini her dönemde, her hükümeti uyardığımız gibi defaatle uyarmış ve telkinlerde bulunmuştum!.. Tek dinleyen T.ÖZAL; anladı! Uyandı, Türk-İslam birliği fikri uyanışı şeytanın gözünden kaçmadı!

Özal’ın yeniden diriliş senaryosu sarayın içindeki ellerle zehirlenerek son buldu. Malum her zamanki gibi faili meçhuller…!

ŞEYTAN GÖZÜNE KESTİRDİĞİNİ YOK EDİYOR!

Merhum YAZICIOĞLU’nu: “Bir trafik kazası geçirdin, ikincisini de geçirdin, onlarca yerin kırıldı; bunlar asla tesadüf değil!

Bu helikoptere binme, binme, binme!!!”

Bizce malum da!

Bir faili meçhul daha!

Vatan, millet, bayrak, devlet, mukaddesat ve Türk-İslam birliği beraberliği uğurunda mücadele veren bütün şehitlerimizin ruhu şad olsun!

Bediüzzaman Said-i Nursi’nin vasiyetini hayata geçirip duasını alan Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ı bir kere daha onun ruhaniyeti ile dualarımızla anıyor ve uyarıyoruz!

Vatan evlâdı kolay yetişmiyor. Yaşayanları da vaktimiz varken uyanıncaya kadar bir kere daha uyarıyoruz!!!

Tedbir alın! Öncelikle hanenizde, sonra sarayda, sonra dışarıda silsile-i meratib’le tedbir alın!!!

Başka boyutlarda tedbirler alın!!!”

Yakın çevrenizden değil! Hiç bilinmedik adamlarla tedbir alın...

Abdülhamit Han’ın Ahmet Celalettin Paşa’yı niye çağırdığını hatırlayın!!!

TARİH TEKERRÜR ETMESİN… 

“SEN DE Mİ BRUTÜS? DEMEYELİM!

Çünkü hainler. Her zaman bilhassa sağlıkçı ve şifacı olarak doktorlar ve ilaçların eliyle en yakına etrafına sarayın içini ve çevresini kuşatmıştır!

Şüphelerimiz hep haklıdır ve şahidi olduğum tarihin gizli sayfalarında ve faili meçhul cinayetler de devlet arşivlerinde kırmızı dosyalarda saklıdır!

Türkiye’miz; spekülatif olarak oluşturulan geçtiği zor ekonomik ve kaos günlerinden başta tarım sektörü ve sanayi sektörü olmak üzere üreterek katma değer katarak necip Anadolu milletinin duaları ve birlik ruhuyla kurtulacak diye ümit ediyoruz. “Ümitvârız ve dâhi en gür sada (Bu ruhla) inananların olacaktır..!” diyenlere inanıyoruz! Ve onlara desteklerimiz tamdır! Vesselâm.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Aziz MetinAziz Metin2 ay önce
  Kur'an'ın, İslam'ın, dolayısıyla Risale-i Nur'un özü sıdk yani doğruluktur. Bunun zerresi sizlerde ve alkışladıklarınızda var mı? Bediüzzaman, davam şeriat davası değil deseydi ömrü işkence ile zindanlarda geçer miydi?
 • VicdanVicdan2 ay önce
  Evlâdlarım! Siz hiç merak etmeyin. Risale-i Nur dinsizlerin, masonların belini kırmıştır. Risale-i Nur daima galibtir” sözlerini bir kaç kere tekrar ettikten sonra, “Bunlar beni anlayamadılar!..” cümlesini de üç kere üst üste tekrarladı.
 • fetö beslemesifetö beslemesi2 ay önce
  iblis, zehrini saçmış.tüm mübareklerin ruhu şad olsun.unutulanları gündem yapıyorsunuz, varolun.
 • Bahaddin Karakuş Bahaddin Karakuş 2 ay önce
  Tebrik ediyorum sizi Değerli Abim Maşaallah BAREKALLAH yüreğinize sağlık ve kaleminize sağlık
 • Bahaddin Karakuş Bahaddin Karakuş 2 ay önce
  Tebrik ediyorum sizi Değerli Abim Maşaallah BAREKALLAH yüreğinize sağlık
 • karışık işlerkarışık işler2 ay önce
  bediüzzamanın vefatından bir yıl önce menderesle görüşmek için ankaraya gidmesi polatlıdan geri çevrilmesi ve aşağıdaki cümlelerini kime karşı söylediğini de açıklamak lazım. menderesin ilk yıllarıyla son yıllarındaki değişim le ilgili sözlerinin aynı olmadığı da bilinen bir gerçek. "Fakat Kur’an-ı Hakîm’in feyzine ve işaratına istinaden, sizi titretmek için size kat’î haber veriyorum ki:Beni öldürdükten sonra yaşayamayacaksınız! Kahhar bir el ile cennetiniz ve mahbubunuz olan dünyadan tard edilip ebedî zulümata çabuk atılacaksınız! Arkamdan, pek çabuk sizin Nemrutlaşmış reisleriniz gebertilecek, yanıma gönderilecek. Ben de huzur-u İlahîde yakalarını tutacağım. Adalet-i İlahiye, onları esfel-i safilîne atmakla intikamımı alacağım!Ey din ve âhiretini dünyaya satan bedbahtlar! Yaşamanızı isterseniz bana ilişmeyiniz! İlişseniz, intikamım muzaaf bir surette sizden alınacağını biliniz, titreyiniz! Ben rahmet-i İlahiyeden ümit ederim ki mevtim, hayatımdan ziyade dine hizmet edecek ve ölümüm başınızda bomba gibi patlayıp başınızı dağıtacak! Cesaretiniz varsa ilişiniz! Yapacağınız varsa göreceğiniz de var! Ben bütün tehdidatınıza karşı, bütün kuvvetimle bu âyeti okuyorum: اَلَّذِينَ قَالَ لَهُمُ النَّاسُ اِنَّ النَّاسَ قَدْ جَمَعُوا لَكُمْ فَاخْشَوْهُمْ فَزَادَهُمْ اِيمَانًا وَ قَالُوا حَسْبُنَا اللّهُ وَنِعْمَ الْوَكِيلُ"
 • GolgeAdamGolgeAdam2 ay önce
  Sarhos ve kumarcinin biri ile feto beslemesi Turk dusmani Muhsin ile bebaber olanlarin yarinlari Turkiye olmaz!
 • Mustafa Mustafa 2 ay önce
  Yazdığınız alimlere onlarca reddiye yazılı . Allah subhanehu ve teâlâ aşkınaMeal okuyun feyzul Furkan .Ahmet Tekin. Amet Hulusi. Seyit kutup. Hepsini bulundurun
 • Mustafa Mustafa 2 ay önce
  Yıllarca araca kuran okuyun enpozesi yaşandı , şimdi tecvitli kuran okuyun enpozesi . Sakın meal okuyup anlamaya calışmayın.
 • Mustafa Mustafa 2 ay önce
  Tevhidi bir inanış 1200 yıldır yok . Millete Kuran dışında bir çok kitap okutuldu
 • VatanVatan2 ay önce
  Allahu alem Ali Ucar, Bayram Yuksel, Esat Cosan.. Badilli, Muhsin Yazicioglu, merhumlara inaniyorum ki; malum bazi grublari one cikarmak icin ortdaan kaldirdilar!daha niceleri!Sehit ettiler! Bunlar tesaduf olamaz!
 • Kocayusuf Kocayusuf 2 ay önce
  Sayın Maranki, hedef 12'den böyle vurulur... Tebrikler!..
 • Ysrr76wdcjYsrr76wdcj2 ay önce
  Abdulhamit han a kimler hasim olmadi ki? Gayrimuslimler ,dine yakin olanlar,milli ruh tasiyanlar taşidigini soyleyenler,tabi sonradan düşume noktasina gelenlerde oldu.Zaten bir insanin buyuklugu sonradan anlasilmasiyla da orantilidir bazan.Imanin buyuklugu ise nefsi mucadelesiyle baglantilidir,sabir metanet,dirayet...Dunyaya aldanmamak için dunyaya bedel iman gerek.Matematiksel olarak da mantikli degil mi?M.Kemal Bediuzzaman zitligi konusu çook hassas bir konu bence,bu konuda cok dusunmek arastirmak empati yapmak,ince eleyip sık dokumak gerek.Bu konuda fazla konuşmamali.Çunku uzun ve derin mesele.Tabi, şahsi tepitimce... Zaten asli yetkili Allah kabul ediyorum.Abduhamit deyince gerilenler vardir.Evet gericiler adami gerer.Geren olurlar gergi olurlar...Yorum amaç dışi mi oldu acaba?

Günün Özeti