• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Stratrajik Oyunlar
TÜM YAZILARI
13 Eylül 2020

Allah cc zulmetmez adalet eder!!?

Allah cc, asi bir toplumun peygamberine diyor ki; “Şehrini terk et ve sakın ardına bakma!!” Fakat peygamber merakına mağlub olarak dönüp baktığında görüyor ki şehre alev yağıyor, yerle bir ediliyor! Bu manzarada merhametinden Allah’a sual ediyor; “Ya Rabbi, bu şehirde hiç mi masum, ehl-i iman yoktu da yerle bir ettin..?” Ve hemen, hikmedin hasıl olması için bedenine uyku gönderiliyor. Bir süre sonra etraftaki kızıl karıncalara “Üzerine yığılın ve biriniz O’nu ısırın!” diye emir veriliyor. Canı yanan peygamber uyku mahmurluğuyla elini atıp bütün topluluğu üzerinden atarak telef ediyor. Hemen ikaz geliyor:

“Ne yaptın?!”

“Ya Rabbi, bana ızdırap verdiler!”

“Bir tanesi verdi ama sen hepsini cezalandırdın!”

“Onlar deseydi ya ona ‘ısırma hepimizin ölümümüze sebep olursun..!’ ”

“Senin, masum ve ehl-i iman dediklerin, o inanmayanlara deseydi ya ‘İman edin; yoksa biz de helâk oluruz..!!’ ”

Ve peygamber sükût ediyor.

UNUTTURULMUŞ ATA KÜLTÜRÜ-KOCA KARYA!

Orta Asya Fergana bölgesinden gelen Oğuz neslinden ve şecereli saraylı Bursa’da yeşil türbede yatan ve Osmanlı’nın Yıldırım ile Timur’un İki Türk ve Müslüman Sultanının fitne ve desiseler sonucu savaşında yenilgisinden sonra dağılmasından ikinci kuruluşuna vesile olan İkinci Mehmet Çelebi neslinin Secereli torunlarından birisi gibi diyorum ki, İçimizdeki ve dışımızdaki hainlerin etkilerinden uzak tarihimizden ders alarak tekrar birlik ve beraberliğimizi pekiştirerek; bugünkü sığ ve çaresiz yaşam biçiminden tek kurtuluş ata kültürüne aslımıza dönmektir!!

Koca karya - (koca karı diye bilinen) ritüellerindeki tabiatın bin bir rengi, kokusu, dokusu, frekansı, titreşimi, taşın toprağın bitkinin hayvanın insanlar üzerinde son derece müsbet ve hatta vazgeçilmez etkileri araştırılarak, aydınlığa bir adım atarak 5000 yıllık Türk ve Çin tıbbının 1500 yıllık İslam tıbbı ve tarihinin bütün güzelliklerini tekrar neşvünema ettirerek hayata geçirmedikten sonra yüzümüz asla gülmeyecek batının Sekülerist karanlığında bugün olduğu gibi 100 kişinin 98 ilaç kullandığı; maneviyatın dip yaptığı günleri yaşamaya devam edeceğiz!!?

Orta Asya’dan ABD’ye geçen Kızılderililerin ve bu eskimez “koca karya”nın kainat Şifahanesini bu bakış ve uygulamalarla devam ettirdiği gelenekler, Türklerin İslamlaşmasıyla birlikte yükselişe geçen maddi yoğunluk maksatlı bazı ellerin araştırmacı neden? niçin? nasılı sorgulayan! Mâturidî anlayışı ilim ve fen noktasında geri bıraktırarak Eş’ari mantığın gizli tahakkümüyle İttihat “gerçek İttihat ve terakki” engellenmiş yok edilmiştir!

Asıl en büyük tahrif ve tahrip budur!

Türk kültürünün binlerce yılın kadim bilgeliğiyle, yaratılmış her şeydeki hakikati, detayları, sebepleri arayan ve böylece inancı pekişen, fiiliyatında tatmin ve huzur bulan araştırmacı yenilikçi ruhu yok edilmiştir!!!

UYU UYU YAT UYU!!

Kuşçu Ali Buhara’dan İstanbul’a gelmiş, Ahmet Yesevi ‘Mâturidî’ anlayışla Anadolu irfanına zemin olmuş, Mevlâna Halid’den İmam-ı Rabbani’ye, İbnül Arabi’den Muhyiddin-i Arabi’ye, İsmail Fakirullah’tan İbrahim Hakkı’ya ve Bediüzzaman gibi dinin hakikatini-mahiyetini-mesajını “ilim-fen” noktasında vermiş ulema unutturulmuş bizlere!!

Yıllarca ayaklar altına alınan bu isimler ve eserler kilo ile Bulgaristan’a satılmış ve hâlâ bunların hesabı sorulmamış ve bunlara “İadeyi itibar “dahi yapılmamıştır!!?

Sadece “zahiri ilimler”, bir de ‘zahiri’nden okutulup maalesef ezberci, anlaşılmayan, yaşanmayan, hayata tatbik edilemeyen bir” İslamcı din algısı“ ve yaşam biçimiyle kodlanmışz BİZ ruhu yok edilmiş! BENcillik ön plana çıkmış!!

 Halbuki ayetle sabit ki; “salih amel işlemek” yani insanlara havaya toprağa suya hürmet edip faydalı işler görmek, bir ağaç dikip, bir katma değer yaratmak, bir şey keşfedip hizmete sunmak, adam yetiştirme ..vs teşvik edilmiş! Hatta kurtuluşun ancak böyle mümkün olduğu net bir şekilde bildirilmiştir!

DÜŞEN BAYRAĞI ‘ALPERENLER’ KALDIRACAK!!!

“Kur’an, sizin kaybedeceğinizi söylüyor!” diyen muhabire İsrail Başbakanı Wiseman cevap veriyor; “Kur’an’ın bahsettiği Müslümanlar gelince düşünürüz..!!”

Fatihler, Akşemsettinler, Uluabatlılar’ın torunları bugün küçük kıyametini bekleyen ruhsuz bir sürü hâline gelmiş! Biz de doğruları ‘üslubunca’ insanların tam kalbine söyledik! Peki dinlediler mi, dinlemediler!

Biz burada ne yapıyoruz, Allah’ın ‘emri bil maruf’unu, emir ve yasaklarını ‘ilmin zekâtı’ mahiyetinde tebliğ ediyoruz, gerisi O’na kalmış..!

Kötülükleri engellemek için haksızlık karşısında susmadan basiret, feraset ve dirayetli sesler ve neferler olmaya devam edeceğiz inşallah!

“Andolsun biz, cinlerden ve insanlardan birçoğunu cehennem için yarattık. Bunların kalpleri vardır ama kavrayamazlar; gözleri vardır ama göremezler; kulakları vardır ama işitemezler. Onlar hayvanlar gibidir, hatta daha da şaşkındırlar. İşte asıl gafiller onlardır.” A’râf 179

 WhatsApp İhbar Hattı: 530 200 00 96

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

!!?

E, tabii kullana kullana noktalama işaretlerini müsrifce, bi bu üçü kaldı geriye de mi!,?;!!,[email protected], ,?!' cık, cık, cık yaa!?!?!?...
 • Yanıtla

'yaşar ostruklar ölmez' dedirten cümle:

Mâturidî anlayışı ilim ve fen noktasında geri bıraktırarak Eş’ari mantığın gizli tahakkümüyle İttihat “gerçek İttihat ve terakki” engellenmiş yok edilmiştir! (pek de anlaşılmıyor ama yine de anlamaya çalışalım)
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23