• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Stratrajik Oyunlar
TÜM YAZILARI
06 Ekim 2020

AB’ye karşı Türkiye’nin “Turan Birliği”!

Atalarımız Orta Asya Fergana Vadisi’nden at üstünde binbir eza ve cefa ile bereketli Anadolu topraklarına önce akıncı beyleriyle, sonrasında Alparslan’la gelip yurt tutmuş, Süleyman Şah ve torunlarının bakiyesiyle de aziz milletimizi Türkiye Cumhuriyeti’ne kadar ulaştırmıştır.

“YERLİ VE MİLLİ” KADROLARLA TAM 

BAĞIMSIZLIK VE TURAN’A DOĞRU!

Tarih boyunca vatan, millet, bayrak, devlet ve mukaddesat uğruna mücadele veren milli, yerli, liyakatli ve ehliyetli kadrolar, bilgi ve belge sahipleri dünyalarını değişse de bugün onların devamcıları vardır!

1500 yıldır İslâm’la müşerref olmuş, 12000 yıllık kadim Türk milleti olarak hak ve adaletin öncü mücahitleri olmuşuz. Kur’an’da ve sünnette övülen, Orta Asya’dan batıya doğru akın akın gelen Oğuz boylarından, Özbekistan’dan Kırgızistan’a Kazakistan’dan Türkmenistan’a, Azerbaycan’dan Kafkas, Kıbrıs ve Balkan Türklerine kadar dili, dini, kıblesi, yaratıcısı, peygamberi, bayrakları, kültürü, tarihi, dertleri, idealleri bir olan 300 milyonluk bir milletiz! Fakat bu kadar birlik varken dirlik neden yok?! Benim de danışmanlığını yaptığım merhum Özal bu idealleri görüp, Türk-İslâm meczi noktasında bugünkü ülkünün, yani Cumhur İttifakı’nın temelini atmıştı!

MİLLETİN SESİ, CUMHUR!

Maaşlarını milletin vergileriyle ödediği devlet televizyonunda da her ne kadar gerçeği yansıtmasa da bu necip milletin ataları Süleyman Şah’tan Ertuğrul gaziye, Selçuklu’nun kurucuları Alparslan’dan Melikşah’a ve Sencer’e yapılan oyunları ve baş vezir Nizamül Mülkün engin devlet tecrübeleriyle devleti nasıl cenderelerden geçerek devleti koruduğunu ve bugünlere gelebildiğini gördük!

Osmanlı’nın kurucusu Osman Gazi’den son yüzyılımıza ve günümüzde de yedi düvelin saldırılarını, “tarihten ibret-ders alınmadığı için” tekerrüren yaşamak zorunda kalıyoruz!

Sultanların vezirleri, nazırları hatta bazen en yakınları olan evlatları ve damatlarının bile ihanetleriyle mücadelesini ve saraydaki vazifelendirilen gayrimüslim devşirme ve dönme hanım sultanların ve cariyelerin “tarihimizde gerçekte olmadığı” kadarıyla binbir türlü entrikasını esefle izliyoruz!?

“Biz, ışığımızı Metehan’la, Alparslan’la, Selahaddin Eyyubî’yle ve Osman Bey’le yakanız; ta ki çağ açarken elindeki meşalede biz vardık” diyen atalarımızı ekranlarda bir türlü göremedik!?

HAYIRLI İŞLERİN MANİSİ ÇOK OLUR!

Tarih boyunca hile, arsızlık, hırsızlık, adam kayırma, aymazlık ve hainlik…vs arttığında Allah tarafından ıslah edici vazifeliler görev alır ve gereğini yapar!!! Bu ilâhi müdahaleyi bazen insan eliyle yapan Allah cc, bazen de vazifeli bir mikrobuyla, salgın hastalıklarla aklımıza başımıza getirebilir!

“Şüphesiz ki, bir kavim kendi durumunu değiştirmedikçe Allah onların durumunu değiştirmez. Allah, bir kavme kötülük diledi mi, artık o geri çevrilemez. Onlar için Allah’tan başka hiçbir yardımcı da yoktur.”

Ayetin devamındaki vaad edilmiş kötü günlere gelmezden evvel “tedbirle belâların ötelenebilmesi müjdesi”ni görelim. Milletin daha huzurlu bir geleceğe ulaşabilmesi için “önce kendini düzeltmesi” gerekmektedir! Nasıl ki bir nal bir atı, bir at bir komutanı, bir komutan bir orduyu zafere götürüyorsa, muzaffer ordu da müreffeh toplumun teminatıdır!

Anadolu Ruhu

200 yıldır muktedir olan batı hayranı karanlık sistemden vazgeçip; yüzünü güneşin doğduğu aydınlık “iktidara hiç getirilmemiş Oğuz boylarına dönmek vaktidir!

Dilde, fikirde ve işte ‘devletler seviyesinde iş birliği’ vaktidir!

Bugün “MASADA VE SAHADA” Azerbaycan devletiyle ilişkilerimizde olduğu gibi, Hristiyan Avrupa Birliği’ne karşı “Türk Dünyası Birliği ve Turan Ordusu”nun, ekonomik ve pek çok sahada iş birliklerinin hayata geçirilmesinin vaktidir!

Başta Sayın Cumhurbaşkanı, siyasi partiler, TOBB, sendikalar, akademisyenler, kanaat önderleri, her kesimden etkili ve yetkililer, vatan-millet-memleket sevdalıları, vakıflar ve dernekler acilen elini taşın altına koyarak bu süreci destekleyici deklarasyonlarını yayınlayarak taraflarını dosta düşmana karşı belli etmelidirler!

Müjdelenen bu necip milletin torunları, ilk adım olarak Irak ve Suriye’den sonra, Azerbaycan-Nahcivan sınırının birleştirilip Büyük Turan Birliği ile tek millet, tek para, tek dil…vs birliktelikleri artırarak başta Misak-ı Milli sınırlarımız olmak üzere ata topraklarında bayrağı tekrar dalgalandırmaya muktedirdir!

“Ümitvâr olunuz, istikbâl inkılâbâtı içinde en yüksek ve gür sedâ, hak yolundakilerin, taklîdi îmandan tahkîkiye geçen hakiki inananların olacaktır! Vesselâm.

WhatsApp İhbar Hattı: 530 200 00 96

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

buyrun yapın

elinizi tutan mı var? Arap coğ derleri ile uğraşmaktan sira gelirse
 • Yanıtla

Atila Çelik

hocam daha İslam Peygamberinin dünyaya irtihali 1500 sene olmadı, şunu 1200 deyiver
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23