• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Stratrajik Oyunlar
TÜM YAZILARI

9 Şubat Dünya Sigara Bırakma Günü ve Endüstriyel Asimilasyon!

11 Şubat 2022
A


Prof. Dr. Ahmet Maranki İletişim: [email protected]

Sigara kullananlar, corona virüsü daha ağır geçiriyor! diye açıklama yapan bilim adamlarına çok daha kötülerini, hem yetkililere hem de milletimizle konunun uzmanı, tütün eksperi-tütün endüstri ve teknoloji mühendisi ve bu konuda dünyada akademik unvan ve eserlerimizle, sahada da çalışma yapan ilk TC vatandaşı kişi olarak gerçekleri paylaşmak istedim!

Küresel güçler, toplum kontrolü için beş sahada insan üzerinde deneyler yaparak senaryolarını hayata geçirmektedir..?!

Her kartelin mutlaka;

- Birinci sırada gazlı içecek ve gıda sektörü mevcuttur! 

- İkinci gücü, her türlü kimyasal tıbbî ve ziraî ilâç sektörüdür!

- Üçüncüsü “ana çalışma saham olan tütün” menşeili sigara, puro ve pipo türevi sektörlerdir!

- Dördüncü alanları, siber dünya ve elektroniktir! 

-Beşincisi ve tek bilinen “silâh sanayi”dir..?

 ŞEYTANIN KIRIM-ASİMİLASYON PROJELERİ!

Sözde birbirleriyle rekabet eder fakat tepe noktada hepsi şeytana ve onun dünya nüfus kırım projelerine hizmet eder! Tek hedefleri, cüzi sayıda “ayak işlerini yapan goim” toplumları oluşturmak ve bütünlemek! Bütünden, aynı merkezden idare edilen “tek dünya devleti”nin kölesi “niteliksiz kitleler” oluşturmaktır!

SON İKİ YILDAKİ “MUHAREBE”NİN MUHASEBESİ!?

Bugün yaşadıklarımız, iki yılın neticesi değil; 50 yılın “gıda terörü” ile hastalanan ve sözde ilâçlarla da iyileşemeyen, hastanede tedaviyle daha da hastalanan milyonların yaşadığı kısır döngüdür!

Bir şekilde hayatta kalmayı başaranlarsa pek çok ameliyatla ve operasyonla kalan ömrünü sakat, hasta, idrar ve ilâç torbalarına mahkûm kalıyor! Yine ölmeyenler, salgınların sıvı uygulamaları başta olmak üzere, tedbir dedikleri şaibeli uygulamalarla denek olarak kullanılıyor.

Son aşamada, suni savaşlarla ve hava-su-toprağı “spesifik-üst düzey teknolojideki iklim silâhları”yla vurup, yıkımlarını azamî seviyeye çıkarıyorlar!

 Bütün bu uygulamaları da ülkeler içindeki seçtikleri yöneticiler, liderler ve köleleri vasıtasıyla hayata geçiriyorlar!

ÜÇÜNCÜ KOL FAALİYETİ “SİGARA” DARBESİ!!!

Sigara, “bilinenden çok öte” düzeyde, “toplumsal yok oluş”un sebebi zehirlerin başıdır! İçinde, “tespit edilebilen..!” 5000 tür ağır metal, böcek öldürücüler, kimyasal zehirler, arsenik, fosfor türevleri, yanıcı gazlar, en önemlisi de kanserojen tuzlar ve kokularla tam mânâsıyla bir savaş aracıdır!

Bağımlılık yapıcı “nikotin” ve zift-katran olan “tar” maddeleriyle de bugünkü “salgın denen şaibenin çok daha ötesinde ve kesin şekilde” akciğer tahribatı yapar!

Filtresindeki selüloz dahi kanserojendir! Sarım kağıdı da “plastik” türevlerindendir! 

 “Light” hafif diyerek, başka bir kandırmacayla ekstra katkı maddeleriyle zehri artırılmaktadır! 

Araba, çikolata, gıda, spor sahalarında yapılan dünya reklâm sanayiinde en cazibeli ve kârlı-kirli sektör sigara sanayidir!

Türkiye 30 yıl önce, dünyanın en iyi tütününü üretirdi! Devlet bütçesinin üçte biri de tütün gelirleriydi! Bugün, aynı oyunlarla sanayi ürünü olan keten, kenevir, şeker pancarı gibi tütün ekimi de kotalarla minimize edilmiş, devlet alımları ve TEKEL ortadan kaldırılmıştır! Yerine, başta Amerika’yla ortakları Afrika ve Uzakdoğu’daki şirketlerin, boyları 1 metreyi bulan ve insanı sağlığını tarumar eden hibrit-ebter tohumları getirilmiştir. Bugün de aynı tehlike devam etmektedir!

 “SİGARA TEHLİKESİ”Nİ MECLİSE TAŞIDIK!

30 yıl önce mecliste, merhum Necmettin Erbakan hükümeti döneminde Dr. Ahmet Fevzi İnceöz’le birlikte sigaranın yasaklanmasıyla ilgili teknik uzmanlık gerektiren desteklerimizle yıllar sonra sigara, kapalı alanlarda yasaklandı. Fakat devlet kurumları başta olmak üzere bütün kurumlarda sigara tüketen devlet yöneticileri ve denetçilerinin menfaat karşılığında suskunluğuyla insanlarımızı zehirlenmeye devam etti! Kanunsuz maske cezasından dahi sigara tüketenlerin muaf olması, bu işi yönetenlerin konuya duyarsızlığının işaretidir!

Maddi-manevi ilimleri öğreten hocalarımız derdi ki; “Evlâdım! Sigarada öyle bir boyut var ki o, insanın göğüs kafesinde ‘karasu’ dediğimiz kötü bir enerji oluşturur, bu da şeytanın artığıdır! Yani şeytanın pisliğidir!” Zira sigara kullananlar agresif, asabi, stresli, kaygılıdır ve pek çok sağlık sorunu yaşar! Ve onların esiridir!

Tütün, muhtevası itibariyle ve toprağına da azot katılıp ilâç sanayinde kullanılabilecek önemli bir bitkidir. Mutlaka “modifiye değil; aslı”yla üretimi sağlanıp sanayide kullanılarak, çiftçimize gelir kapısı yapılmalıdır! Afyon ekiminin yasaklanması da tam bir ekonomik kayıptır! İyi niyetli ve kontrollü üretimi, mutlaka yeniden teşvik edilmelidir!

Yazılı ve görsel medyada sigaranın halk sağlığı üzerindeki etkisini konuşan ehil hiçbir uzmana söz verilmemektedir!?

İstanbul Üniversitesi Sosyal Siyaset Kürsüsü’nde mastır tezi olarak hazırladığım “Dünya Tütün Sanayi ve Asimilasyon Politikaları” tezim, dünyada sahasında yayınlanmış ilk tezdir!

Sigara, bağışıklık sistemini düşürüp bütün toplumu hastalandıran en önemli sağlık sorunudur! Devletimiz ve ilgili birimler acilen, “palyatif-havanda su dövme”yle değil; mutlaka bilimsel altyapılı programlarla toplum sağlığını ve geleceğimiz çocuklarımızı koruyucu radikal kararlar almalıdır! 

İşin uzmanı ve halkın övgüsüne mazhar olmuş-sevilen kişilerle lanse edilip, muhakkak eğitim müfredatına da konulmalıdır!

 Tamamlayıcı tıp ve kainat şifahanesinden denenmiş tababet kültüründe kullanılan, akciğer ve damarlara yönelik destek olabilecek damar otu, karabaş otu, Mekke gülü Hibiscus, zencefil ve zerdeçal gibi bitkilerle de çözüm yolları araştırılmalıdır!

Yılda bir defa gündeme getirilen sigara meselesiyle sigaranın zararlarından korunmak mümkün değildir! Her konuda alınan tedbirlerin sigarada ehliyet ve liyakatli ellerce ve konunun uzmanlarınca da “en acilinden” alması zorunludur, elzemdir, kat’idir! Vesselâm.

WhatsApp İhbar Hattı: 530 200 00 96

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Şeref

Abdulhamit'in karşısında mevzilenenler arasında "milli" şairimiz Mehmet Akif ve İttihat ve Terakki nin M.İ.T i "teşķlatı-mahsusa" üyesi Saidi-Nursi bile var. Nasıl savunacağız bu padişahı sayın profesör.....
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23