• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Stratrajik Oyunlar
TÜM YAZILARI

15 Temmuz! Darbeler tarihi! Milletin beklentisi!

27 Temmuz 2021


Prof. Dr. Ahmet Maranki İletişim: [email protected]

Bu köşede son makalemde; “15 Temmuz’da yapılan hamasi konuşmaları kim dinleyecek, kimler ne konuşacak, yoksa yine ‘havanda su dövmeler’ devam mı edecek? ..” vs! diyerek, kısa bir aradan ve iki hafta bekledikten sonra tekrardan bu yazıyla sizlerle beraberim!

“Hakkın hatırı için” bu köşede, ömrümüz  yettikçe de, doğruları yazmaya devam edeceğiz inşallah!!?

15 Temmuz’dan 2 hafta aradan sonra gördüm ki!

15 Temmuz 2021’e kadar yaşanan süreçte Sayın Cumhurbaşkanının Kısıklı’da evinin önünde kurulan konuşma platformunda, yaklaşık 5000 kişiye 1.5 saatlik konuşmamda, 1961’deki Menderes’in sehpada idam edilişinin gazetelerdeki resimleri görüp de gözyaşı döken ailemin çaresizlik içinde suskunluğunu yaş itibari ile hiç unutamadığımdan, orada necip milletime darbeler tarihine kısa bir değinme yaptım!

1961 yılında Cumhuriyet tarihinden sonraki ilk demokratik seçimle halkın tercihi sonucu iktidara getirilen Demokrat Parti, ezanı aslına çevirmiş ve Türkiye’de pek çok ıslahatı yapma noktasındaki gayretleri dışında, bağımsız Türkiye’nin temellerini atıp yurtdışına açılıp kabuğunu kırma noktasında büyük hamleler yapmıştır! Devrin başbakanı Menderes ve iki bakanı askeri darbeyle indirilerek, anti demokratik soruşturmalar sonrası idam edilmişlerdir!!?

Daha sonraları; 1971 yılında seçilmişlere ikinci müdahale Nihat Erim hükümeti ile devam etmiş.. Son olarak da Türkiye’deki sağ sol çatışmaları yine başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmakla yerleşik düzenin bürokratlarının ve gizli ellerin desteğiyle, Türkiye’de sağ-sol çatışmaları hızlandırılarak milletimizce seçilenlere tekrar bir müdahale 12 Eylül 1980 yılında yapılmış, sağcı ve solcu adı altında binlerce aydın insan bu ülkede hapishanelere doldurulmuştur!

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının pek çok demokratik hakları elinden alınmış ve onlarca kişi idam edilerek suçsuz bir şekilde antidemokratik yargılamalar sonucu asılarak idam edilmişlerdir!? 15 Temmuz 2021 yılına gelene kadar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları pek çok anti demokratik uygulamalara maruz kalmış ve seçilmişlere zaman zaman müdahaleler yapılmış ve son olarak da 15 Temmuz’da seçilmiş hükümeti indirmek için Türk Silahlı Kuvvetleri içinde yıllardır çöreklenmiş bulunan yine ucu dış bağlantılı yerleşik düzenin bürokratları destekli paralel yapıların kontrolünde darbe yapılarak rejim değiştirilmek istenmiştir!!?

Yukarda sayılan bütün bu antidemokratik darbeleri bizatihi hayatı ile yaşayarak gören, pek çoğunda ifadeler veren ve bu konuşmaları da 15 Temmuz günü sayın Cumhurbaşkanımızın evinin önünde Kısıklı’da kurulan platformda halka 1.5 saat süreyle yaşayan biri gibi anlatma imkanı buldum!? Türkiye 15 Temmuz’a tesadüfen gelmemiş içimizdeki ve dışımızdaki paralel yapıların zaman zaman seçilmişlere karşı yaptıkları antidemokratik müdahalelerin altyapısı yıllarca devletin içinde üniversitelerde, medyada, Türk Silahlı Kuvvetlerinde ve işadamları seviyesinde tabii ki devletin ilgili bütün birimlerinde belli bir yapılanma sonucunda bu kalkışma yapılabilmiştir!!?

Türkiye’de pek çok paralel yapı, siyasi kirli iş birliktelikler ile menfaatleri noktasında hükümetleri kullanmakta aksi taktirde yıkılmalarına fetva vermektedirler!

Ben bunun bütün ayrıntılarını 21. yüzyıldaki Stratejik Araştırmalar kitabımda bütün detaylarıyla; Kısıklı’daki, Taksim’deki, Esenler’deki, Büyükşehir Belediyesindeki, Kastamonu, İnebolu ve Anadolu’nun pek çok şehrinde ve peş peşe başta akit TV olarak, televizyonlarda yaptığım konuşmalarda detaylarıyla anlattım ve yazdım!!

Benim ve milletimin tespiti ve beklentileri ihbar hattımıza gelen taleplerle katiyetle şudur ki!!?

Bir kere daha tekrarlayarak hatırlatmak istiyorum!!?

Yarın demokrasinin savunulması ve seçilmişlerin müdafaası için sahada ve meydanda olan bu milletin asil insanları ile yol arkadaşlığı yapılmalıdır!

 Her devrin işadamı, yerleşik düzenin bürokratları, siyasetçileri, akademisyenleri veya stratejist başlığı adı altında etik kurul ve bilim kurulunda yer alan doktor profesör unvanları seçerken, “15 Temmuz’da meydanda, sahada ve yanında olanları” çok iyi teşhis ve tespit ederek tercihlerini kullanılmalıdır!!?

Dünya mazlumlarının ve Türkiye’deki insanların umudu olan Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023 sürecinde bundan sonra yeniden büyük Türkiye, Türk dünyası ve İslam dünyası liderliği yanında bağımsız bir Kıbrıs Cumhuriyeti için ehliyetli, liyakatlı tabii ki sadakatli kadrolarla 2023 hedeflerine çok daha kolay erişebileceği noktasında eski yol arkadaşlarını yolda bırakmayarak, ahde vefaya bağlı şekilde, birlikte, daha güçlü ve hedeflere daha kolay ulaşmanın yolları aranmalıdır!

Medyada cumhur ittifakına, şahıslara ve kuruluşlara gerçek dışı yıpratıcı yapılan spekülatif! provakatif! dezenformasyon açıklamalar için de, “haklının hakkı verilerek; haksızlar için de hangi tarafta ve makamda olursa olsun adalet için acilen gerekli kanunlar meclisten çıkarılıp hukukun gereğinin yapılması” zaruridir! elzemdir! katidir! Vesselam! 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

SİYASİ FGULEN SEVERLER!

KAÇAK FETÖ'CÜLER, HAPİSTEKİ, SOKAKTAKİ VE KRİPTO FETÖ'CÜLER, CESARETİ SİYASİ ( Bulent,ali, maral,abdu, kripto davitoğlu, Kılıçdaroğlu, Kaftancıoğlu, İmamoğlu, Karamollaoğlu, Gergerlioğlu, Bekaroğlu Berberoğlu, ...) FETÖ'CÜLERDEN ALIP KUYRUKLARINI DİK TUTMAYA ÇALIŞIYORLAR!!! FETÖ,PKK=AMERİKA! Siyasi fetö'cüler yargılanmadan feto'yu asla bitiremezsiniz. Erdoğan gittimi fetö mücadelesi BİTER! FETÖ ERKEN SEÇİM İSTİYOR! DİKKAT CIA MOSSAD, 2023 SEÇİM SAYIMLARINA YÜKSEK TEKNOLOJİ İLE MÜDAHALE EDER! (Baydın söyledi!) TIPKI İSTANBUL ANKARA SEÇİMLERİ GİBİ. KAÇAK VATAN HAİNLERİ 2023 ü BEKLİYOR!
 • Yanıtla

Mehmet

15 temmuzda adaletsizlige torpile karşı durduk.Milli değerlerimiz korunduk istedik.Peki ne oldu ... Dizilerle ahlak bitirildi.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23