101. sene-i devriyesinde Abdülhamid ruhunun öldürülüşü mü?

12 Şubat 2019 Salı

Kıymetli dostlar. Cennetmekân Abdülhamid Han’ın ahirete irtihâlinin 101. sene-i devriyesinde 1001 cehd-ü cihetten tekraren ve daha dehşetli bir şekilde kuşatılmış durumdayız..!

“İŞGÂL VE FETİH ARASINDA BÜYÜK FARK VARDIR!!!”

Son yıllarda bu diziye kadar Abdülhamid ruhunun yükseliş kaydettiği bir dönemde dizide Osmanlı’nın son dönemi Abdülhamid’in 33 yıllık döneminde yaşananlar diyelim ki, tarihte böyle olumsuzluklar olsa dahi bunları böyle mübalâğalı ifşa etmenin bu zamanda sanki seçilmiş gibi kime ne faydası var? Kimin ekmeğine yağ sürmektir!

Vergilerimizle çalışanların maaşları ödenen devlet televizyonu TRT’de halkın büyük teveccühüne mazhar olmuş Sultan’ın ve temsil ettiği devlet-milli ve yerli kültürün başta Sayın Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından desteklenmeye çalışıldığı bir dönemde, halkın nazarında dizide olan bütün bu hadiseler milletimiz nezdinde Abdülhamid’e ve Osmanlı’nın son dönemine “nefret”e dönüştüğü, gelen yüzlerce mesajdan ve haberden anlıyoruz.

BİR YERLERDEN BİRİLERİNE MESAJ MI GÖNDERİLİYOR?

Algı operasyonları tam gaz!!!..

Okurların bir diğer serzenişi de; 

Dünyaya 1000 yıldır adaletle hükmeden, hilâfet makamıyla Allah ve Resulü’nün adının yaşatılması vekâletindeki necip milletimizi anlatan bir dizinin her bölümünde onlarca insanın öldürüldüğü, Ermeni ve Taşnak çetelerinin kol gezdiği, yüzlerce masumun bombalanarak katledildiği, can emniyetinin bulunmadığı, kumarhanelerin yaygın olduğu, ahlâksız işlerin döndüğü, uyuşturucu ve silah kaçakçılığının en yüksek seviyede olduğu, kısaca emniyetsiz ve adaletsiz sanki cehennem yaşatılan, peki yeter artık ne olursa olsun denilmeye getirilen bir dönem gibi gösterilen tarih “kızıl sultancılar”ın ekmeğine yağ sürmüyor mu?

İslâm psikoloji ve sosyolojisini çok iyi bilen tarihçi ve yazar bir dostumuzun mânidar bir sözüdür: “Abdülhamid Han ve Kafkas kökenli eşi dışında paşaları, komutanları, istihbaratçıları, çocukları, gelinleri, akrabaları, yani aileden olanların her an ihânet içinde olabilecekleri anlatılarak günümüze dikkat çekilmek mi isteniyor??!!..”

SORANLARA KIZILCIK 

ŞURUBU İÇTİK DİYORUZ!

Burada ben de şahsi fikrimi söylemem gerekirse her meselede Sayın Devlet Başkanımız ve onu destekleyen eşleri Emine Erdoğan hanımefendi ve birkaç gecesini gündüzüne katan uzaktan bakmayan Bakan-Nazırlar dışında Türkiye’miz aynen eski Türkiye özlemi içinde yerleşik düzenin kalıntıları zaman zaman dişlerini göstererek sanki Abdülhamid dönemini hatırlatmıyor da değil!!!

Son 10 yılda milletimizin ve geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlıklı yaşamaları için verdiğimiz mücadelede bu milletin de düşmanlarınca yapılan saldırılar sonucunda 57. soruşturmamızı takipsizlikle sonuçlandırdık! Soranlara nedir bu halin dediğinde kızılcık şurubu içtik diyoruz!

BİR BAŞKA BÜYÜK 

İHANET DE REKLÂMLAR!

Maddi-manevi zararı belli ve hatta “Abdülhamid’i tahttan indiren sinsi yapı”nın uzantıları olan, kârını Siyonizm’e armağan ettiğini açık eden gazlı içecek firmaların, “turizm” adıyla Müslüman bir kadının evde dahi giyemeyeceği ahlâka muğayir kıyafetleriyle gösterilmesi, sağlığı hiçe sayan ve devlet başkanı eliyle oranı azaltılan NBŞ’li mısır şurubuyla yapılmış abur cuburların diğer kanallara göre kat be kat fazla gösterimi, ihanet ötesidir!!!

Devleti ve başkanını hiçe saymaktır!

DEVLETİN, BU KURULUŞLARIN PARALARINA İHTİYACI MI VAR?! 

Kostümlere ve mekânlara bakalım. Padişahın Enderun terbiyesi almış yakınları, ailesi, İslâm’ın haram kıldığı “israf”a bu kadar meyletmiş midir?! Burada, “Osmanlı halifesinin yani dinin başındaki adamın dini uygulamadığı mesajı da verilmek isteniyor!” diye çokça mektup geliyor...

Sarayın hemşire, şifacı, aşçı, odacı gibi hizmetli kadrosunun da hep “azınlık”lardan seçilmesi ve hepsinin hain olması bir tesadüf müdür; gerçek midir; maksatlı mıdır?!

Osmanlı payitahtında ilahi bir nizamla görev alan Oğuz boyundan vatan haini hiç çıkmamışken, çıkanlara da had uygulanmışken Jön Türklere kaçan bir prensi ve olumsuzlukları göstermek kimin işine yarar!

Avrupa devletlerindeki tarih kitaplarında, yenildikleri hiçbir savaş vermedikleri gibi hainlik yapmış hiçbir krallarını ve olumsuzlukları yazmayan bir tarih okutulmaktadır!

GİDEN GELMİYOR !?..

Son dönem Türk-İslâm tarihinde birbirinden kıymetli devlet adamı, başbakan, lider insanlar, yol göstericilerden tünelin ucunu açık seçik görebilen gerçek Allah dostlarından ulemâ ve umerânın, hastanelerde doktor ve ilâçlarla yok edildiğini, son kitabım “21. Yüzyılda Stratrajik Araştırmalar”da, Başbakanlık ve Genelkurmay arşivleriyle, adres ve devlet belgeleriyle ortaya koyan biri olarak bu noktaya dikkat çekiyor ve 33 yıllık bürokrasi tecrübemle diyorum ki; bu işleri Sayın Tayyip ERDOĞAN’dan başka çözecek bir kişi veya merci yoktur!

Milletimizde son yıllarda tezahürü ve teveccühü giderek artan Osmanlı ve tarihine sahip çıkma ve Abdülhamid ruhunun muhafazası için başta Diriliş Ertuğrul, Payitaht ve diğer TV ve TRT’deki diziler bir kere daha gözden ve süzgeçten geçirilerek, milleti tarihine sahip çıkmaya teşvik edip ümit verici devamının sağlanması, dizinin yapımcısı ve sahibi dostumuz Sayın Bozdağ’ın müspet bakışından hiç tereddüdümüz yoktur!

Ancak MİLLETİMİZDEN gelen bu sedalara kulak vererek bundan sonraki bölümlerde yukarıdaki konuları dikkate alınması ve bu necip milletin torunlarının içine kapatılmak istenildiği günlerde bir ümit vaad edilmesi zaruridir, elzemdir ve mutlaktır!

Her konuda olduğu gibi defalarla yazmamıza rağmen, TRT’de ve diğer uydu TV kanallarında bizim de isimlerimiz, resimli görsellerimiz kullanılarak 1001 hile ile yapılan ve birilerine helal olmayan paralar kazandıran sahte ve zararlı ve ahlaksızca yayınlanan reklamların mutlaka RTÜK tarafından kontrol ve müdahale edilerek gereğinin yapılması zorunludur!

Hiçbir netice alamadığımız bu çok önemli konularda da milletimizin ve bizim devlet başkanımıza ve devletimize güvenimiz her daim tam ve diridir. Vesselâm.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • selimselim2 ay önce
  sesiniz duyulmuş ve 'can emniyetli, huzurlu' sokaklarıyla anıldı son bölümünde, payitaht. gayretinizi tebrik için yorumlama ihtiyacı duydum. elinize sağlık. teşekkürler yeni akit.
 • Bekir kılıçdere Bekir kılıçdere 2 ay önce
  Selamünaleyküm abim Allah senden razı olsun inşallah seni Allah için seviyorum yine çok önemli bir konu hakkında aydınlatıcı fikirlerinizi ortaya koymuşsunuz inşallah abim birilerinin dikkatini cekerde önlem alınır, daha bir kaç gün önce bende fesde yazmıştım abim medya patronları ölüm var diye ama nafile kimsenin ahiret gündeminde deyil gidişat normal değil toplum olarak mangurtlaşmışız Allah yar ve yardımcınız olsun inşallah güzel abim dualarınızda unutulmamak dilegiyle Allâha emanet olun durmak yok yola devam inşallah
 • TolgaTolga2 ay önce
  Bu yorum yayinlanmaz ama ben genede yazayim.osm.imp 33 tane padisah varken neden ozellikle a.hamit on plana cikartiliyor merak ediyorum tek bir amax var oda ataturk u bu millete unutturmak ama unutturamazsiniz.2.a.hamit doneminde balkanlar kaybedilmis ruslar ist.kadar gelmis ayastafonos anlasmasi ile durdurulmus karsilifinda kibris ingilizlere rehin olarak verilmis 12 adalar italyanlar verilmis susi anlasmasi ile.ilk icki fabrikalari ve genelev a.hamit doneminde acilmistir.bunlari siz anlatamazsiniz cunku istersinizki halk arastirmasin ogrenmesin biz ne dersek ona inansinlar ve tarihimizi trt nin dizilerinden ogrensinler.akit siz bu yorumu harfi harfine yayinlayin size abone olayim
 • 145314532 ay önce
  Levenbay,okuduklarımızı yazmak cehaletse sende zır cahil oluyorsun,eğer benim okuduklarım doğru sizinkiler yanlış diyorsan garantin nedir ?Aydınlat bizi lütfen !
 • LeventbayLeventbay2 ay önce
  Burdaki yorumcu üç kişinin yorumlsrını okudumda abdülhamit zamanından bi haber hepsi lozanı ne kadsr yanlış tanımışlarda okudukça şaşkınlık içindeyim ya zır cahiller yada niyetleri kötü olamaz diyorum . Yaaaa gidin birsz tarih kitsbı kariştırın dıydunuzu yazmışınız buraya .
 • 145314532 ay önce
  Atatürk döneminde de güzel bacak yarışması,güzellik yarışması ki Keriman Halis haçlıların karşısına iç çamaşırları ile çıkartılarak BU BİZİM ZAFERİMİZDİR denilmesine imkan verilmiştir ve bu dünya güzeline ECE soy ismi Atatürk tarafından verilmiştir.Müthiş bir eğitim projesi ile yenilenmeye gidilmiş bilim insanları yetiştirilmiş,ülkedekiler yeterli görülmemiş ki Alman yahudisi eğitmenlere üniversitelerde ders verdirilmiştir.Kıbrıs ve adaları Osmanlı vermiş Atatürk Türkiyesi de bunu tanımıştır,yetmez diyerek Batum,Batı Trakya,Hatay ve diğer Osmanlı sınırları içerisinde olan topraklar bırakılmıştır.Batı Trakya'yı Misak-ı Milliye ben almadım,esasen gerekte yoktu,kendi sözüdür.Müslumanların halifesine,padişaha isyan etmek ve halkıda bu isyana teşvik etmek gerekiyir sözüde kendisine aittir.Din konusuna girmeye gerek duymuyorum.Devletin kurucusu ve tapusu kendilerinde olan Osmanlı hanedan üyeleri 623 yıl hiç bir şey yapmamış,yan gelip yatmışlar sonradan gelen kahramanlar ise 15 yıllık saltanatların da Dünya coğrafyasında görülmemiş muazzam bir değişime imza atmışlardır ! mantık bu.Abdülhamit han ve digerleri hakkında kanun yok küfür,hakaret ve aşağılama serbest. Tamam bir yeri kötülerken,aşağılarken bir başkasını ilahlaştırıp yüceltmeyin.Her şeyin hakkını verin,Abdülhamit'de Atatürk'de iyisi ile kötüsü ile zamanın şartlarına göre davrandılar,davranmak zorunda kaldılar.Düşmanla bizim anlamlandıramadığımız bazı icraatleri yaptılar,yapmak zorunda kaldılar.Atatürk mevzu ise tart,düşün,sus,konuşma.Abdülhamit veya diğerlerimi salla salla vur duvara.Birinde adalet ara,diğerine !
 • hu hu huhu hu hu2 ay önce
  hocam önemli vurgular yapmış. kanayan yaramıza parmak basmış. bu dönemden beklenmeyen şeyler. filim kullanılarak bu vahim reklamların yapılması çok manidar.amaç sanki filim bahanesiyle o ruhu taşıyan kesimeo reklamları izletmek gibi. hem nalına hem mıhına vurmak bu olsa gerek. ayrıca diriliş ve bu filimde de fragmanlarının verilişi tam bir vahamet. kan göz yaşı şiddet ve katliamdan ibaret,onu izleyenin psikolojisi bozulur. rütük e yazdım kaldırdılar. HALBUKİ DÜŞMANLARIMIZ BİLE BİZİM MERHAMET SEVGİ SAYGI İNSANLIĞIMIZDAN bahseder. 120 diye MEB bir filim yaptırdı. konu güzel ama malesef verilen mesaj rezalet tüm filimlerdeki haince kılasik vurgu "sigara ve hain hoca" reklamı yapılıyor. Çok önemli çarpıcı bu dönemin kesiminin dikkatlerini çekici konular seçilip yapacakları hainliği yapıyorlar. buda yönetimin merkezinde GİZLİ HAİNELLERİN bulunduğunun işareti olsa gerek. sanat, basın, yayın, okul kitapları, sinama ve filim bir ülkenin yönlendirilmesi ve beyinlerinin yıkanmasında en etkili araçlar ama ehil ve iyi ellerde mi tartışılır. halbuki böyle olmamalı.
 • Alper Alper 2 ay önce
  Ulu Hakan abdulhamit zamanında imparatorluk altın çağını yaşamıştır. Ülkede tek bir fakir yoktu öyleki bir kişi açlıktan ölmüş ULU Hakan hemen maliye nazırını astırmıştır. Ahlaksızlık, fuhşiyat ne mümkün. Padişah olur olmaz bütün genelevler kapatılmış oradaki bayanlar saraya alınmış matematik fizik kimya biyoloji eğitimleri verilmiş. imparatorluğun dört bir yanına çalıkuşları olarak gönderilmiştir. 100.000 lerce okullar, üniversiteler açılmış oralardan yalnızca Mustafa kemaller değil oralardan mezun olanların torunları bu feyzle şimdiki cep telefonu bilgisayar uzay mekiği vb teknolojik araçlar geliştirmişlerdir. Dış politika desen muazzam Kıbrıs mısır trablusgarb gibi yerleri ittihat ve Terakkiciler kendi elleriyle fransızlara ingilizlere ve italyanlara vermiş ULU Hakan hepsini tokatlamış sonra hepsini geri almakla kalmamış imparatorluğun sınırlarını 10.000.000 metre kare daha büyütmüş(daha sonra bütün bu toprakları lozanda kaybettik) bütün bunları gören avrupalılar çok korkmuşlar. Her gün ULU hakana altınlar hediyeler göndermişler. Biz yaptık siz yapmayın demişler. Bize dokunmayın demişler. ULU Hakan da sömürgelerinşzdeki halklara iyi davranın onları sömürmeyin ezmeyin demiş yoksa ordumu üstünüze salarım demiş. Bunu duyan avrupalılar bütün sömğrgelerinin yönetimini Osmanlı'ya bırakmış(daha sonra bu haklar lozan anlaşmasıyla kaybedilmiştir). ULU Hakan halifelik görevini hakkıyla yerine getiren tek hükğmdardır. Dünyadaki bütün Müslümanlarının Osmanlı sınırları üzerinde tek bir bayrak altında birleştirmiştir (halifeliği lozanda kaldırıldığını zaten biliyorsunuz).

Günün Özeti