• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Nurettin Veren
Nurettin Veren
TÜM YAZILARI

Zayıf liderler ve zayıf hükümetler Haçlı dünyayı iştahlandırır

24 Nisan 2018


Nurettin Veren İletişim: [email protected]

Erken seçimle ilgili pek çok siyasi senaryolar üretilmekte, karamsar konuşmalar ve yazılar okumaktayız. 

24 Haziran seçimine biz şu pencereden bakıyoruz: Daha önceki seçimlerde olduğu gibi 2002 öncesi yani, koalisyonlar döneminde yaşanan büyük sıkıntılar, istikrarsızlıklar, iki ve üç parçalı koalisyonlar, kısa ömürlü siyasi ortaklıklar, dış güçlerin bu ortakları ayrı ayrı kullanarak liderleri kendi hegemonyasına alarak birbirine düşüren ve Türkiye’yi istediği gibi yönetmeye çalışan zayıf bir Türkiye olarak onları kapılarında el pençe tutabilmek dönemiydi. 2002’den sonra peş peşe tek parti hükümeti koalisyonsuz bir yönetim ve aynı liderin eliyle yürüyebilmesi, ABD’yi ve AB’yi endişelendirdi. 

En son 1960 ile 2002 arasında 17 Koalisyon hükümeti kuruldu. Bizim bu seçimde kapanmış olan koalisyon döneminin, bir daha geriye dönülmeden 2002’den 2018’e kadar devam eden, yarı başkanlık sistemini, tam başkanlık sistemine geçirerek, ülkemizin ve devletimizin en güçlü hali ile Haçlı dünyasına karşı birlik ve beraberlik içinde olduğumuzu göstererek taçlandırmaktır.

Biz hiçbir partinin adına sipariş üzerine ve talimatla vatanperverlik yapmıyoruz ve o partilerin penceresinden bakarak çalışmıyoruz. Bu ülkenin birlik ve beraberliğini ve FETÖ’cülerin ele geçirdiği bütün kamu kurumlarından, işgalci FETÖ’cülerden temizlenmesini ve geri alınmasını milli bir görev olarak algılıyoruz.

Tıpkı Kuva-yı Milliye teşkilatlanması gibi bize resmi bir görev verilmese de, biz durumdan vazife çıkararak, Cumhurbaşkanımızın etrafında onu yanlış kararlara yönlendirenler, halk ile irtibatını kesip, mücadeleyi yavaşlatanlara mani olmak ve Cumhurbaşkanımıza gönüllü Akil Adam Heyeti gibi Danışman olmaya çalışıp, bulunduğumuz kurumlarda fikirlerimizi ve mücadelemizi vatan, millet ve mukaddesat adına yapmaktır. 

Etrafımızı kuşatanlara karşı, milli birlik ve beraberliğimizi korumak hususunda, bize madalya vermeseler de, aferin demeseler de, vatansever arkadaşlarımızla, ilim adamlarımızla beraber gönüllü olarak, ülkemiz adına hizmet etmek üzere birbirimizi teşvik ediyoruz. 

Hataları ile sevapları ile beraber ülkemiz ilk defa bu kadar uzun soluklu 16 yıllık bir kesintisiz hükümet görebilmiştir. Bu istikrarı elimizden kaçırmak istemiyoruz. Zaten yarı başkanlık sistemi ile idare edilmekte olan bugünkü Hükümet sistemini tamamen Avrupa ve Amerika’daki gibi tam başkanlık sistemi ile istikrar ile ülkemizi bölmek isteyenlere büyük başarılar göstererek, muhataplarımızı geri adım atmaya zorlamak için bu devamlılığı sağlamak zorundayız. Yapılan bunca ekonomik yatırımlar ve gelişmeler hiçbir şekilde görmezden gelinemez ve inkar edilemez. 

Bugüne kadar çeşitli koalisyonlarla yönetilen ülkemiz, rakiplerimize karşı bizi hep zayıf göstermişti ve koalisyon ortaklarını birbirine karşı kullanarak çarpıştırmışlar ve önemli yatırımları engellemişlerdi. Şimdi ise, 24 Haziran seçimine siyasi politik açıdan bakmayıp, esas tecrübeleri olan Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli’nin birlikte iktidar olup, güçlü bir hükümet politikasıyla kesintisiz başkanlık sistemine geçişin sağlanmasını arzuluyoruz. 

Biz bu partilerden olup da, onların propagandasını yapmayı düşünmüyoruz. Fakat kendi içinde bile tutarsız olan CHP’yi ve yeni kurulmuş hiçbir tecrübesi olmayan Meral Akşener’in İYİ Partisini ve PKK uzantılı HDP’yi, Türkiye’ye yarar değil, zarar getireceğini kesinlikle biliyor ve inanıyoruz. Ülkemizin yakaladığı hızın ve başarıların kesintiye uğramaması için bu seçimin tarihi nitelikte olduğunun düşünüyoruz, zaten başka da bir alternatif olamayacağı açıktır.

Ak Partili olan da olmayan da Tayyip Erdoğan’ı ve Bahçeli’yi bu önemli devlet adamı olma tecrübelerinden dolayı desteklemek mecburiyeti vardır. Batı dünyası ve Haçlı dünyasının tek amacı, bu tecrübe sahibi olan liderleri yok etmektir. Irak, Suriye, Afganistan, Libya ve Mısır’ın Arap Baharı diyerek, bütün Kuzey Afrika ülkelerini taş devrine döndürerek, milyonlarca insanın öldürülmesi ve sürüler halinde ülkelerinin ellerinden alınarak kaçacak yer aramaları, bir topak ekmeğe ve başını sokacak bir yere muhtaç oldukları unutulmamalıdır. En kötü yönetim dahi devletsizlikten bin kat iyidir. Sadda’mın, Kaddafi’nin, Mursi’nin linç edilmesinden sonra, halkların ve ülkelerin durumu zalim Haçlı dünyasının ne kadar acımasız olduğu gözler önündedir. 

ABD’nin Rusya’nın ve Avrupa Birliği ülkelerinin arasında değişik manevralarla, ülkenin Doğu ve Güneydoğu’daki terör örgütlerine karşı yapmış olduğu AFRİN ve ZEYTİN DALI operasyonları ile büyük bir alanda hakimiyetini ortaya koyup, masada biz de varız deyip de ülkeler içerisinde pazarlık masasına oturabilmiş bir Türkiye vardır. Terör örgütlerinin de artık hiçbir şekilde sınırlarımızın içerisine sızıp, terör yapamaz hale gelmesi büyük bir başarıdır. 

Daha önceki koalisyon dönemlerinde her türlü gıdanın, gaz, mazot, benzin, un, şeker, kıtlığı olduğu günler unutulmamalıdır. Bugün birtakım sıkıntılar olsa bile, hiç kimse açlık, yokluk ve kıtlık yaşamamaktadır. Sağlık hizmetleri ve emekli maaşları yeterli olmasa da muntazam olarak ödenebilmektedir. 

Bunlara rağmen hâlâ daha şikayetçi olmak Devleti’ne, hükümetine sahip çıkmamak, büyük bir nankörlük olur.

2-3 yıl öncesine kadar iflas etmiş olan Yunanistan perişan ekonomisi ile İtalya dibimizde sefil halde olduğu unutulmamalıdır. AB’nin verdiği fonlarla iflastan kurtulabilmiştir. Emekli ve memur maaşlarını bu yardımlarla ödemişlerdir.

Bu açıdan 24 Haziran seçimleri tereddütleri ortadan kaldırmak, dış dünyaya istikrar ve güven verme açısından isabetli olmuştur.

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23