• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Mustafa Çelik
Mustafa Çelik
TÜM YAZILARI

Filistin’de haçlı ordusu ile Muhammed Ordusunun savaşı

08 Kasım 2023
A


Mustafa Çelik İletişim: [email protected]

 

Filistin İslâm âlemi için güvenlik, dünya için insanlık meselesidir. Müslümanlar için Kudüs coğrafi değil imani bir meseledir. Kur’ân okundukça, Kur’ân’â iman edenler var oldukça Mescid-i Aksa ve mübarek etrafı hep gündeme gelecek ve korunacaktır. Allah’ın mübarek kıldığı bir yerde necis Siyonist Yahudiler dolaşmayacaktır. Rabbimiz haber veriyor:

“Kendisine âyetlerimizden bir kısmını gösterelim diye kulunu (Muhammed’i) bir gece Mescid-i Haram’dan çevresini bereketlendirdiğimiz Mescid-i Aksa’ya götüren Allah’ın şanı yücedir. Hiç şüphesiz O, hakkıyla işitendir, hakkıyla görendir.” (İsra Sûresi/ 1)

Filistin ve Kudüs’ün kurtarılması hususunda ortaya konulan her tülü çabanın apayrı bir değeri vardır. Filistin ve Kudüs’ün kurtuluşu için, esir duruma düşmüş Mescid-i Akasa’nın hürriyeti için şeytan Amerika’ya, bebek katili İsrail’e, insanlık düşmanı Haçlı Ordusu’na karşı direnen Filistinli Müslümanlar, Ümmet-i Muhammed’in müşterek Ordusunu teşkil etmektedirler. Muhammed’in Ordusu; Filistin’nin, Kudüs’ün, Mescid-i Aksa’nın kurtuluşu için savaşan ordudur. Taşlarla işgalci, talancı İsrail’in tanklarına karşı direnen Filistinli çocuklar, Ümmet-i Muhammed’in hakiki generalleridir. 

Allah’ın arzında Muhammed’in Ordusu, Müslümanların kutsalları için savaşan ordudur.

Filistin topraklarında devam etmekte olan savaş bir Arap-İsrail savaşı değildir. Bir Filistin-İsrail savaşı değildir. Bir İsrail-Hamas savaşı değildir. Bu savaş, iman ve küfür savaşıdır. Bu savaş, hak ve batıl savaşıdır. Bu savaş, yüzde yüz haklı olanlarla yüzde yüz haksız olanların savaşıdır. Bu savaş, Haçlı Ordusu’yla Muhammed Ordusu’nun savaşıdır. Gazze’de İsrail’e, Amerika’ya, Fransa’ya İngiltere’ye ve bütün Batı âlemine karşı direnen Hamas yani İslami Direniş Hareketi tamamen Muhammed’in Ordusu’dur. Aynı zamanda dâhildeki ve hariçteki Siyonist Yahudilerin de büyük korkusudur.

İsrail bir devlet değildir. İsrail’e Terör devleti demek bile bir iltifattır. İsrail küresel Terör devleti Amerika’nın İslâm topraklarında kurmuş olduğu bir terör karakoludur. İmha edilmesi Müslümanlar üzerine tıpkı beş vakit namaz gibi farzı aynı olan bir ibadettir. Müslümanlar tarafından bu ibadetin ihmali, Müslümanların izmihlali olacaktır. Dolayısıyla anın vacibi, İsrail’siz bir dünya için harekete geçmektir.

İsrail’siz bir dünya için harekete geçmeyenler ve İsrail’siz bir dünyayı kendi çalışma programlarına almayan İslâmi meşrep ve grupların mensuplarının hepsi cübbeli, sarıklı, sakallı ve icazetli de olsalar, “Cemaatü’l Müslimin” kategorisine giremezler. Çünkü Siyonist İsrail düşmanı olmayanlar, Allah düşmanı sayılırlar.

Gazze’de İslami Direniş Hareketi Hamas’ın Küresel Terör Devleti Amerika ve Amerika’nın Terör Karakolu çocuk katili katliamcı, soykırımcı İsrail’e karşı ortaya koymuş olduğu şanlı direniş, İslâm âleminin halihazırdaki ahvalini bize öğreten tam canlı bir tefsir. Bir aydan beridir Filistin’in Gazze şehrinde terörist İsrail ve onu destekleyen Batı âlemi durmadan çocuk, kadın, yaşlı insan öldürmektedir. Kan ve katliam gerçekleştirmektedir. Bütün gâvur devletler çocuk katili İsrail’in yanında olduklarını beyan ettiler ama halkı Müslüman ülkelerden Hamas’ın/ İslami Direniş Hareketi’nin yanında olduğunu söyleyen, yardım gönderdiğini açıklayan hiç kimse olmadı. İsrail’i resmen terörist ilan eden bir devlet ortaya çıkmadı. İsrail’in yöneticileri hakkında soykırım suçundan dava açıp mahkûmiyet kararı ilan eden bir mahkeme olmadı, İsrail’den elçisini çeken, İsrail’in elçisini de kovan herhangi devlet olmadı. Bütün bunlar bize şunu göstermektedir; Hilafet-i Şer’iyye’nin yokluğunda Siyonist Yahudi lobisi dâhilde ve hariçte bütün müesseselerimizde müessir. Hilafet’siz ve Halife’siz kalmış Müslüman Ümmet dünyanın her yerinde esir!

Vakıf toprağı olan Filistin’in Kudüs’ün işgali ve istilası karşısında cesaretsizliği kuşanarak sessiz ve tepkisiz kalan devletler, hükümetler, ülkeler, memleketler, esirlerden sayılırlar. Hakeza Gazze’de Mekke, Medine, Kahire, İstanbul, Bağdat, hasılı kelam bütün ümmet adına direnen mücahidleri görmemezlikten gelenler, Gazze’de bebek katili İsrail’in gerçekleştirdiği soykırım katliamlarını duymamazlıktan gelenler, Küresel Terör Devleti Amerika’nın ve bebek katili İsrail’in soykırım ortaklarıdır. Mesela Amerika’yı, İsrail’i, Batı âlemini üzmemek için Gazze’deki mücahidleri, mazlumları yardımsız bırakan Suudi Arabistan Amerika ve İsrail avanelerinden sayılır. Müslümanlara ait bir memlekette belirleyici olan Amerikan iradesi ve idaresi, İsrail entrikası olmuşsa, o memleket fiilen işgal ve istilâ altındadır.

Suudi Arabistan şu anda fiilen işgal ve istila altındadır. Suudi Arabistan’ı Amerika’nın ve İsrail’in adamları idare ediyorlar. Gazze katliamları karşısındaki tavrı bunu ortaya koymaktadır. Mekke’yi, Medine’yi bu esaretten kurtarmak lazım. Hacı adaylarının paralarını Suudi Arabistan yönetimini yıkmak için harcamaları Hac yapmalarından daha efdaldir. Ulemanın ittifakla beyanı ettiği; ‘’Def-i mefâsid, celb-i menâfiden evlâdır’’ (Mecelle m.30). kaidesi, bunu gerektirmektedir. Yani kötülüğü önlemek, onun yayılmasını engellemek, iyiliği yapmaktan ve yaymaktan önce gelir. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Konya

Efendimiz SAV in ismi şerifi zikredilir iken salâvat söylenir. Acizane hatırlatırım sayın yazar. Hadi bide İran'ın Amerika ve İsraille beraberliklerini yaz. 

Adil Calap

Düzeltme: Kolombiya, Şili ve Bolivya devletleri İsrail’in soykırım yaptığını söyleyip büyükelçilerini İsrail’den çekmişlerdi. Ayrıca bugün de İspanya Dışişleri bakanlığı İsrail’e ambargo uygulanması çağrısında bulundu. Sünni Arap devletleri ise İsrail’i destekliyorlar. BAE İbrahim Antlaşması’ndan vazgeçemeyeceklerini kamuoyuna bildirdi. Ürdün devleti ABD’ye patriot füzeleri için ABD’ye başvurdu. Mısır yönetimi İsrail ile yaptıkları anlaşmaların geçerli olduğunu ilan ettiler. Bazı gavur devletleri Filistinlileri ve direnişlerini destekliyor, ama Sünni Arap devletleri ise üstü örtülü İsrail katliamını destekliyor. Yazınız yeterli bilgiyi içermiyor. Oldukça duygusal. Saygılar.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23