• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Merve Kavakçı
Merve Kavakçı
TÜM YAZILARI
30 Ağustos 2016

Allahu Ekber!

Bir ülkeden söz ediyoruz, Müslüman ve fakat dinle problemi var. Halkının ezici çoğunluğu diyeceğim yetmeyecek, yüzde birkaçı dışındaki diyelim, halkının neredeyse tamamının din hanesinde İslam yazmış. Olmayan da İslam kültürü üzerine büyümüş yaşamış. Müslüman işte! Ezanlar yükselmiş, Kur’anlar okunmuş. Türkçeye de çevrilse, Kur’an da yasaklansa Müslüman olarak “ısrar” edilmiş. İstikamet üzre olunmuş. Oldukça otorite hiddetlenmiş, ezmiş de ezmiş. Öyle ki kadınına “takılmış” açacak diye fikse olmuş. Kadını ezmek kolay gelmiş. Çarşafını çekmiş çıkartmış, yetmemiş, pardösüsüne musallat olmuş, yetmemiş, tesettürüne garez etmiş, aç aç! tutturmuş. Haylaz çocuk misali tepinmiş. Yok olmadı. Zalim hükümdar misali Balyoz’u indirmiş. Tencere tava salmış, kadınlarını salmış, kadınlarının üstüne o kadınlar ki bu ülkeyi düşman işgalinde kurtardı 1916’da da 2016’da da!!! O kadınlar ki elleri öpülesi kadınlar takdir edilesi kadınlar, otoritenin hiddetinden kurtulamamışlar. Medine Bircan olmuş hastane kapısında vefat etmişler, Neslihan Dönmez olmuş 15 yaşında kendisini hücrede bulmuşlar.

Şimdi o kadınlar bir engeli daha aştılar. Her şeye rağmen aştılar. Yalnız değil ama bu sefer otorite yani başlarında aştılar. Bu sefer «devlet» onlardan yana! Çünkü devlet onlar! O kadınlar devlet artık! Halk otorite artık! Demokrasi dedikleri de bu değil mi zaten...

Müslüman kadın polis olarak başını örtmek isterse örtebilecek artık! Ok yaydan çıktı artık, Türkiyeli insanın önünde kimse duramaz artık! Hainler planlarına plan katsa da, halkının üstüne bomba atsa da, silahını kendi polisine, kadınına, çocuğuna çevirse de, köprüler yapılacak, yollar açılacak, havaalanına uçaklar inecek. Siz hainler! hilenize hile de katsanız zamanı geriye, halk iktidarını diktatörlüğe döndüremeyeceksiniz. Ve başörtülü kadın polis olacak!

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı