• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Mehtap Yılmaz
Mehtap Yılmaz
TÜM YAZILARI

Neonazi Merkel, Almanya’nın başına gelen en büyük felakettir

07 Eylül 2017
A


Mehtap Yılmaz İletişim: [email protected]

Angela Merkel ile Martin Schulz için geri sayım başladı. İkisinin de Alman halkına sunabilecekleri en ufak bir projeleri yok. Vizyonları yok… 

Tıpkı bizdeki CHP gibi fastfood siyasetle günü kurtarıyorlar. Ayaküstü tüketilebilir bir siyaset diliyle Almanların ırkçı hassasiyetlerini uyararak, seçim çalışması yapıyor görüntüsü veriyorlar.

Varsa yoksa Erdoğan… Varsa yoksa Erdoğan’ı nasıl bitiririz? 

Türkiye’den başka rekabet malzemeleri yok... Türkiye-Almanya ilişkileri konusunda zaten bir çuval inciri berbat etmiş durumdalar!

Sadece İncirlik Üssü’nü kaybetmeleri bile Alman ekonomisinin kaldıramayacağı büyüklükte bir zarar…

Üzerine bir de Trump’ın Merkel’in elini sıkmadığı o görüntüleri ekleyin! Ortada zaten gırtlağına kadar borcun içine girmiş bir Almanya var! Üzerine bir de İncirlik eklenince, resmen kambur üstüne zambur…

Bu yüzden Neonazi Merkel’e domates fırlatılmasına şaşırmıyorum… 

“Domatesin çekirdeği, kırmızı, kırmızı…”

Yanlış anlaşılmasın… Narçiçeği kıyafetiyle uyumlu olan bu domatesli protesto biçimini elbette onaylamıyorum… Ama madem yapıldı… Bari domatesli değil de Kılıçdaroğlu’na yapıldığı türden, tüketilmiş, sindirilmiş ve tahliye edilmiş yani “tezekli” bir protesto olsaydı.

Güneydoğu’nun yakılıp yıkıldığı Kobani Kalkışmasında, ülkenin savaş alanına döndürüldüğü Gezi Kalkışmasında kalabalığın arasında fink atan Alman BND ajanlarını gördük çünkü! Almanya’nın, tüm diplomatik kuralları çiğneyerek FETÖ-PKK-DHKP-C’li teröristlere alkış tuttuğunu, destek verdiğini gördük!

Aylan bebeklerin cesetleri kıyılara vururken, Suriyeli mültecileri kabul etmeyip, PKK’lı teröristlere kol kanat gerdiğini, darbeci FETÖ hainlerine kol kanat gerdiğini gördük! Cancık Dündar casusunu beslediğini gördük.

Bu yüzden Neonazi Merkel, Almanya için en kötü aday benim gözümde! Bu köşeyi takip eden Almanya’daki gurbetçilerimize, Merkel’i katiyen desteklemeyin demeyi vazife addediyorum!

En kötü aday, Neonazi Merkel’den hayırlıdır çünkü!

Komşularıyla olan dostluk köprülerini atan…

Almanya’nın boynuna İngiliz tasması takan…

Türkiye’de iş karışıklık oluşturmak için uğraşmaktan, ABD’ye borcunu ödemeye fırsat bulamayan…

Sadece İncirlik Üssü’nü kaybettirerek, Almanya’yı ekonomik bir zarara uğratan…

Alman istihbaratı BND’yi, CIA’ye, MI6’ya teslim eden…

Özgün bir dış politikası olamayan…

Diplomasi kumarbazı…

Almanya için şu raf ömrünü tüketmiş, tedavülden kalkmış bir siyasetçi olan Merkel, beceremediğini artık kabul etmeli, ülkesinin yararına siyasetçiler mezarlığına doğru paket edilmelidir.

Hep söylüyorum, söyleyeceğim…

Neonazi Merkel, Almanya’nın başına gelebilecek en kötü felakettir.

Almanlar ülkelerini Merkel’den kurtarmak için ellerinden geleni yapmalıdır.

Yoksa Neonazi Merkel’in, makam hırsı uğruna feda edilmeleri, Yunanistan gibi ekmeğe muhtaç olmaları işten bile değildir.

Benden söylemesi…

 

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23