• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Mehtap Yılmaz
Mehtap Yılmaz
TÜM YAZILARI

Cumhurbaşkanı imdadına yetişti Diyarbakır!

12 Eylül 2017
A


Mehtap Yılmaz İletişim: [email protected]

Vampir gibi şehrin şah damarına yapıştılar!

Dicle Nehri’nin kanını emdiler…

Dicle’nin yatağından “yasa dışı” kum çekerek delik deşik ettiler!

FETÖ-PKK’ya ulufe dağıtan her “ağa”ya beleşti çünkü…

FETÖ-PKK’nın avucuna parayı sayan, Dicle Nehri’ni babasının çiftliği gibi sömürüyordu. 

Nasılsa bu işlerin başındaki FETÖ İmamı Mustafa Tuna, vaziyete kılıf buluyordu bir şekilde... Öyle bir çark dönüyordu ki, herkes kazanıyordu ama kimseden bu “haksız kazançların” hesabı sorulmuyordu. Dicle can çekişirken, açgözlü inşaat firmaları, yılın vergi rekortmeni diye şişiriliyordu.

Diyarbakır’da FETÖ ve PKK hiçbir dönem birbirlerinin ayağına basmadı. Birlikte paylaşıyorlar, birlikte yiyorlardı. Dicle’yi sağdıkça, Mustafa Tuna lüks villaları ikiye katlıyordu. Hamravat Villaları’nda üç lüks villa sahibi olmuştu. Bir gün PKK Dicle Üniversitesi’nin arazilerini, sözde lojman yapılması karşılığında, hangi iş adamlarına peşkeş çektiği araştırılsın. Sırf bu rant karşılığında 4 adet lüks villa daha aldığı, yakınlarının üzerine tapuladığı herkesçe biliniyor.

Şu an tutuklu olan FETÖ imamı Mustafa Tuna, eski patronu Ali İhsan Kaya ile birlikte Dicle üzerinden o kadar çok rant elde etti ki FETÖ tarafından terfi ettirildi…

Dicle Üniversitesi’nde İnşaat Dairesi Başkanı yapıldı.

Hatırlarsanız, o dönemde Ahmet Necdet Sezer’e lüks havuzlu villa hediye eden, Diyarbakır’da çeşitli şirketleri olan Cemil Özgür’den söz edilmişti. Kamuoyunda infial yaratan bu villanın, Cemil Özgür’ün devletten aldığı ihalelerden elde ettiği yüklü hakedişlerin bir teşekkürü olduğu düşünülmüştü!

Kamuoyunda böyle düşünülmesinin nedeni, vaktiyle bir Şeker Şirketi Genel Müdürü›ne, fazla ödeme karşılığı rüşvet olarak ev vermekten yargılanmış bir isim olmasıydı. Ayrıca 1985’te Muş, Ağrı ve Erciş şeker fabrikaları inşaatlarında fazla istihkak alan müteahhitler arasında adı geçmişti.

Güvenlik gerekçesi ile kaya dolgu yerine beton blok kullanıldığı için devlete tam 18 milyon dolar ekstra fatura çıkarmakla suçlanıyordu.

Lakin Allah’a şükür sahipsiz değil Dicle şimdi…

Dicle’yi kurtarsa kurtarsa, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kurtarır! Diyarbakır’ın imdadına yetişse, yetişse ancak Reis yetişir!

Bugün neden Diyarbakır’dan bir pencere açtım? Söyleyeyim…

AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki konuşma yaparken, PKK’nın Diyarbakır’da yaptığı tahribattan söz ediyor. Diyarbakır’dan bazı görüntüler izleniyor. Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan ilgiyle, hatta toplantıya katkı sunarak izliyor.

Dicle Nehri’nin hüzünlü ve tükenmiş hali ekrana geldiği zaman, Reis görüntüyü durduruyor. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na, Dicle Nehri’nin hali perişanlığından sual ediyor. Dicle’yi temizlemek için arıtma tesisi kurulsun diye talimat veriyor.

Yani… Reis…

Yıllardır hüzünlü, çaresiz, sahipsiz kalan Dicle’nin imdadına yetişti!

Umarım katillerine de hesap sorar!

Dicle’nin ciğerlerini sökenlerin yaptıkları yanlarına kalmaz! 

 

 

 

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23