• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Mehtap Yılmaz
Mehtap Yılmaz
TÜM YAZILARI

Abdullatif Şener, CHP’nin adayı mı? Davutoğlu aday mı?

22 Mart 2018


Mehtap Yılmaz İletişim: [email protected]

Birileri demiş ki, CHP seni İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday göstermek isterse ne dersin?

“Oynaya oynaya ‘he’ derim” demiş!

Ay kafayı mı yediniz Allah aşkına?

Elinde düşük profilli mahalle dedikodularından başka siyasi malzemesi olmayan bu kifayetsiz muhterisi, kim ne diye aday göstersin?

AK Parti tabanında ne karşılığı var ki, CHP’ye oy getirsin?

Bir ara konuşmacı diye getirilmişti... Dinlemeye üç dakika tahammül edemedim! Zira hayatımda hiç bu kadar dedikoducu, bu kadar kifayetsiz muhteris birini dinlememiştim. 

Konuşma kabiliyeti olmayan mıy mıyın biri… Elâzığ ağzıyla Şener su katılmamış “kofik!” 

Açıkçası öyle bir teklif alacağını sanmıyorum. CHP’ye zarf atıyordur bence…

Bırakın avunsun işte…

Ha “Ahmet Davutoğlu İstanbul Belediye Başkanı olur mu?” sorusuna gelince…

Baştan söyleyeyim “Olmaz!”

Baksanıza şunun şurasında iki satır laf etmiş ama orada bile kendini nasıl da dev aynasında gördüğünü gizleyememiş! Milletin onca tepkisine rağmen, kibir skalasında bir milim değişim göstermemiş!

Ha şimdi İstanbul Belediye Başkanlığı gibi bir makamda Reis’e karşı benzer hatalar yapmayacağını, milleti düş kırıklığına uğratmayacağını kim garanti edebilir?

Kendini Başbakan yapan iradeye karşı kapalı kapılar ardında gizli ittifaklara girmeyeceğini kim, nereden bilebilir?

Belki Davutoğlu Avrupa Birliği ve Avrupa Parlamentosu için cillop gibi bir aday olabilir. Zira bana göre AB ve AP, Reis’e karşı en esaslı iç muhalefeti Davutoğlu döneminde bir güç haline getirebilmiştir.

O kadar uzağa gitmeye gerek yok!

Neo Nazi Merkel, Türkiye’yi hatta Gaziantep’i neredeyse su yolu haline getirmemiş miydi Davutoğlu döneminde? Sonrasında ne oldu da Suriyeli göçmen kamplarında safari yapmak artık eskisi kadar heyecan vermemeye başladı Merkel’e?

Siz bunları bir daha güncelleye durun…

Mühim olan ordinaryüs Profesör olmakla başı dönen şahısların kendini hangi liderliğe layık gördüğü değildir...

Milletin kimi, lider yapmaya layık gördüğüdür!

Allah selamet versin… Davutoğlu aynı ses tonu ve aynı yüz ifadesiyle beş saat konuşur ama salonda yaprak kımıldamazdı. Reis’in bir Allah demesiyle millet Ya Allah sokaklara döküldü!

Hoşunuza gitsin veya gitmesin… Çatlasalar da patlasalar da taaa Singapur’da “Hoş geldin Reis” diye zılgıtlarla karşılanan Erdoğan gibi bir siyasi lider yok bu ülkede! Dünyada yok!

Ha bu yüzden Reis’e yamuk yapanlar, “İhanetin elli tonu” kartelasından kendine renk beğensin! Zira millet bir çizdi mi var ya! Hamam Önü Susam Sokağı çetesi de yakinen bilirler ki, millet nezdinde bunlara bu memlekette siyaseten hakkı hayat yok!

Kim ne olur, nerelere gelir bilemem… Tek bildiğim, yani ben AK Parti iradesinin yerinde olsam… Bir kere sınandığımız bu siyasi figürlere, bir daha kritik vazifeler tevdi etmem!

Teklif bekleyen kibir abidelerine bunu hissettiresim geldi. Nasıl mı? “Ayna ayna, güzel ayna! Benden daha layık lider var mı bu diyarda!” diyenleri, karşılarındaki devaynasını tuzla buz ederek, kendine getirmek! 

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23