• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Latif Erdoğan
Latif Erdoğan
TÜM YAZILARI

FETÖ elebaşının ölü kedi stratejisi

24 Şubat 2024
A


Latif Erdoğan İletişim: [email protected]

 

Aklınca, “ölü kedi stratejisi” kullanacak, gündem değiştirecek, toplumun yerel seçimlere olan dikkatlerini dağıtarak, gündemi işgal edecek… İnsanların içine korku salacak, biz bunları öldü sanıyorduk, meğer ölmemişler yeniden dirilmişler, eyvah yandık, ya eski güçlerini kazanır, tekrar devleti ele geçirirlerse halimiz nice olur, dedirtecekler…

Acaba iktidarla anlaştılar mı ki, dün başka ülkelere kaçan firariler, bu gün yurda dönüyor ve bir kısmı da girerken yakalanıyor. Yoksa iktidar, oy uğruna 15 Temmuz direnişçisi milleti sattı mı, onlarla anlaşmaya mı vardı ki, Danıştay, sorumsuzca bir karara imza atarak 450 FETÖ’cü olduğu kanıtlanmış hakim ve savcıyı görevine iade ediyor, bir de tazminat ödenmesini hükme bağlıyor vs. gibi bazı münferit olayları tezvirat ile harmanlayarak toplumun iktidara ve devletine olan güvenini sarsmaya çalışıyorlar.

Medyadaki bir kısım refiklerimizin paniklediğini de görüyoruz. Onları heyecana getiren, elbette vatan sevgisi, devletin bekası endişeleridir. Fakat bilmeden de olsa, bu panik havasıyla FETÖ’nün değirmenine su taşımış oluyor, onların gayelerine katkı vermiş bulunuyorlar.

Son yayınlanan videodaki hali, nasıl bir kurgunun oyuncağı olduğunu çok açık gösteriyor. Yapmak istediğinin aksine, mesajlarında kendi bitmişliğini, kendi tükenmişliğini ele veriyor. Aslında ölü kedi stratejisini o kullanmıyor, birileri tarafından ölü kedi stratejisinde ölü kedi olarak kullanılıyor.

Öncelikle, yeniden dirilişi hafife almamak lazım, diyor ki, böyle bir dirilişin olmadığını, aslında yalan söylediğini, onun kurgu üzerine konuşacağını karşısındaki muhataplarının da bildiğini bu cümle deşifre ediyor. Maksat gerçekten var olan bir dirilişin ilanı olsaydı, FETÖ elebaşı bu maksadını bu kadar nahif bir cümle ile ifade etmez, vallahlı, billahlı tekitler kullanarak kesin ve net cümlelerle ifade ederdi. Ortada bir diriliş yok ki, anlatımında bu kadar kırılgan, muhataplarından güven dilenen bir üslup kullanıyor.  

Muhataplarına “buradaki arkadaşların çoğuna da aşinayım, simalarından tanıyorum” demesi de uzun zamandır konuşulan ve yanına gelenleri artık tanıyamadığını dillendiren söylentilerin doğruluğunu tasdik ediyor. Aksine bir durum söz konusu olsaydı, böyle bir izaha ne için ihtiyaç duyulsun ki?

Mehmet Akif’ten: On dört asır evvel böyle bir geceydi/ Kumdan ayın on dördü bir öksüz çıkıverdi mısralarını okumasındaki sübliminal mesajı ise bizzat kendisini ifadedir. Çünkü o, peygamberimizin günümüzdeki izdüşümünde kendisinin olduğuna inanan ve bu konumu bir başkasıyla paylaşması mümkün olmayan bir saplantı içindedir. Adil Öksüz’ü kastetmesi söz konusu değildir.

Yukarıdaki ifadeleri kullanırken kastım FETÖ tehlikesinin tamamen sona erdiğini söylemek değildir. Maksadım, onu ölü kedi stratejisinde kullananların toplumu germesine, panikletmesine fırsat vermemektir. FETÖ ile mücadelenin uzun yıllar alacağını, bu konuda asla rehavete düşülmemesi gerektiğini ilk dillendirenlerden ve ısrarla da tekrar edenlerden biri olarak, ifadelerimden başka anlamlar çıkarılmasını yanlış bulurum.

Bilenler biliyor, biz FETÖ ile mücadelemizi, onların en güçlü olduğu zamanda başlattık, Allah’tan başka da dayanağımız olmadan mücadelemizi sürdürdük. Bu gün de yine aynı azim ve kararlılığımızı devam ettiriyoruz.

Devlet-millet el ele, omuz omuza bu hainler sürüsüyle elbette mücadele etmek zorundayız. FETÖ ile mücadele, her Müslümanın, bu devlete aidiyet duyan her kişinin üzerine farzı ayındır. Bu manada da herkes kendine düşen sorumluluğu adaletten ayrılmadan, hukuk çerçevesi içinde kalarak birey olarak da yerine getirmek mecburiyetindedir. Yani bu mücadelede başkasından emir beklemeye, izin almaya gerek yoktur. Zaten 15 Temmuzda toplu mücadele adına seferberlik ilan edilmiştir. Tek FETÖ’cü kalmayıncaya kadar bu seferberliğin hükmü bakidir. Hepimiz bu kutsal seferberliğin birer neferiyiz. 

Not: Berat Kandilinizi can ü gönülden tebrik ile Kur’an nuruyla nurlanmanızı, feyzinden istifade etmenizi dua ve niyaz ederim. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Yusuf Duman

Latif ağabey şu Süleymançılarla ilgili bir yazı 5. Neden hep CHP'ye oy verirler. Kuriş bunları kandırıyor. 14 Mayıs beyanatlari var

Ahmet Faruk

Devlet fetöden temizlenmeli. Özellikle ilahiyat ve diyanettteki diyalogcu tahrifci fetö..leri. Polemik ve değil diyalog kitabı okunursa kimin ne mal olduğu ortaya çıkar. Ayasofyada şov yaparak kendilerini gizliyorlar.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23