• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ali Erkan Kavaklı
Ali Erkan Kavaklı
TÜM YAZILARI

Müjde Peygamberinin gerçekleştirdiği değişim ve geleceğin inşası

06 Haziran 2019


Ali Erkan Kavaklı İletişim: [email protected]

Bayramın ikinci günü Yeni Akit fevkalade güzel bir manşetle çıktı. 

“ÜMMET CAMİLERE SIĞMADI, YERYÜZÜ MESCİD OLDU”

ÂLEMLERE RAHMET OLARAK GÖNDERİLEN HZ. MUHAMMED’İN (SAV) ümmetine yakışan bir duruşla Müslümanlar dünyanın dört bir yanında BAYRAM NAMAZINA durmuşlar. İlk sayfada Moskova, Arnavutluk, İsviçre, Bosna, Etiyopya’da namaz kılan müminler vardı. Aynı ümit ve ferahlık veren manzaranın Almanya, İsveç, Fransa, İngiltere, Avusturya, Gürcistan, Karadağ, Hersek, Kerkük, İstanbul, Ankara, Konya, Hakkari, Urfa, Diyarbakır, Van, Edirne ve Anadolu’nun bütün şehirlerinde yaşandı. 

1.5 milyar Müslüman Peygamberimizin (sav) izinde, yolunda, çizgisinde istikbale yürüyor ve geleceği inşa etme yolunda… 

İslamiyet kardeşlik dini, Kur’an müminlerin kardeş olduğunu ilan eder. 

Bugün dünyanın her tarafından Müslüman var, elhamdülillah. Tek ihtiyacımız birlik ve beraberlik. Tespih taneleri birbirinden kopuk Müslümanlar, İslam Birliğini kurabilirlerse dünyanın bir çok problemini çözerler.

Bugün Müslüman olarak işimiz kolay.

Peygamberimiz (sav) yola çıktığı zaman bir kişi idi, kitapla geldi, ilim getirdi, 23 sene durmadan dinlenmeden çalıştı, yaşadığı kıtayı yanlıştan doğruya, kötüden iyiye, çirkinden güzele her şeyiyle değiştirdi.

Elleri ile yaptıkları putlara tapan insanlara tek Allah’ı tanıttı, bizi yoktan var eden, dünyaya misafir olarak gönderen Rabbimizi sevdirdi

Ahiret hayatını anlattı, bizi yoktan var eden Rabbimizin öldükten sonra tekrar dirilteceğini ve yaptığımız iyi kötü her amelin hesabını soracağını öğretti. Böylece adaleti vicdanlara ve topluma yerleştirdi. 

Ebedî hayatın varlığı insanları iyilik yapmaya, fakir ve fukarayı kollamaya, yoksulu doyurmaya, yetimi gözetmeye kısaca toplumsal adalete yöneltti. 

Zulüm devri sona erdi, iyilik ve merhamet devri, adalet çağı açıldı.

Cenneti kazanmak için insanlar adam öldürmeyi, yalanı, iftirayı, kumarı, çalmayı, zinayı, içkiyi, kendilerine ve topluma zarar veren bütün kötülükleri terk ettiler.

Yalan devri kapandı, doğruluk çağı başladı.

Cehennemden kurtulmak için zekât ve sadaka vermeye, hayır işleri yapmaya başladılar.

Nefis terbiyesi önem kazandı. Haramlardan uzaklaşma, kötü düşüncelerden ve kötülüklerden kurtulmak için çalışma çağı başladı. Müslümanlar namaz, oruç gibi ibadetlere önem verdiler. 

Nefsi besleme, ona hizmet etme ve nefsani arzuların peşinde koşma, nefsi putlaştırma devri kapandı; Allah rızasına uygun yaşama takva elbisesi giyme dönemi aşladı. 

Irk, soy, sop, kabileye bağlı olarak şan şeref kazanma, üstünlük taslama dönemi bitti.

İslam kardeşliği çağı başladı.

Hz. Muhammed (sav) Medine’ye hicret ettiğinde şehirde Evs ve Hazreç isimli iki kabile vardı ve birbirileriyle 120 yıl savaşmış, sayısız insan öldürmüşlerdi. 

Peygamberimiz (sav), onlara “Müminler kardeştir.” Âyetini öğretti; Evs ve Hazreclileri kardeş ilan etti. Ayrıca bir Medineli ile bir Mekkeliyi kardeş yaptı. Kabile ve ırk savaşları bitti, birbirleri ile savaşanlar kardeş oldular. İslam’ı yaşamak ve yaymak için çalıştılar. 

İbni Haldun, Peygamberimizin (sav) Müslümanları kardeş olduklarına inandırmasını ve kardeş savaşlarını bitirip İslam Birliğini kurmasını en büyük inkılap  olarak görür.

İslam âleminde yaşanan kargaşa, iç karışıklıklar, iç savaşlar göz önüne alınırsa Kur’an’ın Müslümanların kardeş olduğunu ilan eden âyetlerine uymanın ne kadar önemli olduğu anlaşılır. Yemen, Suriye, Irak, Afganistan’da iç savaş var. Türkiye Müslümanları Kürt-Türk diye bölünüp ayrıştırılmak isteniyor. 

Emperyalist Batı bizi bölmek, parçalamak, sömürmek istiyor. CIA, MI 6, BND, masonlar, lionslar, roteryanlar ve Batılı istihbaratlar, etki ajanları bunun için çalışıyor. 

Allah’ın rahmeti cemaat üzerinedir. Ayrılıkta azap, birlikte rahmet vardır. 

Hz. Muhammed (sav) okuma kültürünü başlattı. Kitap ile geldi, ilim devri başladı.

Böylece cahillik, bedevilik, ilkellik devri kapandı.

Saadet asrı başladı, İslam medeniyeti kuruldu.

Önümüzde çok güzel ve muhteşem bir örnek var.

Kur’an’a sarılır, emirlerine uyarsak yeniden ve yeni bir medeniyet inşa edebilir, dünya ve ahiretimizi cennete çevirebiliriz.

Değerli okuyucularımızın Ramazan Bayramını tebrik ediyor; Kur’an medeniyeti inşa etmeye davet ediyorum. 

Gelin bir ve beraber olalım, Allah’ın kitabına sımsıkı sarılalım, kardeş olalım ve kardeş kalalım. İyilik yapalım, yardımlaşalım, takvada yarışalım, cennetlik Müslümanlar olmak için gayret edelim.

 İşimiz çok kolay, bugün çoğuz, yeter ki Kur’an’ın istediği Müslümanlar olalım.

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23