• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ahmet Gülümseyen
Ahmet Gülümseyen
1969 yılında Bayburt’ta doğdu. İlköğretim ve Liseyi Bayburt’ta okudu.1994-1998 Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu / Spor Yönetimini bitirdi. 2004 -2005-Ankara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) / Yüksek Lisans Özel Öğrencisi.2016-2018-Gelişim Üniversitesi BESYO /Spor Yöneticiliği Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. 2000-2002 Bağcılar Ensar Koleji Beden Eğitimi Öğretmenliği.2002-2005 Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Spor Uzmanı /ANKARA.2005-2008 İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü-Spor Uzmanı.2008-2011 İBB Spor Etkinlikleri A.Ş.- Spor Tesisi Müdürlüğü. 2014-2018 İBB Spor İstanbul Engelliler Koordinatörü. Gazetecilik ve Televizyon tecrübeleri: 1993-1995 Foto-Maç Muhabirlik.1995-1997 Bakırköy Postası Dergisi (Spor Sorumlusu) 1995-1997 Fanatik Gazetesi-Anadolu Ajansı (Fahri Muhabirlik). Akit-Anadolu’da Vakit Gazetelerinde Köşe Yazarlığı 1997- Devam Ediyor. İstanbul Büyükşehir Beledisi WEB TV’de Spor Muhabirliği ve 2012 Avrupa Spor Başkenti Program Yapımcılığı. Akit TV’de ‘Spor Sohbetleri’ Program Yapımcı ve Sunuculuğu. Birçok spor branşında hakemlik ve antrenörlük belgesi sahibidir.
TÜM YAZILARI
02 Ekim 2019

Süper Lig’in süper haftasındaki Trabzonspor

Futbol ligimizde sonucu merakla beklenen 6. hafta geride kaldı. Sonucu merakla beklenen haftanın önemli karşılaşmalarında, Galatasaray ile Fenerbahçe birbirlerine üstünlük sağlayamayınca, mücadele başladığı şekilde 0-0 sonuçlandı. Neticesi merak edilen diğer karşılaşma da Trabzonspor ile Beşiktaş arasında oynandı. Ev sahibi Bordo-Mavili ekip üstün bir oyun sonucunda rakibini 4-1 gibi, rahat bir skorla mağlup etmesini bildi. Aytemiz Alanyaspor’un puan kaybı bu haftada devam etti. Liderin iki haftada kaybettiği 4 puan, ligin üst sıralarında takımlar arasındaki puan farkın kapanması ve futbol heyecanının tetikleyicisi oldu… 

ABDULLAH AVCI İLE NEREYE?

Abdullah Avcı yönetimindeki Beşiktaş’ın beklemediği puan kayıpları Trabzonspor karşısında da devam etti. Fikret Orman’ın başkanlığı bırakacağı yolundaki açıklamasıyla, idari konularda sarsılan siyah-beyazlılarda, gelecek için tüm gözler, teknik direktör Abdullah Avcı’ya çevrilmişti. Beşiktaş’taki bu süreci tetikleyen unsuru, gazetemizin Spor Müdürü Emrah Savcı şu şekilde özetliyor; Şimdi siz yönetim olarak transfer dönemini çok sessiz geçirip sonrasında ise transfer yapmak için yapılan transferler yumağında boğulursanız. İşte karşınızdaki durum böyle olur... Siyah-beyazlı ekibin kötü gidişine ‘dur’ demek isteyenler, takımlarının yanında yola devam ediyorlar. Onların başında Teknik Direktör Abdullah Avcı geliyor. Sayın Avcı; takımı için kişisel eleştiri yapılırken, altı haftada 5 puanda kalmasına gerekçe olarak ‘Oyunun her anında büyük takım refleksiyle olmamız lazım. Kabul edilebilir bir durum değil…’ ifadesiyle, seri puan kayıplarındaki sorumluluğu üstlenmiş oluyor. Sayın Avcı’nın ‘kırılgan bir yapımız var…’ ifadesi, Kartal’ın temel probleminin ‘psikolojik’ durumdan öte olmadığının yansımasıdır. Bu durumdan ‘sıyrılıp’ çıkmanın tetikleyici unsuru Sayın Avcı’nın önemine vurgu yaptığı ‘büyük takım refleksi göstermek…’ olduğu görülmektedir. Kişisel kanaatimiz, Abdullah Avcı ve ekibinin bu olumsuz sürecin üstesinden gelmesi için üst üste kazanılacak bir-iki maç yeterli olacaktır…

GÖZLER ŞİMDİ 

TRABZONSPOR’DA!.!

Rakiplerinin puan kaybetmesiyle birlikte Süper Lig altıncı haftasının en kazançlı takımı Trabzonspor oldu. Beşiktaş’ı kötü gününde yakalayan, başarılı bir oyun sonucunda farklı mağlup eden Bordo-Mavililer, liderle arasında puan farkını 5’e indirdi. Beşiktaş maçıyla birlikte, başarı sonuçların rakamlara yansıyor. Teknik Direktör Ünal Karaman yönetimindeki Trabzonspor, tarihi rakipleri karşısında çıktığı sekiz maçtan sadece bir yenilgiyle aldığı gözükmektedir. Sahasındaki maçlarda puan kaybı yaşanmaması hususu önem taşıyan diğer bir husus. Bu yansımanın önemi, Trabzonspor için ‘Okyanus’tan geçip, derede boğulması…’ manası taşıyor. Bir başka önem derecesi ise, şampiyonluk ‘potasında’ yer alan rakipler karşısında elde edilen bu kazanımlar, bordo-mavilileri dört sezonun en iyisi olduğunu gösteriyor. Sezon başındaki ‘istikrarsızlıkta’ adeta ‘şeytanın’ bacağını kıran Karadenizlilerde takımlardan beklentisi de artmaya başladı. Taraftar kadar, bizler de altını çizerek soruyoruz; ‘Şampiyonluk bu sezon neden olmasın!’ Rakiplerin durumu ve takım kadrosu buna müsait. Yeter ki görev yüklenen oyuncular da buna inansınlar. Sayın Ünal Karaman’ın Beşiktaş maçından sonra yaptığı açıklama, şampiyonluk yolundaki Trabzonspor’un, kurtuluş reçetesindeki yer alması gereken ifadeler oluyor; ‘Ben burada tek bir şeye bakarım, o da oyuncunun, hocanın, yönetimin niyeti...’O niyetin,Trabzonspor’u sonuca taşıyacağından emin olabilirsiniz!..

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

lik

Geçen yıl fener dibe vurduydu, ne etti etti yine 6 ncı olarak ligi tamamladı. Bu sene bjk aynı durumda. zaten yıllardır müflis olan bu takımlar çabalıyorlar tepiniyorlar ama bir türlü tam geberip canları da çıkmıyor. 11 oyuncuda 8' i gavur olan bir takım Türk takımı mı sayılıyor, gebersinler umrumda mı?
 • Yanıtla

zafer

Suat Arslanboğa'nın BJK maçındaki kötü yönetimi nedeniyle sözleşmesi feshedilmiş. Yani kötü yönetimi kabul edilmiş oluyor. Peki bu hakemin kötü yönetimi soncu kaybedilen puan varsa geri geliyor mu! Hayır! Aynen iki FB maçında BJK'yi doğradığı herkesçe de kabul gören ve BJK'nin bu hallere gelmesinde de katkısı olan Ali Palabıyık'ın sonucu çok merak edildiğini iddia ettiğiniz önemli maç TS maçına tekrar verilmesi sonucunda Ali Palabıyık'ın sözleşmesi feshedilirse giden puan ne olacak! 4-1'lik sonuçla kaybedilen büyük takım onuru ne olacak!
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı