• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ahmet Gülümseyen
Ahmet Gülümseyen
1969 yılında Bayburt’ta doğdu. İlköğretim ve Liseyi Bayburt’ta okudu.1994-1998 Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu / Spor Yönetimini bitirdi. 2004 -2005-Ankara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) / Yüksek Lisans Özel Öğrencisi.2016-2018-Gelişim Üniversitesi BESYO /Spor Yöneticiliği Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. 2000-2002 Bağcılar Ensar Koleji Beden Eğitimi Öğretmenliği.2002-2005 Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Spor Uzmanı /ANKARA.2005-2008 İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü-Spor Uzmanı.2008-2011 İBB Spor Etkinlikleri A.Ş.- Spor Tesisi Müdürlüğü. 2014-2018 İBB Spor İstanbul Engelliler Koordinatörü. Gazetecilik ve Televizyon tecrübeleri: 1993-1995 Foto-Maç Muhabirlik.1995-1997 Bakırköy Postası Dergisi (Spor Sorumlusu) 1995-1997 Fanatik Gazetesi-Anadolu Ajansı (Fahri Muhabirlik). Akit-Anadolu’da Vakit Gazetelerinde Köşe Yazarlığı 1997- Devam Ediyor. İstanbul Büyükşehir Beledisi WEB TV’de Spor Muhabirliği ve 2012 Avrupa Spor Başkenti Program Yapımcılığı. Akit TV’de ‘Spor Sohbetleri’ Program Yapımcı ve Sunuculuğu. Birçok spor branşında hakemlik ve antrenörlük belgesi sahibidir.
TÜM YAZILARI

Süper Lig ve Gazze gerçeği

31 Ocak 2024
A


Ahmet Gülümseyen İletişim: [email protected]

Süper Lig ile Gazze arasında nasıl bir bağlantı olabileceğini, kısa zaman diliminde gördük. Yaşadıklarımızdan ders almadığımız sürece, hayat çarkını kendi lehimize çevirme imkânına sahip olmamız mümkün değil. Yenenler ile yenilenler arasındaki farkı iyi ayırt ettiğimiz /değerlendirmediğimiz vakit, çarkı kazanç elde etme yönünde döndürmek mümkün olacaktır. Süper Lig’in 23. haftası geride kalırken, şampiyonluk yarışı da gelecek haftalara taşındı. 

Yine aynı bilmece/soru; ‘Fenerbahçe mi yoksa Galatasaray mı mutlu sona ulaşacak?’ Yüzyılı aşkın bir süredir, her yıl ısıtılıp ısıtılıp servis yapılan, sonu olmayan bir oyalanma süreci. Özünde, şairin dikkat çektiği ‘Statlarda gol yerine, Allah denilse, bu ülke kurtarır’ bir süreçten bahsediyoruz. Öyleyse; durmak yok oyalanmaya devam mı diyeceğiz?.  

FENERBAHÇE Mİ 

GALATASARAY MI? 

Hiç kimsenin merak ve zevkini engelleme hakkına sahip değiliz, elbette. Doğru bildiklerimizi paylaşmak gibi bir görev üstlenmiş, bunu da kendimize sorumluluk bildiğimiz için onu paylaşıyoruz. Fenerbahçe ve Galatasaray’ın şampiyonluğu hakkında görüşlerimizi sorarsanız, dediğimiz gibi, bu oyunu şahsım, tam 40 yılı aşkın bir süredir takip ediyor, 30 yılı aşkın süredir de yazmaya çalışıyoruz. 

Aynanın karşısına geçtiğimiz de, her defasında yaşlandığımızı fark ediyoruz. Bizler bunu yaşarken, her ne hikmetse bu şampiyonluk denilen yarış, futbol kalitesinden çok şeyler kaybetse de, kim şampiyon olur sorusunun beraberinde getirdiği heyecandan bir şey kaybetmiyor. Bugün Galatasaray ve Fenerbahçe, Beşiktaş veya Trabzonspor veya bir başka takım arasında geçen bir yarıştan bahsediyoruz. Yarış diye isimlendirilen bu oyunun asıl tanımlanması ‘oyalanmak’ denilse, daha doğru bir yaklaşım olur düşüncesindeyiz…

SÜPER LİG İLE GAZZE 

ARASINDA NASIL BİR BAĞ!

Yazımızın başlığına bakarak, ‘Süper Lig ve Gazze arasında nasıl bir bağ kurulabilir ki?’ şeklinde bir soru gelebilir! Bu kanaate kapılanlar haksız da sayılmazlar. Bu konuya açıklık getirmek gerekebilir. Biz bu satırları yazarken haber ajanslarına Filistin, Müslüman coğrafyasından şehit haberleri de gelmeye devam ediyordu. 

İslam topraklarında Siyonist Yahudilerin saldırılarında bugüne kadar 27 bine yakın Filistinli hayatını kaybederken, 70 bine yakın yaralı var. Haber içeriklerinde yer alan ‘İsrail’in Gazze’de açlığı silah olarak kullanıyor.’ ve ‘Hastane baskınında 3 Filistinli öldü’ başlıklı iki haber bile, İslam coğrafyasındaki soykırımı gözler önüne sermektedir. İnsanlığın alması gereken dersler, bizlere de sorumluluk yüklerken, böyle süreçlerde futbolun toplumun her yaştaki vatandaşı ‘uyutmasına’ zemin oluşturulmaması önem taşımakta. 

Bir yanda Siyonist bomba ve baskınlarıyla uyanan Gazze, diğer yandan on binlerin izlemek-oyalanmak için bir araya geldiği stadyumlar ve milyonları ekranlara bağlayan, gerçekleri gölgede bırakan futbol. Düşünmüyor değiliz; ‘İnsanlığın içinde yer aldığı imtihanda, bizler sürecin neresindeyiz?’ Hayatın normal akışında, futbol gibi oyun ve eğlence asla ve asla, dünyada varoluş gerçeğini gölgede bırakmaması gerekiyor...

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mehmet Sarımeşeli

Takımları mızda 3 , 4 oyuncu dışında hepsi yabancı.Onlara astronomik paralar ödeniyor.. Yazık millete. Futbol maçlarına gidenleri Allah ıslah etsin !

Kafir oyunları oynanmasın

Futbol kafir icadıdır.Sadece güreş , tomak, okçuluk, matrak, kılıç-kalkan, gürz kaldırma, kızgıntaş, çelik-çomak, kale yıkma, urgan çekme, taz süzüştürü, kösküç (koskuç) vb türk oyunları oynanmalıdır
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23