• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ahmet Gülümseyen
Ahmet Gülümseyen
1969 yılında Bayburt’ta doğdu. İlköğretim ve Liseyi Bayburt’ta okudu.1994-1998 Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu / Spor Yönetimini bitirdi. 2004 -2005-Ankara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) / Yüksek Lisans Özel Öğrencisi.2016-2018-Gelişim Üniversitesi BESYO /Spor Yöneticiliği Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. 2000-2002 Bağcılar Ensar Koleji Beden Eğitimi Öğretmenliği.2002-2005 Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Spor Uzmanı /ANKARA.2005-2008 İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü-Spor Uzmanı.2008-2011 İBB Spor Etkinlikleri A.Ş.- Spor Tesisi Müdürlüğü. 2014-2018 İBB Spor İstanbul Engelliler Koordinatörü. Gazetecilik ve Televizyon tecrübeleri: 1993-1995 Foto-Maç Muhabirlik.1995-1997 Bakırköy Postası Dergisi (Spor Sorumlusu) 1995-1997 Fanatik Gazetesi-Anadolu Ajansı (Fahri Muhabirlik). Akit-Anadolu’da Vakit Gazetelerinde Köşe Yazarlığı 1997- Devam Ediyor. İstanbul Büyükşehir Beledisi WEB TV’de Spor Muhabirliği ve 2012 Avrupa Spor Başkenti Program Yapımcılığı. Akit TV’de ‘Spor Sohbetleri’ Program Yapımcı ve Sunuculuğu. Birçok spor branşında hakemlik ve antrenörlük belgesi sahibidir.
TÜM YAZILARI

Soykırımcı İsrail’e üniversite ve spor sahalarında da lanet yağıyor!...

26 Nisan 2024
A


Ahmet Gülümseyen İletişim: [email protected]

 

Gazze’deki İsrail soykırımının 200’üncü günü geride kaldı. Bölgede ölüm, dünyada ise sessizlik hakîm maalesef. Siyonistlerin abluka uyguladığı ve 7 Ekim’den sonra şiddetini artırarak hava, deniz ve kara saldırılarından bugüne 14 bin 690’ı çocuk, 9 bin 680’i ise kadın toplam 34 bin 183 Filistinli kardeşimiz hayatını kaybetti. Yaralı sayısı ise 77 bin 143. Bu veriler Filistin Sağlık Bakanlığı’nın 23 Nisan 2024 tarihinde yayınladığı veriler. O tarihten bugüne kaç gün geçti ve kaç Müslüman Filistinli kardeşimiz daha hayatını kaybetti acaba! Kendi kendimize bu soruyu sorduğumuzda insanlığımızdan hicap duyup, vicdanımız sızlıyor mu acaba? Vah halimize, vay ki vay!.!

ABD ÜNİVERSİTELERİNDE PROTESTO  

Mazlum insanların bir çığlığı var; mazlumlar olarak biz burada, bombaların altında her an ölecek gibi yaşam sürdürürken, sizler ne yapıyorsunuz? Müslüman ülkeler bir hamle yapmayıp, sadece sessiz kalıp, duyarlı vicdanların sesi ta uzaklardan duyuluyor. 

ABD’de yer alan üniversitelerde İsrail karşıtları, Filistin’in Gazze şeridinde akan kanın durması için gün geçtikçe arttı. Filistin işgali ve Gazze’deki soykırımı destekleyen şirketlere devam eden finansal yatırımlarını protesto amacıyla Columbia Üniversitesindeki Filistin yanlısı gösteriler, New York Üniversitesi (NYU), Yale, Massachusetts Teknoloji Ensititüsü (MIT), Tufts Üniversitesi, The New School ve Kuzey Carolina Üniversitesi gibi ABD’nin diğer önde gelen yükseköğrenim kurumlarına da yayılmış durumda. 

Amerikan polisinin gözaltı kararları, ülke yönetimlerine Siyonist yanlısı anlayışın ne kadar hakîm olduğunun da bir yansıması aslında. Dünyanın en sayılı ve seçkin üniversitelerinde Siyonistlerin Filistinlilere yönelik soykırımını protesto ederken, ülkemizde yalnızca Diyarbakır Dicle Üniversitesi dışında, protesto eylemlerine karşı gösteri düzenlenmişti. Dün ise, ülkemizde yer alan birçok üniversite (birçok derken, yayınlanan bildirinin arkasında durmayan üniversiteler tespit edilmesi önemli bir husus) ABD’de Gazze eylemlerine katılan öğrencilere polisin orantısız güç kullanması ‘yazılı’ bildiriyle şiddetle kınandı. Bu sessizlik düşüncesinin kaynağı, dileriz katil İsrail’in bölgede yaşattığı soykırıma karşı insani ve vicdani bir duyarsızlığın yansıması değildir…

SİYONİST ‘LOBİNİN’ SPORDAKİ VARLIĞI 

Siyonist İsrail mazlum insanları katletmekle kalmıyor, spor sahalarındaki kirli yüzünü gösteriyor. Bu lanet anlayışın dokunduğu, etkisini gösterdiği kesim, sesini gür bir şekilde çıkarmaya mecbur kalıyor. 

Üstadın ‘Sana ülke diyenin yüzüne tüküreyim’ dediği İsrail, spor kulüpleriyle uluslararası maçlarda boy göstermeye devam ediyor. 

Böyle bir sürece ‘dur diyen de yok’  ne yazık ki! Bunun sebebi, uluslararası komiteler etki altında, ‘köşe’ başlarının tutulmuş olmasından kaynaklı olmasın! 

Ukrayna- Rusya savaşından dolayı, Rus sporcuların kendi ülkeleri adına 2024 Paris Olimpiyatlarına katılmasına Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) yasak getirirken, bugün Gazze’deki 34 bin mazlum insanın ölümüne neden olan İsrail’i temsil eden takımlar/sporcular nasıl oluyor da uluslararası organizasyonlara/maçlara katılım sağlayabiliyor? 

Yunan ekibi Panathinaikoslu yöneticiler takımlarının, THY Avrupa Ligi play-off serisi ilk maçında İsrail temsilcisi Maccabi Playtika takımına yenilmelerinin gerekçeli kararı ‘siyasi haksızlığa uğradık’ diyerek “Dünyamızda Rusya, Ukrayna, Filistin, İsrail örneklerinde olduğu gibi bizleri üzen trajik olayların profesyonel basketbolu etkileyeceğine inanmak istemiyoruz ancak maalesef dünkü çarpıcı hakem hataları başka türlü düşünmemize izin vermiyor” açıklamasında bulundular. Bu demek oluyor ki, Filistin’de Müslüman kanı akıtmaya devam eden İsrailliler, spor lobisinde de var almalarıyla, her cephedeki varlıklarının çirkin yüzünü bir kez daha ortaya koymuş oldular… 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ersan

helal olsun İsrail e

ersan

asa bugün Ali Koç u elestirmemissin hayret
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23