• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ahmet Gülümseyen
Ahmet Gülümseyen
1969 yılında Bayburt’ta doğdu. İlköğretim ve Liseyi Bayburt’ta okudu.1994-1998 Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu / Spor Yönetimini bitirdi. 2004 -2005-Ankara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) / Yüksek Lisans Özel Öğrencisi.2016-2018-Gelişim Üniversitesi BESYO /Spor Yöneticiliği Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. 2000-2002 Bağcılar Ensar Koleji Beden Eğitimi Öğretmenliği.2002-2005 Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Spor Uzmanı /ANKARA.2005-2008 İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü-Spor Uzmanı.2008-2011 İBB Spor Etkinlikleri A.Ş.- Spor Tesisi Müdürlüğü. 2014-2018 İBB Spor İstanbul Engelliler Koordinatörü. Gazetecilik ve Televizyon tecrübeleri: 1993-1995 Foto-Maç Muhabirlik.1995-1997 Bakırköy Postası Dergisi (Spor Sorumlusu) 1995-1997 Fanatik Gazetesi-Anadolu Ajansı (Fahri Muhabirlik). Akit-Anadolu’da Vakit Gazetelerinde Köşe Yazarlığı 1997- Devam Ediyor. İstanbul Büyükşehir Beledisi WEB TV’de Spor Muhabirliği ve 2012 Avrupa Spor Başkenti Program Yapımcılığı. Akit TV’de ‘Spor Sohbetleri’ Program Yapımcı ve Sunuculuğu. Birçok spor branşında hakemlik ve antrenörlük belgesi sahibidir.
TÜM YAZILARI
15 Kasım 2019

Spor İstanbul’da CHP anlayışı kıskacında (2)

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) tarihi sürecine baktığımızda, batılılaşma ve modernlik adı altında yaptırımları en iyi tarihçilerden öğreniyoruz. O dönemde gazetelere ‘Bizim kadınlarımız da diğer Avrupalı kadınlarımız kadar güzeldir’ sloganı atıldığına değiniyorlar. Değerli kardeşimiz tarihçi Dr. Ahmet Anapalı’ya göre Cumhuriyetçilerin hayallerinde ne yapmak istediklerinin sırrı, şu manaya geliyor; ‘Evet, Türk kadınını kurtarmak için önce açmalı idi. Haremi yıkmalı idi. Kadını tüm mahremiyeti ile erkek dünyasının beğenisine sunmalı idi...’ Şairin dediği ‘Medeniyet dediğin, tek dişi kalmış canavar’a mahkûm ve tutsak bir hayatın içine çekilmek istendi ülke insanım. Nedeni ise, hep aynı nakarat ‘Batılılaşma’. Teknolojide batıya sırtını, kültür ve sanatta (diğer bir ifade yozlaşmaya neden olacak durumda) batıya yüzünü dön. Cumhuriyetçi geçinenlerin sahip olduğu felsefenin bir yansıması olarak, kendi buyruklarına girenler ‘çağdaş’, karşı gelenler ise ‘yobaz’ yakıştırmasının maruz kalınarak bugünlere gelindi!..

Cumhuriyet adı altında gerçekleştiren haksız dayatmaların üzerinden yüzyılı aşkın süre geçmesine rağmen, ‘dediğim dedik, çaldığım düdük’ anlayışı hüküm sürmeye devam ediyor. Peki, bu söylediklerimizle İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile onun bir iştirak şirketi olan Spor İstanbul’la ne bağlantı kurulabilir? Yenilenen seçim sürecinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Cumhuriyet Halk Partisinin yönetimine geçti. Kendileri de böyle bir sonucun şaşkınlığını yaşıyor olmalılar ki, geçtiğimiz günlerde Silahtarağa İleri Atıksu Arıtma Tesisi açılışı değil, ‘Temel Atmama’ kurdelesini kestiler. Neymiş efendim bu proje, bölgeye gereksizmiş. Bu geçersizliğin nedeni, bugüne kadar paket sütten başka (katkı maddesi içerdiği için uzmanlar zararlı diyor) elle yapılır, gözle görülür bir icraatta bulunamamalarıyla bir benzerliği olmasın!.. 

Spor tesisleri ayağında iş dönüyor, Cumhuriyet ‘maskesiyle’ dolaşanların, neler yapmak istediklerine geliyor. İlk icraat yüzmede. Bugüne kadar ayrı olan kız-erkek çocuk seanslarını birleştirmek. Böylelikle, erkek ve kız çocukları, yine erkek ve bayan eğitmenlerle aynı seansta yer almaları sağlanacak. Karma eğitimden çok sayıda şikâyet alan Spor İstanbul’da yer alan CHP temsilcilerinin savunmasında ise şu ifadeler yer alıyor; ‘Aile ve sosyal çevrenin cinsiyet ayrımı gözetmeksizin… Zihnen ve bedenen sağlıklı bireyler yetişmesi konusunda oldukça önemlidir…’ Efendim, anlamadım; ‘Cinsiyet ayrımı gözetmeksizin’. Bu yaklaşım Kur’an ve Sünnette yer almadığına göre, verdiğiniz fetvanın kaynağını hangi kitap oluşturuyor, öğrenebilir miyiz! Bu tür ‘karma eğitimi’ dayatmasının, toplumumun ortak milli ve manevi değerleriyle bağdaşmadığı ortadayken, siz kalkıp biz CHP olarak ‘Madem bize görev verildi, biz ne dersek o olur’ anlayışıyla hareket edip, halkın değerlerine ‘hiçe’ saymış olursunuz. Öyle mi! Bu dayatma, mütedeyyin ailelerin bu konudaki rahatsızlıklarını/serzenişlerini duymamaya devam edecekler manası taşıyor! Biz bu yazıyı yazdığımızda, Spor İstanbul’un işletiminde olan tesis sayısı 51 olarak gözüküyor. Siz yeni spor tesis plan ve projesi gerçekleştirecek yerde, mevcut işleyişi bozarak (seansları karma yapma) vatandaşın ‘manevi’ çöküntü yaşaması gayretindesiniz. Doğru ya, iş yapma bilgi-beceri ve tecrübe ister. Bu da sizde (CHP’de) olmadığına göre, halka yeni spor tesisi yaptırmak da ne oluyor! Tıpkı ‘antrikot’ algısının bir benzeri olarak ‘Sağlık için spor yerine, paket süt’ sloganına sığınır, işin içinden sıyrılırsınız!..   

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Tata Tonga

ne yani verdiğimiz su parası klüplere mi gitsin. biz ibb ye vergi verelim ibb de gitsin bu paraları futbolculara mı dağıtsın?
 • Yanıtla

Bünyami

Ahmet Bey, elinize sağlık ..
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23