• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ahmet Gülümseyen
Ahmet Gülümseyen
1969 yılında Bayburt’ta doğdu. İlköğretim ve Liseyi Bayburt’ta okudu.1994-1998 Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu / Spor Yönetimini bitirdi. 2004 -2005-Ankara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) / Yüksek Lisans Özel Öğrencisi.2016-2018-Gelişim Üniversitesi BESYO /Spor Yöneticiliği Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. 2000-2002 Bağcılar Ensar Koleji Beden Eğitimi Öğretmenliği.2002-2005 Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Spor Uzmanı /ANKARA.2005-2008 İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü-Spor Uzmanı.2008-2011 İBB Spor Etkinlikleri A.Ş.- Spor Tesisi Müdürlüğü. 2014-2018 İBB Spor İstanbul Engelliler Koordinatörü. Gazetecilik ve Televizyon tecrübeleri: 1993-1995 Foto-Maç Muhabirlik.1995-1997 Bakırköy Postası Dergisi (Spor Sorumlusu) 1995-1997 Fanatik Gazetesi-Anadolu Ajansı (Fahri Muhabirlik). Akit-Anadolu’da Vakit Gazetelerinde Köşe Yazarlığı 1997- Devam Ediyor. İstanbul Büyükşehir Beledisi WEB TV’de Spor Muhabirliği ve 2012 Avrupa Spor Başkenti Program Yapımcılığı. Akit TV’de ‘Spor Sohbetleri’ Program Yapımcı ve Sunuculuğu. Birçok spor branşında hakemlik ve antrenörlük belgesi sahibidir.
TÜM YAZILARI

Bayramlar... Gazze... Süper Kupa... Vefat...

10 Nisan 2024
A


Ahmet Gülümseyen İletişim: [email protected]

 

Bugün Bayram. Bayramın kimin için ne manaya geldiğini, içinde bulunduğu ruh hali, yaşadığımız ve şahit olduklarımızla karşılık buluyor. Sevinç-hüzün, kazanmak-kaybetmek, yaşam-ölüm gibi birçok düşünce sarmalar sürecin paydaşı olan bizlere. Tüm mesele anlama, idrak etme ve yorumlama becerisini göstermekte. Olaylar öyle hızlı gelişiyor ki, bir bayram yazısında nelerin olması gerektiği konusunda üzerinde fazla düşünmeye bile mahal bırakmıyor. 

Ölmeden önce ölmenin sırrını keşfetmek için düşünce tufanına savrulmaktan kendini alamıyor insan. Ayakta kalabilmek gayret ve becerisini göstermemiz kadar, varlığımızın teminatının ne manaya geldiğini idrak etmek de önem taşıyor. Soluklanmak için hayat ağacının gölgesinde geçirildiği sürede, ebedi ahiret için sermaye edinmek için sarf edilenin ne olması gerektiğinin önemi hatırlatıyor bayramlar bizlere...

GAZZE’DE SOYKIRIM SÜRÜYOR... 

Bugün Bayram. Her yeni bir günün sabahında, Gazze gerçeğiyle yüzleşiyoruz. Katil İsrail’in Gazze şeridine düzenlediği saldırılarda 6 ay geride kalırken, saldırılarda en az 14 bin 500’ü çocuk, 9 bin 560’ı kadın olmak üzere 33 bin 207 Filistinli kardeşimiz şehit olurken, 75 bin 933 kişinin yaralandığı haberine tanık oluyoruz. Tanık olduklarımızın hesabını nasıl vereceğimizden habersiz. Siyonist emperyalist güçlerin bitmek bilmeyen soykırım ve şahit olduklarımız karşısında acizlik yaşıyoruz. 

Şahit olduklarımız ve somut bir adım atamayışımız hüzne gark ederken, katliamın o korkunç yüzüne seyirci kalmamızdan dolayı, insanlığımızdan utanır hale geldik. Her defasında Ölmeden önce ölmenin faziletini idrak edip, ölüm düşüncesini aldığımız nefesin her anında/alanında yer alması olgunluğuna erişme özlemi çekiyoruz. Özlem kadar, harekete geçememenin acziyetini yaşıyoruz, Allah (cc) bizleri affetsin...

SÜPER KUPA “TİYATROSU”

Bugün Bayram. Bayram günü bile futbolu yazmaya mecbur bırakıyorlar, maalesef. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) öncülüğünde Fenerbahçe ve Galatasaray paydaşlarının katılımıyla gerçekleşen Süper Kupa finalinde rezaletin ikinci ayağı yaşandı. Önce Suudi Arabistan’da, ardından Şanlıurfa’da. İstenmeyen olaylara çanak tutanların gerekli cezai müeyyide (şahısları futboldan süresiz men) uygulanmadığından, futbolumuz ve taraftarlarını tartışmanın içine çekmek kaçınılmaz oluyor. 

Geçmişte yaşananlardan ders/dersler çıkarılsaydı, bu kez Şanlıurfa şehri ve futbolseveri bu ‘tiyatroya’ alet olamazdı. (Tiyatroyla ne demek istediğimizi merak edenler www.yeniakit.com.tr/yazarlar/ali-karahasanoglu/ali-koc-fenerbahceyi-neye-hazirliyor-ya-da-45033.html linkinden Ali Karahasanoğlu Abimizin  ‘Ali Koç Fenerbahçe’yi neye hazırlıyor, ya da?’ başlıklı yazısını okumalarını tavsiye ediyorum). Süper Kupa maçının daha birinci dakikasında (dakika bir gol bir sözünü ispatlarcasına) sporseverin hevesini kursağında bırakılmasının kimsenin hakkı olmamalı. Tribünde yerini alan ve maçın başlamasıyla birlikte, takımının sahadan çeken Ali Koç’un ne yapmak istediğini, bugüne kadar gerçekleştirdiği örneklerine baktığımızda anlamamamız imkânsız. 

Bu defa 19 yaş futbolcularının duygularıyla oynanmasının izahına kelime bulamıyorum. TFF’nin seçim kararı aldığını görüyoruz. Gerçeklerden uzak,bu kaçıncı bahar özlemi.  Alınan bu kararda TFF Başkanının imzası varsa sorun yok, eğer Ali Koç’un başkanlığını yaptığı Kulüpler Birliği’ne sorulup yol alınıyor ise, kamuoyunun aklıyla dalga geçmeye devam edileceği anlamı çıkıyor....

BAYRAMA HÜZÜNLÜ GİRMEK...

Kaderimizin değişmez bir parçasıdır ölüm. Kimin kapısını ne vakit çalacağı belli olmuyor. Böyle bir süreç içinde, akıp giden zaman yeni haber-yaşanmışlıkları da beraberinde getiriyor. Üstadın dediği gibi Ölüm ölene bayram, bayrama sevinmek var.”. Geçtiğimiz günler, her canlı gibi kardeşim de dünyadaki gün ve saatini tamamlayarak, ebediyete göç etti. Şairin dediği gibi ölüm güzel olsa da, ayrılık insanın üzerinde hüzün bırakıyor. Bu hüznümüzü gerek arayarak gerekse dualarıyla paylaşarak azaltmak gayretinde olan değerli dostlarımızdan Allah (cc) razı olsun. Rabbim tüm ölmüşlerimize rahmetiyle muamele eylesin inşallah. 

Bu vesileyle siz değerli okuyucularımız ve Peygamber Ümmetinin Ramazan Bayramını tebrik ederiz...

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

MUZAFFER

ELİNE SAĞLIK, MÜSLÜMAN LARIN BİRLİĞİNE VESİLE OLMASINI ALLAH C.C DİLERİM AMİN RAMAZANI ŞERİF BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN.

Bayramınız mübarek olsun

Her nekadar Ergenekon davası çöksede,vicdanen çok fazla suçlular olduğuna inanıyorum.Ya bir gecede kanun değiştirmeleri neydi.Futbolumuzdan 53 yaşından sonra zevk alamıyorum.Dıjital kutuyu iade edeceğim.Fetoyuda yine lanetliyorum.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23