• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ahmet Can
Ahmet Can
TÜM YAZILARI

Nerede aşırılık varsa orada mutlaka gizlenen bir şey vardır

17 Mayıs 2020
A


Ahmet Can İletişim: [email protected]

Ülke TV’de çok talihsiz bir program gerçekleşti. Kan donduracak sözler söylendi. O sözleri burada tekrarlamak istemiyorum, çünkü duymayan kalmadı. Programı sunan hanım da, ‘ayaklarını denk alsınlar’ sözüne mütevazı bir destek kabilinde ‘o insanlar dört ayaklarını denk alsınlar’ diyerek onların aslında insan olmadığını ve dolayısıyla bunu hakettiklerini ima etti. 

‘Bir topluluğa karşı duyduğunuz kin, sizi adaletten saptırmasın. Adil davranın. Bu Allah’a karşı sorumluluk bilinci duymaya en yakın olan davranıştır. Maide suresi 8. ayet acaba bu iki hanım için ne ifade ediyor?

15 Temmuz darbe girişimi FETÖ lehine sonuçlansaydı muhtemelen bir TV kanalında, ‘Liderimizin yanındayız, yedirmeyiz’ diyecek olanlar darbe girişimi aleyhe sonuçlanınca, bir başkası lehine aynı sözü söylüyor. Sadece liderin ismi değişiyor. Günün kadını olmak görevini, ortamın kokusunu alarak takdire şayan bir şekilde sürdüren bayan ‘Fırıldak Sebo’ya rahmet okutuyor. 

Bir yerde bir davayı, bir misyonu, dinleyenleri etkilemek için abartılı bir şekilde savunan kim varsa bilin ki orada bir şeyler gizleniyor. 

Trump’ı Şebeğe Çeviren Olay 

Müslümanları Neşelendirdi

ABD başkanlarını alaya alan, onları adeta şebeğe çeviren haberler, dünyanın en yoksul halkları başta olmak üzere iyi niyetli tüm Müslümanları neşelendirir. Sağolsun ABD’li muhalif, anarşist yazar ve yönetmenler bizi bu neşeden mahrum bırakmıyor. 

Çünkü ABD aslında şeytanın simgesidir ve lideri de baş şeytandır. Dünyadaki tüm pisliklerin ucu bir şekilde oraya bağlanır. Bu yüzden ABD satanist sömürgeci sermayenin en iyi örneğidir. 

Eugene Jarecki isimli su katılmamış bir film yapımcısı Times Meydanında kurulan panoya ilginç bir isim verdi. 

Koronavirüs kapsamında yeterli önlem alınmadığını ve bunun sorumlusunun da ABD başkanı Donald Trump olduğunu deşifre eden panoya ‘Trump Ölüm Saati’ adı verildi. 

Jarecki, Washington Post gazetesinde kaleme aldığı yazısında şunları söylüyor: ‘Bırakın rakamlar konuşsun. Bu acı unutulamaz. Bugün itibarıyla on binlerce Amerikalı, yönetimin daha önce harekete geçmemesi ve başarısızlığı yüzünden hayatını kaybetti.’

Vuran Kaçar Vurduran Gelir

Bu ifade Türkiye’de yasal olarak yayınlanan bir mafya dizisinde geçmiş ve kimsenin dikkat etmediği ufak bir ayrıntı olarak karambole gitmişti. Ta ki bir duvar yazısında beni selamlayana kadar… Ne demek ‘Vuran kaçar, vurduran gelir’.. Kısaca anlatayım, azmettiren kişi intikamını aldıktan sonra olayın hazzını yaşamak, vurulanın acısını görmek için vurulan kişinin mekanına, yanına gider anlamına geliyor. Yaralı düşmanına ‘Geçmiş olsun’ derken aslında kendi iç dünyasında ‘İyi olmuş’ demek ister. Vurduran için gaye yok etmek değil, düşmanın acziyetine şahit olmaktır. Nihayetinde ölüm biter, ama acziyet sürekli devam eder. Düşman, tam ölmediği için vurduranı sürekli tetikte tutar, ona izleme zevki tattırır. Kendisi için değil, bir başkası için vuran ise aslında vurulana daha yakındır. Çünkü vurduran kişi çok sır bildiği için günün birinde tetikçiyi de vurduracaktır. Bu sonu hem vuran bilir, hem de vurduran. Ama yeraltı dünyasında herkes görevini(!) yapmak zorundadır. Kurallardan biri de, kaçınılmaz olana yakınmadan boyun eğmektir. 

Sekiz Milyon Doları Reddeden Delikanlı 

17 yaşında bir lise öğrencisi Avi Schiffmann, Fatih’in İstanbul’u fethettiği yaştan daha küçük, ama yaptığı iş çok büyük. Koronavirüs datalarının yazılımını yaptığı siteden düzenli olarak bilgi paylaşımı yapan Avi’nin sitesini günde 30 milyon kişi ziyaret ediyor. Sitenin açıldığından bugüne ziyaretçi sayısının 700 milyon olduğu söyleniyor.

Tabii bu kadar ziyaretçinin kokusunu alan kapitalist simsarlar bu genci buluyor ve toplamda 8 milyon dolarlık bir reklam vermek istiyorlar. Avi, ‘Gayem insanlarla doğru bilgiyi paylaşmak’ diyor. 

Kendisiyle ilgili bir haberden;

Dünya Sağlık Örgütü ve ülkelerin resmi sitelerinden alınan bilgiler ışığında sürekli olarak güncellenen sitede tüm ülkelerdeki ölüm, iyileşme ve yeni vakalarla daha birçok konu hakkında bilgi sahibi olunabiliyor. 

Sözlerine henüz 17 yaşında olduğunu söyleyerek başlayan ve 8 milyon dolar gibi bir paraya ihtiyaç duymadığını belirten genç, herkesin kendi sitesine reklam alması gerektiğini söylediğini, fakat kendisinin bu konuda kararının kesin olduğunu belirtti.

Sitesine reklam alması durumunda sitesinin eskisi kadar iyi görünmeyeceğini düşünen Schiffmann, mevcut tasarımdan memnun olduğunu ve dünyanın birçok yerinde hızlı internet erişimi olmayan kullanıcıların site ziyaretlerinin reklamlar yüzünden olumsuz etkilenmesini istemediğini ifade etti. 

Çizgi Filmlerde Tabak Bitirmeme Olayı 

Yemeğini tam bitirmeyen, tabağında her seferinde bir miktar yemek bırakan kızıma ‘Neden böyle yapıyorsun? Yemeğini bitirmen gerekiyor’ dedim. ‘Ama baba, çizgi filmlerdeki çocuklar bitirmiyor ki’ dedi. Hiç o kadar dikkat etmemiştim. Ama sonra dikkatle bakmaya başladım. Çizgi filmlerde çocuklar, gerçekten de yemeklerini tam bitirmeden kalkıyorlardı. Bu filmlerin senaryosunu yazan, yöneten abi ve ablalardan bir ricadan bulunalım. Tabakları bitirmeden kalkmasın o bebeler. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Tata Tonga

.. Nerede şeffaflık yok ise orada mutlaka gizlenen bir şey vardır. Birileri fırıldak çeviriyordur

Sorunun asli...

Aslinda Turkiye'deki gercek bir turlu tam ifade edilmiyor; Turkiye'deki sorun Turkislam ile kuffar sorunudur. Turk-ataturk vs uzerinden yapilan suni ayristirmanin tek AMACI 90 yildir Turku islamdan uzaklastirmak icin yapiliyor. Turklugu bugune getiren islamdir ve ayni sekilde islami bugune getiren de Anadolu-Musluman Turkudur. Anadolu Turku son bin yildir islamin asgeri-ordusu ve son 500 yildir da lideri temsilcisidir. islamin arsivi kutugu kayidi bilgisi Turkiyededir. Turkislama yani Musluman Turklere saldiran Mecusi ve Hacli-Sion usakalari Farslara veya Arablara, "siz neden Muslumansizniz" Diye catmazlar!? Cunki Farslar ve Arablar tam manasiyla Hacli-Sion hizmetindeler de ondan. Budist şaman Mecusi Hristiyan Yahudi Turkleri kimse yermez, asaglamaz!? AMA Turkislama hertur hakareti asaglamayi yine Turkluk adina yaparlar, yaptirilar NEDEN? Cunki sorun Turkislam olmaktir!!! Turkislam, kureselci ibilislerin ve onlarin piyonlari Batinin alternatifidir, kendi oz degerleri olan bin yillik bir medeniyettir. Ve Turkislamin ve dahi dunayanin kurtulusu Turkislam medeniyetinin tekrar canlanmasina ayaga kalmasina baglidir!
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23