Varsayalım “Millet İttifakı” kazandı!

19 Haziran 2018 Salı

Hayır hayır, “şöyle olursa böyle olur” ya da “şöyle olmasaydı, böyle olmazdı” demeyeceğim.

Ben bilirim ki, “Bize hayır gibi gelen şeylerde şer, şer gibi gelen şeylerde Allah hayır etmiş olabilir. Biz bilmeyiz Allah bilir.

Geçmişe dönük böyle bir akıl yürütme olamaz. O Allah’ın takdiri konusunda “ihtimal” hesabı yapmak anlamına gelir ki, bu “kadir-i mutlak” inancına aykırıdır. Allah “Mutlak iktidar” sahibidir. “La Yüs’el”dir. Münezzehtir. Hayır ve şer O’nun iradesi içindedir. Biz ise onun “irade”si içinde “rıza”sına talibiz. Sonuç nasıl tecelli ederse etsin, o sonuç sadece bizim imtihanımızın şeklini belirleyecektir. O her hâlükârda, bizi sabreden, şükreden ve direnenlerden bulacaktır.

Yazının başlığı bizim için şu açıdan önemli. Varsayalım böyle bir durum gerçekleşti, her ihtimale karşı bizim bir yol haritamız olmalı.

Biz bu ittifaka niye karşıyız? Bunun geçmişe ilişkin bir yanı olduğu gibi, geçmişini tanıdığımız bu çevrelerin geleceğe ilişkin oluşturdukları muhtemel tehditler konusunda dikkatli ve tedbirlik olmamız gerekir. Bu ittifak için SP, bana kalırsa göz göre göre intihar etti. “Milli Görüş” çevresinden çok kişi, SP’yi AK Parti ile ittifak içinde görmek istiyordu. Ama Temel Karamollaoğlu “davul sizin sırtınızda olsun, iktidar tokmağını bize verin” gibi bir taleple geldi. BBP ile ittifak kuruldu ama SP ile kurulamadı. AK Partililer de “aldığınız oy belli” dediler. Ama Temel Karamollaoğlu, CHP ile işi geçen seçimden pişirmişti. Son anda olmadı. Buzdolabına kaldırmışlardı. Isıtıp yeniden servis ettiler.

Dün 28 Şubat davasında müşteki olmayan ve “kahraman ordumuzla aramızda bir ihtilafımız yoktu” diyenler CHP ile aynı çatı altında buluştular.

Bugün, SP’yi “Cumhur ittifakı” içinde görüp, AK Parti’de görmek istemedikleri adaylar konusunda ittifaka oy vererek, o illerde SP’ye oy verme hayali kuran birçok aday vardı, ama artık öyle bir ihtimal de yok tabi ki! Karamollaoğlu’nun CHP tercihi bu çevrelerde derin bir sükûtu hayale yol açtı.

Dün BÇG’nin kurdurduğu Kalkancı tarikatına halife verenler, 28 Şubat davasında darbecileri korudular. Bugün ise AK Parti’ye karşı, FETÖ’cülerle birlikte CHP ile ittifak kurdular. HDP’ye sahip çıktılar. Varsayalım “Millet İttifakı” öne geçti. Cumhurbaşkanı Akşener ya da İnce.. Olursa olsun, Mecliste çoğunluk sağlamak için diğer iki partiyi daha yedeklerine almaları gerek. CHP ve HDP. SP’yi kim takar da, AK Parti’ye vurmak için onu da dairenin içine alırlar.. İnce ya da Akşener’in yardımcısı Demirtaş ve Karamollaoğlu.

Karamollaoğlu seçimlere niye asılıyor. Başkanlıkta şansı yok. Belki birkaç milletvekili. Ama eğer AK Parti dışındakiler çoğunluğu sağlayacak olurlarsa, o zaman Temel Karamollaoğlu’na gün doğacak.. BÇG, FETÖ ve PKK’nın siyasi uzantıları ile birlikte Türkiye’yi AK Parti’den kurtarıp, birlikte yönetecekler.. Bu sacayağından biri çökerse Türkiye yeniden erken seçime gidecek.

“Görünen köy”ün hikâyesi böyle. Bir ihtimalden söz ediyorum. Ekonomi nereye gider, siyaset nereye gider siz tahmin edin.

HDP ıslah mı olacak. “Apo’yu çıkaracağız” diyorlar. Sadece Apo’yu çıkarmakla kalmazlar. Demirtaş da Cumhurbaşkanı yardımcılığı görevini artık Öcalan’a devreder herhalde. 

Temel Karamollaoğlu’na Diyanet ve vakıfları bağlarlar. Demirtaş ve Öcalan’a AB ile ilişkiler, Dış Politika, İçişleri, Meral Akşener, Dersaneler, Savunma, Ekonomi, Aile, Adalet.. Eğer Akşener başkan olursa İnce’ye Çalışma, Sosyal Güvenlik, İmar-İskan, Çevre, kültür, Ulaştırma..

Genel af çıkar. Ne FETÖ’cü kalır içeride, ne 28 Şubat’çı, ne BÇG’li ne de PKK’lı kalır. Suriyelileri ölüm tarlalarına geri sürerler. TİKA mika kalmaz. İHH’yı filan düşman ilan ederler. Bugün yükselen medya, STK ve sermaye grupları yeni sanıklar olur.

15 Temmuz’un rövanşını almış olurlar. “Hoca efendi” (!) geri döner “nerede kalmıştık” derler. Onlar böyle bir hayal görüyorlar. Tabi 15 Temmuz gecesi sokağa çıkanlar bütün bunlar olurken kasaplık koyun gibi bekleyecekler değil mi!

Birileri böyle bir “rüya”, bir “hayal” yolunda kan dökmekten çekinmeyecek karaktere sahipler.

Bir yandan birileri iktidar hayali kuruyor. O iktidar hayali kuranlardan birileri ile bugün TSK Kandil’de savaşıyor. Dün Afrin’de savaştıklarınız kimlerdi!?

CHP, İyi Parti, HDP, SP, HDP doğrudan veya dolaylı olarak böyle bir ittifakın paydaşları. Bir şeyi reddederken, aynı zamanda bu “red”in neyi “kabul etmek” anlamına geldiğini düşünmeniz gerekir.

Ya iyilerden en iyiyi, efradına cami, ağyarına mani olarak düşüneceğiz, ya da, ötekilerden en az kötü olanı seçeceğiz. Daha kötüsünü değil. Bu noktada tek bir açıdan ve kısa zaman aralığında değerlendirmemek gerek. Dünü unutmadan, geleceği hesaba katmadan bugünün gerçekleri üzerinde düşünmeden bir karar vermemek gerek. Sonra Tosya’ya pirince giderken evdeki bulgurdan oluruz.

AK Parti’ye gelince, merkez teşkilatını, belediyeleri, taşra teşkilatını temizlemeden böyle devam edemez. AK Parti’nin sonu ANAP’a benzemesin diyenler AK Parti içindeki AKP kamburundan bir an evvel kurtulmalı. AK Partiden nemalananlar da şunu bilsinler ki, AK Parti giderse altında kendileri de kalır.

Erdoğan’ın arkasına, yanına kimseyi, ama hiç kimseyi almadan bunu millete taahhüt etmesi gerek. O kapsamlı seçim beyannamesinden bin kat daha değerlidir bu. Listeye giren yanlış adamlar itibar görmemeli ve partide öne çıkmamalı. Ve kesinlikle Erdoğan başkan seçildiğinde ne bakan ve ne de danışman olarak yanına yanlış adam almamalı ve ilk fırsatta yüksek bürokraside ciddi bir temizlik yapmalı.

AK Parti’nin parlamentodaki sayısal başarısı, bugün için, iki şeye bağlı gibi gözüküyor. HDP ve İyi Parti’nin alacağı oy ile AK Parti’ye kendi içinde bir yenilenme hamlesi ile güven tazelenmesine.

Bu bir dostun uyarısı. Bunu yazmasam ve bunları söylemeseydim, Anadolu’dan ağlayarak arayan ve bu yönde uyarıda bulunan ve üzerime vebal yükleyen kardeşlerime karşı görevimi yapmamış olurdum. Bu dost uyarısının içerideki bir takım “maraz sahipleri”nde huzursuzluğa sebep olacağını bilerek bugün bunu söyleme gereğini duyuyorum. 70 yaşındayım. Arzı ihlasımda sapma göstermeden hak bir davanın bir neferi olmaya gayret ettim. 45 yıldır her gün yazıyorum. Yazdığım, bulunduğum yerler belli. Bir yandan yaşadığım zamana ve mekâna şahitlik ederken, bir yandan da Hakk’ın ve halkın gören gözü, işiten kulağı, tutan eli, haykıran sesi olmaya gayret ettim. Birilerinin hoşuna gitmese de, bir nefes bile ayrılmamaya gayret ettiğim bu mücadelenin bana yüklediği bir sorumluluk olarak bunu söylemek zorundayım. Hakk’ın hatırı, birilerinin hatırından daha üstündür. Selam ve dua menittebeal Huda!. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Ahmet Ahmet 3 ay önce
  Hocam İhlaszedeler size ihlas Finanz tasfiye sahtekarliginda nedüșünüyorsunuz diye?Teskurler ve Selamlar Ahmet
 • AbdullahAbdullah1 yıl önce
  Bismillahirrahmanirrahim Ben güneydoğu da askerlik görevimi yaptım.Orada yaşananları yaşayıp görmeden kimse bilemez.Ülkeyi bölmek için her türlü oyunu deneyen dış güçler. Şimdi de Ülkenin Yönetimini ele geçirmek için uğraşıyorlar. Recep Tayyip Erdoğan Allahın bize gönderdiği en büyük önderdir. Recep Tayyip Erdoğanın çekemeyenlerbonun açığını arıyor onu taşlamaya çalışıyor. Çünkü amaçları belli amelleri belli nifak sokmak Ülkede kargaşa ortamı yaratmak.16 yıldır tek başına iktidar olmak kolay birşey değildir. Tayyip Erdoğan ve Ekibi bu 16 yıldır. Ülkemizi dişdünyada sözü dinlenir güçlü bir ülke haline getirdi. Ekonominin neden bozulduğunu hayat pahalılığını şikayet edenleri duyuyor gibiyim. Lâkin sabırlı olalım ,birlik olalım, bir yumruk olalım çok yakında bunların son oyunlarını da inşallah bozacağız.Başka Türkiyeyok oyum inşallah Ak partiye ve Değerli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğana
 • Şükran TanerŞükran Taner1 yıl önce
  Tam tersini söylemek istediniz bence gerçek olan siyonistleri sevindirecek olan millet ittifakının kazanmasıdır.İsrailli yetkililer açıkladı bunu.
 • BetonBeton1 yıl önce
  26 senedir oy kullanıyorum. CHP hariç tüm sağ partilere oy verdim. Bugün Kılıçdaroğlu' nun ihraç olan tüm akademisyenleri işlerine derhal dönmelerini sağlıyacağız sözü bu seçimin en güçlü vaadive son noktası olmuştur.
 • Hilmi Hilmi 1 yıl önce
  Sayın dilipak kısa ve net millet ittifakı kazanırsaTürk halkı sevinir cumhurittifakı kazanırsa altın çağını yaşayan siyonistlersevinir
 • HilmiHilmi1 yıl önce
  Sayın dilipak kısa ve net millet ittifakı kazanırsaTürk halkı sevinir cumhurittifakı kazanırsa altın çağını yaşayan siyonistlersevinir
 • RabiaRabia1 yıl önce
  Euzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahim Ey mü’minler her zaman ve zeminde hep insaflı olun ve inanalara eşit davranın. Şüphesiz Allah insaflı olan ve eşit davrananları sever.”hucurat süresi 9.ayet.elhamdulillah.sayin Dilipak bu kadar emeğe ,bu kadar hizmete milletimizin Ak Parti ye Cumhurbaşkanımız Sayin Recep Tayyip Erdoğan'a%90-96 bir oy vermesi lazım.sizin başlığınız biraz ütopya olmuş.ozaman hepimiz bir Abdülhamit Han olur deriz ki" hangi millet". Fesuphanallah.Allah onların eline düşürmesin.onlarda Adalet ne gezer.malesef Adalet li olanlari ortaya çıkmadı.saygilar selam ve dua ile Allah'a emanet olun teşekkürler.Hasbinallahu ve nimel vekil deriz.
 • Ahmet emir Ahmet emir 1 yıl önce
  Hacı abi bende 28 şubatı yaşadım ömrüm refah fazilet ak partide geçti ihraç oldum hiç bir suçlama yok milletvekili il başkanı valisi bakanı haklısın diyor suçun yok diyor çözüm sunmuyorlar sunmuyorlar geçen seçim bir fırsat verdim ama bu seçim vermeyeceğim belki biraz bu kendilerini düşünmeye sevk eder mazlumun ahını almaktan vazgeçerler biz uyarı tokatı yapmazsak yüce Rab bim bilir belkide tokat atacak
 • daywalkerdaywalker1 yıl önce
  Herkes hak ettiği kaderi yaşar. Ülkenin eğitim sistemini yönetemeyenler dünyaya kafa tutamazlar. İstedikleri kadar seçim kazansınlar boş. Her seçim son seçim, yok dönüm noktası yok şu yok bu. Bu kadar sene bu kadar yatırıma bu kadar borca rağmen mhp ile birlikte yüzde elliyi zor alıyorsa bir yönetim orada sıkıntı var.Git bir belediyeye önceki dönemlerden hiç farkı olmayan durumlar. Bu şekilde seçim kazansa ne olacak. Daha beter. Darbe gecesi eteklerin altına saklananlar şimdi orada müdür burada yardımcı. Allah ı mı kandırıcaklar kulunu mu. İyiyken iyi dedik kötüyken de kötü diyoruz. İyiyken iyi diyemeyen kötüyken iyi diyenlerden olmayacağız. Allahın kimseye ihtiyacı yok.Herkes haddini bilsin.
 • Emin tunaEmin tuna1 yıl önce
  Hocam bizimde bir sabrimiz var asgari ucret
 • Emin tunaEmin tuna1 yıl önce
  Hocam bizimde bir sabrimiz var asgari ucret
 • AhmetAhmet1 yıl önce
  " Dönüş sahibi olan (yağmur yağdıran) göğe, (nebat ile) yarılan yere yemin ederim ki Kur'an, (hak ile bâtılı) ayıran bir sözdür. O, asla bir şaka değildir. Onlar bir tuzak kurarlar, ben de bir tuzak kurarım. Kâfirlere mühlet ver, onları biraz kendi hallerine bırak (pek yakında desteğimiz sana gelecek). "
 • AhmetAhmet1 yıl önce
  İlk yorum yapan arkadaşa aynen katılıyorum
 • Süleyman mangtaySüleyman mangtay1 yıl önce
  Sayın Dillipak milletin adına yazdığından bahsediyorsun ama bu yazdıklarının hiç biri milletin düşüncesi değildir 2002 seçimlerinde akp birinci parti çiktığında iktidardaki parti nasıl kuzu kuzu kabul edip iktidardan indiyse akp de kaybettiğinde paşa paşa teslim etmek zorundadır bu milletin iradesidir biz bırakmıyoruz deme lüksü yoktur sizi yaptığınız kendi yorumunuz ve halkı isyana teşviktir sizin yıllarca yaptığınız iktidar yalakalığını zaten bilmeyen yoktur sanırım siz gazeteci filan olamazsınız gazeteci toplumun tercihlerine saygı duyar bu millet kendi özgür iradesi ile birini seçiyorsunuz bunada başta siz herkes saygı duymak zorundadır bunun adına demokrasi deniyor ama maalesef sizin gibi yanlı düşünen menfaati için yalakalık yapmaktan çekinmeyen ve kendisini toplumun üstünde gören gazeteciyim diye geçinen insanların yüzünden bu memleket çok çekti sokağa iner kan dökerler ne demek bu düpedüz tahriktir iç savaş çikarma gayreti içindesiniz ve ben bir suç duyurusunda bulunup yürekli savcılarımızı göreve çağırıyorum.
 • Elif KorkmazElif Korkmaz1 yıl önce
  Aynen katılıyorum
 • Elif KorkmazElif Korkmaz1 yıl önce
  Yorumunuz muhteşem!
 • Nazmi BalaNazmi Bala1 yıl önce
  Ben belediyede temizlik işleri müdürü idim 15 temmuza kadar. kendi insiyatifim ile nizamiye ve muhtelif caddeleri kapatıp başkana bilgi verdiğimde kendisi beni tersledigi gibi, zaman içerisinde mobinnglenerekve en ,son müdürlüğü kapatarak beni ormana göndererek mobinnglere devam etti bu anlamda sahip çıkilmadım düşüncesi beni hiçbir zaman AK Parti'nin devletin gerçeğinden ümmetin gerçeğinden uzaklaştırmada Ancak kamuoyunda bunun yansımaları ister istemez Güçlünün Haklı, Haklı'nın güçsüz izlenimini verdi. İstifa ettim,aday adayı oldum seçim sonrası müdahale ümidiyle bekliyorum.
 • NevzatNevzat1 yıl önce
  Yıllarca AK partiye gönül vermiş insanlar,şundan rahatsız net.Bunu 3 Kasım seçimlerinde gösterdi ama ders alan olmadı ve bir ders daha verecek ve son kez....
 • halit tarlakhalit tarlak1 yıl önce
  üstadım zaten vatandaşın bilmediği,ve hatta birçok politikacının(bahsi geçen o ittifak içinde)bilmediği,acı ama hiçte yabana atılmıyacak kadar uzak olmayan bir gerçeklikte varki,maksadın milleti birbirine kırdırmak,düşürmek ve ülkeyi kaosa sürüklemek isteyenlerin istediği tamda sizin yazınızda konu ettiğiniz şeydir.yani si şuki asıl maksat o ittifakı biraraya getirenlerin bizi,bize düşürüp ülkemizi ve geleceğimizi tıpkı arap baharında olduğu gibi...! size aynıyla katılıyorum.hürmetler
 • alioğlualioğlu1 yıl önce
  esnaf iş değişikliği yapıp marketini ve manavını beyaz eşya mobilya dükkanını kapatıp kahve açtı onunla geçimini sağlıyor onuda kıraathanelerle ellerinden alacak olan akp ne yapmak istiyor.
 • HASAN ÖNERHASAN ÖNER1 yıl önce
  ALLAH RAZOLSUN.ZAFER ALLAHINDIR.
 • Metin arıMetin arı1 yıl önce
  AKP ve RTErdoğan devri BİTTİGezi OLAYLARI BUNUN İÇİNDİ 17 25 ARALIK 2013 TE bunu dünyaya ilan ettiler15 temmuz 2016 da da uzatmalara geçildi ve Referandumdan sonra PENALTI ATIŞLARI na geçildibu RTE ve AKP nin en korktuğu güçsüz olduğu silahla kaos la karşit görüşleri korkutmaya çalışması sandık başlarına sabah erken gidip oy hirsizliğina alenen üyelerine müşahitlerine seçmenlerinin bilinç altına yerleştirmesi artık kendi devrinin bittiğinin farkına varmasından ve yargılanmaktan korktuğundan dır ne yaparsak yapalım bu seçimi alalım moduna geçmiş kendisine rakip olan herkesi vatan haini fetöcü yeteneksizgörmeye başlamış kibir tavan yapmışve topluma seçmenine düşmanlık tohumu ekmeyebaşlamışdua edelimde iç savaş çıkartmasalar bizim ülkemiz batının yolundan ayrılırsa bölünmeye ve savaşahazır hale gelir geçmiş yıllara bakın isterseniz şurda 3 veya 5 yıl öncesine bile bak sak bunu anlarız 70 80 ler 90 lar a dönmeyelim hele hele lozan I felan tartışmaya açıp 1900 lere hiÇ dönmeyelim eğer öyle bir şüphe ye düşerşek bu ülkenin kurucularikuvayi milliye rUhu ile ama önce bu ülkenin içindeki hainleri temizlemek boynumuzun borcudur belki içimizdeki hainler ile uğraşırken onların sahip çıkmadıgi veyagizli anlaşmalarla verdiği topraklari veya geçmiş yıllarda pkk ya kimlik kontrolü yaptırdığı yerlerde toprakkaybedebiliriz ama Türk devleti ilelebet var olacaktırTürk bayrağı sallanacak Cumhuriyet olacak minarelerde ezan sesi duyulacak Nasılki türklerin kurdugu osmanli yikıldiğında toprak kaybetmis olsakta atatürkün türklere öleceğiz ama TÜRK devletini kuracağiz bu cesaret bizim kanımızda vardır demesi ile yunani denize dökeningilizi italyani fransızi vs geri çekilmek ve masaya türklerle oturmakve lozanı imzalamak zorunda bırakmıştır osmanli ailesine uygun gördükleri türkiye devletinin 4/1 i kadar toprağa razı olan adıda yine Osmanlı olan ama cihan devleti Osmanlı nin 20de/1 kadar bile toprak alanı km si bile olmayan köşeye sıkıştırılmış sıcak denizlere açılması engellenmiş Ortadoğu'dan koparılmışingiliz himayesindebir osmanliyı kabul eden sözde Türk ama yıllarca annelerle eş lerle ırk kırılmıştürklük unutulmuş ...... Osmanlı padişahları Saraylar da yaşamaya başlayınca dini islami unutmuş olmalıdır ki 1500 lü yıllardan sonra bizanslılardan gördüğü kafir ayetlerine geri dönmüşköleliğive Hadim etmeyi çıkarmış islam dini ve peygamberimizin emri ne karşı gelmiş Osmanlı Devleti halklarının yiyeceği içeceği varmi yokmu eşi kocası anası babasi varmı yokmu evi barkı varmıgeçimini nasıl sağlar unutup kendileri köle düzenine geçip bi de eziyet etmeye kendi keyfiyetleri için cinsel organlarını kesmisler tabiyıkılır o devlet tabi yok olur o dineğitime sanayiye gelişmeye önem vermeyip Osmanlı Devleti altında yaşayan ırklarI halklari birbirlerine kaynaştirip kardeş yapmak için uğraşmayıp gayri müslümlerden vergi alıp Müslümanlardan almayıp sahtekarlarınmünafıklarinvergi vermemek için müslüman gibi davranması gerçek Müslümanların bu yönetimden rahatsız olmasi darbeler yapıp padişahları değiştirmesi kimi padişahların hak arayan hukuk arayan adalet arayan halkı zindana atması öldürme si sürgün etmesi osmanlıda ki Türk askerleri tarafından öldürülen padişahları vs vs entrikalarla dolu bir devlete dönüşmüş ve ne devlet kalmış ne din
 • Metin arıMetin arı1 yıl önce
  AKP yi kominist ve münafık kadrolarla DOLDURDULAR ve çoğuFanatik ölmeye ve öldürmeye hazır olanlarda var para ve koltuk peşinde olanlarda bir çoğu emiri RTE den almıyor ve bi hiç olduğunu zamanı geldiğinde RTE yide yargılayacaklarını asacaklarını kazaya kurban veya hastalıktan öleceğiniveya kaçacağını biliyorlar bunlarin yıllardir yaptıklarısevmesemde menderes ilk ti belkide hak etmişti ama müebbet daha iyi olurdu ama acımaz lar bunlar 15 temmuzda gördük ne askere ne halka acıdılarBU SAATTEN SONRA Tayyip birşey yapamaz NE AKP KADROLARINA NEDE DİĞER DEVLET KADROLARINA KONTENJAN İ %10 DUR ONLARDA GÜCÜN KİMDE OLDUĞUNU BİLİRLER SATMAYA HAZIR KADROLAR OLUR Rte bir kere şeytana uydu yolsuzluğa bulaştisıfırlama tapelerivs bütün deliller yargıçlarin elinde yargıçlarda bazı askerlerinve doğu örgütünün yani 15 temuz darbesini yapanların elinde(HE BU ARADA BENİM GÖRÜŞÜM ANLADIĞIM DARBE GERÇEKLEŞTİ VE YÖNETİM RTE DE GÖRÜNSEDE ASKERDE!! DARBE FÖTÖ NÜN DEVLET KADROLARINA tsk emniyet milli eğitim vsvs VE HALKİN İÇİNDEKİ ibadet kismı olan YARDİMSEVERLERİNE İŞ ADAMLARINA VS YAPILDI KOMİNİST DARBE GÖRMEMİNBİR SEBEBİDE BİR ÇOK İŞ ADAMININ MALINA FÖTÖCÜ DİYE ÇÖKMELERİ TAM BİR KOMİNİST DAVRANIŞTIR HUKUK ADALET YOK SAYILDI YANİ anlayacağınız 17 25 Aralık 2013 te tayyip erdoğanı yargıdan kurtaran vedevletin önemli yerlerinde olan fetönün yerini alan kominist ler Doğu ve Ergenekon ekibi akp yi dizayn ediyor ve alt kadroların çoğunu yönetiyor ilçe başkanlıklarını aldılar bazıBelediye başkanlarını görevden aldırdılar adamlar Davutoğlu'mu neydi Başbakanı bilealdılar BİDE üstüne darbe yaptılar devlet bahçeli ninBaşkanlığa geçmek için RTE yi ikna etmesi ve tükürdüğünüyalayıp RTE yi desdeklemesi cumhurbaşkanı adayı göstermesi bu devleti ve kadrolari ele geçirmeye çalışan DOĞU perincek ve kominist rejim den kurtarmak için bir ara hiç bir sebep yokken bir konuşma yapip millette ne demek istediğini anlayamadığı bir konuşması vardi DOGU PERİNCEK İN YANINDA DURMAKTANSA RECEP TAYYİP ERDOGANIN YANINDA OLURUM GİBI BİRŞEYLERDİ millet ne alaka nereden çikti bu konuşma felan diye konuşmustu çünkü turkiye devleti vatandaşlarinin %80 i doğu perincek in gücünün farkinda değil ama siyasiler ve devlet kadrolari çok iyi bilirler ki dogu perincek ve onun görüşüve örgütücumhuriyet kurulmadan önce kurulmuştur ve TÜRKİYE CUMHURİYETİ ni dizayn etmektedir emniyeti yargıyı askeriyeyi üniversiteleri yönetim i VS hep ellerinde adamlar darbe bile yaptılarSONRA FETÖYE YIKTILAR TÖRÖRİST İLAN EDİP DARMADAĞIN ETTİLER ohal ayağına KHK ile bir çok suçsuz insanı törörist ilan ettiler Öcalana YapmadıK larını fötöcülere yaptılar çünkü Öcalan'da onlarla birlikte çalışıyordu derinlerden uyanın bak farkındamısınız kaç yıldır öcalana tek kelime yok rte den ve doğu perinçek ten veyasiyasilerden onayli bebek katiline tröröris başına TEK BİR KELİME ETMİYORLAR İÇERDE ÇOK GÜZEL BAKİYORLAR ama salahattin Demirtaş siyaset yapıyor diye törörist hain bölücü hatta geçen hafta idam ederim yeterki meclisten onay çıksın dedi. 100 yıldır ülke yönetiminde sorun gördüklerin de pkk DHKP c Hizbullah vs kullandılarülkede kaos yaratıp daha sonra da en önemlisi de ASKER i kullandılar Darbelerle yönetimleri indirdiler devlet kadrolarıni dizayn ettiler ve en sonda 15 temmuzda aklı başında herkesin düşündüğünde gerçekleri görebileceği kominist bir darbe yaptılar kominist darbe diyorum çünkü kan akıtan savaş isteyen halkada askerede acımayan birbirine kırdıranlar yargıyi hukuku askıya alanlar milletin malına fötöcü diye çökenleraykıri sesleri susturan tutuklayan veya öldüren bu zihniyettekilerdir çünkü 50 den beri bağımsız Türkiye yi kaybettiler 68 yıldır bu ülkede akan kanda bir el de onlarındırdaha bir çok düşündüklerim var ama bu yazdiklarim sadece düşüncelerim kurgularim gördüklerimden duyduklarimdan okuduklarımdan ve tarihte geçmişte yaşanilanlari ve sonrasında yaşananlardananladığım bu kesin böyle demıyorum ama görünen köyde klavuz istemez 15 temmuz akşamıAtatürkçü cumhuriyetçi laik olan o gömleği üzerine giyentayyip erdoğana bakmak bile anlamak için yeterli veya 17 25 Aralık 2013 ten sonra ABD VE AVRUPA BİRLİĞİ İLE arasının açılmasından Doğu perinçek ve ekibinin yoldaşı RUSYA ile beraber yürümeye başlamasınabakmak bile yeter RTE nin insanların yüzüne baKarak dün AK dediğine bugün KARAdemesi veya herkesin bildiği konular hakkında çok basit yalanlar söylemesi ve hiç utanmaması özür dilememesi yolsuzluk yapanları yargıdan kaçırması dini çok iyi bilmemesine rağmen bismillah elhamdülillah ALLAH Muhammet diyerek bide arada cumaya giderek dini kullanması insanlara mezhebi yle ırkiyla görüşüyle partisiyle ayırması kutuplaştırıp düşman etmesi de evsiz işsiz insanlar var iken ülkede kendisi ve ailesi ve yandaşlarıni sarayları villari özel bir çok uçakları en iyi arabaları olması da müslüman bir insanın kaçınması gereken şeyler münafıkılığa bir yol alınmış gibi
 • Güney DoğuluGüney Doğulu1 yıl önce
  AK PARTİ TÜRKİYEDE NE YAPTI ? HANGİ MAĞDURDAN BAHSEDİYORSUN ÖĞRETMEN RUMUZLU SAHIŞ? Milli geliri 250 % katladı. Merkez Bankası kasası 35 milyar USD iken 150 milyar USD yükselti.60 yıldır IMF kapısında sürünen Türkiye'nin borçlarını sıfırladı.Kendi savunma teknolojisini başardı. Türkiye'de 585 bin yeni öğretmen göreve başlattı onları da görevden alacak mısınız? AK Parti 131 yeni üniversite açtı siz onları da kapatacak mısınız? AK Parti Türkiye'ye 1245 yeni hastane kazandırdı onları da kaldırıp atacak mısınız?AK Parti Türkiye'de 5 bine yakın ambulansı hizmete soktu? Bunları da hurdaya atacak mısınız? AK Parti 817 bin yeni konut yaptı, onları da yıkacak mısınız? AK Parti Türkiye'de 20 bin km yeni bölünmüş yol yaptı, siz bunları da sökecek misiniz? AK Parti Türkiye'de yüksek hızlı tren hatları yaptı, siz yeniden kara trene mi döneceksiniz? AK Parti Türkiye'de 29 yeni havalimanı yaptı bunları kapatacak mısınız? AK Parti doğal gaz kullanımını 78 ile çıkardı. Bunları da yıkıp atacak mısınız? AK Parti emeklilerin maaşını 4 katına çıkardı, siz bunları eski seviyeye mi indireceksiniz? CHP ve FETÖ bozuntusu İP meral ile Türkiye tekrarkatil Amerika'ya ve batıya peşkeş çekilecek, teslim edilecek, fabrikalar kapanacak, elektrikler ve sular kesilecek, yiyecek kuyrukları gelecek, her yer harap olacak istenilen bu mu ?
 • Ömer Ömer 1 yıl önce
  Muhterem.Ağabeyim. Ben sizi. Kırk senedir takip. Ediyorum.Ben bir ak parti delege diyin. GelGorki. Benim. Kızımı. Bir nedeni bilmeilgimiz. Nedenle. Açığa aldılarbütün yetkililere. Vat sap ve mektup elden verdim cevap alamadım. Oysa. Benim kızım yirmi sekizŞubat'ta çok b as örtüsü. Zulmü. Görmüştüsimdide.Fetih zulmü görüyoroysa fetoyo. Kırk yıldır.Bir. Gavur aşığı. Olarak tanıyan. Bizlerin. Herkes. O hatunla.Flört. Ederken. Biz aile. Olarak ondannefret. Ederdik. Buda. Başımıza. Gelince.Sayın. Cumhurbaşkanımıza. Çok kirildik. Yine oy. Vereceğiz. Fakat. Kırgınolarak. Artık. Dostlar. Düşman düşmanlar dost. Oldu. Benim. Gibi.Kardeşlerimizçokak parti. Kendi ayağına. Kurşun sıkıyoraşağıdaki vb gariban. İnsanları. Daha .mağdurEdip. Kusturmesin. Gerçek fetocu. Namusuzlars gerekli. Ceza. Verilsinama eden pufden. Sevenlere. İnsanlar. İnsanlar. Kusdurulmrdin sonraki. Pişmanlık. Para etmez.Bizden. Söylemesi. Gerisini. Kendileri. Bilir. Karşı tarafa. Köz verilmesini sonra. Milletimiz. Kayıp etmesin bu yazdıklarımı kosenizde yazarsanız memnun. Ölürüm. Eğer. Yazmazsaniz. Size ve yazdıklarınızı güvenimkalmaz. Biz hamd olsun. Allah c c. Bütün cocoklsrimla. Hak davanın. Bir neferiyiz. Selam olsun. İslam davasına. Hizmet edenlere yazıklar olsun makam mevki. Ve.Menfaat ve çıkar için. Koşanlar Baki. Selamlar. Allah c c amanet olunuz
 • İkrarİkrar1 yıl önce
  Bizdeki korku deyil burnumuza gelen rahatsiz eden koku tehlikeyi fark edebilmek bunlardan biri akil zeka ve duyu organlarimiz korkmak istemedigin birseyin vuku bulmaasi icin tetbir iy geceler
 • SaruhanSaruhan1 yıl önce
  95 yıldır bu CHP..... Atam izindeyiz dediler.. 95 yıldır( izin) deler
 • YunusYunus1 yıl önce
  Sayin DILIPAKDeseniz ki SP akp ile görüşmeden chp ve iyi parti ile ittifak yaptı, SP çok yanlış yaptı derim !Deseniz ki MHP ye ittifak şartları aynısı SP ye uygulandı, AKP adaletli davrandı derim ! Deseniz ki BBP kendi amblemiyle kendi milletvekilleriyle Cumhur ittifakina katıldı bu ne dürüst bir ittifak derim ! Deseniz ki AKP Rahmetli hocanın söylediklerini yapıyor, bunlar doğru yoldalar derim!Deseniz ki desteklediginiz CB diger adaylar ile beraber bir programda buluşmayı kabul etti, bu başkan kendine güveniyor derim ! Deseniz ki Demirtaş denen terroriste CB adayı olmasi icin temiz sicil belgesini SP verdi, bu ne alçak bir parti derim!AMMA sizde biliyorsunuz ki AKP adaletli davransaydi bugün SP, akp ile ittifak edecekti, tekrar Rahmetli hocanın zamanında ki gibi yeniden Milli Görüş canlanacakti ! şimdi bir suçlu arıyorsanız fazla uzağa bakmıyorum gerek yokkendi partinizde arayın!!
 • Mehmet CelikMehmet Celik1 yıl önce
  Geri zekalı İsrail'den tohum almayı 2002de ilk kez akp yaptı ne2002 den bu yana doğru dürüst birdomates yemismiyiz ve uşak ruhlu
 • MkayMkay1 yıl önce
  Fetoculer seçimden önce talimat almış gibi her topluluktatahrikte bulunuyor olaylar çıkartıyorlar önce cahil gençleri kullanıyorlar sonra aileler kavgalara giriyorlar oyuna gelmeyin ...
 • İSMAİLİSMAİL1 yıl önce
  ÖNCE ALLAHIN TAKDİRİNE BOYUN EĞİYORSUNUZ.SONRA ALLAHIN TAKTİRİ GERÇEKLEŞİRSE BU TAKDİRE KARŞI BİR PLAN YAPALIM DİYORSUNUZ.
 • Sessiz çığlık Sessiz çığlık 1 yıl önce
  Dezenfe edilecek diye referandumda oy verdik. Öncesinde zaten Reisten başkasına oy vermedim. Evet ondan öncesi deSayın Erbakan hocamaoy verdim. Başka kimseyi tanımıyorum. şimdi misizin o beklentiniz ben de bitti ben artık güvenmiyorum. Vekil olarak aday olmaması gereken o kadar çok kişi var ki. Kesinlikle boş atacağım. Belki de boş atarken ağlayacağım. Ama bukripto Akplilerin yaptığı haksızlık usulsüzlüklerin vebaline ortak olmayacağım inşallah. Temizlik gerekiyor lakin tepeden başlayarak olmalıaslında olmalıydı. Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah
 • ÖğretmenÖğretmen1 yıl önce
  Üzülerek görüyorum ki dünün mağdurları şimdilerde Ali Kıran-baş kesen olmuşlar. (Samimi-düzgün-dürüst müslümanları tenzih ederim) Kendin gibi düşünmeyenler ya vatan haini- ya fetöcü- ya PKK lı size göre. Yazık acıyorum bu sakat düşünceye hangi ara kapıldınız, müslümanlığa- insanlığa sığarmı. Bu duruma nasıl geldik acaba diye çuvaldızı kendinize batırmak yapacağınız en akılcı şey olacaktır. Biraz saygı lütfen...
 • Güney DoğuluGüney Doğulu1 yıl önce
  Sayın Abdurrahman Dilipak, aylar önce AK Partiye ve yöneticilerine içlerinde nasıl bir temizlik yapacaklarını yazılarınızla yazdınız ve uyardınız. Reis i Cumhumuz ve AK Parti yöneticileri uygun gördükleri ve yapabildikleri kadarıyla düzenlemelerini yaptılar. Bazı değimşimler belki eksik belki yanlış olabilir. Yanılmaz bir Allah'tır c.c. Seçime saatlar kala olumsuz algı yapan bugün yazdığınız o kalemi bütün kalbimle kırmak isterdim.Şayet bu yazımı okursanız o kaleminizi kırın ve çöp kutusuna atın. Ya olduğunuz gibi görünün, ya da göründüğünüz gibi olun. NOKTA....
 • Güney DoğuluGüney Doğulu1 yıl önce
  24 HAZİRAN'DA ZİLLETÇİLER SANDIĞA GÖMÜLECEKTİR. YANLIŞ ALGI VERMEYİN MİLLETE............Zillet ittifakı kazanacakmış... MIŞ... MIŞ.. MIŞŞŞ.. Ninemin sakalları olsaydı belki dedem mi olacak tı? 25 Haziran sabahı münafıkların hepsi sandığa gömülecek. Hak geldi batıl zelil ve rüsvay oldu.Bu münafıklar katil Amerika'nın ve siyonist AB'nin hizmetinde. Türkiye'de sağ oylar her zaman 65-70 % olmuştur. FETÖ aşıklısı IP meral barajı bile aşamıyacaktır. Milli Görüşle ve Erbakan Hoca'ya kalleşlik eden SP yöneticileri ve ingiliz temel PKK -HDP sevicidir. İkisinin oyu 10 % geçmez. Reisi Cumhurumuz ümmetin umudu Türkiye'nin yegane lideridir. En kötü ihtimal ile 53-55 % alacaktır. AK Parti'de yok şu olumsuzluk yok bu olumsuzluk var deyip yanlış algı vermeye kimsenin bu saatten sonra hakkı yoktur. Kaldı ki bu Abdurrahman Dilipak ta olabilir. Herkes ya hadini bilsin, ya da kendine çeki düzen versin.Her kim ki , "LA İLAHA İLLALLAH, MUHAMMEDEN RESULULLAH" bütün kalbi ve inancıyla diyorsa, zillet ve münafık tarafından uzak kalmak zorundadır. Seçimlerin gelmesiyle Cuma namazında görülen CHP adayı ince gibi mahlukatlar ve PKK'yı bağrına basıp , şanlı orfumuzun Gazi Komutanlarının apoletlerini sökmeye kalkanları, PKK yanlılarını ve bebek katillerini bir koltuk uğruna memleketi ve vatanı satan SP'li ingiliz temelleri, katil Amerika'nın bağrında beslenen FETÖ yılanlarının emir eri İP meralı destekleyenlere YUHHHHHH olsun. Tek VATAN, tek BAYRAK, tek MİLLET ve tek DEVLET diyen özü temiz kardeşlerimiz 24 Haziran'da oylarını dış düşmanları ve içteki işbirlikçilerini sandığa gömecektir. Kalemi güçlü olanlarda dikkat etsinler, yanlış algı yapıyorsunuz. Bu yaştan sonra kendinizi rezil etmeyin. Bu Dünya'da ve Ahiret'te hesap veremezsiniz. Bu böyle biline.
 • erginergin1 yıl önce
  hanımefendi, (nuran devres) senarist ya. bu arada sokrat ın ironi yöntemini de öğrenmiş ve burada uygulamaya kalkmış
 • KUDRETsizKUDRETsiz1 yıl önce
  Ya burası yeri değil... Ama bize ne olduğunu, ne yapıldığını anlamak için diğer devletlerle kıyıslamak gerek. Almanlar bizden beter yenildiler. 15 yılda alağa kalkıp dünyaya meydan okudular. Biz 10 yılda 10 milyon genç (haşa) yaratmakla meşguldük. Almanların bütün şehirleri 2. Savaşta yeniden yerle bir edildi. 15 yılda yeniden alağa kalkıp, bizim çağdaş medeniyetler seviyesine çıkmış insanımızı işçi/köle olarak ülkelerine aldılar. Az düşünün yahu... Biz niye geri kaldık. Onca imparatorluk kuran milletin çocukları olan bizler mal mıyız? Yoksa bir tuzağın içinde miyiz?
 • KUDRETsizKUDRETsiz1 yıl önce
  İkinci turdan korkmayın. İş ikinci tura kalırsa sol çirkin yüzünü gösterir. O zaman bizim gibi kızgın ve küskünlerin içi gider. Mazlumların göz yaşlarına dayanamayız. Gider oyumuzu istemeye istemeye veririz. Sayın Dilipak uyardı, Şevki Hoca uyardı.Biz vatandaş olarak 7 Haziran'da uyardık. Ama uyarıyı yanlış anladılar. Daha çok torpil, daha çok kul hakkına tecavüze yeltendiler. Fetöyle mücadelede hatalar yapıldı. Arınç ben onların hain olduğunu 15 Temmuz'da anmadım dedi. Bu ne demek? 17/25 Aralık doğru demek... O zaman biz neyi savunduk herkese karşı... Sonra ne oldu. Arınç'ın oğlu aday... Torpille herkesin gönlünü yapamazsınız. Bir kişiye haksız makam verip memnun eder, yüz kişiyi küstürürsünüz.Biz sizden liyakat, adalet ve istişare (şakşakçılarla değil) dışında bir şey istemiyoruz. Siz tam tersini yapıyorsunuz. Allah sonumuzu hayretsin...
 • Tayyip Tayyip 1 yıl önce
  Evetsayın dilipak Bu ülkenin müslüman halkınıdevleti yönetmeye ortak talip PKK şimdi KANDİLDE devletle onun müslüman halkıyla savaşıyorBu ülkeyi bu noktaya getiren TÜMchp dhkpc li kafirlere Tüm hdp.pkk .zwrdüşt kafirlereTüm fetö .zındık kafirlereTüm ip.kemalist alçaklaraTüm sp. münafıkköpeklereTopunuz gelin yetmez kucağında oturupta taptığınız TANRILARINIZonları da getirin CUMHUR kardeşReis başkan bahçeli ve destici başk .Yardımcısı.Topunuz ebedi cehennem .
 • gökhangökhan1 yıl önce
  bu ne korku,
 • AtcekenAtceken1 yıl önce
  Ayasofyayı açmayı önermek için ya cahil olmak yada Fetöcü olmak lazım.İsrail ve köpeği Abd ile uğraşırken Hiristiyan dünyasını karşımıza almak bize ne kazandıricak.
 • AtcekenAtceken1 yıl önce
  Haklısın kardeş, AVM kültürüne bu kadar nasıl izin verdiler. Neredeyse her sokaga market zinciri açılıyor. Parası olan düdüğü çalıyor.
 • OkuyucuOkuyucu1 yıl önce
  Nemalananlar her zaman aynı zihniyette olanlar,her partiyi kullanıyorlar,her zaman kazanıyorlar,her zaman seçkinler.
 • MusaMusa1 yıl önce
  Akp kaybederse en buyuk kazancli Dini Mubini Islam olacaktir. Dusun artik yakasindan Islam in ve Efendimiz sav in.Kaybedince olay ve gurultu cikaracak kesimler var diyorsun ne yapacaksiniz acik acik yaz. Suriye gibi olmaz Turkiye bosa kurek cekip basinizi kanaluzasyona sokmayin. Senelerdir her yazinin sonunda bizim elimimizle zalimleri cezalandir yaziyorsun. Savas icin yalvariyorsun. Adam oldurmek ve kan dokmek istiyorsun bu senin arap vehhabi selefi harici yapinin icabi ancakamelde hanefi veya bektasi itikadde maturidi Turklerin evirip cevirip zalim emevileri Zalman abbasileri zalim memlukleri gecirdigini ve gercek Allah u tealanin terbiye kilici olduklarini unutuyorsun.
 • esnafesnaf1 yıl önce
  ak partiye hep oy verdim yinede vereceğim fakat bir esnaf olarak 15 yılın en mağdur durumunda küçük esnaf var her sokakta avm,prim yüksekliği,kiralar, vergiler artık dayanılmaz oldu gelir gideri karşılamaz oldu birde 9000 gün prim öde ozamana kadar ölmezsen ssk dan daha az maaş al adalet bunun neresinde
 • Kutatgu Kutatgu 1 yıl önce
  KARDESİM TÜRK MİLLETİ UYANDI...Tamam...
 • GurcanGurcan1 yıl önce
  Bahcelinin tezgahina geldik,ne gerek vardi 50+1 e...Hayirlisi
 • EfsaneEfsane1 yıl önce
  UYAN TÜRK MİLLETİ! İnce seçilirse bakan ve baskan yardimcisi her kesimi temsil edecek diyor. YARDİMCİ OLARAK DEMİRTAS, AKSENER, TEMELLİ OLACAK FETO VE PKK DAN OLACAKLARI SOYLEMEDİ DAHA. BAKAN OLARAK PENSİLVANYA VE KANDİL DEN KİMLER OLACAK, MİLLİ EGİTİM BAKANİ FETO PASASİ, MİLLİ SAVUNMA BAKANİ KANDİL AGASİ, ADALET BAKANİDA İMRALİ CANİSİ OLSUN DERSE SASİRMAYİN. Ruyanda gorsen inanmayacaklarin olur
 • HsnHsn1 yıl önce
  mesela ankara demetevlerde ak parti çalışması fark edilmeyecek kadar sönük geçşyor büyük birlik ve mhp flamaları olmasa cumhur ittfakı yok gibi ak parti kadroıları bence sayın cumhurbakanımuzın arkasona sinmiş onun performansından yaralanmaya çalışıyor gibi çalışöıyorlar çalışmıyorlar genel merkez örhütleri uyarmalı uyarmalı
 • Ahmet Özdemir Ahmet Özdemir 1 yıl önce
  Hocam verilen oyun sonuçlarını hesaplamayan birçok insan varlütfen ak parti ve mhp nin mitinglerinde bu sonuçları dile getirmelerinide yazın bazı insanlar hala bu seçimlerin devletimizin beka seçimi olduğunu kavrayamadı saygılar
 • Ahmet ÇelikAhmet Çelik1 yıl önce
  'AK Parti’ye gelince, merkez teşkilatını, belediyeleri, taşra teşkilatını temizlemeden böyle devam edemez. AK Parti’nin sonu ANAP’a benzemesin diyenler AK Parti içindeki AKP kamburundan bir an evvel kurtulmalı. AK Partiden nemalananlar da şunu bilsinler ki, AK Parti giderse altında kendileri de kalır.'düşüncelerinize aynen katılıyorum.İnşallah dikkate alınır!..
 • İsmail Akçaİsmail Akça1 yıl önce
  İyi bir Ak Parti taraftarı olduğumu düşünüyorum. Bu zaman kadarki seçimlerde kamuoyu anketleri üzerinde yaptığım çalışmalar sonucunda önceki seçim sonuçlarını bir hafta öncesinden tahmin edebildim. Bu seçim için son yapılan on kamuoyu anketi üzerinde yaptığım çalışmalar ve etrafımdaki insanlardan edindiğim izlenimler neticesinde maalesef Cumhurbaşkanlığı seçiminde ikinci tura kalma ihtimalinin çok yüksek olduğu ortaya çıkıyor. Bu çok büyük bir risk, bu durum ikinci turda moral üstünlüğünün muhalefet tarafına geçmesine sebep verir.Muhterem Cumhurbaşkanımız Tayyip Beyin seçilmesi ise ülkemiz için hayati önemde, zira yapacağı onca güzel işler kesintiye uğrayacak.On altı yıllık başarı yorgunluğuna rağmen Ak Parti hala çok başarılı zira hala birinci parti ve Cumhurbaşkanlığının da en iddialı adayı. Ancak % 50,01 gibi büyük bir baraj var ve ikinci turda büyük ihtimalle, aralarındaki büyük fikir ayrılıklarına rağmen blok haline gelmiş olan tüm bir muhalefet ile yarışacak. Bu noktada Ak Partinin halkın teveccühünü artıracak ekstra bir projeye ihtiyacı var. Bu ise yıllarca öz vatanında sürgün olan ve adeta zincirlerle bağlanmış olan Ayasofya Camisinin seçim öncesinde yeniden Müslümanların ibadetine açılarak hürriyetine kavuşturulması. Bu husus şüphesiz öncelikle Allah’ın (C.C) rızası için yapılmalı. Ancak millete de bir faydası olmalı kuşkusuz. Yapılacaksa da en uygunu bu seçimler öncesinde yapmak. İlk turda yapılamıyorsa ikinci tur öncesi yapılırsa milletimizin hayrına olur kanaatindeyim. Böyle bir hizmet seçim sonucunu rahatlıkla garantileyeceği gibi Fatih Sultan Mehmed Han Hz. nin o meşhur vakıf senedinde bulunan lanetinden de ülkemizi ve hepimizi kurtaracaktır. Evet yurtdışından çok büyük tepkiler gelecektir ancak gül de dikensiz olmuyor tabii. Biz bu tepkilere karşı dayanırız.
 • abdurrahimabdurrahim1 yıl önce
  Millet İttifakı kazanırsa ne olur? İyi olur..
 • Dolar en az 15. 20 tl oluDolar en az 15. 20 tl olu1 yıl önce
  Teror ittifaki Muharrem-"Abla" kazanirsa 1 Dolar en az 15. 20 tl olur
 • ali doganali dogan1 yıl önce
  varsayalım degil gercek ten kazanacakkk size
 • mehmet beymehmet bey1 yıl önce
  Hocam sizi ilk ve tek sefer yakından dinlemem (doksanlı yılların başında ODTÜ ye gelip bir konferans vermiştiniz) sonrasında basından takip ettim. Vasat çizgiyi hep korudunuz. Son günlerdeki 24 haziran seçimleri analizleriniz ve Ak parti eleştirilerinizin de çok yerinde olduğunu düşünüyorum. Ak partili birtakım temsilci ve yöneticilerin yaptığı yanlışlar, hiçbir maddi menfaat beklemeyen ve makam peşinde koşmayanları derinden üzüyor. bu durumun değişmesi için büyük resme bakıyoruz, yüreğimize taş basıp desteğimizi sürdürüyoruz. sadece taşrada değil büyük şehirlerdede teşkilatların ciddibir revizyona tabi tutulması gerek. teşkilatlar kendi içinde ortada top çeviriyorlar adeta. Sayın Cumhurbaşkanım duysun, yalvarıyorum. teşkilatları denetleyen kişileri değiştirsin, güvendiği yeni kişilerle birdaha analiz edip insan kaynaklarını gözden geçirsin.
 • d.k.d.k.1 yıl önce
  şu andahaberi okudum... taksim meydanı metro istasyonunda yaşlı adamı gasp etmişler ...o kadar polisin olduğu yerde soyan adam kaçmış...birazda bunları yazsanız...
 • IlbeyIlbey1 yıl önce
  Turk milleti civiyi cakmak isteyenlere civiyi cakmistir...Acip Tarih ogrensinler...Yasasin tam bagimsiz Turkiye Cumhuriyeti,kulluk yalniz ve yalniz Allahadir...Turk sadece Allaha kulluk eder,sagolasin kardesim
 • Hasan GümüşHasan Gümüş1 yıl önce
  Millet ittifakı kazanırsa Müslümanlar rahatlar diyen ahmak müslüman a diyorum ki, hepimizi yağlı kazığa oyturturlar.
 • Dikmen Ağa Dikmen Ağa 1 yıl önce
  Sesimizi kısmen de olsa duyurduğun için Allah razı olsun üstadim.Artık tek umudumuz Reis'in Başkan olup Meclis'te çoğunluğu aldıktan sonra büyük bir temizlik ve yenilenme hareketi başlatmasıdır.Yoksa şuanki menfaatçi, yiyici kadrolarla bu gemi bu denizde fazla gidemez vesselâm.
 • melih53melih531 yıl önce
  sayın hocam sizi gerçekten çok seviyoruz.fakat bu seçimlerde bi tarafsınız..gündeme getirmenizi aylarca beklediğimiz işçi emekli intibakı için kaleminizi kıpırtdatmamanız bizi sadece üzdü hocam.gerçekten üzdü..3 yıla yakın süreçte mahkemelere kadar taşınan anayasa mahkemesinde uzun zaman bekledikten sonra 2 hakimle toplanıp kararın meclise gönderilmesi.aslında çok şık bir hareketti.bu kararı siyaset vermeliydi.ne yazıkki akp işçi emeklisini silmiş gibi.dün Sayın Cumhurbaşkanımız Samsunda konuşurken 3600 le memur emeklisine % 20 artış getirildiğini anlattı.işçi emeklisi intibakı gündemde yok.olmayacakda.gibi..siz şimdi bu 6 milyon işçi emekli intibak mağduru ailesi yerinde olsanız ne yapardınız..bir umut bile yok ..gündeminize bile almadığınız**işçi emekli ailesi intibakı hani şu yaklaşık 10 milyonluk oy kullanacak kesim...
 • Hasan GümüşHasan Gümüş1 yıl önce
  Millet ittifakı kazanırsa Müslümanlar rahatlar diyen ahmak müslüman a diyorum ki, hepimizi yağlı kazığa oyturturlar.
 • ramazankoçramazankoç1 yıl önce
  ahmet takanıbirokuyunbizseçimde anka kuşu uçururken kafirler neler yapıyorben vatanımiçin yazıyorumallahrızasıiçin yazımıokumzhalegetirmeyin ciğerimyanıyor başkatürkiyeyok.
 • SonunakadarReisSonunakadarReis1 yıl önce
  Sayın Dilipak, bu seçimde oy verecek insanların biliyorsunuz ki su götürmez şekilde %50-%50 gibi bir birine yakın bir oaranda farklı ittifaklara oy verecek. Tabiki bu demokratik seçim geleneğinin bir parçası ve sonunda ölüm yok, 100 yıllık bir geçmişe yaklaşan Türkiye Cumhuriyetinde nice seçimler oldu geçti, önemli olan Devletimizin ilelebet baki kalmasıdır. Ülkenin yarısınada tu kaka olarak bakmak maalesef ülkenin 15 temmuz sonrası normalleşmesini ötelemekten başka işe yaramaz. Sırf inanıp gönül verdiğiniz parti kazanacak diye ülkeyi savaş meydanına çevirmemek lazım. AKP cephesinde olmayan millet ittifakı mensupları ve onlara oy vereceklerde bu ülkenin insanları hatta AKP mensuplarından daha net ve gür olarak TÜRK olduğunu gururla haykırıyor. Bu seçime böyle bakmak lazım, kazanan yola devam eder, kaybeden hatalarından ders çıkarıp yapıcı muhalefet yaparak bir sonraki seçime hazırlanır, hepsi bu kadar.NOKTA.
 • HayriHayri1 yıl önce
  Ülke kantonlara bölünür, dogu siyonist güdümlü, sözde kürt yönetimine birikalir, ege bölgesi yunanlilara gider (yillarca chp´de israrci olanlar -kina yakar- --> Allah demek yasaklanir), halkin tepkisine ragmen karadenizde artik bir pontus devleti kurula bilir,... halkin tepkisi dedimde aklima chpnin ideolojisi geldi -->halk icin halka karsi<-- ic Anadoludada sözde bir Türk devleti oda tabiki Fetullah gibi hoca kiligindaki papazlar tarafindan yönetilir (örnegin iran --> sözde islam devleti ama, islama vermis olduklari zararlar asikar, siyonisti aratir!!!... Allah sonumuzu hayir eylesin... yurt disinda reyimi kullanmaya giderken bir chpli vatandasimizla tanisdim... biraz konustuk ettik, chpye rey verecegini ve nedeninin ekonomiden dolayi oldugunu söyledi... sasdim kaldim... sonucda akpden önceki sol partilerin devleti ne durumlara düsürdügü asikardi... bugün akpyi karsisina alip chp veya saadete veya iyi - partiye oy verenleri anlamak cok güc cünki, 2001den önceki Türkiyeyi bilmiyorlarmis gibi hareket ediyorlar... nasil oluyorda Domates tohumunu bile yurt disindan ithal eden, imf borcuna bogazina kadar batmis kendi ülkelerini unutabiliyorlardi... sasmamak elde degil?!?.. hani bunlarin agzinda gezen bir cümle varya --> Erdogan olmasinda kim olursa olsun, gerekiyorsa ülke pacalansin, gerekiyorsa ne namus kalsin ne seref... Allah yardimcimiz olsun, halkimiz maymun istahligi tehlike, siyaseti heleki günümüzde yasanan siyaseti mac gibi kili kipirdamadan seyrede biliyor... bugün akpye veren yarin chpye verebiliyor... akpye verilen reyin nedemek oldugunu chpye verilen reyin nedemek oldugunu kavriyamiyor... akmi karami anlamakta güclük cekiyor... oysaki hersey ap acik ortada degilmi??? Allah bizlere ve nesilimize ak´ki ak, batili batil göre bilmeyi nasip etsin, nediyeyim....!!!
 • necatinecati1 yıl önce
  merhaba!!demokrasi; kanunlarin insanlar tarafindan yapildigi yeryuzu kaynakli beseri bir dindir.demokrasi ve diger tum yeryuzu kaynakli yonetimler islamla asla bagdasmaz.islam;kanun koyucunun Allah oldugu gokyuzu kaynakli yegane dindir. demokrasiyi savunmak, faizin,zinanin,ickinin serbest oldugu demokrasi dinini mesrulastirmak anlamina gelirki bu islamin sirk olarak nitelendirdigi cok vahim,kabul edilemez bir durumdur ve islamla asla bagdasmaz. “Hüküm sadece O’nundur ve O’na döndürüleceksiniz.” (Kasas, 28/70).islam dusmani amerika ve yerli isbirlikcilerini bu topraklardan kovmadikca,askeri uslerini kapatmadikca ,demokrasi dinini terketmedikce bu topraklara asla huzurgelmez.ne mutlu muslumanim diyene.
 • ARİF KARAHAN ARİF KARAHAN 1 yıl önce
  Milletçe gözümüzün önüne bakıp aklı selim ile düşünmek zorundayız. Kılı çöpü bahane edipte, zillet ve fitne cephesine fırsat vermeyelim, Aziz milletimiz uyanık olacak basit, sudan gerekçeler ile etrafa virüs yayanlara kulak asmayacak, inşallah reisi ve partisini yalnız bırakmayacak. Fitne uykudadır, kim uyandırır ise o lanete müstehaktır. Selâm ve dua ile.
 • KUDRETSİZKUDRETSİZ1 yıl önce
  "AK Parti’nin sonu ANAP’a benzemesin diyenler AK Parti içindeki AKP kamburundan bir an evvel kurtulmalı. AK Partiden nemalananlar da şunu bilsinler ki, AK Parti giderse altında kendileri de kalır."Ve son paragrafınız...Allah sizden razı olsun.Ben şahidim ki defalarca uyardınız... Dinleyen oldu mu? Sanmıyorum...Bu minvalde yazdıklarımı sevgili editörümüz sansürlüyor. Ama güneş balçıkla sıvanmıyor.Ve maalesef, bütün İslam aleminin ümidi olan parti, bütün uyarılara rağmen, gözümüzün önünde eriyip gidiyor.O vermemenin de bir vebali var.Bu vebal, sizin ve 7 Haziran uyarısını anlamayan, anlamak istemeyenlerin boynuna...
 • AA1 yıl önce
  TÜRKİYEGAZETESİNİN BAŞLIĞI KİN VE NEFRET DOLU. ESKİ TÜRKİYEYE SON ÇİVİYİ ÇAKACAKLARMIŞ... ATATÜRKÜN KEMİKLERİNİ SIZLATMAYIZ.
 • orhnbktsorhnbkts1 yıl önce
  (Editörden: Tüm yorumlarınız yayınlanmıştır. Bilgilerinize...)
 • ÜmitÜmit1 yıl önce
  Nuran Devres yorumcusu az 3 kağıtcı değilsin. Sözde akp li gibi görünüp fetönün ağzından yazmışsın milleti halen koyun sanıyorsunuz tek hücreli amipler ..
 • İNAH MELEĞİ ŞEYTAN GÖSTERİR ...İNAH MELEĞİ ŞEYTAN GÖSTERİR ...1 yıl önce
  18 6 201 8 SADET PARTİLİ BİR ŞAHIS AKPATİ BİZE BİR BAKANLIK 20 MİLET VEKİLİĞİ VERDİ BİZ KABUL ETMEDİK BU ÜLKEYİ GERİ BIRAKANLARLAN BERABER OLMAK DAHAMI İYİ CAMİLERİ AHIR KURANKURSLARINI SAMANLIK YAPANLARLAN OLMAK İYİMİ OSMAN BÖLÜK BAŞI DERKİ SİYASETÇİYİ KURU İNATADAMI SÜSLÜ AVRATMAHVEDERALLAH İKİSİNDENDEN MÜSLÜMANI KORUSUN AMİN
 • Secih BAŞARAN Secih BAŞARAN 1 yıl önce
  BÖYLE BİR İHTİMAL YOK. OY GEÇİŞİ YAŞAYAN PARTİLER SAĞDA VE SOLA BELLİ, SAĞDA CUMHUR İTTİFAKINDA BULUŞTUKLARINDAN DOLAYI SORUN YOK. SOLDA İSE ANCAK 2 TURA KALIRSA OY GEÇİŞİ OLACAK. CUMHUR İTTİFAKINDA İLK TURDA KAZANMA İHTİMALİ DAHA FAZLA. 2 TURDA KALMASI DURUMUNDA ALACAĞI OY DAHA FAZLA OLACAKTIR VE BU OT % 67 BULUR. İLK TURDA İSE %61,4 İLE İŞİ BİTİRİR Kİ BUNA EN FAZLA AKPARTİLİLER ŞAŞIRACAK!
 • ŞanlıurfaŞanlıurfa1 yıl önce
  Allah uzun ümürler versin hocam kerçek ten nemalanlar var hocam teşekkürler
 • ibrahimibrahim1 yıl önce
  Kim secilirse secilsin, onu millet beliryecek. Ama kim gelirse gelsin, benim tek bir istegim var: Herkes bu son yillarda isledigi suclarin cezalarini cekmesini istiyorum, ya Laik devlet hukuku ile, ya da seriat devleti hukukuyla. ..
 • ŞanlıurfaŞanlıurfa1 yıl önce
  Ak Parti kurulduğundan beri oy veriyoruz. 130 kadını listeye alması 18 yaşındakilere öncelik verilmesini kabul etmiyoruz. Bu ikazı sandığa gitmemekle vereceğiz. 2. turda yapılan hatayı anlarlarsa yardıma koşarız
 • Ben bir dostumBen bir dostum1 yıl önce
  40 yaşındayım. Dünyaya zerre kadar önem vermiyorum. Avrupanın göbeğinde yaşıyorum. Gençliğim biraz Malcolm X'in gençliği gibi oldu. Çok depremli ve gürültülü bir gençlik geçirdim. Bunun yanında yinede okudum ve kendimi geliştirdim. Fizik-astronomiye çok meraklıyım. Çahil bir ana babaya sahiptim. Avrupada yoldan sapmış bir gençin her yaptığını yaptım. İşki sigara esrar içtim, hırsızlık, kızlar. Tekno dinledim diskotek, parti geceleri, araba hastası, surat, hız. Ve kaza. Büyük bir kaza geçirdim. Araba taklalar atı. Yalnızdım arabada. Ölmedim. Burnum bile kanamadı. Sonra aklımı başıma topladım. Bizim köyde bir kız vardı. O aklıma geldi. Onu istettim. Evlendik. Sigara beni rahatsız ediyor dedi. İşki içenden korkarım dedi. İşkiyi bıraktım, Sigarayıda yavaş yavaş bıraktım, birden değil. Eşim namaz kılmayı ve kuran okumayı öğretti. Şimdi kuran ve namaz hayatımın en önemli parçaları. Gençliğimden hiç bir eser kalmadı. Tanıdıklarım dostlarım tamamen değişti. Çocuklarımı hafızlıkta çalıştırıyorum okula gitmekle beraber. Cenaze yıkamasını bilmiyorum ama bir hocanın yapabildiğini herşeyi yapabiliyorum, sohbet vermek, kuran okumak ve öğretmek, namaz ve cuma kıldırmak. Hep bunları kendi başıma oğrendim. Dedim ya astronomi fizik meraklısıyım. Allah'ın kudretini seyretmek ve düşünmek. Her yerde Allah'ı görebilmek. Kendi hesabıma çalışıyorum. Benim oyum Erdoğan'a ve AKP'ye.
 • Osman ÖzkanOsman Özkan1 yıl önce
  Reis tek adam çevresindeki kadrosu yetersiz her ne kadar halkla dirsek teması sağlam gibi görünsede gerçekte bu olay tam tersi halk tabakası içerisinden reise kozmık bilgilerin ulaşması için hiç bir kapı ve yol yok. var gibi görünen kapılara ulaşanlar oralarda ya yok edilip harcandılar yada analarından doğduklarına pişman edildiler.bugun seçimlerin bıçak sırtında değil ,de ak parti ve reisi açık ara önde götürecekkozmİk bilgileri reise ullaştıramadık yazık çok yazık.CENABI HAK MASUMLARIN MAZLUMLARIN YÜZÜ SUYU HÜRMETİNE REİSİMİZİ MUZAFFER EYLESİN İNŞAALLAH
 • PaşaPaşa1 yıl önce
  Yazar kardeşime; yazınız içeriğinde fetö sapığından "Hoca efendi"ifadesini kullanmanızı şiddetle kınıyorum.
 • erhanerhan1 yıl önce
  Nuran DevresHanfendi ,niye bu kadar nesnelsin..!Madem öyle sen hiç CHP ve HDP nin tutumlarında hiç bir kusur göremediğin için mi.(Üstelik CHP nin Atatürkçülüğe aykırı tutumlarına bile) hiç bir eleştiride bulunmadın. Her türlü yayın organını takip etmek herkesin en doğal hakkı .Ama senin, Akit e olan merak ının amacı ve sebebi başka .Maksadın, , kendine biçtiğin, üstlendiğin rol : "nasıl olsa CHP yanlısı gazetelerin takipçileri zaten CHP ye oyunu verir ,o halde önemli olan başkalarının düşüncesini çelmek" düşüncesi,amacıile Akiti takip ediyorsun.
 • Ali Ahmet AÇIKGÖZAli Ahmet AÇIKGÖZ1 yıl önce
  TEK KELİMEYLE MÜKEMMEL TESPİT ve REİSE UYARI zaten AK PARTİNİN İÇİ TEMİZLENMEZ İSE BU SEÇİMİ KAZANSA DAHİ BUNDAN SONRAKİ YEREL ve MAHALLİ SEÇİMLERDE KESİN KAYBEDER BU SEFER BAŞKAN ve MECLİS MEŞRULUĞU TARTIŞILIR ÜLKE KAOSA ve BÖLÜNMEYE GİDER EKONOMİ KESİN ÇÖKER BAKSANIZA BİR SEÇİMDE DIŞ MİHRAKALAR OPERASYONLA EKONOMİYİ MAHVETTİ O ZAMAN DÜŞENEMİYORUM ve İSTEMİYORUM DÜŞÜNMEK KİM BİLİR NELER OLUR VAKİT ÜLKEYE AK PARTİYE SAHİP ÇIKMA VAKTİDİR
 • Osman ÖzkanOsman Özkan1 yıl önce
  Lafı eğip bükmeye hiç gerek yok reis tek adam ve yıllardır islam davasını ve anadolu coğrafyasını tek başına omuzlayıp bu günlere getirdi.yeni bir seçime girerken çevresindeki kurmayları onu hep yanlış bilgilendirdiler yanlış propoganda malzemelerine imzalar attılar attırdılar erbakan hoca emeklilere hayal edilmeyecek maaş ve ücret ödedi oy yerine hava aldı reiside aynı hataya imza attirdılar emeklilere ikramıye oy olarak dönmeyecek bu ikramiyeler emeklilere değilde çalışmayan ev hanımlarına ödenseydi bugun seçim asla bıçak sırtında değil açık ara onde ak parti lehine olurdu bu yanlışları yapanlar ya hain ve zalimler reisi bilerek yanılttılar yada bu davaya sayın dilipak gibi rızayı hak için koşturan on binleri görmezden gelenonlara kulak vermeyen eblehlerin , makam,mevki şan şöhret peşinde koşan iblislerin marifeti olarak tarihe not düşülecek.cenabı hak masumların yuzu suyu hurmetine reise yenilgi tattırmasın bu seçimlerde,de inşaallah
 • ÇINARÇINAR1 yıl önce
  SÖYLEMEK BAZEN EN KOLAY YOL OLUR BAZENDE YETMİYOR DEMEK Kİ !
 • Kimi kandırıyorsun senKimi kandırıyorsun sen1 yıl önce
  AKP'li ve Erdoğan'cı görünüpte ona düşman olan sen, kimi kandırıyorsun sen bu yorumunla. Allah belanızı versin sizin gibi oyunbaz fitne fesatcıların.
 • bsbsbsbs1 yıl önce
  iste terörist zihniyeti
 • metinmetin1 yıl önce
  abdullah hocam:şimdiye kadar oyle sözler söylendi ve işittik ki `(kimsesizlerin ,kimsesisi olacağım sizde*Hakkın ve Halkın gözü,kulağı,eli ve haykıran sözü olacağım dıyorsun. inşallah olursun. sözde değil ,özde olmanı temenni ediyorum İhlasfinans ve İhlaszedeler için de olursançok dua alırsın .selamve saygılar. dua ile demem için böyle bir haykırış yaparsanAhmet Hakan dan çok daha dua alırsınbende dahil
 • canpolatcanpolat1 yıl önce
  büyük oyunu görmüş işi çözmüş bu. aferin sana. dosdoğru yolunda devam et. tam gaz ilelebet kalacağın o sonsuz mekana doğru.
 • Ayşe Özdemir Ayşe Özdemir 1 yıl önce
  Hocam,Sonuna kadar Ak partiliyim.ama Allah rizasi icin iletir misiniz.ben de gozu yasli haykiriyorum...hapislerde sucsuz yere yatanlari cikarmalari lazm.Benm tanidiklarim da var.Tum akrabalarimizibu sekilde mağdur olduk diye kandiriyorlar.hepsi vazgecti Akpartiye vermekten.Icim kan ağlıyor. bu kadar göz göre göre oylarin gitmesine cok üzülüyorum ..Anlatamiyorum.kimseye ulasamiyorum.nolur adalet konusunda adimlar atilmasi lazm.birkac tane sucsuz yuzunden nerdeyse suclu hainleri bile savunacak hale geliyorlar.siz yetkili mercilereiletrseniz duaciniz olurum.iletmezseniz vebal sizin olsun...Allah ebeden razi olsun...Hakki bilip soylemezsek sorumlu oluruz ...
 • şuurlu şuurlu 1 yıl önce
  saadet e oyver
 • ngng1 yıl önce
  millet ittifakı kazanırsade8kurulur müslümanlar nefes alır
 • Abdülkerim KabanAbdülkerim Kaban1 yıl önce
  Her fırsatta yazılarınızı sonuna kadar okuyan biri olarak tesbitlerinize tamamen katılıyorum. Dua ile.
 • şükrü onukşükrü onuk1 yıl önce
  İnsanların başına gelen musibetlerin çoğuiradesiyle yaptığı yanlışlar yüzündense insanların özelde iseMüslümanlardanım diyenlerin aşırı güvendikleri ve kimseyle paylaşma ihtiyacı duymadıkları zihindeki birikintileri güncelleyipyenilenerek başını kaldırıp olup bitenlere kulak kabartarak ,dik durarak yeni bir küreselve evrensel bakış açısı kazanmaları ,cemaatlerin de dini ve ahlaki değerleri daha iyi yaşama adresi olmalarının hakkını vermeleri gerekir .
 • Nuran DevresNuran Devres1 yıl önce
  Millet ittifakı kazanırsa... Öyle bir şey olmaz, mümkün değil ya, haydi oldu diyelim. Sonrası için yaptığınız tahminlerin TATAMI ama TAMAMI yanlış ve yanıltıcı. Öyle olduğunu siz degayet iyi biliyorsunuz.1. Genel af çıkması asla söz konusu değildir.2. Fetullahın söz sahibi olması asla söz konusu değildir. Eğer getirilirse yargılanmak için getirilir.3. Fetö ile çok daha etkin mücadele yapılır ancak mazlumlar mağdur edilmez.4. Dış ülkelerle ilişkiler yoluna girer. Tarım, hayvancılık ve ihracat seferberliği başlar.5. Devletin harcamaları azalır, disiplin altına alınır. Makam arabası, millet vekillerin bol keseden harcamaları, devlet kesesinden israf ve sömürme alışkanlığı son bulur. Eşi dostu, akrabayı kayırma, istediğini işe alıp istediğini atmak son bulur.6. Türkiye üretime yönelir, işsizlik hızla azalır. Cepteki para daha yavaş tükenir. Ekonomiye akıllı, basiretli bir disiplin ve yönetim hakim olur.7. Kimse düşüncesinden, yazdıklarından ve eleştirisinden dolayı hapse atılmaz. Özgürlük rüzgarları eser.AMA BUNLARIN HİÇBİRİ OLMAZ. ÇÜNKÜ AK PARTİ İKTİDARI ASLA KAYBETMEZ. İNŞALLAH SONSUZA KADAR SÜRER. ÇÜNKÜ BİZ BÖYLE İSTİYORUZ.
 • İkrarİkrar1 yıl önce
  Ya muharam millet sizin zamaninizda oldu verem insaf et birde iyilik dusun varmi projen senide gorem
 • Ahmed TekinAhmed Tekin1 yıl önce
  Hocam, Rabbim hayırlı, sağlıklı,uzun ömürler versin.Fiemanillah.
 • MemetMemet1 yıl önce
  Midyata pirince giderken eldeki bulgurdan olmak, bu başkanlık macerası tamda buna döndü
 • Allah ın kuluAllah ın kulu1 yıl önce
  GENÇLİĞİMDE TV SEYRETTİĞİM DİLİPAK HOCAM NEYSE BUGÜNDE O. ÇİZGİSİNİ BOZMADAN BUGÜNE KADAR DEVAM EDİYOR. DİNDAR KESİMİN SİYASİ FENERİ, YOLUMUZA IŞIK TUTAN KİŞİLERDEN. AMA GEÇMİŞTE AYNI ÇİZGİDE VE YOLDA YÜRÜYEN ÇOĞUNLUK BUGÜN MİLLET İTTİFAKINDA. BU İTTİFAK,MÜNAFIKLAR ŞEBEKESİ. ALLAH C.C. BU MİLLETİ BU ŞEBEKEDEN KORUSUN. DOĞRU HER ZAMAN AYNI ÇİZGİDİR, EĞİLİP BÜKÜLMEZ, SAPMAZ. YANLIŞ İSE DAİMA OYNAK, DEĞİŞKEN, DÜNÜ, BUGÜNÜ TUTMAYANDIR. HERŞEY APAÇIK ORTADA SÖZE GEREK YOK ASLINDA.
 • KocasolakKocasolak1 yıl önce
  Allah razı olsun hocam. Seçimden sonra ak parti dezenfekte edilecek. 2019 belediye seçimlerine STERİL edilmiş olarak girilecek. Bunları yapabilmek için reisin eli güçlenmesi gerek, Allah için, vatan ve millet için baş koyanlar ile, çıkarı olmayan işeTAŞ koyanları ayıklaması için. Allah rızası için çalışmak dışında bizi kimse kurtaramaz.....
 • hamidohamido1 yıl önce
  Hakkı ve batılı doğru ve eğriyi görmek için neermiş ne de kahin ve fazla ferasete ve gerek yok. HERŞEY ORTADA. Şu varkıAllah Taala bazı nasıpsizleri Hakka isyanlarındaki ısrarları yüzünden hidayet etmez. Ve Hidayetten nasibi olmayan da Ahiretini kaybeder.
 • S.aS.a1 yıl önce
  Bence yinede eksik ve zülfi yare pek dokunmamış bir yazı.şöyle ki siz bu yazınızın bir kısmını dogulu vatandaşlara özel ayırsanız iyi olur.malesef bu hükümetin bu kadar kürtlere verdigi her türlü imtiyaz ve yardımın herhalde karşılıgı bu olmamalıydı.hala pek çok bölgede uzantı partinin peşinden giden yıgınlarla insan var.keske bir görseniz devletten her türlü ihaleyi alıp hdp ye çalışan yüzlerce küçüklü büyüklü şirket var.devletin ekmegini yeyip malum örgüte çalışan bir yıgın işci memur var.fetöcüleri güzel temizliyosunuzda bunları neden devletin cevresinden temizlemiyosunuz birazda bunları yazın.pkk nın ekonomik gelir getiren yapılarına en ufak bir hareket hala yok.yeni bir terör yasası getireceksin sen seçimi kazansanda kaybetsende o sistem tıkır tıkır işleyecek hatta öyle bir yapı getirecenki bazı söz ve davranış içine girenleri bu yapı otomatikmen devre dışı bırakacak yargılayıp cezasını hemen verecek.öyle dilim sürttü yanlış anlaşıldım hikayelerini geçecek bir yapı.senin yukarda anlattıkların zaten hükümetin açmazları.asker dagda canını verirken öbürü çıkıp örgüt liderini yardımcı yapacam diyor.sen öyle bir sistem getirki o lafı konuşanı o anda partisine ünvanına bakmadan tepesine biniversin.yoksa bunlar senin kurdugun silah yerli sanayi de kapatır zaten söylüyorlar bu ülkede kimse hain söylemlerle ne parti ne dernek ne şu ne bu kurulmalı.

Günün Özeti