Rahip John

13 Ekim 2018 Cumartesi

Brunson  serbest, ama bu arada 37 ay 15 güne hüküm giydi. Yattığı süre göz önünde tutularak serbest bırakıldı. Hem ceza verilerek Türkiye kendi pozisyonunu korumuş olacak, öte yandan serbest bırakılarak Brunson  üzerinden Türkiye ile ABD arasındaki gerilim sonlandırılacaktı. Beklenen gibi oldu. Ama ben konuya bir başka açıdan bakmak istiyorum. Olayın aktüel boyutu zaten bugün bütün medyada yazılıp-çiziliyor.

Rahip John’u bilir misiniz diyeceğim ama, bilen bilir de genel anlamda herkes çok daha önemli işlerle uğraşıyor (!?), daha önemli isimleri ezberliyor. Futbolcu isimleri daha önemli. Hicri yılları bile sayamaz gençler ya da futbolcu adı bildikleri kadar sahibe adı bilmezler bizim “eğitimli” cici çocuklar.

Rahip John’u bilmesek de Rahib Brunson’u biliyoruz artık.

Ve Brunson serbest. Ve tabi şimdi muhalefet boş durmayacak, kızılca kıyamet kopacak. Suçlu ise niye bıraktın, suçlu değilse niye şimdiye kadar tuttun.. Bakalım şimdi Dolar ne yapacak? Halk Bankası sorunu çözülecek mi? Biz onların papazını verdik, onlar bizim papazı verecek mi? Tartışma bu seviyede sürüp gidecek.

Rahip John aslında bütün bunlardan daha önemli bir kişilik.

Öte yandan, aslında bütün misyonerler biraz ajandırlar.  Cizvitler, “İsa Tarikatı” adıyla anılan bir Hristiyan tarikatı. Hristiyan olmuş eski bir İspanyol askeri olan Ignacio de Loyola tarafından 1534’te kurulmuştur. Bu tarikat günümüzde halen etkindir. Hristiyanlığın yayılmasında ve sömürgecilikte büyük pay sahibidir. Pek çok tanınmış kişi Cizvit’tir. Voltaire, Diderot, James Joyce bunların eğitiminden geçmiş bazılarıdır. Bazıları daha sonra bu tarikatın öteki yüzünü itiraf etmişlerdir. Türkiye’de “İsa’nın Askerleri” adıyla bilinen Cizvitler misyonerlik ev eğitim alanına yoğunlaşmışlardır. 

Cizvitler Osmanlı’dan beri ülkemizde aktiftirler. İstanbul’daki laik Fransa’nın kolejleri çoğunlukla Cizvit okullarıdır. Mesela St. Benoit, St. Joseph, St. Louis, Notre Dame de Sion bunlardan bazıları.

Katolikler Vatikan devletine bağlı. Dindar bir Katolik Papa’nın ve onu temsil eden kardinallerin verdikleri görevleri yapar. Mesela Tapınakçılar bu gruptandır. Protestanların büyük bir bölümü zaten Truva atı. Mason locaları da öyle değil mi? Hani şu “Galatasaray Sultanisi” var ya, pek konuşulmaz ama o DP’nin kurucu genel başkanı, namı diğer “Galib Hoca” olan Celal Bayar’ın da mezunu olduğu Alliance İsrailiete’nin devamıdır. Bu okulu da laik Fransa fonluyordu.

Brunson’u bu kadar önemli kılan neydi biliyor musunuz, tam da ABD’deki Kasım seçimlerinde Trump’ın Evengalishlere bir zafer armağan etmesi, Türkiye’nin elinden o rahibi kurtarması gerekiyordu.. Protestan literatürde Türkler, Yecüc Mecüc (Gog-Magog) soyundan gelen Anti Chirist yani Deccal’in içinden çıkacağı kavimdir. Brunson , bunların elinden kurtarılması gereken “Rahip John”dur.

Tarihiniz.com’da bu konuda özetle şu bilgiler verilir: “Evet, bu önemli bir söylence. Çünkü: Avrupa’da 12’nci yüzyıldan 17’nci yüzyıla kadar, doğruluğuna tamamen inanılmış, ancak gerçekliği ispat edilememiş bir söylence. Batılılar, bu efsanenin gerçekliğine öyle inanmışlardı ki, sanırım bizim de bir nebze olsun bu konuda bilgi sahibi olmamız gerekir diye düşündüm ve bunu yazıyorum.

Evet; Müslüman ve pagan (putlara tapan) Doğu’nun tam ortasında, bir rahip kral önderliğinde, Hıristiyan ulus yaşamaktadır. Evet, bu rahip kralın ismi John. Rahip John; son derece varlıklıdır. İçi; altın ve gümüş dolu derelerin ve gençlik çeşmesinin bulunduğu bir ülkenin kralıdır. Elinde, saf zümrütten bir asa taşır. Zengin hazinesinde, tüm bölgeleri görebildiği bir de ayna bulunmaktadır. Bunlardan; Avrupalıların, başlarda haberi yoktu. Ama rahip John; Papa’ya elçiler gönderdi, mektuplar yazdı. Kendisinin inançlı bir Hıristiyan olduğunu, ülkesinde bilinmedik çok çeşitli hayvan ve doğaüstü yaratıklar bulunduğunu, 200 yaşına dek yaşayan insanlar bulunduğunu bildirdi. Papalık ise, bu ülkenin; Hindistan’da bulunduğu söylendi. Sonra; hayır, Habeşistan’da dendi. Sonra: Asya’nın merkezinde bulunduğuna karar verildi. Ve bu Hıristiyan güçlerle birleşip, İslam ordularını yenmeyi düşündüler. Rahip John’a yardım bahanesiyle, 1217 yılında, 5’nci haçlı seferini başlattılar. Avrupa’da bu söylentiye, 400 yıl boyunca inanılmış ve çeşitli yazarlar tarafından işlenmiş.”

Hani şu sizin bildiğiniz şu “Tarzan” filmleri var ya, aslında onlar Rahip John’un izini sürerken kaybolan beyazların hikâyesini anlatır.

Tabi Rahip John’un ülkesini ararken kaybolan rahipleri arayanlar. Onların gittikleri o kayıp ülkeleri bulmak için yola çıkan kaşifler, hazine avcıları ve onların peşinden giden maceraperestler.. Birileri hazine avına çıkarken, kâfirler ülkesine Hz. İsa’nın müjdesini ulaştırarak, onları kurtarmaya çalışan misyonerler ve yağmacılar, haçlılar..

Brunson  Hristiyanların şuuraltındaki Rahip John efsanesi ile ilgili hikâyelerin çağdaş versiyonu gibidir. Bakın, tek bir Brunson  yok, Brunson lar yıllarca ellerini kollarını sallayarak bu işleri kotardılar. Aslında McKinsey’in Türkiye’de sosyal siyaset planlanması konusunda CIA’ya danışmanlık yaparken bu ilişkiler ağı da örgütlenmişti. Soros’un da böyle bir ağı vardı ve bugün o ağın uzantıları hâlâ içimizde değil mi? Tek başına Brunson ’a en ağır cezayı verseniz ne yazardı ki, hal böyle olunca. Türkiye ele geçirdiği bu “ajan”ın değerini, Trump’ın o büyük ilgisi ve ısrarı ile anladı gibi. Trump da kendini kanıtlamak ve kendine kafa tutan Türkleri dize getirip, ülkesinde oyuna ihtiyaç duyduğu Everngalish’lere bir zafer armağan etmek için kendine uygun bir malzeme bulduğu inancı ile hareket etti sanki. Rahip Brunson  önemli ya da sıradan, hatta zavallı biri de olabilirdi, ama bu süreçteki tavır ve üslup değişmeyecekti. Kimse daha fazla germek de istemiyor, ipin ucunu bırakmak da.. Trump için bu işin Kasım seçimlerinden önce bitirilmesi gerekiyordu. Ankara’nın da yerel seçim öncesi benzer kaygıları var.

Öte yandan; Ankara eğer isterse ülkede, özellikle güney sınırımız boyunca yeni ve yerli Brunson ’lar bulmak hiç de zor değil.. Brunson ’un kilisesine PKK ve FETÖ’cülerin gelip gittiği söyleniyordu. Bakın batıdan gelen misyonerler hep böyle davrandılar. Bayan Mitterand geldiğinde de bu böyle oldu. Bugün batıdaki kiliselerde de hâlâ bu işler böyle. Bu kiliseler de ötekilerin devamı, parçası.

Sahi Trump’ın bu kadar önemsediği Rahib Brunson ’a diğer Hristiyan ülkeler neden bu kadar değer vermediler, hiç düşündünüz mü?

Neyse dava sonuçlandı. 3 yıl, 1 ay 15 gün hüküm verildi. Gözaltı süresi düşüldü ve tutukluluk hali sona erdi. Adli kontrol kaldırıldı. Ne şiş yandı ne kebap. Hem serbest kaldı, hem de ceza aldı. Bakalım bundan sonra ne olacak! 

Selam ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • TashihTashih6 ay önce
  Hicri yılları değil hicri ayları olacak . Bir de sahibe değil sahabe olacak .
 • Sıla btkSıla btk6 ay önce
  Bu haberi yapan her kimse ağzına sağlıkÇok güzel yazmış ve çok güzel yorumlamış Hayran kaldım size haberci.
 • KulKul6 ay önce
  Dolar 6 lira, Euro 7 lira. Doğalgaza son üç aydayüzde 30 elektriğeyüzde 40 zam gelmiş enflasyon olmuş yüzde 25 (marketlere baksan yüzde yüz) yanmayan hangi şiş ve kebaptan bahsediyorsunuzacaba???Tabi devlet dairelerindeki yolsuzluğu, rüşvet ve adeletteki adeletsizliği söylemiyorum tabi. Zira bunların musebbibi rahip değil kimlerin olduğunu artk siz tali yollardan saparak bulursunuz
 • RttttRtttt6 ay önce
  E hayırlı olsun adamı izmir müftüsü yaptılar
 • Erkan ErolErkan Erol6 ay önce
  Ekonomik krizin brunsonla alakasi yok,sürece iyi bakin.
 • Rıdvan Rıdvan 6 ay önce
  Gücümüz bu kadarına yetti işte saldık papazı ama ceza verdik diyip avunalım istiyorsunuz ama gücümüzün yetmeyeceği aşikarken onca asıp kesmeseydik de bu millet ağır ekonomik bedeller odemeden bugünkü gibi "müttefik kalalım" açıklaması yapılsaydıdaha mantıklı olmaz mıydı? Siz ne şiş yandı ne kebap diyorsunuz ama hem şiş yandı hem kebap be hoca...
 • M.karaahmetoğluM.karaahmetoğlu6 ay önce
  Bırakın elin gavur papazını; Eyt yi çıkarnas ise sandığa gömülecek ak partiyi ve Eyt konuşun muhterem  dilipak
 • EbuSaidEbuSaid6 ay önce
  Canını dahi versen yaranamazsin bu istemezukculere. Erdoğan dan başka meydanda birisi yok onun da gücü bu kadarına yetiyor. İyilerimiz çoğalmadan daha iyi bir yönetim zor. Ülkede su an en iyi şeylerin izin başında Erdoğan geliyor. Başka neyimiz onun kadar iyi? Halk olarak daha iyisini hak edebiliyor muyuz?
 • Ibrahim akIbrahim ak6 ay önce
  En azından sunnet edip göndereydik
 • mahirmahir6 ay önce
  önceki mahkemede de göndermislerdi havadan nem kapmayalim
 • GERÇEKGERÇEK6 ay önce
  ABD FETÖ'YE 15 Temmuz darbesini yaptırırken ortada rahip falan yoktu.Bu mesele sarı öküz meselesidir.Sen hangi renkte olursan ol aslan eninde sonunda gözünü sana dikecektir.Ayağın takıldı mı bilki boğazında onun dişleri olacak.
 • Coşkun atakCoşkun atak6 ay önce
  Tanığın ifade değiştirme hakkı yoktur ve bu suçtur.. hakim nasıl kabul etti bu ifadeyi.. ilk ifade mi doğru ikincisi mi.. insanın aklına garip hususlar geliyor..
 • birolbirol6 ay önce
  Fırat'ın dogusu terör merkezi olana kadar neredeydin diye sorarlar adama.Pydye destek için neden peşmerge yi topraklarımızdan geçirdin diye de sorarlar.Daha sayayimmı ?Neresinden tutsan elinde kalıyor.Yardim et kahraman ol.Mücadele et yine kahraman ol.Bu nasıl iş benim aklım almıyor
 • İkrarİkrar6 ay önce
  Selam ve dua ile sayin hocam agzinla kus tutsan yaranamazsin ovdun olmadiyerdin olmadi bunlar bizim varligimizdan rahatsiz ben naciz dusuncemle,yermek yerine yine sagdan gidelim bizi boyle bilsinler beni boyle sevseveceksen oldugum gibi.sayin gencebaya selam olsun.ben bizden olana tabiki tarafim Akp ,liyim her rekden olamam bir arkadasim derdiki herkes beni seviyorsa ben munafikim derdi her kes sevmek zorunda deyil.
 • yavuz selimyavuz selim6 ay önce
  konuşma üslubuna bakılırsa pekte hocayı okumusa benzemiyorsun.yalan olan amacını gizleyip kalede gedik açmaya çalışan sizlersinizyarin firatin dogusuna girilince aslan tayyipşimdi korkak he.
 • mevlütmevlüt6 ay önce
  dünya birden küçükmüş....adalet "hıdırellez eğlencesi"ne dönüştü....sadece garibana işliyor....gücü de ona yetiyor...yazık....
 • TunaTuna6 ay önce
  Allah askina uyandinizmi artik soylemiyle icraati tutmayan ülkeyi ekonomik kaosa sokanlsrdan artik sandikta hesap sorarsiniz yoksa kıraathane de cay kek e devam zaten keklenmek bu milletin benliginde var keklenmeye devam edersiniz vardir bir bildigi dersiniz
 • ilbeyhanilbeyhan6 ay önce
  Önceki asırların mucizeicatları nelerdi bilmiyorum ama21. yüzyılın mucizesi kesinlikleBAŞÖRTÜSÜDÜR...Siyasilerin, yöneticilerin . İşadamı kılıklımüteahh İT lerin ,tüccardincilerin kadın erkek demedenbütün pisliklerinialtına süpürüyorsun,temizliyor... Kaybediyor...Bundan büyük mucize , sihir ve büyü olmaz.... Çok küçük bir maliyetleyenilen maddi veya ahlaki bütün herzeleri , örtünün altına süpürüyorsunOMObeyazı gibi bembeyaz ediyor...Siyasilerimiz daralınca,iflas eden yahudi tüccarın eski defterleri karıştırdığı gibibsşörtüsü yasağından girip ,camiileri ahır yaptıydılardan çıkıyorlar....Şimdi de yüzbinlerce betonarmecamiiinsaatı var ,içlerinde Namaz kılan yok...Eskiden kılınan namazlarda yok artık...
 • AlimAlim6 ay önce
  islam sorduğun soruya bak papazı mahkeme serbest mi bıraktı sanıyorsun adam hem ajan olacak hemde serbest kalacak hemde pkk daeş feto ajanı olacak vay he hee hee siz hala islam olamadıktan sonra sizi çok güderler
 • MahirMahir6 ay önce
  Dilipak hocayı yıllar boyu takip ettim, yaptıkları tahmin ve yorumların doğru çıkmasını hep umut etmişimdir. Hani derler ya bundan sonra bir Allah dediğinize....benim bunlara ve devlete aryik inancım artık yok.alayınız yalansiniz
 • AlperAlper6 ay önce
  Erbakan ve başkaları kırk yıldır, F etullah CSA ajanı diyordu,talebesi bunu hiç mi duyMadi? Hiç mi istihbarat yokTü bu ulkede? Ïslamcilar olarak ülkeyi bitirdiniz,faiz haram deyip tefecileri bu ulkenin basina bela ettinizmi? Müslümanların aptal yerine koymayınız?
 • AlperAlper6 ay önce
  FETULLAH, n un üst düzey yöneticileri kaçtı,milyarlarca dolarak daha önce kacirmislar
 • yavuz selimyavuz selim6 ay önce
  arkadaslar lütfen bu yazıya yapılan yorumlara dikkat edin.ciddi yönlendirme amacındalar.vefa bu mu? ülkenin küresel güçlere gücü yetmiyorsa bunun suçlusu su andaki ülke yöneticileri mi?reisin nefis doymak bilmeyen doyurmasi gereken vefasız bir nüfus kitlesi var ne yapsın garibim
 • yavuz selimyavuz selim6 ay önce
  anlat bakalım ne tarafa bakmamız lazım.
 • yavuz selimyavuz selim6 ay önce
  sen anlattı dinleyelim dikkati nereye çevirecegimizi
 • islamislam6 ay önce
  Amerika, mahkemeden bir gün önceden Rahip Brunsun’u götürecek uçağı İzmir’e göndermiş...doğru mu bu?
 • adaletadalet6 ay önce
  Genel kurmay başkanını sanık, yüzlerce askerimizi şehit eden katil şemdin sakık ı gizli tanık yapan bir müesese ne zaman, ne içinicat edildi? Hukuk mu kaldı ülkede? Bu soruları cevaplıyan bir yazı yazın....
 • sadıksadık6 ay önce
  Dikkati başka yöne çalışma gayretleri .
 • erolerol6 ay önce
  türkiye muz cumhuriyeti değili limon cumhuriyetidir...gerekli görüldüğündesıkılır
 • Nazmi BalaNazmi Bala6 ay önce
  Abdurrahman hocam Sizi 30 yıldan fazladır takip eden bir gönüldaş fikirdaş kardeşinizim. Yağmur fırtına Kasırga ne olursa olsun çizginizden ödün vermeden geride kalan hemen hemen son kalesiniz. Ancak bu süreçte Sokak jargonu ile dış politika yapılarak bir halkın duygularının köpürtulmesi, bunca zamların yapılması vatandaşın cebinden maaşının yarısının gitmiş olması akabinde böyle bir sürecin yaşanmış olması, tabii ki toplumu zihinsel ve ruhsal manada etkilemiştir. Bunun aksini kimse bekleyemez. Ancak sizden duymak istediğimiz daha objektif halkın derdine derman olacak Bazı ifadelerin kullanılması idi. Yine de teşekkür ediyoruz..
 • hamidohamido6 ay önce
  Baypasyorumuna birde T. erdoğanınveya akp nin veya hükümetin alternatıfini de ilave etseydin, seni daha iyi anlayacaktım
 • yavuz selimyavuz selim6 ay önce
  Yorum yapan beyler okuyun lütfenkendi şahsi kesesi hariç bu ulke için bir cm yol alamayanlar oturduğunuz yerden ahkam kesmek kolay yorum yaparken cayinizi sogutmayin agzinizin tadı kaçmasın.hocamız sorumluluk ilkesine sadık kalarak yazmıştır.dünyada dönen paradan aldığınız pay kadar savaş yapabilirsiniz.buradan ülke yöneticilerini eleştirmek sonucuna mi ulaşıyorsunuz.ulaşmanız gereken ülkemizin küresel güçlere karşı koyacak güce henüz ulaşmadığını anlamaktir ve devletinin yanında durmaktır.adamların bir şirketinin yıllık bütçesi bizim milli gelirimize denk.biz bireyler olarak önce ekonomimizi buyultecegiz.hangimizin ne projesi milli geliri artıracak.oturup tarih kitabı okuyup ahkam kesme hastası olmuşuz.son söz herkes oncekendi nefsinin muhasebesini yapsın.altın vuruş için zaman lazımdir.
 • melih53melih536 ay önce
  dünkü dava sonucu herkes için hayırlı olmuştur.starejik açıdan Türkiyeninde elini kuvvetlendirmiştir.amerikanın bundan sonra Türkiye aleyhine herhangi bir yaptırımının olamamayacağını olursada artık bunun tamamiyle yıkım *amaçlı olduğu dile gelecektir.**yani o zaman herkes şunu deme hakkına sahip olacaktır***amerika Türkiyeye ekonomi *yön verenlerini kullanarak yıkım amaçlı bir sivil* savaş açmıştır.**..böyle bir şey asla kabul edilemez gerçekleşemez..***sonuç iyi oldu ..abd ve ab ilişkilerinin iyileşmesi ülkemizin lehinedir.ak parti bu ilişki güvenilirliğiyle başa gelmedimi.davutoğlunun akp de danışmanlığı ile başlayan çöküş hem akp nin hem ülkenin çöküşünü başlatmıştır..ak partinin yapacağı çok basit ..abd ve ab ile ilişkileri geliştirmek ..herşeyin tekrar düzeleceğini ve akp nin de ak partilileşmesiyle tekrar yukarı ivme sağlayacağını herkes görecektir..
 • ilbeyhanilbeyhan6 ay önce
  Apoyuda , PKK yı , FETÖ yü yöneten bu adam değilmiydi ... Türk Devletine , topraklarına , asker , polisinesaldıran teröristleritechiz eden ,donatan , planlayıpazmettiren bu adam değilmiydi? Kürdistan adında BÜYÜK İSRAİL Projesi( BİP)kurulmasının sevk ve idaresini bizzat alanda Aynel Araplarda ,Nusaybin ,Suruçlarda yerinden yönetenbu İT değilmiydi? Ne RAHİBİ, bal gibi en üst düzeyde CASUS adam...Almanyadan özellikle Amerikan Ordusuna aituçak geliyor...Bir görüşe göre CİA nın başına geçecek ,özel yetiştirilmişTÜRKİYE İSTASYON SORUMLUSU ...Görevi Türkiyeyi parçalamak, Büyük İsraili ,Büyük Ermenistanı kurmak...Organizatörü ,Azmettiren Planlayıcıyı bıraktıysanız Apoyla ,Fetöde dahil alayını bırakın o zaman...Afa. karayoluyla bölgeye giderken benzin istasyonlarında çalısanların kökünü deşeliyor ,not tutuyormuş...Alevi ,sünni , şu bu diye ....RAHİP olsa tarifeli uçakla giderdi..
 • KaybettikKaybettik6 ay önce
  Bir insanı sevebilirsiniz ona destek olup arkasında da durabilirsiniz ama yanlış yaptığı halde o yanlısi görmeyip itiraz etmezseniz vicdaninizda kalbimizde adalet anlayışınız da bi sorun vardır. O kadar bagirdin bize işlemez dedin ama onlar seni ne taktı nede umursadi. Boyun eğmek çok agir şahsen ben bu kararla çok sevdiğim bir kişiyi(ona reis diyorlar) kaybettim. Son olarak ne yazıkki 5 dünyadan daha büyükmus bunu da anlamış olduk.
 • KaybettikKaybettik6 ay önce
  Bir insanı sevebilirsiniz ona destek olup arkasında da durabilirsiniz ama yanlış yaptığı halde o yanlısi görmeyip itiraz etmezseniz vicdaninizda kalbimizde adalet anlayışınız da bi sorun vardır. O kadar bagirdin bize işlemez dedin ama onlar seni ne taktı nede umursadi. Boyun eğmek çok agir şahsen ben bu kararla çok sevdiğim bir kişiyi(ona reis diyorlar) kaybettim. Son olarak ne yazıkki 5 dünyadan daha büyükmus bunu da anlamış olduk.
 • nostalji nostalji 6 ay önce
  .Trump Rahip evine dönecek dedi ve döndü gerçek budur gerisi iç kamuoyuna gaz. Trumöp rica etti ve Recep bey yerine getirdi. Trump dediğini yaptırdıgerçek bu gerisi hikaye...
 • yavuz selimyavuz selim6 ay önce
  Yorum yapan beyler okuyun lütfenkendi şahsi kesesi hariç bu ulke için bir cm yol alamayanlar oturduğunuz yerden ahkam kesmek kolay yorum yaparken cayinizi sogutmayin agzinizin tadı kaçmasın.hocamız sorumluluk ilkesine sadık kalarak yazmıştır.dünyada dönen paradan aldığınız pay kadar savaş yapabilirsiniz.buradan ülke yöneticilerini eleştirmek sonucuna mi ulaşıyorsunuz.ulaşmanız gereken ülkemizin küresel güçlere karşı koyacak güce henüz ulaşmadığını anlamaktir ve devletinin yanında durmaktır.adamların bir şirketinin yıllık bütçesi bizim milli gelirimize denk.biz bireyler olarak önce ekonomimizi buyultecegiz.hangimizin ne projesi milli geliri artıracak.oturup tarih kitabı okuyup ahkam kesme hastası olmuşuz.son söz herkes oncekendi nefsinin muhasebesini yapsın.altın vuruş için zaman lazımdir.
 • ŞaşkınŞaşkın6 ay önce
  Sayın Dilipak son günlerde bir %10 indirim furyasıdır gidiyor, hem de tam yılbaşına kadar!? Sakın bu maaş zamlarında enflasyonu düşük göstermeye dönük bir kampanya olmasın!? Görüşünüz nedir? ..
 • Şahin aykapŞahin aykap6 ay önce
  Kof kabadayılık yaptık boğazınıza tıkadılar her zamanki gibimadem verecektik bu krizi neden ERKEN yaşadık. Bir yığın insan işini işletmesini kaybetti bunun vebali kimin
 • AhmetAhmet6 ay önce
  Zaten ülkeyi ABD Konyadan yönetiyor.Cia şefleri konya da.Baksan bir şeye benzemez ama ülke onların emrinde.Saldırılar onların emrinde.Siyasiler onlarınemrinde.ABD giren haraç onların emrinde.TBMM onların emrindeydi.ABD casusu TC bizim elimizde diyen eli silahlı terörist içişleri bakanlığı ve tüm bakanlar kendine bağlı.Paul d Ryan Paul D Grogre ..abd nato şefi ile görüşenler TBMM ele geçirmişler.Bu ülkeyi Ankaradan yönetilir diye bizleri yıllarca kandırmışlar.ABD konyadan yönetmiş
 • osmanosman6 ay önce
  ABD ... dediğini yaptırdı... Olayın özeti budur...
 • Serkan aydinSerkan aydin6 ay önce
  Tuğrul kardes, kuranin yazılım tarihini konuşmuyoruz kuraninyazildigi tarih peygamberiniz hayattayken amenna ona itiraz yok..o ayri..ama burda önemli olan ilk orijinal kuran nerde..yada ondan sonraki sahabe doneminde yazılıp cogaltilan kuran örneklerinden bir tane bile gunumuzde yok.bugun bilinen en eski kuran yanılmıyorsam ya abbasi yada emevi devleti doneminde olan kuran buyuk ihtimal emevi..topkapidaki hz.osman doneminden kaldigi üzerinde kan oldugu iddia edilen kuran hz.osman doneminden degil o bir rivayet aldatmacaacin arastirin.topkapidaki kuran ornegine karbon testi yapmak istemelerine ragmen yaptırtmiyorlar cunku yalan ortaya cikacak..bugun bilinen en eski kuran londra british muzesinde dir oda bir kac nusha seklindedir toplu kitap şeklinde deildir ve oda peygamberimizden cok daha sonraki dönemlerde yazilmistir .evet bir musluman olarak sormak hakkımızdır ilkpeygamberimizin yazdirdigi o kutsal mukaddes emenet olan kuran ornegi nerede..niye sahabeler doneminden ve asri saadet doneminden kalma dunyada bir tane kuran ornegi yok..??hadislere gelince en erken yazilan yazili hadis kitapları peygamberimizden 250-300 yil sonrasina aittir..
 • Mustafa KöseMustafa Köse6 ay önce
  57.ayet 25 sürede ne yazıyor ??Hiç merak ettiniz mi Hadid süresi 25 kime gönderildi kimi ilgilendiriyor.
 • Rivayet mi Delil var mıRivayet mi Delil var mı6 ay önce
  Tuğrul, merak ediyorum nerede bu 634 yılında yazılanlar? Hangi müzede, hangi Sarayda hangi Kasada bu bahsettiğin deriye yazılanlar?
 • 6 ay önce
  Sizi hep takip ediyorum adalet adalet diyordunuz bu mu adalet vicdanlar rahat mı o kadar fetöcü diye hapse atılan garibanlar yatsın nasıl olsa onlar gariban ailelerin evlatları ses verin ey abdurrahman dilapakses bir haykırış
 • Sebahattin AKYÜZ Sebahattin AKYÜZ 6 ay önce
  Hocam sizin ve Ali beyin yazacaklarını dün akşamdan beri merakla bekledim.Her konuya ışık tuttugunuzu bildiğim için bekledim.Ama tam bir hayal kırıklığına uğradım.ALLAH Aşkına kaleminizle yüreğiniz örtüşüyormu hakkı haykırmak çokmu zordu
 • AybarsAybars6 ay önce
  Papaz doların yükseltilmesi için bi araçtı kullanıldı ve vazifesi bitince bırakıldı bunun altında başka bişey aramaya gerek yok
 • İbrahim Erdalİbrahim Erdal6 ay önce
  Eyyy Amerika off,oy Amerika in.
 • AhmetAhmet6 ay önce
  Tapınakçılık nasıl bir şeydir.Bediüzzaman saidi nursi diyenler var ya ordoxe karamanlı ordoxe rum risaleyi nur dedikleri hepsi aynı.Sapık doktor ordoks rum kilisesi kiliseler birliği ve vatikanla çalışan karaman hanedanı ve rabin hanedanı FGülenin ailesi ermeni hanedanı aynı karaman hanedanına bağlıymış.Bu yüzden öcalanın sağ kolu kurtlar vadisi pusunun filmini çeken zazamuzo Davutoğluna hükümet kuruveren cia teknik direktörüne herkes peygamber diye tapar silahlı saldırılar cebir şiddet işkence pkk nın tüm haraçları evangeist tapınakçı sebataycı farklı ABD israil kurduğu bir sistem.Ülkemizin KOnya sgk dan yönetildiğini atamaları sınavlar valileri emniyet müdürlerini paralel hükümet paralel cumhurbaşkanı ordoxe karamanlı mesih e bağlı.Mesihin emrindeki tüm siyasiler ve TBMM davutoğlu hükümeti evangelist aziz barnabas aziz yuhanna maatta imanpavlusuun karamanda konya da gezdiği yerlere bakılacak.Ordoks rum TC nin tek sahibi.
 • ramazanramazan6 ay önce
  çevir kazı yanmasın ilk önce reis kendisi ne demişti ben hükümette olduğum sürece bu terörist serbest kalmayacaktır dedi sonra ne oldu çevir kazı yanmasın yargı bağımsızıdr ben karışamam dedi.
 • Burhan bulursunBurhan bulursun6 ay önce
  Insanlarin beyinleriyle oynayip herkesi kafa tasi icerisinde saman balyasi taşiyan nakliye kamyonumu gorduler ki boyle bir surec oldu yoksa gercekten turk halki artik oyle bir surece mi girdi artik bagimsiz gercek diye bir dogru yoktur kişilerin menfaatlerine gore bagimli menfaat cercevesi dogrultusunda bir dogrumu vardir bagimsiz yargi deyip burhan bulursunu biraktiklari gibimi bu konu sadece muhalafetin tepkisini cekmedi bunu da bilsin herkes
 • BilalBilal6 ay önce
  Vaktinde ver papazı al papazı dendiğinde Millet ufka bakıp işte özlenen bu diyordu. Şimdi ise Millet bu yazıya ve AKP'nin açıklamasına bakıp aldatıldık diyor.
 • RabiaRabia6 ay önce
  Euzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahim De ki: "Sizin duanız olmasaydı, Rabbim size değer verir miydi?Fakat siz gerçekten yalanladınız; artık (bunun azabı da) kaçınılmaz olacaktır.furkan süresi 77.ayet.elhamdulillah.Sayin Dilipak Allah'ın rahmetine ermek için dua ederiz bu bizim faydasız içindir.Allahu teâlâ yaraticimiz olduğu O'na hiç bir şekilde üstün olamayız elhamdülillah.bunun için dua ederiz biz.aksi tardirde Belhum Adal oluruz.maazallah.saygilar selam ve dua ile Allah'a emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel vekil deriz.Allah devletimize zeval vermesin.amin.saygilar selamlar
 • KocasolakKocasolak6 ay önce
  (Editörden: Tüm yorumlarınız yayınlanmıştır. Bilgilerinize...)
 • AhmetAhmet6 ay önce
  Rahiplerin papası KOnya sgk da.Üstlik FGÜlen vekilis mesih ,kiliseler birliğininden sorumlu.Ordoxe karamanlılırı bilirmisiniz.Ordoxe rum.Hnai risaleyinur diye kandıranlar var ya, zübeyirgündüzalp talebelridnen ve FGülenin yanıda M.Çağlayan var.FGülen nurcuları A.Gül.Davutoğlu ve hükümeti tüm bakancıklar cia tarafından kurulan bu tarikat dinleri ABD kontrol eden Paulmd199 cia tarafından kurulmuş.CİA teknik direktörü yahudi öcalanın sağ kolu ülkeyi yönetir FGülenle günlük muhabbet eder kendi ve ekibi eli kanlı örgüt gizli dünya devleti cia mossad tarafındna tüm bakanlar ve bağlı kuruluşlar haraç çetesine bağlanır.Z.Bayındır İişkence yaptıkça keyfe gelen A.OKTAR dan daha tehlikeli mehdi ilan edelen vatikanın kardinalleri cebir şiddet işkence hakaret silahla adam yaralam emniyeti valisi savcını atayan, devlet 40 yıldır KOnya KOnya sgk dan yöntetilidğini ordoxe rumların lideri ermeni ruma bağlı.Emeni rum ve ekibi fegülenin filmlerini çeker.Karamanda Konyada KUrtlar vadisi pusuyu.Devleti yıkan yeni devleti kuran.Vatana ihanet eden bu şahışlar silahla adam yaralayan işkence odalarına alan yahudiler öcalanın sağ kolunun canını sıkmamak gerekir.Devlet TBMM kime bağlı konya sgk .Davutoğlu ükümeti kimin emrinde diyecek kadar ileri giderler.Bağımsızlık gitti egemenlik kayıtsız şartsız APO nun adamalrı yönetir.Ülkeyi ordxe rum mesih emrinde tüm bakan ve bakancıklar tüm sınavlar tüm gizli bilgiler cia mossad Bnd ismini bilmediğim bir sürü yabancı istihbaratla işkence yapar.Elektrikle işkence yapr.Kurum müfettiş atar Davutoğlu hükümeti kimin emrinde diye.Ülkemizin bağımsızlığımız gitti.KÜrdistan devlet başkanı vali emniyet mdürülerini 17 aralık darbe hükümet yetkilisive ekibi cia konyada.Cumhurbaşkanı imamı konayda.Karhanlı diye film çeker mafya A.Oktarın kedicikleri gibi siyaleri okutup meclise getiridkleri Ankara bomblanır güler gar,istanbul saldırı olur güler,reyhanlı olur güler, çünkü ülkeyi teröristler yönetirmiş.TBMM ele geçirenler fimle üyelerine mesaj verirler.Radyolar mesaj verirler.Ordoks karamanlı rumlar.
 • Kadir kurtuluş Kadir kurtuluş 6 ay önce
  Çok vahim durumlardan sadece biri. Şahıs giderken Türkiye sevgisinden bahsetmiş yani yakında görüşürüz demiş. Yetmemiş trump oval ofiste ağırlayacağım demiş. EY AMERIKA...! ben senin ayağına geldiğimde sakin oval ofiste karşımda bal şerbeti icirme (ajanla). Icirtmem... derse dolar 6.20 olur arkadaşlar.
 • KerizKeriz6 ay önce
  Abdurahman Bey: Bu ne ya devlet halkı ile dalga mı geçiyor ergenekon da 2 kez ağırlaştırılmışmübbet verdi sonra hepsi salı verildi . Diniz yücel Terörist denildi Almanya sıkıştırınca salıverildi Rahib papaz herne ise Bronson Terörist darbeci bilmem ne denildi sonra abd ilişkileri gerince oda salıverildi yarın fetö denyatanlar da salıverilirse şaşırmamNE OLURSUNUZ EY HABERCİLER . YORUMCULAR ARTIK YIPRANDIK BÖYLE HABERLERLE ZİHNİMİZİ YORMAYIN Rica ediyoruz siyasetçi yorumcu hepsi aynı al birini vur ötekine
 • OsmanOsman6 ay önce
  Konu ancak bu kadar sulandirilarak yazilabilirdi ki tebrikler basarmissiniz hocam, ne sis yansin ne kebap tabi. Tam tarih dersi zamani ! Tmm ulke menfaatleri birakilmasini gerektiriyordur o ayri ama siyaset konuyu sundururken de yazarin gorevi cesurca elestirmektir.
 • GaribanGariban6 ay önce
  Ülke kan ağlıyor sefalet diz boyu zengini iyice zenginleşmiş fakir halk yerlerde sürünüyor eve 1 ekmeği nasıl getireceğinin derdinde yalakalarda pof pof peşinde
 • HüseyinHüseyin6 ay önce
  Münafıkların en meşhur alametleri şunlardır:Yalan söylemesiSözünden caymasıEmanete ihanet etmesiTartıştığında haddini aşmasıSiyasette gördügümüz şekilde Manüpülasyon, Dalkavukluk ve her durumda milleti gaza getirmek yada milletin gazını almak...İslam ve İslam ahlakı bu işlerin neresinde?
 • Adem EvliyaAdem Evliya6 ay önce
  Bağımsız yargı Brunsonla ilintili herkesi tahliye ederse, AKP ne yapacak!
 • ahmetahmet6 ay önce
  Arkadaş boyuna posuna bakmadan birilerine diklenmeyi marifet zannediyor. Düşünmeden sonucunu tartmadan bağırıp çağırıyor. Millet de gaza gekiyor.Yakinda doğal gaz faturaları gelmeğe başladığı zaman biraz daha iyi anlayacaklar ..
 • victorino aldonzavictorino aldonza6 ay önce
  ohal komisyonu hukuka aykırı kararlar veriyor..ehli vicdan akp liler neden sessiz..özel sektör iş vermiyor..pasaport tahdidi nedeniyle yurt dışı da yasak..dava yok soruşturma yok..
 • TUĞRULTUĞRUL6 ay önce
  Diyorsun ki “peygamberden kaç yüz yıl sonra KURAN yazıldı” sen Kitabımız kuranı Hz. İsa dan 85 yıl sonra yazılan inci ile karıştırıyorsun. KURAN Hz. Peygamberin vefatından (632)hemen sonra 632-34 yılları arasında toplantı Halife Hz. Osmanzannımda (646)ise bugünkü hale getirildi.Ayrıca Hz Muhammed hayattayken de yazım işinin deri vb malzemelerin üzerine yazmak suretiyledevam ettiğini de hatırlatmakta fayda var!!!
 • SüleymanSüleyman6 ay önce
  Tazminat davası açıpkazanmasın bu papaz.
 • ReisReis6 ay önce
  Yargıbağımsızpapazıserbest bırakıyor. Merkez bankası bağımsızfaiz artırıyor.Elektrik doğalgaz zamlarınıotomatik sistemde bağımsız bir kurum yapıyor. Peki bizi kim yönetiyor?.Bizim neyimiz nereye bağımlıbiri bunu aciklayabilirmi?
 • BaybarsBaybars6 ay önce
  Birileri saniyorki burda eleştiri yapanlarin hepsi chpli bilakis %90i akparti secmeni .madem tukurduklerini yalayacakti bu millete bu krizi neden yasatti boyle fevri cikislar yapip milletin ekonomik durumunu birgunde yariyariya neden dusurdu
 • Şahin esenŞahin esen6 ay önce
  Sayin Erdoğan bir konuşmasında ben bu ülkenin başında olduğum sürece size o teröristi vermeyeceğim diyordu .ne oldu biz daha ABD ye kafa tutacak düzeyde değiliz malesef.
 • Remzi büker Remzi büker 6 ay önce
  Sia nın ajanı fetö ile birlikte çalışan. bir türk düşmanı dahi serbest kaldı 
 • Ahmet TuranoğluAhmet Turanoğlu6 ay önce
  suya sabuna dokunmadan oksijenle temizlik yapmak gibi bir şey olmuş!“hicri yılları saymak” ve “sahibe adı bilmek” kavram kargaşası mı? tuş hatası mı? Ben mi Fransız kaldım?
 • Ferruh SolakFerruh Solak6 ay önce
  sanıyorum bunlar resmi görüşleriniz sn. dilipak. olayın etrafında bu kadar dolanıp danasıl esasa girilmeze güzel bir örnek olmuş yazınız. bari ifade değiştiren şahitlerden domatesin niye 9 lira olduğunu sorabilseydik
 • Alperen AyyıldızAlperen Ayyıldız6 ay önce
  Malesef basında aba altından da olsa eleştirilerini suya yazmayan, aynaya haykırmayan ve hasır altı yapmaya çalışmayan,gelini vermeyen dünürü de küstürmeyen muhalif gözlüğü kullanabilen tek yazarımız 
 • Çizik karizmaÇizik karizma6 ay önce
  Bos yere savunmaya kalkmayın reisçiler.. Karizma çizilmiştir.. Balonlar patlamlştır!!! Verdıgım oyları geri talep edıyorum lütfen!!!!
 • hamidohamido6 ay önce
  abd nin bu ülkeye $ üzerinden darbe vurduğu zaten ortada. $ ını bozdurmayıbda stoklamaya devam edenlere ne dersin.?
 • Nuh KIZILAYNuh KIZILAY6 ay önce
  Kaç tane gizli tanık olduğunu bilmiyorum ama bir tanesinin roportajını A haberden alınan kopyasını izledim ve adam çok ciddi bir şekilde bu brunson denilen adamın korkunç maharetlerini anlatıyordu, internette bulursanız izleyin ve acziyetyimizi görün, bu adam idamlıkmış dersiniz . şimdi ise reis İşbankasından, İnönüden, CHP den bahsederek olayı toplumun gündeminden çıkararak unutturmaya çalışacak hatta şimdiden başladı.
 • FATURAFATURA6 ay önce
  Milletimiz Amerika tarafından rahibin iade talebine red verdiğimiz için yüksek bir fatura ödemiştir. Peki biz Amerika'ya fatura ödete bildirmi. Maalesef HAYIR. Vah milletim vah.
 • Eee yaniEee yani6 ay önce
  Yav eveleyip gevelemeyin yemedi saldık deyin. Bir daha da bağımsız yargıdan Ömerin adaletinden söz etmeyin. Güçlünün sözü geçiyor bu ülkede...
 • tuzcutuzcu6 ay önce
  Bu rahip temyiz davası için çok sevdiği bu ülkeye kısa bir tatilden sonra geri gelirse ya da gönderilse hiç şaşırmam....
 • hamidohamido6 ay önce
  Sayn. yazarın da bildirdiği gibi geçmişte ve halada nice bronsın lar casuslar ajanlar bölücülar yerli hainleri ile iş birliği yaptılar. Ve bunların nekadarı habse atılmıştı.??
 • Birisi Birisi 6 ay önce
  Olanı okuyabilecekmisiniz
 • ARİF KARAHAN ARİF KARAHAN 6 ay önce
  Serkan Aydın kardeşim teşekkürler aydınlatıcı bir yorum olmuş.
 • makmak6 ay önce
  bunlar teferuant,kim diz çökmüş sayın yazar,sıkıysa yazda görelim.
 • Soran adamSoran adam6 ay önce
  Ne ilginç bir tesadüf değil mi? Bütün gizli tanıklar bir anda ifade değiştirdiler. 
 • atiati6 ay önce
  sayın yazar gerçekten böyle düşündüğüne inanmıyorum
 • ÖmerÖmer6 ay önce
  Sizin durumunuz ıyi herhalde.
 • engineerengineer6 ay önce
  "bizi anlat hocam" rumuzlu kişi, yazar sizi anlatmış zaten, siz ise bu platformda bize iftira edip hakaret ediyorsunuz
 • Özal 1983Özal 19836 ay önce
  hicabi; Hiç boşuna debelenmeyin. Siz fetö'cülere af yok. Brunson casusunun hükmü verildi, infazı yapıldı, ve TÜRKİYE'den kovuldu.
 • Kut-ül amare 1916Kut-ül amare 19166 ay önce
  Türker efendi; TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ, casus brunson'un cezasını kesti.O artık bir suçlu. 
 • Nur Nur 6 ay önce
  Yani RTE na çatmadı sizde çatladınız hadi başka kapıya
 • BurhanBurhan6 ay önce
  Bu olay Erdoğan ve Akp için hiç iyi olmadı, Erdoğan dik duruşunu sergileyemedi...
 • Osmanlı 1299Osmanlı 12996 ay önce
  fetö'cülerin musluğu kapalı ve bir daha açılmayacak.
 • Cuma DevranCuma Devran6 ay önce
  ABD ' ye diz çökmeye sahte ey ey hey heylere devam Allah kahretsin sizi Erbakan' ın katilleri vatanın her şeyini satan hainler...
 • ErdemErdem6 ay önce
  37 ay sanki 37 yıl gibi okunuyor hocam şunu 3 yıl 1 ay 15 gün deseniz!
 • Abdülhamid 1876Abdülhamid 18766 ay önce
  Arkadaşım kafanız basmıyor mu? O bir suçlu. 3 yıl 1 ay 15 gün ceza aldı. Ne tazminatı. ..
 • özgürözgür6 ay önce
  Pire nedir? Pire, deve değildir. Deveyi sorarsanız...hörgüçlerinde yağ depolayabilme özelliklerinin bulunmasıdır. Develer uzun bacakları ve yumuşak ayakları sayesinde karda ve kumda kolayca yürüyebilmektedir. Aynı taraftaki bacaklarını birlikte kaldırarak kendilerine özgü bir şekilde koşmaktadırlar.Develerin üç tane koruyucu kirpikleri, tüylü kulak delikleri, keskin görme özellikleri, gerektiği zaman kapanabilme özelliği gösteren burunları ve koku alma özellikleri de bulunmaktadır. Sırtlarını örten tüylerden yumuşak ve dayanıklı kumaşlar yapılmaktadır. Develer genellikle yere çökerek dinlenirler ve bu durumdayken yüklenmeleri nedeniyle de gövdelerinin yere değen bölümlerinde nasırlaşmış deriler oluşmaktadır. Develerin özellikleri genel olarak böyledir fakat sizlere bu yazımızda develerle ilgili bütün özellikleri ayrıntısıyla vereceğiz.
 • Mustafa Kemal Kurt. RizeMustafa Kemal Kurt. Rize6 ay önce
  Bilgi Sahibi Olduk Teşekkürler
 • Fatih 1453Fatih 14536 ay önce
  fetö'cü teröristlere af yok, acıma yok.
 • TürkerTürker6 ay önce
  Çokta tatmin edici bir yazı olmamış. Mckinsey konusunda yapmış olduğunuz duruşunuzu beklerdim açıkçası. O zaman soru şu; madem suzsuzdu dolar euro neden bu kadar çıkarılmasına müsaade edildi? Hükümet abd ile hangi gizli anlaşmaları yaptı. Halktan gizlenen Nedir? Yakında zaten göreceğiz, hiçbir şey gizli kalmaz.
 • hicabihicabi6 ay önce
  tam rahmetli Hasan karakayalik bir olay hani anlatirdi kahya ve aga hikayesi. ula biz bu boku niye yedik.megerse burasi catladikapiulkesiymis. yargisi da boyle olu. kafire merha etli mazluma masuma muslimesedit ve zali m.

Günün Özeti