İncil ve Tevrat’ta bundan sonra olacaklar hakkında..

22 Mayıs 2019 Çarşamba

Bugün Tevrat’taki ilgili bölümleri yazacağım inşallah, daha sonra da İncil’dekileri.. 2000 yılından beri bu konuda yazıp çiziyorum. Gördüğüm kadarı ile gidişat giderek kötüleşiyor. Kimse de ders almaya pek de niyetli gözükmüyor. Bugün değilse yarın bunlar bir şekilde yaşanacak. Din, toplumların umudları, korkuları ve şuuraltlarını oluşturuyor. İnançlı olsunlar ya da olmasınlar, onlar hakkında ötekilerin hükmünü ve o kişilerin şuuraltlarındaki hükmü oluşturuyor.

Aşağıya İsrail yönetimi ve halkını uyaran ayetleri aldım. Başka ayetler de var tabii. Hatta onları kışkırtan, intikam ve öfke yüklü metinler de var.

Aslında Nuh kıssasında, Yafes’in Sam’ı, Ham’ın elinden kurtarması karşısında Hz. Nuh, Sam’a, Yafes’e karşı nasıl davranması gerektiğini öğütler. Bazı yorumculara göre Sam, Sami ırkın atası olurken Yafes Türkilerin atası oluyor. Burada alıntıladığım bölümler, Tevrat’ta Yahudileri tehdit eden ve akıbetleri hakkında uyaran bölümlerden seçmelerdir.

İsrail halkı artık Musevi de değil. Çoğu din dışı bir hayat yaşıyor. Önemli bir kısmı Siyonist. Dinleri ise kültürel bir aidiyetten başka bir şey değil.

Tarihte de birçok kez aynı sapkınlıkları sebebi ile cezalandırıldılar. Rableri onlardan şikayetçi!

“Adaletten nefret eden, doğruları çarpıtan ey Yakupoğulları’nın önderleri  Ve İsrail halkının yöneticileri, iyi dinleyin”: “Ah ey suçlu millet! Haksızlığı yüklenmiş olan kavim, kötülük işleyenlerin zürriyeti, baştan çıkmış çocuklar! Rabbi bıraktılar da İsrail’in Kuddus’unu hor gördüler. Yabancılaştılar ve gerilediler. Niçin sapıklığı artırarak yine vurulmak istiyorsunuz? Rabbinizin şeriatına kulak verin. Temizlenin. Kötülük etmekten vazgeçin. İyilik etmeyi öğrenin, adaleti arayın. Ezilmiş olana doğruluk edin, öksüzün hakkını koruyun. Dul kadının davasına bakın.. Fakat asi olursanız sizi kılıç yiyip bitirir.. Sadık şehir nasıl fahişe oldu. O şehir ki; hakla dolu idi. Şimdi ise adam öldürenlerle dolu. Gümüşün curuf oldu. Reislerin asi, ortakları hırsız! Her biri rüşvet yiyor.. Öksüzün hakkını vermiyorlar. Ve dul kadının davasına sahip çıkmıyorlar..”

 “Ve eğer bununla da beni dinlemezseniz ve bana karşı yürürseniz, o zaman ben size karşı öfke ile yürüyeceğim. Ben de suçlarınız için sizi yedi kat tedip edeceğim. (...) Ve yüksek yerlerinizi yıkacağım. Ve güneş putlarınızı devireceğim. Ve leşlerinizi putlarınızın leşleri üzerine koyacağım. Ve canım sizden nefret edecek. Ve şehirlerinizi çöl edeceğim. Ve makdislerinizi ıssız bırakacağım. (...)Ve ben diyarı ıssız bırakacağım. Ve onda oturan düşmanlarınız bundan dolayı şaşacaklar. Ve sizi milletler arasında dağıtacağım. Ve ardınızdan kılıç çekeceğim. Ve diyarınız ıssız olacak. Ve şehirleriniz çöl olacaklar.” “Çünkü memlekette hakikat ve iyilik ve Allah bilgisi yok. Lanet ve yalan ve adam öldürme ve hırsızlık ve zinadan başka bir şey yok. Zorbalık ediyorlar ve kan üstüne kan döküyorlar. Bundan ötürü memleket yas tutacak (...) Onda oturan herkes zebun düşecek” , “Allah’ın Şeriatını unuttun, ben de senin oğullarını unutacağım. Onların izzetini utanca döndüreceğim. (...) Yiyecekler doymayacaklar, zina edecekler ve çoğalmayacaklar. Çünkü Rabbi dinlemeyi bıraktılar!” Hoşea Bab 4

İsrail kirlendi (...) Çünkü sahtekârlık ediyorlar. Ve evlere hırsız giriyor, dışarıda ise haydut çeteleri soyuyor”, “Çünki İsrail kendini yaratanı unuttu ve saraylar yaptı ve Yahuda duvarlı şehirlerini çoğalttı. Fakat onun şehirleri üzerine ateşi göndereceğim. Ve onun saraylarını yiyip bitirecek (...) kötülük ektiniz, fesat biçtiniz.”

“Komşusunun sınırının yerini değiştiren lanetli olsun. Bütün kavim amin diyecek (...) Garibin, öksüzün ve dul kadının hakkını yiyen lanetli olsun ve bütün kavim amin diyecek (...) Gizlice komşusunu vuran lanetli olsun, bütün kavim amin diyecek. Suçsuz adamı öldürmek için rüşvet alan lanetli olsun. Bütün kavim amin diyecek. Bu şeriatın sözlerini yapmak için onları tasdik etmeyen lanetli olsun ve bütün kavim amin diyecek”, “Rabb seni düşmanlarının önünde kırdıracak. Onlara karşı bir yoldan çıkacaksın ve onların önünde yedi koldan kaçacaksın. Ve dünyanın bütün ülkelerinde serseri olacaksın. Ve göklerin bütün kuşlarına ve yerin vahşi hayvanlarına leşin yem olacak. (...) Rabb seni çılgınlıkla ve körlükle ve yürek şaşkınlığı ile vuracak. (...) Yollarında muvaffak olamayacaksın. Ve ancak daima sıkıştırılmış ve soyulmuş olacaksın. Ve seni kurtaran olmayacak. Bir kadınla nişanlanacaksın, onunla bir başka adam yatacak. Ev yapacaksın ve onda oturmayacaksın. Bağ dikeceksin ve fakat faydasını görmeyeceksin. (...) Aranızda olan garip sana üstün oldukça üstün olacak. Ve sen aşağı indikçe aşağı ineceksin. O baş olacak, sen ona kuyruk olacaksın. Ve bütün bu lanetler senin üzerine gelecek. Ve sen helâk oluncaya kadar seni kovalayıp sana yetişecekler. Çünkü sana emretti, emirlerini tutmak için Allah’ın Rabbin sözünü dinlemedin.”, “...Yahuda hâlâ Allah’a ve sadık olan Kuddus’a karşı dizginsizdir” , “İsrail kralı tan vaktinde mutlaka helâk olacak!”… 

Yıllar önce kaleme aldığım o yazıda şöyle demiştim: “Onların okudukları kitap, onları böyle uyarıyor. İsrailoğulları yanlış yapıyorlar. Küçük ve geçici bir çıkar karşılığında ebedi hayatlarını feda ediyorlar. Bugünün küçük çıkarları uğruna gelecek nesillerin güvenliğini tehlikeye sokuyorlar. Çocuklarına korku, umutsuzluk, utanç ve acıyı miras bırakıyorlar.

Yoksa onlar bu kitabı hiç mi okumuyorlar? Biz Musa aleyhisselamın çocuklarıyız, onlar Firavunla birlikte. Ve onlar şimdi Hitler’in askerliğine soyunuyorlar. Biz, Hz. Davud ve Hz. Süleyman’ı peygamber biliriz. Onlar “Kral” diyorlar. Onlar Zebur’u bir dua ve zikir kitabı olarak görüyorlar, biz onu mukaddes tanıyoruz. İsrail gençliği büyük ölçüde din dışı bir hayat yaşıyor. Gay’leri, lezbiyenleri, ateistleri ile İsrail artık çok farklı ve kendi özüne yabancı bir çizgi tutturmuş gidiyor. Fahişelerin peşinde koşuyorlar ve putlara tapıyorlar! Bir kan deryasında yüzüyorlar.. Onları bir arada tutan tek şey belki de ortak ve derin korkularıdır. Çünkü başka ortak şeyleri kalmadı. Ve yürekleri paramparça..”

“Egemen RAB diyor ki, ‘İşte, Yahuda ve Yeruşalim’de yaşayan herkesin başına sözünü ettiğim her felaketi getirmek üzereyim. “Dinleyin! Buraya, her duyanı şaşkına çevirecek bir felaket göndermek üzereyim”. Çünkü onları uyardım, ama dinlemediler”. “Bütün İsrail halkı dikbaşlı ve inatçıdır”. “Üzerinize kılıç göndereceğim, tapınma yerlerinizi yıkacağım.” “Yok olmuş sevgi, sadakat, Tanrı bilgisi”. “Adil olmanız gerekmez mi?”  

Bundan sonra bakalım İncil’de neler yazıyor bu konuda. Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • AdiAdi25 gün önce
  Herkes adalet vs diyor herkes hakim , fikirler beyan ediliyor ortada bir çok yanlışlıklar var var var anladık da altı ay aynı konuları mı konuşacağız. Önceleri tarikat laiklik vs tartışılarak Ramazan ayı katledilirdii şimdi o mu bu mu 30 yıldır yazan okuduğumuz yazarların sorular sorup konularıortada bırakmalarıda cabası . Milletin kazandığı bir kaç sevap da Ramazan bitmeden bitiyor vesselam....
 • Bülbülü GülizarBülbülü Gülizar27 gün önce
  Kur'an'ı Kerim'i okuyup hatmedenler, okuyandan dinleyenler,hey âlimiuleması o kadar yıllardır mal gibi ,dinayet programları dinleyip, saçma sorularla yön değiştirenler. Yıllardır Kur'an'ı Kerim'de ne anlatılıyor, şimdi mi öğreniyorsunuz. Mesele ne Hıristiyanlık ne de Yahudilik. Mesele Yaratılmış olan Adem(A.S.) den sonra şimdiki iktidar manyaklığı ve Şeytanın kendine tanınan süre içinde , müşrik , münafık ve hakikate Rabbuke Hamd diyeceklerin verdiği savaş. Buda yüzyıllarca süren gelişimlerle azan önce kavim diye adlandırılan,kavimlerin her yoldan çıkışında Rabb'im CELLE CELALÜH'un biz Ademoğluna tanıdığı bir fırsat,bozulanlar hatasını anlayıp Rabb'im CELLE CELALÜH'E dönücek mi sınavı ,buda Peygamberler ve Vahilerle gönderildi. Durmadan azan insanoğlu hep bir felakete bir azaba maruz kaldı. Hakiki RABBUKE HAMD diyenler kurtuldu. Yine Şeytan boş durmadı. Gelen Peygamber Hakkın rahmetine kavuştu. Şeytan zayıf itikatlileri ele geçirdi. Onunda güçleri var tabiki,para , ihtişam lüks, İktidar,kibir,kin,nefret,ego,vs. İşte Peygamber Efendimiz Hz Muhammed Mustafa Sallallahu Aleyhi ve Sellim'in dönemi ve yinemüşrikler ve munafiklar bir yanda. Şimdi Peygamber Efendimiz Hz Muhammed Mustafa Sallallahu Aleyhi ve Sellim'den sonrası yüzyıl KERBELA süreci ve şimdiki yüzyılda dünyanın her yanında ve ülkemdeki KERBELALAR gittikçe arttı. En son en berbat KERBELA 15 TEMMUZ PROJESİ. Buda Adem(A.S.) yaşadığı ve ilk yaratılıp indiği topraklar bu üzerinde yaşadığımız topraklar. TÜRKİYE CUMHURİYETİ TOPRAKLARI. Burdan başlayıp,her felaket ve azap sonucu,hicretletler. Döndü dolaştı Topraklarımın üstünde. İslâmiyet kisvesi Müslüman kisvesi altında Hakiki İslam niteliğini kaybetmiş durumda olduğundan. İslâmiyet ülkemden her yere yayıldı. Bunuda istemeyenler son KERBELA 15 TEMMUZ PROJESİ uygulattı. İşte herşeyin sonu. Konumlar ve koşulları farklı ve hatta nedenleri farklı ama bilinki azap yakın ,laf kalabalığı yapmayın. İnsanoğlu Rabb'im CELLE CELALÜH'un verdiği bahşettiği mükemmel olan herşeyi insanoğlu kendi çıkarına ziyan etti. Zulüm etmede,hak yemede kullandı. İşte akıbetimiz, bakalım ne olucak. İnsanları tabulaştırmaya devam ederseniz. İşte ozaman Allah Azze ve Celle Celaluh sonumuzu ve akibetimizi hayreylesin Peygamber Efendimiz Hz Muhammed Mustafa Sallallahu Aleyhi ve Sellim'in yüzü hürmetine inşallah Amin ✒️ Saygılarımla
 • Malkoç Malkoç 27 gün önce
  •“Siyası otoriteyi ellerinde tutanlarla yakın çevresi sosyal durumlarıyla mütenasip servetlerini haklı çıkaracak ideolojik dayanağı bulmakta veya yeniden yaratmakta zorluk çekmemişlerdir. Lakin ahlak felsefesi, antik çağlardan beri geniş halk yığınları üstüne basıp yükselen imtiyazlı sınıfların menfaati hizasındadır. Nitekim israfa mani olmanın lüzumundan bahseden “Naima” da, israfın yasaklanmasından bahsederken, üst tabaka için debdebe ve ihtişamın zaruretini teslim etmekten kendini alamamıştı. Ona göre yapılacak tek şey, ihtişam hevesinin taklit yoluyla halk yığınlarına sirayet etmesini önleyici tedbirlerin alınmasından ibaretti... DÜNDENBUGÜNEDEĞİŞEN BİRŞEY YOK..
 • mvlütmvlüt27 gün önce
  "Mustafa" bu diyanet başkanını ilk günden beri gözüm tutmadı zaten....hiç içime de sinmedi....iktidarın muktedirsizliğidir bu....kişinin "cemali" kalbini aynaya yansıtır...derler....bu doğrudur....
 • mvlütmvlüt27 gün önce
  "...onlar(insan) belayı da hemen isterler...." Rab dışında rab tanıyan fetöcülerin de bu yazıyı mutlaka okumları gerek....yaptıkları bu yazının içeriğinin aynısıdır neredeyse....gerçi kaynakları da burası....normal....kılıç "dikabaşı" düşürür...."inad"ı da kökünden düzeltir....Bu "hak" tanımazlık ve dikbaşlılık muhakkak bir gün düzeltilercektir...kılıçla.....başka çaresi yoktur....Rabbim "hakk"ı "hak" "batıl"ı "batıl" göstersin..."hak"ta ayaklarımızı sabit kılsın....amin
 • Mustafa Mustafa 28 gün önce
  Lanetli yahudilere kapılarını sonuna kadar acanların hiç mi sucu yok.Aynı lanetli ler bağrına basanların kuyusu nu kazmadılar mı.
 • Mustafa Mustafa 28 gün önce
  Filistindeki Yahudilerin sayısı kadar müslüman Kurandaki tevhidi itikadı içine sinirse ve şirk ten beri oldumu Yahudiler saklanacak yer arar.
 • Mustafa Mustafa 28 gün önce
  Diyanet başkanı onlarca kitap yazmış hep hırıstiyanlık la ilgili .A Dilipak sizde makam peşinde misin. Allah subhanehu ve teâlâ aşkınaKuran da ki tevhidi itikadı şirk i anlattı nız bitti de İncil Tevrat neyin borusu.
 • tuzcutuzcu28 gün önce
  Sapasağlam kaldı da bozulmadı da ne diye başka din geldi....Biz kendi hurafelerimizle başa çıkamıyoruz....Hangi hurafe nerden gelmiş anlamak istersen oku sana zararı yoksa....Ama bize okuma....Bu metinlerin ses tınısı, üslubu, her şeyi sahte geldi bana....Ürperme olmadı bende; bana gelmediği için olabilir belki de....
 • İskenderİskender28 gün önce
  Sayın DİLİPAK, doğrular bir olduğundan bizim doğrularımız şöyle: Yasef"ten "Türk" olmakanlaşılmıyor.Çünkü "Türk"Terk=Göçebe anlaşıldığından bir şey ifade etmiyor.YASEF'in Duuran=Turan=Uzak doğu'luların atası olduğu var sayıldığından bu Uzakdoğulu'lar,başta Çinüzere Japon,Kore,Moğol ve bütün BOZKIR halklarını kapsıyor.Yanı sıra,Kıyamete yakın bir bela olarak mübarek kitabımız Kur'an-ı Kerim "YECUC VE MECUC" dan bahsediyor. Ayet mealen ve özetle " Yecuc ve Mecuc,her taraftan saldırıya geçtiğinde bu saldırıya uğrayanlar yaşadıkları korkuyu ve geçmişte yaptıklarının pişmanlığını iliklerine kadar duyacaklardır" şeklindedir.Yecuc ve Mecuc'un Uzakdoğu kökenli oldukları konusunda da tüm dünya alimleri ittifak halindedirler.
 • millimilli28 gün önce
  ...Binali Bey’in tespiti daha enteresan. Sandık kurulu seçmenin yüzüne bakıyormuş. AKP’ye oy vereceğini anlayınca büyükşehir pusulasını vermiyormuş. Bu trajikomediye gülsek mi, ağlasak mı? BİZ GÜLÜYORUZ, AĞLANACAK HÂLİMİZE. İşte bu zihniyet, bu anlayış bu ülkeyi yıllardır yönetiyor. NEDEN enflasyon bu durumda? NEDEN işsizlik had safhada? NEDEN ekonomik kriz bitmiyor? NEDEN Milli Eğitim düzelmiyor? NEDEN şahsiyetli bir dış politikamız yok? İşte bütün bu soruların cevabı bu zihniyet, bu anlayış değil mi? Birileri sanki kulağıma fısıldıyor. Bunlar da gerçeğin böyle olmadığını biliyor, resmen sizinle alay ediyor, dalga geçiyorlar. Yani toplumu koyun gibi güdüyorlar. Helal olsun. Çoban Sülo bile bu kadar güdememişti. BU TOPLUM BUNA LÂYIKSA, siz haklısınız. Ne demeli?(milli gazete; İsrafil Bayrakçı)
 • kibarcikkibarcik28 gün önce
  lan masumdılıpak yahudının yasantısını tahrıf olmuş kıtaptanbahsedıyorsen muslumanmumıne inen kur anı azimşama bak burdakı konu yahudının yanlısları lanetlenmesı dırsana mülga edılmış olanlamı amel et denıyor haşa ne et kafalar var yarabbı sen aklımıza mukayyed ola amın
 • Muin-i Zalim Muin-i Zalim 28 gün önce
  Ey FETÖ elemanları! Namık Kemal 100 yıl önce seni tarif etmiş: Muini zalimin erbab-ı denaettir dünyada . Köpektir zevk alan sayyad-ı bi-insafa hizmetten.(Dünyada zalimin yardımcısı, aşağılık kimselerdir; insafsız avcıya hizmetten zevk alan ancak köpektir. )İnsafsız Avcı tabirine İsrail, ABD ve Batının İslam Düşmanı Devletleri muvafık düşmez mi?Peki İnsafsız Avcı’nın köpekleri kim?
 • MasumMasum28 gün önce
  Ne Tevrat ne İncil'inaslı olmadığı gibi,olsa bile K.kerim tarafından mülga kılınmıştır.Yani hükümleriyle amel edilmez.Nokta.
 • Hasan Tahsin Hasan Tahsin 28 gün önce
  .. biz incile yada tevrata göre mi yaşamalıyız.yoksa kurana göre mi.önce illet zillet terörist.o olmazsa beka o da olmadı 82 milyonluk gemi.Ki o gemide ben yokum.ben kendi adıma kendi kayığımdayım.sizin geminin yolu yanlış.ahirette 2 elim yakanızda.hayatına sebep olduğunuz insanlar ve kendim adına..
 • Dogru zamanda Dogru zamanda 28 gün önce
  Dogru zamanda dogru tespitker adeta bu gunki gunleride icine almis.Allahin helalini haram haramini helal kiliyorlar. İstedikleri yasayi kisiye ozel cikartmalar acik sacik olmalar.evlilik kurumlarinin fazlasiyla bozulmas kadinlarin erkeklere erkeklerin kadinlara benzemesi.vb.cogaltilabilir.ozelliklede inandiklari halde yetkikeri kotuye kullanmalari.neler neler.kiyamete adin adim. Kisaca..selamlar.
 • HasanHasan28 gün önce
  İncil ve Tevrat tahrif edilmemiş miydi ? Kur'an'ın içinde tüm geçmiş Mushaf ve Kitaplar olduğu için ona Kitabullah namıverilmemiş miydi sayın Dilipak. İncil ve Tevrat hayranlığınıza taaccüp ediyorum. Aslına bizde hayranız da tahrif edilmişine pek hayranlığımız yok. Aslı da olsa son hüküm Kur'anındır.
 • FerhatFerhat28 gün önce
  Hocam Allah cc. bizişeytanın dostlarını dost edinen ve onların dünyamızda kurdukları bozuk düzene tabi olanParti/Lider/Reis leri destekleyip, onlarında azgın itrailoğulları gibi topraklarımızda fesadı yaymasını sağladığımız için helak eylermi? İtrailoğulları Kuran ayetlerinde en çok örnek olarak zikr edilen kavimlerden birtanesi. Allah cc. onları yapmış oldukları sapkınlıklardan dolayı defalarca bozguna uğratarak dünyanın hertarafına savrulmalarını sağlamış.Fakat onlar başlarına gelen musibetlerden ders almamışlar veAllahın peygamberlerini öldürmeye ve azgınlık yaparak fesadı yaymakta devam etmişler.Dolayısıyla Allahın yeryüzündebelirlediği nizamı/kuralları inkar ederek fesadı yaymaya devam etmişler. Bunlar biz ıslah edicileriz diyerek Allahın belirlediği nizamın dışına çıkan ve haddini aşan sapkınların ta kendileriymiş, zira bunlar ve bunlara benzeyen Liberal düzenin nizamı dahilinde hareket eden bütün kavimler, tabiatın yaratılış gereği biolojik yapısını, yani kadının, erkeğin doğanın fıtratını ifsad ederek Allaha meydan okumaktalar. Bu sapkın masonik İtrail oğullarının dünyamızda kurmuş oldukları Liberal düzenlerin iradesine tabi olan millet ve kavimlerin Kerim kitabımız kuran da geçen sapkınlardan malesef hiç bir farkı kalmamıştır. Dolayısıyla azgınlık ve bozgunculuk sadece itrailoğullarına mahsus olan bir şey değil artık. Kısacası itrail oğulları yapmış oldukları sapkınlıklarından dolayı ALLAh cc. tarafından bozguna uğratıldıklarıKerim kitabımızda defalarca zikr edilmiştir. Fakat aynı bozgunluk ve azgınlığı yapan ayrı kavimlerinde akıbetinin helak olacağını unutmamak gerek. Ülkemizdeki mevcut Liberal sistemin ve bu sitem dahilinde faliyet gösteren Partilerin ve bu nizama innanrak partileri destekleyen halkın Kuranda bahsi geçen Lüt kavimlerinden ve itrail oğuuullarından malesef hiç bir farkı kalmamıştır. Dolayısıyla ALLAH teala tarafından gönderilen Azab melekleri bu defa sadec itrail oğullarını gazaba uğratmak için gelmeyecekler, aynı zmanda sapkınlıklarında sınır tanımayan ve akıllarını kiraya verip şeytanın dostlarını dost edinen kavimlerde Allahın indirdiklerini inkar ettikleri için helak olacaklar. Allah cc şüphesiz ona ve peygamberlerine muhalefet eden bütün kavimleri ve onların lider ve partilerini bozguna uğratacaktır. Malesef hep suçu dışarıya ve başka kavimlere yükleyip kendimizi kurtarıcı gibi lense etmek istiyoruz fakat görünen öyle değil. ALLAH cc. İnşallah bizleri armızdaki beyinsizler yüzünden helak eylemez. Zira bunlar Allah cc ikazlarına rağmen reisleri/ideolojileri/Düzenleri kendilerini Rab eylemişler.
 • BilalBilal28 gün önce
  Sn. Dilipak hep israilin siyonistliginden bahsediliyor FAKAT şu dikkatimi çekti ki misal ben cocuklugumdan beri Trakya da yaşamama ragmen senin kimlikte dogu yaziyor diye işten çikardilar beni. Musteri azalirmiş kürt işçi çaliştirirlarsa, ki ben kendimi ne kürt ne de türk olarak gorurum ikisi de birer din haline geldi bana göre,soranlara sadece Muslumanim diyorum. Yani demem o ki bizimkilerin yaptigi da siyonistlik degil mi? İrkcilik ta zirve degil mi siyonistligin manası? Türklerin bu vahşi davranişları yuzunden artık iş aramaya da pes ettim evde oturuyorum.
 • Osman ErOsman Er28 gün önce
  Hocam şu tevrat ve incilinin yakasını bir bırak ya.... Seni okuyan kitle bunları okumuyor okumayız okumayacağız. Habire oradan referans verip durma ne yazarsa yazın umurumuzda değil. Dinimiz islamdır ve kitabımız kurandır. Tahrif edilmiş dinlerin kitapları ile vakit harcama.
 • galipgalip28 gün önce
  10 kişi çağırın kitapları okusunlar 10 ayrı görüş çıkar.
 • KamilKamil28 gün önce
  Yaz hocam yaz ,,isci emeklisi ikramiyesine eflasyon zammi bile vermem diyen akp partisini yaz ,,bankamatikci haram yiyicilere ohhhh,trollere ohhhh,yandas basin yandas yaxara ohhhhh,,tarikata derneklere ohhhh,vatanlarini savasta tertk eden savasmayan suriyelilere ohhhhh. ,TC vatasndasi emekliye su yok ,,,yeni akp parti rejimini yaz hocam ,,bosver tevrati aciz ac. ,israf havali sofralari yaz kus sutlu hoca oradaki huhahuh huhaa lari yaz ,,
 • VefaVefa28 gün önce
  Siyonistlerin Filistinden sonraki ilhak etmek istedigi 2. ulke Suriyedir......... Siyonistler Suriyeyi atese verirkenAK Parti idaresindeki Turkiyeisyancilaraher turlu silah ve lojistik destek saglayarak ,bu atesin ustune israrla benzin dokuyordu.....Oda yetmedi, Ensar-Muhacir hikayesi ile oyuna getirilerekSuriyeden 5 milyon multeciyi kabul ederek Suriyeyi insansizlatirma projesinde Siyonistlere en buyuk kolayligi biz sagladik.....Malesef Suriye de Buyul bir oyuna getirildik.
 • Fikret akınFikret akın28 gün önce
  Yahudileri ve hiristiyanları düşünüp kutsal kitaplarını okumadıklarını belirtiyorsunuz.SİZ ve sizin şahsınızda sizin mahalle neden KURANI türkçe okuyup ALLAHın ne demek istediğini anlayın diye bas bas bağırmıyor....Örneğin Allahın emri olarak namaz kılmak mı şart yoksa camide kılmak mı şart .Cuma dışında öncelik nerde olursa olsun namaz kılmak ama uygunsa camide kılınması iyi olur.Kuran mealen de olsa okunsa ruhbanlık biteceği için okutma mak için elden gelen her şey yapılıyor...
 • Yuşa ArsevenYuşa Arseven28 gün önce
  Nebi Dayı,Rumuzu ile yazan ŞAHIS:O yazdığın Yorumu CHP/HDP/SP liler ve Onların #YalanMedya ları söylüyorlar.RTE nın Oğlunun Okçuluk Şirketi yok.Atalarımızın geleneklerinden biridir O.Ayrıca Sen sorgulayacaksan IZMIR i 1994 ten beri yöneten CHP yi sorgula.IZMIR SUSUZ,IZMIR ÇÖPLÜK,YOLLAR ÇUKUR.NEREYE GITTI BU PARALAR?? Millete harcanmayan bu Paralar Kimlerin Ceplerine gitti??Metroyu bile Hükümet bitirdi IZMIR de.Istanbul/Ankara da HİZMETLER meydanlarda.IZMIR de Ne yapmış CHP?
 • Mehmet YILMAZMehmet YILMAZ28 gün önce
  Yazınızda "Rableri onlardan şikayetçi!" diye yazmışsınız onu farklı bir şekilde söyleyelim. Rab şikayet eden değildir. Öyle bir ihtiyacı yoktur.
 • abidinabidin28 gün önce
  Sayın Dilipak, elinizde gerçek İncil ve Tevrat var mı ki, Tevrat tan ve İncil den yazıp duruyorsunuz? Bunlar tahrif edilmiş, yazdığınız şeyler de tahrif edilmiş hükümler... Dört büyük kitabın ilmi zaten Kur' anı Kerimde toplanmış.... Kuranı Kerim bize yeter de artar....
 • Salih Necmi GündemSalih Necmi Gündem28 gün önce
  Dünyada , söylenenlere göre Ülkemiz Müslümanlığı en iyi uygulayan olduğu söyleniliyor.Ama bizim de bir yukarıda yazılanlardanfarkımız olmadığını düşünüyorum
 • erzurumerzurum28 gün önce
  türki ne kardaş? Türk se Türk'dür. Almani, Yunani, Rusi, İrani, vs yok da türki ne ola, nasıl ola?
 • MurtiMurti28 gün önce
  Hâlâ ne İsrailoğulları ne musevilik ne de Yahudilik anlaşılıyor eline eski ahit alıp okuyunca iş bitiyor mu bizdeki mealci kesimi gibi Yahudi kendisini nasıl tanımlıyor onun için yehova kim aralarındaki sözleşmemi yoksa karşılıklı bir iliskimi Yahudiler Allah a iman edipte bir dine girmedilerki onların ki yehovayla algulum ver gülümmevzusu yehova onları bırakmaz onlar varsa yehova var
 • DevrikDevrik28 gün önce
  Sn yazar okumuş adamsınız reel durumlardan bahsedin kehanetler bir akademisyen e yakışmaz ancak bilim ve mantık bugün insanlık adına bir gram fayda sağlayacak durumdur varsayım farazi ye ve bir durumdaki tuhaflığı anlatmak için bu kadar dolaya ne gerek var
 • erdemerdem28 gün önce
  korkaklıkları içinde bir iki kelime yazsaydınız hocam
 • engineerengineer28 gün önce
  müslümanlar Kurana uymaya başladıklarında yahudi ve nasraniler de Tevrat ve İncile uymaya başlayacaklar, yani önce Müslümanlar Kurana uyalım peşi gelir, Allah'ın şeriatinden bahsediyorsunuz, Şeriat-i Garra-i Ahmediye'ye biz uyarsak , yahudi ve nasranile de gerçek Tevrat ve İncilin şeriatine uyarlar, günümüzde, Müslümanlar, yahudile ve nasraniler bir konsensüs içerisinde mörfinin(şeytanın) kurallarına tabii olarak helaket ve felakete koşuyorlar,yeryüzünde şeytanın düzeni hakim olmuş, Müslümanlar da bu şeytani düzene eklemlenmiş gidiyor, biz Allah' cc nün şeriatine uymazken, bunun yerine ab uyum yasalarını Ahkam-ı İlahiyeye tercih ederken, yahudi nasranilerden Allah cc nün şeriatine uymalarını bekliyoruz,sn yazar da yahudi ve nasranileri bununla uyarıyor, önce kendimizi uyaralım.
 • ertyuertyu28 gün önce
  Geçen sene eylül ayında yazmış olduğunuz "1440" başlıklı köşe yazısında nurcuların 2019 nisan ayında krizin zirve yapacağını beklediklerini (Sikke-i Tasdiki Gaybi'ye göre) yazmıştınız. Nisan ayını geçtik. Kriz zirve yaptı mı? 1440 yılı da Ağustos sonu bitiyor. Yani 3 ay kaldı......
 • maraşlımaraşlı28 gün önce
  Hz musa cenabı hakka şikayet babında demişki , yarabbi kulların benim sözümü dinlemiyor. Cenabı hakta ya musa benim sözümü dinliyorlarmıki seninkiini dinlesinler demiş, Yahudilerin durumuda hristiyanın durumuda , müslümanın durumuda hep aynı , kapitalizm tüm dünyayı esir almış. Artık tek ilah var para gerisi hava civa , Bu kadar anlatılanlar ta dünya kurulduğundan beri insanları doğru yola getirmemiş , o zaman geriye bela ve musibetleri beklemek kalıyor. Anlaşılan oki bu dünya bozulmadan tekrar düzelmiyor. Geçenlerde Türkiyede etkin bir tarikatın camisine gitmiştim onlar bile bu iş artık mehdiye kaldı oturup beklemek lazım dedi. gerisini siz düşüünü
 • HikmetHikmet28 gün önce
  “Seçmenimiz oturuyor bizimle saatlerce tartışıyor. Her şeyi sorguluyor” diyen Ekinci, “Vatandaş ‘tanzimleri niye açmak zorunda kaldınız?’ diyor. Biz de “bir takım art niyetliler domates, patates, soğan üzerinden bizi terbiye etmeye çalışıyorlar. Onun için bunları açtık/açmak zorunda kaldık” dediğimizde ‘NEDEN, SİZİN ZABITANIZ YOK MU, emniyetiniz yok mu, maliyeniz yok mu, niye denetlemiyorsunuz?’ diyor. ‘Yapıyorlar da YETİŞEMİYORLAR’ dendiğinde, O zaman 'SİZ YÖNETEMİYORSUNUZ' diyor. Artık sorular bu noktaya gelmiş" ifadesini kullandı.AZMİ EKİNCİ'NİNSTAR GAZETESİNDEN FADİME ÖZKAN'IN sorularına verdiği yanıtlar şöyle:(Bu söyleşi; yayınladıktan kısa bir süre sonra, nedense kaldırıldı?)24 Haziran genel seçimlerinde bize kırgın olan vatandaşlar bizi, yerel yönetimler üzerinden eleştirerek “bu sefer farklı olacak” cümlesini kullanarak bize ayar vereceğini ima ederek mesaj veriyordu. Tepkisi ve kızgınlığı yerel yönetimler üzerinden geliyordu ve asıl tepkisini 31 Mart’ta da vereceğini tahmin ediyordum ama yine de alternatiflerimizle, karşılaştırdığında yine tercihini bizden tarafa kullanacağını düşünüyordum. ANCAK BU SEFER; çok farklı bir refleksle hareket ettiğine şahit olduk."SEÇMEN; ARTIK HESAP SORUYOR"Röpörtajı; Star gazetesinden kaldırılan, Azmi ekinci; Ak Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı: Vatandaş: "SİZ YÖNETEMİYORSUNUZ" diyor. Şimdiye kadar yapılan 15 seçimin tümünde vardım. Daha önce kendi seçmenimize gittiğimizde adres vererek şöyle derlerdi: “Bize gelmeyin, filan kişiye/kişilere gidin”. Şimdi seçmenimiz oturuyor bizimle saatlerce tartışıyor. Her şeyi sorguluyor. Bu bizim seçmenler konusunda geldiğimiz nokta ve üzerinde çok iyi bir şekilde durmamız gereken bir gerçek."İSRAF, ŞATAFAT, TORPİL..."Adam kayırma, rantçılık gibi negatif şeylerin yanında vatandaşın ayağına gitmeme, halktan kopukluk, marjinalleşme gibi hususlar. (...) Ayrıca belediye başkanı, yardımcıları ve yöneticilerinin israf ve şatafatları eleştiriliyor. Bunların etrafında dolaşan ihalecisi, müteahhidi gibi kesimlerden oluşan gruplarda ciddi bir ekonomik statü farklılığı oluşan tepki. Haliyle vatandaş da ‘Ben sana oy veriyorum, sen beni unutuyor bir kesimi zenginleştiriyor, kendine hayat kuruyorsun’ gibi konularda son derece ciddi eleştiriler var. "VATANDAŞ SİZ YÖNETEMİYORSUNUZ!!! NOKTASINA GELMİŞ."(....) Mesela vatandaş ‘tanzimleri niye açmak zorunda kaldınız?’ diyor. Biz de “bir takım art niyetliler domates, patates, soğan üzerinden bizi terbiye etmeye çalışıyorlar. Onun için bunları açtık/açmak zorunda kaldık” dediğimizde “Neden, sizin zabıtanız yok mu, emniyetiniz yok mu, maliyeniz yok mu, niye denetlemiyorsunuz?’ diyor. “Yapıyorlar da yetişemiyorlar” dendiğinde, O zaman “SİZ YÖNETEMİYORSUNUZ” diyor. Artık sorular bu noktaya gelmiş."AŞIRI ÖZGÜVEN VE TECRÜBEYİ İHMAL BİR HATAYDI"AK Partinin bana göre iki hatası veya eksiği var. Teşkilatçı gözüyle söylüyorum. İlki şu: 14 seçim yaptık, işi öğrendik, çocuk oyuncağı bu, şeklindeki özgüven. İkincisi 24 Hazirandan sonra İstanbul’da teşkilatlarda büyük değişikliğe gidilmesi. Bu işler tecrübe ister. İşin farkına varılmaması tecrübesizlikten. "İSTANBUL'UN KAYBI PARTİYİ SARSTI."(...) AK Parti’nin 25 seneden sonra İstanbul’da iktidardan düşüyor gibi görünmesi bile AK Parti tabanı için çok büyük uyarı oldu. Bunu görüyorum. Cezalandırmak isteyenler dahil İnsanlar, bu sonucu istemiyorlardı aslında.“(Erdoğan'ın)éBEKA" VE "KÜRDİSTAN'a GİDİN" sözü olmasaydı, Kürtler oy verirdi” Beka söylemi bu kadar keskin olmasaydı, Kürdistan’a gidin sözü olmasaydı; oy vereceklerdi, Esenyurt’ta da benim şahsım üzerinden AK Parti ’ye oy vereceklerdi. Fakat o sertlik engelledi bunu. Bundan sonraki süreçte çok fazla bir şey yapmaya gerek yok aslında. AK Partinin fabrika ayarı politikaları kendine çeker onları zaten.”
 • Ramazan Ramazan 28 gün önce
  Çok öğretici bir yazı. Mükemmel. İnşaAllah sizi bir akademide hoca olarak görürüz. Teşekkürler...
 • Ahmet ÖzAhmet Öz28 gün önce
  Bugünkü yazınız iktidar siyasetçilerinin,MHP ve Sayın Bahçeli dahil,siyasetlerindeki tezatlı hallerine çok benziyor.Kemal Sunal'ın,İlyas Salman ve Şener Şen'in çoğu filmlerindeki tiplemelere çokça uygun.Aslında onların geçmişte çevirdikleri tüm filmleri yasaklanmalı.Bir telefonla durdurulan İmamoğlu-Ahmet Hakansöyleşisi gibi.CNN Türk'te Ahmet Hakan,İmamoğlu'nu konuk etmişti.Ha bire İmamoğlu'nu,tembihlenen tarzda köşeye sıkıştırmaya çalışıyordu,başaramadı Ahmet Hakan.Bir telefon geldi ve ardından proğram süresi bitirilemeden apar topar yayına son verildi.Sosyal medya haberlerinin yalancısıyım.Sebebi nedir?İmamoğlu,İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde en çok 50 bin TL'ye yaptırılabilecek internet sitesi ile ilgili bir iş için,Büyükşehir Belediyesi'nin milyonlarca para ödenmesiyle ilgili konuşacaktı,belki de tv ekranlarından konuyla ilgili belgeler gösterecekti.Bugünkü yazınızda yazdığınız İncil ve Tevrat'ta geçen hadiselerin güncellenmiş halini,güçlü iktidar siyasetiyle yaşıyoruz.''Egemen RAB diyor ki:...Adil olmanız gerekmez mi?''Ne güzel değil mi?Bir okurunuz olarak Egemen RAB,ifadesini,egemen iktidar,olarak değiştirmek isterim.Hakikaten Adalet'le başlayan iktidar partisinin siyasetinde siz,hiç adalete rast geldiniz mi?Allah'ın işine bakın.Ya da Egemen RAB'bın işine bakın.İmamoğlu'nu nasıl da kutsamış(!)?Bir tek İmamolu'na karşı,koskoca ülkenin tüm imkanları,devleti aliyemizin tüm seçkin üyeleri,bakanlarımız,vekillerimiz bir de yanında hediye olarak Sayın Binali Yıldırım'ı görüyoruz.Anlı şanlı medyamız da iktidar adayına destek veriyorken,İmamoğlu galip çıkıyor.Alemlerin işletim hakkı size verilmiş olsaydı,bu alemi,bu dünyayı nasıl idare ederdiniz,diye mürşidi,müridlerine bir soru sorunca Merkez Efendi,nasıl cevap vermiştir,bilirsiniz.İşte siyaset aklı bu olsa gerek.Tüm haşeratı yok ederim ya da tüm muhalefeti etkisiz kılarım,her bir yere fare kapanları yerleştiririm.CNN Türk'e telefon etttirir,İmamoğlu'nu sustururum.Devlet kesesinden korumalar tutar,hak edene hak ettiğini veririm.Ceza kesenlere ise önemli mevkilerde görevler verdiririm.Kılıçdaroğlu'nu yumruklayan inek hırsızının her iki elini öptürür pozlar verdirtirim.Zorlama siyasetle devleti aliyemiz ancak bu kadar başarı sergiler.Hak şerleri hayreyler.Hayır mı,şer mi göreceğiz 23 Haziran'da.Siz Tevrat ve İncil'de bundan sonra neler olacağını araştırmaya devam edin Sevgili Dilipak.Hükümet icraatlarının iktidara verebileceği zararları ancak bu kadar güzel anlatabilirdiniz.Tebrik ederim sizi.
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 28 gün önce
  Bençocukken akşam 7ajansındansonra denizcileriçindehavadurumubildirilirdi.... SEYİR HİDROGRAFİveOŞİNOGRAFİdairesindenbildirildiğine görediyebaşlardı... Yineogünlerde devletbüyüklerimizTAM DABİRLİK VE BERABERLİĞE, HERZAMANKİNDEN DAHA ÇOKİHTİYACIMIZOLDUĞU BUGÜNLERDEDİYEBAŞLARDI.... BENGELDİMGİDİYORUM ,BÜYÜKLERİMİZ dünyine her zamankinden çokbirlikveberaberlik ihtiyacıvurgusuyapmışlar... Birtakvimyayınlasalar , şugünlerdeihtiyaç yoktur , rahatolabilirsiniz,şuşutarihlerde larçtakılabilirsiniz deseler....
 • NurNur28 gün önce
  Bu kitaplar değiştirilmemişmiydi terside olsa tedavülden kalkmış kitaplarıburada niye meal ediyorsunuz anlamadım bakın size ak partiye vurun diyor birisi iyi alıştırmışsınız bu hemşoları kolay gelsin yemleyin reis düşmanlarınışişiriyorlar 
 • habercihaberci28 gün önce
  abdurrahman hocam kalemine ve yüreğine sağlık.inanın çok çok güzel bilgiler veriyorsunuz.bu siyonistler ve haç'lılar bir gün mutlaka mutlaka yaptıklarının cezasını çekecekler.ne zaman derseniz: biz ne zaman kendimize gelip dinimize sahip çıkarsak işte o zaman.
 • sude gönülsude gönül28 gün önce
  Nebidayı ,delilin varmıda konuşuyorsunuz, hocamız ALLAH C.C. hu razı olsun okadar önemli bilgiler veriyorlarki,sizin gibi cahiller bukadar önemli ilimlerin içine tabiri caizse limon sıkıyorsunuz.sizide kınamıyorum çünkü sizler materyalizmin uyutulan zavallılarısınız. bilmeden anlamadan iftiralar havada uçuşuyor. lütfen herzamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyacımızın oldu şu günlerde,hocmız gibi münevver zatların uyarılarına kulak verelim yarın bizim için çok geç olabilir. vesselam
 • A. KarA. Kar28 gün önce
  İsrailliler Tevratı okumuyorlar, okusa bile anlamıyorlar. Talmudu okuyorlar, ona uyuyorlar. Tevrat çalmayacaksın diyor. Talmud ise yahudiden çalmayacaksın diyor. Tevrat öldürmeyeceksin diyor. Talmud ise yahudileri öldürmüyeceksin diyor.
 • Ben Fransa'dan (Medine'de ölmek isteyen)Ben Fransa'dan (Medine'de ölmek isteyen)28 gün önce
  Sayın Dilipak, dün şöyle yazmıştınız "Ey Musa, kavmini sana şikayet ediyorum. Ey İsa, halkını sana şikayet ediyorum. Selam size!" Şunu iyi bilmek lazım ki, şu an (güya) Musa as'ın yada İsa as'ın peşinden giden yahudiler ve hiristiyanlar, Musa as'ın yada İsa as'ın kavmi değiller.Kuran'ın inmesiyle Tevrat ve İncil "obsolet", yani geçersiz oldu. Rasulullah sav'dan sonra herkes mecburen Kuran ve Rasulullah sav'a ittat ekmek zorundadır. Herkes Rasulullah sav'a ümmet olma potansiyelinde. Başka seçenek yok. Rasulullah sav'ın amcası Ebu Talip "ben babam Abdulmuttalip'in dini üzereyim ve onun dini uzere kalırım" dedi vefatında. Rasulullah sav'ın dedesi olan Abdulmuttalip'in dini Kuran nazil olana kadar geçerliydi. Ama Kuran nazil olunca, o din "obsolet" oldu, geçersiz oldu. Kuran ve Rasulullah sav'a itaat etmek zorunlu, mecbur kılındı. İki yol vardı, ya Müslüman olup Rasulullah sav'a ümmet olma şerefi, yada eski inançlara devam edip gayri müslim hale gelmek. Bu yüzden, ne yazık ki Ebu Talip inat edip eski, "obsolet", geçersiz dinde kalmayı tercih etti ve imansız bir şekilde ahirete intikal etti. Derken, şimdiki yahudi ve hiristiyanlar da aslında Rasulullah sav'a ümmet olma potansiyelinde. Zaten Musa as'da, İsa as'da kavimlerine hep Allah va habibi Ahmed'i övdüler. Kavimlerine hep Allah ve habibi Ahmed'i anlattılar. Bütün peygamberler kavimlerine hep Ahmed'i övdüler. Bütün kavimler Ahmed'i ve onun Ashabının faziletlerini bilir, çünkü onlara peygamberleri sohbetlerinde dini kuralların yani sıra, Ahmed'i ve ashabını da anlatıyorlardı. Onlarda, imrenerek "Ahmed'in ümmeti ne kısmetli bir ümmet, keşke bizde Ahmed'in ümmetinden olsaydık" dediler. Bunun yanı sıra, Musa as ve İsa as'da Ahmed'e o kadar aşıklardı ki, o aşk onları o kadar kör etmişti ki, kendi peygamberliklerini göremez hale gelip, "yarab, benide o güzel habibin Ahmed'in ümmetinden eyle" dediler. Muhterem Ali Ulvi Kurucu ne güzel demiş: "Rûhum sana âşık, sana hayrandır Efendim. Bir ben değil, âlem sana kurbandır Efendim. Ecrâm ü felek, Levh u Kalem, mest-i nigâhın,Dîdârına âşık Ulu Yezdân'dır Efendim. Mahşerde nebîler bile senden medet ister,Rahmet, diyen âlemlere, Rahman'dır Efendim. Kıtmîrinim ey Şâh-ı Rusül, koğma kapından,Asilere lütfun, yüce fermândır Efendim. Taa Arşa çıkar her gece âşıkların âhı. Medheyleyen ahlâkın, Kur'ân'dır Efendim. Aşkınla buhurdan gibi tütmekde bu kalbim,Sensiz bana cennet bile hicrandır Efendim. Doğ kalbime bir lâhzacık ey Nur-i dilârâ,Nûrun ki; gönül derdime dermandır Efendim. Ulvî de senin bağrı yanık âşık-ı zârın,Feryâdı bütün âteş-i sûzandır Efendim."
 • İhsanİhsan28 gün önce
  Hz. Ömer gibi tevratı elinizden atmadıkça hiçbirşey üzere değiksiniz...
 • Yunus 16 Yunus 16 28 gün önce
  Allah razı olsun, bilgilendirdiniz. Allah ın rahmeti bereketi üzerinize olsun. Sahura inen rahmet bütün MÜSLÜMANLARIN üzerine olsun.
 • Nurullah (Werder Bremen'de top oynamak isteyen)Nurullah (Werder Bremen'de top oynamak isteyen)28 gün önce
  Yazı güzeldi, bu güzel yazı için yazara teşekkkürler. Okuyucu kitlelere hitaben bir konuşma yapmak istiyorum; Sevgili Dostlar, En sağlam kalelerin ardında da olsak ölüm gelip bizleri bulacak. Geçici dünya için ahireti karartmaya değmez. iftirayı ve kavgayı bırakın, tek günahınız fuhşiyat olsun. Sakin ve Kamil olun, aşk ve nefret aklı zail eder. Hoşgörüyü yitirmeyin. Az insan olun. Selam ve dua ile
 • Nebi DayıNebi Dayı28 gün önce
  Hocam sen bizi uyutmaya Çalışıyorsun bırak İsrail'i Tevrat'ı senin iktidar tüyü bitmemiş yetim Hakkı olan İstanbul belediyesinin paralarını Bilal Oğlanın Okçuluk Vakfına hortumlamış.
 • Arif SöğütArif Söğüt28 gün önce
  Hocam,Yazdığınız Yazıyı Kim dikkate alıyor?Bizim ISLAMın ve Kur’anın Gerçekliğini Isbatlayacak Kimseye ihtiyacımız yok.Biz Elhamdülillah HAK Yoldayız.Gereksiz Yorumlar yerine DEIZM i anlatınız.FETÖ Bir Açıdan çok Başarılı oldu.GENÇLER DEIZMIN Ağlarına kapılıp gidiyorlar.Oglum bana;”İyi İnsanlar,Kötü İnsanlar ayrımı yapar Allah Müslüman GayriMüslim ayrımı yapmaz” diyor.“Tek Tanrıya inanıyoruz” ile Gençleri kandırıyorlar.”Sizin Allahınız ile Bizim Tanrımız aynı Kişi”Diyanet ve Milli Eğitim ACİL ÖNLEM ALMALIDIR.Sizde Gazetenizde TV nizde uyarınız.

Günün Özeti