Her şey yolunda mı?

07 Nisan 2019 Pazar

Her şeyin yolunda olduğunu, olan şeylerin makul şeyler olduğunu söyleyebiliyor musunuz?

Eğer değilse, o zaman bunun sorumlusu kim? Kimse bu konuda kendini sorumlu kabul etmeyecektir. İşte asıl sorun burada.

Binali Yıldırım da, Ekrem İmamoğlu da, YSK sonuçları açıklamadan başkanlıklarını ilan ettiler. Yıldırım, Bilboard’larda bunu duyurdu, İmamoğlu, Anıtkabir’e gitti, defteri başkan olarak imzaladı.

Yıldırım, bu Bilboard’lardan haberdar olmayabilir! “Nasıl olsa kazanacağız” diye bu afişler hazırlanmış ve daha YSK sonuçları hazırlamadan, Yıldırım önde giderken bu afişler dağıtılmış olabilir!

Ama AK Parti de, CHP de bu konuda erken açıklama yaptılar ve bu açıklamaların arkasından karşılıklı suçlamalar yapıldı. Ve tabii sinirler gerildi.

Zaten gerilimli bir seçim süreci yaşandı. Şimdi de günlerdir seçim sonuçları üzerinde spekülasyonlar yapılıyor. Sosyal media’da akla ziyan yazılar dolaşıyor. Bunlar doğru değil. Türkiye’ye yakışmıyor, bu millete yazık ediliyor. Dünya devletlerinin gözünde itibar kaybına uğruyor. Dostlar üzgün, düşmanlar bayram yapıyor.

Bu tartışmanın bu şekilde devam etmesi şaibeye sebeb oluyor. Seçim sistemimiz sağlam. Sistemin güvenilirliği tartışma konusu yapılıyor.

Bakın YSK bir yargı kurumu. Şeffaf bir kurum. Kararları tartışma dışı. Yargı üzerinde şüpheye yol açacak açıklamalar, baskı oluşturma çabaları, her türlü yönlendirme yasalara göre suçtur. Bu konuda ne yazık ki, kimse hassasiyet göstermedi. Bir bilginiz, belgeniz, iddianız varsa YSK’ya ya da savcılığa bildirin. YSK’ya arz etmediğiniz iddiaları basında, sosyal media da, sokakta tartışmayın. Adalet herkese lazım. Adalet mülkün temelidir. Yasalarda, neyin ne şekilde çözüleceği bellidir. Bunlar süreli işlerdir. Süresi içinde sorun çözülecektir. Çözülmesine çözülecektir de, ama bu saatten sonra sorun nasıl çözülürse çözülsün, sonuç taraftarlardan birinin gözünde şaibeli bir sonuç olacaktır. Bu da hem içeride, hem de uluslararası ilişkilerde soruna sebeb olacaktır.

İmamoğlu üzerinden CHP mazlumiyet üzerinden siyasi yönden prim yapmaya çalışacaktır. Öte yandan; İmamoğlu mazbatasını alacak olursa, sadece AK Parti açısından değil, aynı zamanda bu durum CHP içinde yıllardır varolan iktidar tartışmasını daha da şiddetlendirecektir. İmamoğlu adı, CHP’nin gelecekteki başkanı şeklinde görülmeye başlayacaktır. İmamoğlu dönemi ile birlikte Muharrem İnce dönemi de sona erebilir. İmamoğlu’nun bu yükselişi Sarıgül’ün siyasi kariyeri açısından bir final oldu. Sadece Sarıgül için değil, DSP için de aynı şekilde yolun sonu oldu.

İmamoğlu mazbatasını alacak olursa, aslında bir HDP ve İyi Parti sorunu da sözkonusu. Yani İBB’nin başına gelecek kişi, bir bakıma “7 kocalı Hürmüz”e benzeyecek. Merkezde AK Parti, Belediye Meclisinde güçlü bir muhalefet İstanbul’da işlerin tıkanmasına sebeb olabilir.

İmamoğlu konusu, Mansur Yavaş’ı da gölgede bıraktı.

Öte yandan; Binali Yıldırım mazbatasını alacak olursa, onu da zor günler bekliyor. Her iki tarafın da birbirini yıpratacak çok fazla iddialara sahip olduğu söyleniyor. Dahası, İmamoğlu mazbata alsa da almasa da İBB birçok açıdan tartışmaların odağında olacak.

İmamoğlu yabancı gazetecilere verdiği röportajlarda, “ileride cumhurbaşkanlığı ya da siyasette daha üst kademelerde görev düşünüyor musunuz” sorusuna tebessüm ederek, “Allah bilir” diyor. Yani İmamoğlu sonuç ne olursa olsun, uzun soluklu bir mücadeleye hazırlanıyor.

İstanbul ve Ankara her halukârda daha uzun bir süre gündemde kalacağa benziyor.

Dilerim bu olaylar Gezi’deki gibi sokak gösterilerine dönüşmez. Birileri bu olaylardan 15 Temmuz, MİT TIR’ları gibi bir operasyon çıkarmak istemez. Herkesin çok dikkatli olması gerek. Bu işin uzatılmaması, YSK’nın adil bir karar ermesi, tarafların bu kararlara uyması şart. Kavganın kimseye faydası yok. Bu işin daha uzun süre gündemde kalması ya da krizin tırmanmasının faturası ağır olur. Bu işin ekonomik, sosyal, siyasi maliyetleri olur. Bu anlamda herkesin daha sabırlı olması gerek. “Fasıklar bize bir haber getirdiklerinde hemen inanma”yalım. Kışkırtmalara itibar etmeyelim. Herkes yüzünü adalete dönsün. Bakın adalet yoksa barış da olmaz. Adaletin yerini “ihkak-ı hak” alır. Adalet ve barış yoksa özgürlükler de yara alır, ekonomi de. Bir topluluğa olan öfke, insanları onlar hakkında adaletsizliğe sevk etmemesi gerek.

Hepimiz rakiplerimize çuvaldız batırmadan kendimize bir iğne batırmayı ihmal etmeyelim.

Adalet bir kere yara aldı mı, o yara hemen iyileşmez. Bugünümüzü kurtaralım derken yarınlarımızı feda etmeyelim. Bu gerilimin kimseye faydası yok. Bu gerilim siyasete olan güveni tahrip ediyor. Bunun sosyo psikolojik maliyetleri var. Bu tür olaylar, yeni çözüm arayışlarına ve birtakım çevrelerin manipülasyonlarına, komplolarına zemin hazırlıyor.

Bugün işler yolunda gitmiyorsa, bu konuda herkesin sorumluluğu var. Birinin bu konuda daha az ya da daha çok sorumluluğunun olması sonuçta tahribatı önlemiyor.

Bir de haklı olmak, başkalarına “haksızlık yapma hakkı“ olarak algılanmamalı.

İşler bu noktaya gelmeden bazı konuların konuşulması gerekti, konuşamadık. Dün konuşamadığımız konuları bugün de konuşamıyoruz. Yarın benzer başka bir olayla karşılaşabiliriz. Yalan, iftira, hakaret, tehdit olmadan konuşabilmeli insanlar. Ama ait olduğu çevreye zarar vermeme, karşı tarafa haddini bildirme doğru, sağlıklı bir yaklaşım değil. Adil şahidler olacağız. Haksızlık kimden gelirse gelsin, kime yönelik olursa olsun, haklıdan yana, haksıza karşı durmalıyız. Haksız babamız da olsa, haklı düşmanımız da olsa. Bir topluluğa olan öfkemiz bizi onlar hakkında adaletsizliğe sevk etmemeli. Kitap öyle diyor. Aksi halde Allah’ın yardımı ona ulaşmaz ve kişi haketmediği bir şeye sahip olacak olursa, bu ona hayır getirmez. O şey onun hakkında dua ile istenen belaya dönüşür. “İman ettik demekle yakamız bırakılıvermeyecek”.. Adil şahidler olacağız! Selâm ve dua ile..

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Garip yolcuGarip yolcu1 ay önce
  Aydemir kardes : iman varsa imkan da vardir •kisiye ancak yaptigi vardir•
 • Kenan GürlekKenan Gürlek1 ay önce
  Bu seçimlerin sandıkda sayım yapanların hiçin hiçmi kusuru ve sorumluluğu yok eger onlar işlerini bi hakkın yapsalar so radan pardon deyip işin içinden sıyrılıp çıkamasalar ve cezai müideler ile ile sorumlu tutusalar, seçim günü yevmiyeleri alıp kenara çekilip olanları seyirci sıfatı ile seyre bakamasalar ve testi kırılmadan önlem alınsa daha iyi olmazmı.
 • AdaletAdalet1 ay önce
  Hangi adaletten bahsediyorsunuz acaba.torpili olan adaletmi.adalet guclunun adaleti.
 • Hayati pehlivanHayati pehlivan1 ay önce
  Yav he he anladık mürekkep yalayıp gaste yemişsin anladık. Ücret isteyenlerin yıllarca yanında oldunuz da şimdi mi siyasetten berisiniz. Hadi adalete talip olun hakkı ayağa kaldirinda görelim adamliginizin kaç okka olduğunu . Unuttiysaniz uyandiriyim ölümde var. Bizi kandıranlar olarak borcumuzu ödemenin vakti gelmedimi. Hak ve adalet için laf degil şahitlik arıyoruz. Ücret istemeyenleri görelim selam belki dua asla
 • FedaiFedai1 ay önce
  Olayın özünde bakara 47 ve 122. ayetler var açıp okuyun arapça ve türkçe inancınız artsın
 • Selami Nallar Selami Nallar 1 ay önce
  HocamSen neden bahsediyorsun?Chp ya başkan olup büyükşehir başkanlığı neticesiyle terörü finanse edecek, ya da başkanlık verilmedi diyerek milleti sokaklara dökecek. Abd ve israil ayakta güçlü müslüman devlet istemiyor. Arzı mevud son zamanı yaklaştı!Ellerinden gelen her türlü pis silahı kullanacaklar.
 • Murat çelikMurat çelik1 ay önce
  Adalet herkese lazım. On numara beş yıldız. Geçersiz oylar diğer şehirlerde de sayılmalı. Bakanlar YSK üzerine gitmemeli. Yarın birgün iktidar değiştiğinde adalet terazisikuvvetli olandan değil haktan yana olmalı. Fetö da bunu yaşadık. Tekrar yaşamayalım.
 • ktmktm1 ay önce
  Erkman Yilanoğlu Sevimli Palyaço kıyafeti giymiş katliamcıdır.kontr-revers. organize bir manüpilasyon.Buna en iyi adapte olacak kişi, TiyatraL yüzlü olmalıydı, Erkman Yılanoğlu uygun tip.
 • Ömer farukÖmer faruk1 ay önce
  Hocam lütfen inananları umutsuzluğa düşürmeyin. İnşaallah biz kendi aramızda savaşmayacağız.Az sadaka çok belayı def eder. Kendisi kurban kesip komşularına dağıtan hatta doğudan batıya, kuzeyden güneye her ülkeye Rabisinin rızası için kurban gönderenleri Rabbim birbirine düşürmez. Bizler 60 lar 70 ler 80 ler 90 lardaki darbelerle, sağ sol kavgalarıyla, 15 temmuzla, yalan haberlerle ekonomik darbelerle bağışıklık kazandık. Kültürel darbeyi savuşturamadık henüz. Bizler küffar ile olacak savaşa hazırlanalım.Ancak vehn hastalığına kapılmazsak.Yanı kültürel darbenin kucağına düşmezsek. Allah a emanet.
 • Nazım KARAMEHMETNazım KARAMEHMET1 ay önce
  Haksızlık falan yok YSK da. O görevini yapıyor yasal olarak. Ayan aşikar sıfırlamalar ortada dururken elbette itirazlarda olacak. Bu kumpas partileri aşıyor, herkes yardımcı olmalı YSK ya.O kadar.
 • Adem AdemoğluAdem Ademoğlu1 ay önce
  Sayin yazar; Adaleti savunmanız son derece yerinde ve Allahın bizlere önerdiği her inananınutlaka uyması gereken bir vecibedir. Ancak bu çağrınız bence çok gecikmiş ve bana " Bede harabel basra" sözünü hatırlattı. Bu ülkede adalet nezaman yok oldu biliyormusunuz, hani 12 Eylül 1910 bir referandum yapılmıştı da birsi demişti ki "ölulerinizi getirin evet oyu kullandın" işte o zaman bu ülkede adaletin canına okundu ve zat ı alinizde eveti savunmuştunuz işte o evetiniz bu ülkede 15 Temmuzun yolunu açmış ve 20 temmuzda çıkarılan KHK larla suçlu suçsuz demeden insanlar işinden olmuş onbinlerce emzikli kadınlar hapse tıkılmıştı ve işte " Bir topluluğa olan kininiz sizi adaletsizliğe sevk etmesin" hakikati unutulmuş 160 bine yakın vatandaş bir anda terörist ilan edilmiş ve zat ı slinizinde içinde bulunduğu reisseverler bu manzarayı alkışlamıştınız. Şimdide kalkmış adaletten dem vurmaktasınız. Ne yazık ki bu ülkede adalet diye bir kavram kalmadı. Zira tek adamın herşeye karar verdiği bir ülkede adaletten bahsedilmez bence sizde bahsetmeyin zira bulamazsınız. Ayrıca adalet timsali Hz. Ömer devletin işini görduğünde devletin mumunu, kendi işini gördüğunde de kendi mumunu yaksrdı. Acaba son yapılan seçimde dindar olarak benimsediğiniz Reisiniz seçim kampanyası boyunca kendi mumunu yani parti mumunu mu yoksa devletin mumunu mu yaktı bunu hiç irdelediniz mi ki adaletten bahsediyorsunuz. Ne adaleti Allah aşkına adalet mi bıraktınız bu ülkede. Ama unutmayın adl i ilahiutlaka tecelli edecektir bundan hiç şüphem yuktur. Selam ve dua ile.
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  DOlar al hemde Faizlisonra millet bahcesi yap . Yaptığın helikopterin motoru dışarıdan gelsin . Kalkınıyoruz diye nara at.
 • suatsuat1 ay önce
  Sayın Hocam Siz bildiğim kadarıyla , Milli hazineden nemalanmıyorsunuz. Anlamadığım Milli Hazinemizi har vurup harman savuranları niçin destekliyorsunuz? Çıkın gür sesle haykırın
 • Hüseyin AtacanHüseyin Atacan1 ay önce
  İnsanlar okuduklarını istedikleri şekilde anlamlandırıyor. Ben Dilipak'ın problemleri sosyal medyada paylaşmak ya da tartışmak yerine yargıya intikal ettirelim dediğini anlıyorum. Bazıları ise fazla karıştırmayın, işin peşini bırakın şeklinde anlamış. Ayrıca had bildirme, hesap sorma gibi konuların bir siyasetçinin sözleri arasından atılması gerektiğine inanıyorum. Lider siyasetçi yapıcı olmalı, birleştirici olmalı, sevgiyi büyütecek yollar izlemeli. Şikayeti varsa yargıya gitmeli, kimseyle birebir çekişmemeli.
 • Erkan özgürErkan özgür1 ay önce
  Yazı ne sis yansın ne kebap havasında. Kimseye dokundurmuyor güya. Yapılan YSK haksızlıklarını görüp ona göre yazı kaleme alsanız bence daha anlamlı olacak. İktidar kalemlerinden en adil olanı sizi orüyor ve okuyordum ama bu tutumunuz bana sizi okumayı da bıraktıracak.
 • denizdeniz1 ay önce
  Sn. Dilipak, savundugunuz kisilerin, yerdiginiz kisilerden daha musluman oldugundan emin misiniz. o kadar dernek soygunu haberlere cikti, okumus olmaniz gerekir. muslumanlarin yedi emindeki parasini calanlar nasil muslumandir.
 • GENÇTÜRKGENÇTÜRK1 ay önce
  Abdurrahman Dilipak muradına ermiştir.Çünkü adamı Ekrem Müdafaa seçimi kazandı gibi.Dilipak'a hayırlı uğurlu olsun.
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Benim görevli olduğum sandıkta sandık üylerine ilk dediğim şuydu.Oy kullanan seçmenlerin attığı imzayla sandıktan çıkan zarf sayısı kesinlikle eşit olmalıdır.Bu nedenle imzaları almaya çok dikkat etmeniz lazım dedim.Bizim yaptığımız hata yüzünden vatandaşın oyunu ben yakamam dedim.Neyse bunu akşam imzalarla sandıktan çıkan zarfların sayızı birbirine eşit olunca rahatladım.Kimsenin oyu zayi olmadı.
 • Aydemir TuranAydemir Turan1 ay önce
  Abdurrahman BeyNice yıllardır köşeniz ve Kitaplarınızdan sizi severek okuyor, takip ediyorum. Birçok konuda reçete değerinde pratik çözüm ve yol göstermeleriniz var....Geldiğimiz nokta öyle bir çaresizlik ki, hiç olmadığı gibi, ilk defa İslam aleminin hakkında, bütün umutlarımı kaybetme hissi ve üzüntüsü yaşıyorum... Afganistan, İran /Irak savaşında hep umut ediyordum, bu savaşlar İslam aleminin uyanmasına vesile olacak diye. Onca yıl geçti, geldiğimiz nokta, sanki artık her şeyimizi kaybetmiş gibiyiz!Afgan savaşını destekliyor idik, bugün biliyor ve okuyoruz ki, o zamanların Mücahidleri, CIA ile içli dışlı içmişler. İran İslam Cumhuriyeti diye Savaşta tüm dualarımız onlarla iken, sonradan öğreniyoruz ki,İslam Cumhuriyeti değil kurdukları, Sünni Müslümanlara savaşmayı kendine amaç edinmiş, mezhepçi, kan emici bir Devlet!!!Bir zamanlar, yurt dışında serefsiz Fetö cemaatine sempati duyardık ve hayranlıkla, "Dilimizi, Dinimizi Dünyaya yayıyor" diye mutlu olurduk ve sonradan öyle bir kabustan uyandık ki, bizi Can evimizden vurdular!!!Ak Partide inananlar omuz omuza derdik ve içimizden Abdullah Gül gibiler çıktı, ne zaman, nerede arkamızdan hançerleyeceği belli değil!!!Arakanda, Irakta, Doğu Türkistan da, Suriyede, bütün İslam Coğrafyasında sürekli kan akmakta!!! Sırtımızı kime yaslasak, hain çıkıyor!!!Bugünde bir Haber düştü medyaya; Siyonist Terör Devleti Gazzeye ey koyacakmış,Yeni Zelanda da haçlının biri Camiye girip Müslümanları tarıyor, Avrupada Müslümanlara karşı şiddet....Demem o dur ki, Bütün İslam alemi inim inim inliyor, bütün Dünya ya sessiz yada işbirlikçi!!! Tek ayakta Türkiye, onca iç ve dış düşmanlardan kendi derdinde....Peki, bu nereye kadar????Hiç mi bir çıkış yok, yoksa topyekün yok mu olacağız.....?
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Akparti eski istanbul ve ankara ve kaybettiği diğer büyük illerdeki eski başkanları metal yorgunluğu var deyip almayacaktı.Bu büyük bir stratejik hataydı. O başkanlar kendileri bırakmış olsalardı.Bu büyük şehirlerde böyle bir tablo olmayacaktı.Artı mansur yavaş ile ekrem imamoğlu üzerine gitme yerine kendi adaylarını potansiyelini ortaya koyacaktı.Bu da bir taktik hatasıydı. Nasıl olsa alırız mantığını kesinlikle bir kenara bırakmalı. Yani insanların bir kısmı kinlenmiş vaziyette. Bir de kendi içlerindede akparti aleyhine çalışanlar olabilir.Mesela benim görevli olduğum sandıkta akpartili müşahit Akp deyince ben hayret ettim.Çünkü akpartiye akap diyenler chp hdp ve diğer muhalefet partileri feötcüler vs ler yani kısaca akpartiyi sevmeyenler.Bu akpartili müşahidin akp demesi beni kesinlikle düşündürdü.Akpartiden benim görevli olduğum sandıkta bie partili üye 3 müşahit vardı.chp den bir partili üye bir öüşahit saadettende bir partili üye vardı. Yan,her sandıkta böyleyse akpartinin aleyhine kuş uçmaması lazımdı.Ama ben sandık başında değilde oyların seçsis sitemine gilirken bir de denkleştirme yapılmadığı torbayı teslim sırasında bir şeyler döndürüldüğünü düşünüyorum.Akpartinin oralara bakması lazım.Ama geçersiz oylarda bu kadar fazla çıkmasıda gerçekten düşündürücü bir durum.
 • Şeytanın avukatıŞeytanın avukatı1 ay önce
  Kim bu Müslüman anlayabilene aşk olsun. İblisin İdrise Karunun Haruna karıştığı bu devirde üstelikte imam gaybi yani Aklaha açık kula hakkıyla kapalı iken, fetömetre gibi Müslümanmetresi mi var birilerinin önüne gelen birilerini müslim veya gayri müslim ialan ediyor. Allah kendi iradesini gerçekleştirecek iyi insanları seçemiyor mu ki birileri bu role soyunuyor aleme nizam vermeye kalkıyor...İslam kendi iradeleri tasallıtu aktında mıdır yoksa birilerine vahiy mi geliyor beşer üstü müdür ki kendilerini Allah’ın iradesini temsil ediyormuş gibi hareket ediyorlar. Yunus ça bitirelim birkez gönül kırdı isen bu kıldığın namaz değil, 72 millet dahi elin yüzün yumaz değil... ey ele verip talkını kendi yutar salkımı müslimleri...artık bırakın bu din istismarını measselam...
 • MuratMurat1 ay önce
  Oslocu çık delikanlıca söyle bakalım ak parti hangi seçimde hdp ile iş tuttu görrüştüğünde ise artık kan akmasın silahlarınızı gömün gelin teslim olun auça karışmayanlarda pişmanlık hükümlerinden yararlansın diye uğraştı kim sızdırdı bunu silahla kaç yıl çözülemedi belki siyasetle çözülür dendi kancıklar bu fırsatı kötüye kullandı gezide ve sonra hepsinde bu sütsüzler vardı ne oldu 2015 tyılında seçimden sonra sırtımızı bilmem kime dayadık diye yırtınan namerti unutmadık beraber salladık siyen kancıkları unutmadık o tarihten beri ne oluyor pkk nın kökü kazındı devlet 100000 e yakın leş bıraktı geride dağdanbayırda tepede ovada hele bunlarıda söyle
 • MahmutMahmut1 ay önce
  Chp nin seçim sahtekarlığı çarşaf çarşaf ortaya dökülüyor.7 düvel destekliyor herşeye rağmen kazanamıyor ve rezil oluyor chp.
 • SistemSistem1 ay önce
  Sorun bu yeni sistemde.Bu sistemle(C.başkanlik sistemi) yapılan ilk seçim hersey alkak bullak oldu. Senesini bile doldurmadı ancak siyaseten ekonomik dış poliyika adalet her açidan bir yıkim yaşanıyor. Devamı ise felaketi gösteriyor
 • bay abdurrahmanbay abdurrahman1 ay önce
  “dünyadaki en güvenli ve dürüst seçim bizde” diyenler şimdi neden başka türlü konuşuyorlar? senin hangi hangi sözün doğru,neden daha önce böyle söyledinde şimdi böyle konuşyorsun diye neden soran yok?
 • Bu ayette tam CHP'ye göre sankiBu ayette tam CHP'ye göre sanki1 ay önce
  Ey CHP'liler "sizin k..irleriniz, geçmişteki yalanlayan kavimlerden daha mı hayırlı. Yoksa sizin için semavi kitaplarda berat mı var". Sonun geldi Kazım, şey pardon, CHP.
 • MustafaMustafa1 ay önce
  Adil, deve pisliği içinde ölmek, senin gibi it pisliğinin yanında ölmekten iyidir
 • Sanki bu ayet CHP'yeSanki bu ayet CHP'ye1 ay önce
  "Ayetlerimizin hepsini yalanladılar, bu sebeple onları üstün kudret sahibinin yakalaşıyla yakalayıp helak ettik" Sonun geldi Kazım, pardon sonun geldi CHP.
 • DİLİPAK biraz cesur olunDİLİPAK biraz cesur olun1 ay önce
  AK Parti'ye atıp durmayın. Korkusuz gazetesi ve Sözcu gazetesi sizi manşete almış. Bu secimle 15 Temmuz'un intikamını, batıl birleşik milletler olanABD, AB, FETÖ, CHP, PKK, HDP, Saadet Partisi, İyi Parti'nin Erdoğan'dan ve müslümanlardan alacaklardı. Bunu nasıl göremezsiniz! Mutlaka kazanmalılardı. İstanbul'a İmamsızoğlu mutlaka kazanmalıydı ama 15 Temmuz gibi, evdeki yaptıkları hesap çarşıya uymadı.
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Dilipak'a saygılar sevgiler.Keşkem diyorum çoban lardaki ferasetin yarisinin yarısinin yarisisiyaset cilerimizde olsaydi. .......bu sözü eğribüğrü söyleme seni sigaya çeken çooook molla kasim gelirvesselam
 • Tunsel ÖztenTunsel Özten1 ay önce
  Hakikat noktasinda olan biri olarak size katılıyorum. Bir tuhaf süreç yaşiyoruz, gene alttan alta tuzaklar hazirlaniyor, kardeş kardeşe vurdurulmak isteniyor, keşke seçim öncedi hükümet yetkilileri seçim sistemimiz gayet iyifir eğer seçim sonrasiitiraz varsa yenilmiş olmanin hezeyanidir şeklinde açiklama yapmasalardi. Bu söz kendilerini bağlar hem icerde hem dışarda. Birde Cumhurbaşkanimizin bütün vatandaşlarin başkani olmadigini dolayli yolla açiklamasi gerginligi artirabilir. Şık bir söylem deģil maalesef. Nasil güven duyacak diger % 45 lik halk...
 • IDRIS ESENIDRIS ESEN1 ay önce
  El hakk, çok doğru diyor sayın Dilipak.
 • YörükYörük1 ay önce
  O torpilliler gün geldi AK Partinin kendisini vurdu işte. Heryer torpil, haksızlık. Kul hakkı. Sandık başkanlığından, ücretli müşahitliğe ve YSK vs. kurumlara kadar heryere torpille giriliyor. Onların yapacağıda ancak bu olurdu zaten. Biz AK Partiye bize torpil yapsın diye gönül vermedik. Biz herkes için adalet istedik. Bu kadar haksızlık, bu kadar ah dağları devirir dedik, uyardık. Bildiğim birisi, karı-koca ikisininde ailesi oldukça zengin, önce özelleşmiş olan bir kuruma karı-koca yerleştirildi, sonra orada rahat edemediler, kocası bir devlet kurumuna yerleştirildi, bukez statü olarak yetmedi karı-koca üniversiteye yerleştirildi, hatta karısına üniversitede yerleşecek uygun bölüm bulunamayınca meslek yüksek okulunda bölüm açıldı. İkisininde ailesi mutaasıp bilinir ve tanınmış büyük bir cemaatin sohbetlerinden eksik olmazlar. Şimdi de yine tanıdığım birisi inanılmaz bir torpil olayı gerçekleştirmek üzere, devlet memurları kanununun en temel şartlarını taşımıyor ve herşey kılıfına uydurulacak. Bu haram düşkünlerinden hayır mı bekliyor AK Parti şimdi. Taşeronların kadroya alınması tam bir rezillikti zaten, torpillileri biryerlere yerleştirmekten 2010 KPSS mağdurlarına sıra gelmiyor. AK Partiyi sırtından ilk vuracak olanlar bu dalkavuklardır, bu hak hırsızlarıdır. Şimdi biz doğruları söyleyince bizi AK Partiyi yıpratmakla suçlayıp, kraldan çok kralcı olmur aynı kişiler, oysaki gemiyi ilk terkedecek olan farelerde onlar. Bizim davamız sabittir, partimiz değil. Onların ise menfaatleri sabittir, davaları değil. Parti kapılarında kemik beklerler. Torpil yapan-yaptıran, akçeli işlere bulaşan, siyasetle iştigal olup kendine menfaat sağlayan herkesten davacıyım, bir gram hakkım helal değil.
 • BiçareBiçare1 ay önce
  Ahmet kardeşim... Akif'in de hataları vardır. Ama burada senin çıkardığın manayı kast etmiyor. Bu asrın bilgisiyle İslamı anlatıp, herkese İslam'ı idrak ettirmeyi kast ediyor diye düşünüyorum...
 • altanaltan1 ay önce
  İstanbul ve Ankara kaosu yeni başladı kaybeden ak parti kadroları diğer küçük belediyelerde minik makamlara göz dikince asıl kıyametler kopacak malum 60 70 bin insan transfer olacak seyreyle gümbürtüyü.
 • altanaltan1 ay önce
  İstanbul ve Ankara da sistematik yıpratma harekatını bizzat ak parti kendi kendine yapıyor.Bu kadar oy alması bile mucize.Belki ak parti için bu kayıplar fırsat olur.Kayıp güdülen siyasetin yanlış olduğunun belgesi ama anlaşılamıyor maalesef o kadar uzun iktidar döneminde yapılan hatalar artık görülemiyor malum klavuzlar da karga cinsinden sonuç ortada
 • kalelikaleli1 ay önce
  biri cevap yazmış ben rahmetli demirel in hanımını senden çok daha iyi bilirim ölmüş birine ayakkabıcı falan demen senin terbiyesizliğin o anlamda konuşmuyorum.siyasete burunlarını sokmadılar diyorum ve diyorum ki bunları asla desteklemedim.bana cevap yetiştireceğine görüşünü belirt.
 • FerhatFerhat1 ay önce
  Acep söylesemmi rumuzlu kardeşim bunların tevhid nizamına bağlı bir parti olmadığını idrak edemiyecek kadar gaflet içerisinde olduğunu zannetmiyorum. Mevcut partilerin hakkın adaleti ile milletimize muamele etmedigini size bir dinsiz dahi söyleyebilir herhalde. Zira maclis çatısı altındaki partiler ölçülerini Liberalizmden yada Komunizm gibi deccalizme dayanan ideolojiler den almaktalar. Bunu siyasi,ekonomik, ahlaki ve aile politikalarında uygulamaya reformlardan tespit edebilirsiniz. Kısacası meclis çatısı altındaki partiler gayri ahlaki ve gayri milli reformları uygulamaya koyarak masonik derin gücün iradesine tabi olduklarının ispatlamışlardır. Derin gücün hayata geçirdiği Projeler tanzimat,inkılap ve AB reformlari ile son sürat devam etmektedir. Gaye milletin iradesini ve inancını kırarak milletimizi bitap düşürmek ve üzerimize doğru gelen belaya karşı direnç gösterememek anlamını tasimakta. liberalizm odaklı serbest piyasa politikaları ile yeraltı ve yerüstü zenginliklerimiz pervasızca peşkeş çekilerek siyonist küresel güçlerin sömürüsüne birakilmakta. Adaletsizce uygulamaya konulan aile ve eğitim politikaları ise ahlakımızın iflas etmesine ve çekirdek ailenin ifsadina yol açmakta. Kısacası bölgenin ve dünyanın iradesi tamamen masonik güçlerin elinde ve bunlar Suriye'de bir kıyamet savaşı planlamaktalar, bununda maalesef yıllardır bizim üzerimizde uygulamaya kiymaktalar. Bu hususta mason lojalari hepsi hem fikir, zira Kommunist loca da faaliyet gösteren biraderler ve hatta neo liberalist mason localarinda faaliyet gösteren biraderler hepsi hem fikir ve hepsi derin gücün iradesine tabi. Anlayacağınız Suriye planı kemikleşmiş ve sadece uygun zaman ve uygun ortam beklenmekte. Unutmayalım ki Rusyayida çinide, ABD yide , Türkiye ve çoğu Ortadoğu ülkeleri aynı derin gücün iradesine tabipler. Selam ve dualarla
 • MUSAKARLIDAĞMUSAKARLIDAĞ1 ay önce
  SEÇİMBİTİNCEMESAJALINDIDEYİPÇAMURAYATANAKPTOKADIYEDİ.KİRALAR BİN 200 TL YE DAYANDI CANINIZYANIYOR.HALKAUYGUNFİYATLIKONUTLAZIM.BELEDİYELERDEKİDÖNENPİSLİKLERİSORUŞTURSUNLARHEMŞERİCİLİK ALMIŞ BAŞINIGİDİYOR.İNŞALLAHKENDİLERİNEGELİRLERYOKSAAKPARTİDETABELA PARTİSİNEDÖNÜŞÜR.İLETŞİMÇAGINDAYIZSOSYALMEDYAYIİYİTAKİPETSİNLER.
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Selamunaleykum Allah rahmet eylesin m akif sevdiğim birkardeşimizdir.Onun hakkinda suizanda bulunmak istemem.Birşiirinde ..........asrin idrakine söyletmeliyiz islami diyor.Şimdiki çağda asrisaadette ki gibi yaşanmaz bu zamana uyacaksinmi demek istiyor (inşaallah böyledemek istememiştir)bu konuda mantıkli bircevabi olan varsa söylesin Allah rızasiiçin
 • Uyanıklar Uyanıklar 1 ay önce
  Ak parti il ve ilçe teşkilatları haklı olarak itirazlarını yapıyor . Özellikle Ankara’da teşkilatlar , genel merkez yetkilileri ve bazı vekiller kendi beceriksizliklerini de örtmek için itirazlara yoğunlaştılar . Kardeşim kimse kudura Bakmasın nu millet bu Ankara size rağmen bu kadar oy verdi . Bu oylarım tamamı reise verildi ,Şakın kendinize pay çıkarmayın .,Size rağmen Ankaralı bu oyu verdi .., En baba Keçiören de bile hasekiye oy çıkmadıysa halk teşkilatları sevmediğinden istemediğinden olamaz mı? Ankara’daki bürokrasi ayrı bir dert zaten .,
 • AdilAdil1 ay önce
  Batı Fransa da yaşayıp Medine de ölmek isteyen salak, git medineye bir an önce geber, madem Medine de ölmek istersin niye fransanın batısında yaşarsın? Niye fransanın imkanlarından faydalanmaya devam edersin? Git seni deve gübreleri arasına gömsünler biran önce!
 • kibarcikkibarcik1 ay önce
  kalelı senınmason demırel topragı bol olsun nzmıyeyegelınce ahırette hesap gununu bekler kadıkoy ayakkabıcı heeee baykala gelınce zampara kendı vekıl ıle zına eder hanımı dunya ahıret bacım olsun edeplı hanımmışki bu baykala agzından çıt cıkmadıhakkını ahırette sakladı ıse baykalın işi katmelerlı olacak veselam
 • Mesele seçim değil, çok daha ötesidir..Mesele seçim değil, çok daha ötesidir..1 ay önce
  İmamoğlu’nu sadece aday yapmadılar, kazanması için her ayrıntıyı planladılar. Seçim yolsuzlukları dahil. Derin FETÖ yapılanmasını, kamudaki FETÖ yapılanmasını sahaya sürdüler. Kripto HDP’lileri ve PKK mensuplarını onlarla koordineli sahaya sürdüler.Zaten CHP-İYİ Parti-Saadet ittifakıyla bunun toplumsal zeminini, psikolojisini oluşturmuşlardı. İşte o ittifakı kamuflaj kullanıp, başka bir oyunu sahneye sürdüler. Saadet ve İYİ Parti tabanı bir süre sonra bu oyunu görecek.15 TEMMUZ’DA, GEZİ’DE HEDEF NEYSE ŞİMDİ DE O..İmamoğlu kesin kazanmalıydı. Oy alsa da almasa da kazandırılacaktı! Oyu yeterli olmasa bile o ‘ince işçilikle’ kazandırılmalıydı. Çünkü hedef belediye başkanlığının çok ötesindeydi.15 Temmuz’da, Gezi’de hedef neyse, Baykal kumpasında hedef neyse, Suriye’nin kuzeyinden kuşatmada hedef neyse, S-400’ler üzerinden yürütülen saldırıların hedefi neyse İmamoğlu projesi de oydu.Kimse kızıp küfürler savurup durmasın. Kimse milli irade, seçim, oylarımız diyerek bu gerçeği örtmeye kalkmasın. Bizim onlara karşı boynumuz kıldan incedir. Ama burada başka bir tehlike varsa, Türkiye için, onu da söylemekten çekinmeyeceğiz.KİM ADAY YAPTI? KİM KAMPANYA YÜRÜTTÜ? KİM “ADAM”INI SAVUNUYOR?Daha kazanmadan, daha mazbatasını almadan “adamımızı tanıyın” diye açıklama yapanlar işin arkasındadır. Onların şimdiye kadar kullandığı kuklalar işin arkasındadır. Seçim öncesi örtülü, gizli müdahale, seçimden sonra da aynı çevreler üzerinden zihinsel bir operasyon olarak yürütülmektedir.İmamoğlu’nun aday yapılmasında ve kampanyasında kimler ne roller üslendi, FETÖ yapılanması bunun neresinde, bence çok ciddi soru işaretidir?Tekrar edeyim: Bu, seçim yolsuzluğunun ötesinde, belediye başkanlığı meselesinin ötesinde bir durumdur. Konu, seçimlerden bağımsız, bir milli güvenlik hassasiyeti ile ele alınmalıdır.İmamoğlu, koltuğuna otursa bile meşruiyeti her zaman sorgulanacaktır. Zaten çok yakında bu durum kendini belli edecektir.
 • Ekrem İmamoğlu bir “proje”dir. Ekrem İmamoğlu bir “proje”dir. 1 ay önce
  Ekrem İmamoğlu bir “proje”dir. * Bu; ikinci “Baykal kumpası”dır. * Seçime “müdahale” edilmiştir. * ABD ve FETÖ bu işin neresinde? * Mesele seçim değil, çok daha ötesidir..İmamoğlu’nu sadece aday yapmadılar, kazanması için her ayrıntıyı planladılar. Seçim yolsuzlukları dahil. Derin FETÖ yapılanmasını, kamudaki FETÖ yapılanmasını sahaya sürdüler. Kripto HDP’lileri ve PKK mensuplarını onlarla koordineli sahaya sürdüler.Zaten CHP-İYİ Parti-Saadet ittifakıyla bunun toplumsal zeminini, psikolojisini oluşturmuşlardı. İşte o ittifakı kamuflaj kullanıp, başka bir oyunu sahneye sürdüler. Saadet ve İYİ Parti tabanı bir süre sonra bu oyunu görecek.15 TEMMUZ’DA, GEZİ’DE HEDEF NEYSE ŞİMDİ DE O..İmamoğlu kesin kazanmalıydı. Oy alsa da almasa da kazandırılacaktı! Oyu yeterli olmasa bile o ‘ince işçilikle’ kazandırılmalıydı. Çünkü hedef belediye başkanlığının çok ötesindeydi.15 Temmuz’da, Gezi’de hedef neyse, Baykal kumpasında hedef neyse, Suriye’nin kuzeyinden kuşatmada hedef neyse, S-400’ler üzerinden yürütülen saldırıların hedefi neyse İmamoğlu projesi de oydu.Kimse kızıp küfürler savurup durmasın. Kimse milli irade, seçim, oylarımız diyerek bu gerçeği örtmeye kalkmasın. Bizim onlara karşı boynumuz kıldan incedir. Ama burada başka bir tehlike varsa, Türkiye için, onu da söylemekten çekinmeyeceğiz.KİM ADAY YAPTI? KİM KAMPANYA YÜRÜTTÜ? KİM “ADAM”INI SAVUNUYOR?Daha kazanmadan, daha mazbatasını almadan “adamımızı tanıyın” diye açıklama yapanlar işin arkasındadır. Onların şimdiye kadar kullandığı kuklalar işin arkasındadır. Seçim öncesi örtülü, gizli müdahale, seçimden sonra da aynı çevreler üzerinden zihinsel bir operasyon olarak yürütülmektedir.İmamoğlu’nun aday yapılmasında ve kampanyasında kimler ne roller üslendi, FETÖ yapılanması bunun neresinde, bence çok ciddi soru işaretidir?Tekrar edeyim: Bu, seçim yolsuzluğunun ötesinde, belediye başkanlığı meselesinin ötesinde bir durumdur. Konu, seçimlerden bağımsız, bir milli güvenlik hassasiyeti ile ele alınmalıdır.İmamoğlu, koltuğuna otursa bile meşruiyeti her zaman sorgulanacaktır. Zaten çok yakında bu durum kendini belli edecektir.
 • Bir zamanlar Bir zamanlar 1 ay önce
  Ah ahhhh bir zamanlar bu ülkede atamalar adalet , ehliyet ve liyakat Esasına göre yapılıyordu ..Nerde o günler ...
 • Tedbir Alın Tedbir Alın 1 ay önce
  Reisin göreve getirdiği bakanlar , bakan yardımcıları il ve ilçe teşkilatları , göreve yeni gelen belediye başkanları, liyakat liyakat diye baş baş bağırıyorlar,sonrada eşini dostunu ehliyet ve liyakata bakmadan belediye başkan yardımcısı , Genel müdür , daler Bsşkanı yapıyorlar Ve haka devam ediyorlar ya yuh yanı yuh . Kardeşim Ankara'yı kaybettik siz hala bunu yapıyorsunuz Ya . Ya sizi oraya millet seçti millet . Kimden korkuyorsunuz neden hayır deniyorsunuz .Anlaşılan bir yapı ak partiyi bitirmeyi kendine görev saymış Ve bitirmek ve halkın gözünde itibar kaybettirmek için çalışmaya devam ediyorlar ..İnşaallah Reis belediye başkan yardımcısı olarak atanan , bakanlıklara Genel müdür , daire Bsşkanı olarak atanan isimleri tek tek inceler de görev ile alakası olmayan atamaları iptal eder .Yoksa millet bunları tek tek takip ediyor Ve not ediyor ..
 • tuzcutuzcu1 ay önce
  Her şey yolunda sayılmaz aslında....Kutuplardan geçen dünya ekseni Sibirya da doğru kayıyormuş yeni fark etmişiz...
 • Ali Ali 1 ay önce
  Sayın dilipak hocam gerçekten dinlemek isteyene sizden ala akilİnsan olmaz Söyledikleriniz ve duruşunuz Gerçekten ülkenin hayrına İnşallah sözlerinize önerilerinizeKulak verilir bazı şeyler için geçOlmadan ülkenin içinde bulunduğuGergin ortamdan çıkılır inşallah Seçimler beş yıllığına yapılıyorKazanan içinde kaybeden içindeKıyamet kopmuyor Bu toplumu gerecek kadar olaylarıÇarpıtmanın altında insan ister istemez başka şeyler arıyor İnsanları bu düçüncelere sevkettirmeyin Huzurun kıymetı kaybolunca anlaşılır Allah bu millete huzuru arattır masın
 • KEMALİSTKEMALİST1 ay önce
  İYİDESAYIN CUMHURBAŞKANI'DA MAZBATASINI ALMADAN DAHA 2002 VE SONRA TÜM SEÇİMLERDE BALKON KONUŞMALARI YAPTI O GECE ÇIKTI ŞİMDİ BURADA İBB BAŞKANI ADAYI İMAMOĞLU O GECE ÇIKIP BALKON KONUŞMASI YAPTI MI? DAHA SONUÇLARI BEKLEMEKTEYİZ DEDİ DEFALARCA DEĞİL Mİ AMA DAHA SAYIM SÜRESİ DEVAM EDERKENBİN ALİ BEY DAHA OY SAYIMLARI BİTMEMİŞKEN TEŞEKKÜR TÜRKİYE İSTANBUL KONUŞMASI HAZIRLADI VE İLAN ETTİ KAZANDIĞINI VE O SIRADA CHP HANGİ SEÇİMDE AZICIK OYU ARTSA BU AŞAĞA YUKARI HER SEÇİM OLMAKTA YAYINLAR KESİLİYOR YSK AĞIRLAŞIYOR FALAN FİLAN BU SEÇİM İSE TAMAMEN KOPTU ANADOLU AJANSI YANİ BURAYA SADECE İSTANBUL VERİMİ GÖNDERMEKTE DE KOPTU İSTANBUL VERİ AKIŞIDİLİPAK BEY BU SEÇİM GERÇEKTEN AKP, KAZANSAYDI CHP ADINA ÜZÜLMEZ FAKATBAZI ŞEYLER ADINA DA ÜZÜLEBİLİRDİM ANCAK O MASALARDAN BİRİNDE GÖREVLİ OLSAM AKP'NİN HAKSIZ YERE OYLARINA BİR ŞEY GELECEK OLSA YİNEDE MÜDAHALE EDERDİM ÇÜNKÜ BÖYLE OLMAK ZORUNDA AKP'NİN OYUYLA NEDEN SEÇİM KAZANALIM Kİ? BİZE NE FAYDA GETİRECEK HUKUKSUZ YASAL OLMAYAN İŞLERDEN BİR KERE ORAYA BİR PAZAR GÜNÜ YORGUN ARGIN TATİLİNİ SEÇİMDE GEÇİREN İNSANLAR VARKEN O KİŞİNİN OYUNU GASPETMEYE KİMSENİN HAKKI O ÖYLE TERCİH ETMİŞ YAPACAK BİR ŞEY YOK BİRİ BENİM OYUMA ÖYLE BİRŞEY YAPSA ÇILDIRIRIM ÇÜNKÜ HAK; HAKSIZLIK HAKKI BİLECEZ YOKSA O ORTAMDA HUZUR OLMAZ HAKSIZ ORTAMLARDA HUZUR YOKTUR,YOK AMA SEÇİM ESNALARINDA HİLE YANLIŞ 3 KAĞIT VARSA BUNLAR KİŞİLERCE ORTAYA ÇIKARTILIR KİMSENİN OYU KAYBOLAMAZ SANDIK MASADAN ÇALINMAZSA TABİ, SANDIĞIN İÇİ YAZILIYOR VE ŞAHİT VE GÖREVLİLERCE İMZALANIR VE KOPYALAR VERİLİR İTİRAZ HAKLARI VAR VE HER PARTİDEN KİŞİLER VAR KOLAY MI ÖYLE KAYDIRMAK DEFTERDE BUNU HERKES OKUYUP İMZALIYOR..SİZDE SEÇİMLERE GÖREVLİ OLARAK GİRMİŞSİNİZDİR...?
 • boş lafistanboş lafistan1 ay önce
  Binali Yıldırım ile, ekremim amoğlu' yu aynı kaba koyan bir yazı olmuş bu; saçma yâni..
 • kalelikaleli1 ay önce
  paralı poşet mucidine bir akıllı çıkıp ta diyemedi mi bu yanlış yüzde yetmiş poşete para vermeye gücü yetmez yüzde otuz ise zaten kaymak tabaka bu onları etkilemez diye.ayrımcılık değil mi bir tarafı cezalandırmak olmuyor mu diye bilgi veren olmamış mı.poşet paraları nereye gidiyor acaba.bu poşet zararlı ise yasak edilmeliydi.
 • MahirMahir1 ay önce
  Sayın yazar Antep halkına hem de kendi seçmenine resmen öküz demeye çalışan birine siz dahil hiç bir yazar tek bir söz demedi. Bu nasıl bir ayıp. Siz yazmayınca bu bilinmiyor mu zannediyorsunuz?
 • kara koyun ak koyun kara koyun ak koyun 1 ay önce
  --- Her şey yolunda ağam, sürü tastamam ağıla girdi. sağmağa başlayabiliriz.Bu arada mevsimi geldi,tam zamanı, yarın öbürgün, kırpmaya da başlıyalım derim...--- Tamamdır kepenekli çobanım çal bir kaval havası,,rahatlasın kışlamız...
 • RızaRıza1 ay önce
  Türkiye'deki bütün aydınların artık uyanıp gerçeği görmesi gerekiyor başımız belada ve bir an önce bir olmamız gerekiyor
 • Riza Riza 1 ay önce
  Abdurrahman Bey şoktayım yani ne kadar düzgün mantıklı yazılar yazıyorsunuz onu gerçekten Sizden beklemiyordum yani gerçekleri mi gördünüz Yoksa olacakları mı fark ettiniz bilemiyorum
 • Acep söylesem miAcep söylesem mi1 ay önce
  Derin sahiplerin iktidar lütfettiği ve 17 yıldır geniş bir alanda at oynatmalarına izin verilen dinciler !! maalesef ülkeyi her alanda çıkmaza soktular dünyanın refahı özgürlükleri artarken bizde tam tersi oluyorverimli topraklara sahip ülkede hala vatandaş soğana patatese ulaşamıyor ulaşılanıda 56 lirayanı başımızda suriyenin üçte biri pkk nın kontrolüne girmiş bu ülkemizve bölge deki legalite için korkunç resmen uyutulmuşuz ve Suriye pkk ya peşkeş çekilmiş rüya görmeyelim hayal görmeyelim suriye nin istikrarı türkiyenin istikrarı dır iktidarşahsi ikbali için ve seçim sonuçlarını uzatarak gündemi değiştiriphalkı gerçeklerden uzaklaştırıyor beceriksizliğini ört bas ediyor
 • kibarcikkibarcik1 ay önce
  hak etmıyen bır makam geldımı ona o iş kulfet vede bela olur hak etmeden kım oturursa layıgını tez gunde buldsun veselam
 • kalelikaleli1 ay önce
  tekrar ediyorum takdir ettiğim iki lider eşi var ikisine de oy vermedim vermem de.biri rahmetli demirel in eşi rahmetli nazmiye hanımefendi diğeri de sayın baykal ın eşi olcay hanımefendi.bunların bir gün sesini duymadık.siyasete burunlarını sokup sağda solda olup olmadık yerlede konuştuklarını görmedik.
 • MetinMetin1 ay önce
  İlk defa seni alkışlıyorum. Benim açımdan hakkaniyetli bir yazı yazinizdigini belirtmeden gecemedim.
 • SaftirikSaftirik1 ay önce
  Sn. Dilipak; Aşağıdaki yorumları okudum ve hepsinin ne kadar da olduklarını anladım. YAhu bu REis daha ne yapsın Milletimize, ülkemize? 1-)Adam 3kuruş hibe almak(yoksa 3milyar mıydı?) için Ab yi sürekli tehdit ediyor. ____________________________________ _________________________________________________________________(REsmen adam, kendini arsız dilencilerle yarıştırıyor. "Bu para az, daha da ver YOksa yakanı bırakmamAMAmültecileri bırakabilirim. Ona göre haaaa!!!") 2-)Sonra ülkemiz için hergün hergün konuşuyor(Sesi kısılana kadar)halkı dış güçlere ve tehditlere ve hatta kime oybasılacağına kadar heeeeepp bizleri uyarıyor. Ülkesi için bu kadar çalışanPARDON yani konuşan bir ikinci lider daha var mı? 3-) Bu dış güçler, ekonomik spekülatörler, Hainler, fetöler, cumhurlar, Darbeler,(Her türlü darbe ........................................................................................ soğan darbesi, sarımsak darbesi, Patlıcan darbesi, Tufan ve Fırtına darbeleri, Kıtlık ve Çok yağmur darbeleri, Seçim darbeleri, SAndık darbeleri, Abd, AB zaten tepemizde...... ) olmasa REis ülkeyi uçururdu uçururdu ADETA. __________________________________________ Lütfen biraz insaf Eyyyyyyy Sn. Dilipak.Ne olur siz söyleyin; İsraile- ABDye kafa tutacak kim var muhaliflerde? ADAMın dine ettiği hizmetleri saymaya kalksak EMİn ol sayamayız.(O kadar ?ok ki aklıma gelmedi şu an?) _______________________________________________BAşörtüsü ve islamı öksüz mü bıraktırmaya çalışıyorsunuz anlamadım?. YA devlet başa, ya kuzgun leşe. Erdoğan'a b,r müsaade edip yolu açsalar, her şey çok güzel olacak da. AHhh ŞU dış güçler ahhh..
 • FerhatFerhat1 ay önce
  Herşey yolunda gitmiyor hocam. Bir mümin olarak çok kederliyiz hocam. Zira insan bu kadarda kendi celladına aşık olurmu diye hep kendi kendime kederleniyorum. Milletimizin gözüne geçmiş olan perdenin düşmesini ve gözlerini Allah'ın nuru ile aydınlatılması için her gün dua ediyorum. Zira derin güç her zaman olduğu gibi sağ ve sol partileri kendi şeytani amellerini gercekledtirebilmek için, toplum arasinda fitne ve kargaşa ortami yaratmak istemekte. Bu iki yüzyıldır uygulamaya koyduğu aşağılık bir taktik. Gaye halkımızi bu proje partileri yardımı ile fitne ve nifak tohumları ekerek milletimizi derin uykuya daldırmak, zira burda asıl gaye milletin şuurunu teslim alarak, milleti yaradılış gayesinden uzak tutmak. Dünya olduğu gibi ülkemizde de merkez bankası Osmanlı'nın Tanzimat döneminden bu yana derin gücün kontrolünde ve direk ABD deki satanist Siyonistlerin kurduğu Merkez bankalarına bağlı. Ekonomimizi deseniz TÜSİAD tarafından AB nin eski yuvarlak masasını yöneten bir İtalyan ( round Table) tarafından yönetilmekte. Kısacası bu iki proje partisinin CHP ve AKP nın aslındakabloları birbirine bagli, fakat misyonları gereği birbirleri ile muhalefet etmeleri ve fitne ve kargaşa ortamı yaratmaları gerekmekte. İşte derin güç dünyayı ve ülkemizi böyle yönetmekte. Siz hiç duydunuzmu dünyada siyonist derin gücün belirlediği şeytani AB yasalarının ülkemizde red edildiğini. Hayır duyamazdiniz, zira bu iki proje parti bu hususta hemfikirler vezaten buna itiraz etme hakları dahi yok. Aksi takdirde masonlar Tanrılarına (iblise) karsi gelmiş olurlar değilmi. Cumhuriyet döneminde kurulan Liberalizm odaklı sistemin ne anlama geldiği bilmek istiyorsaniz. LİBERALİZM= MASONLUK= SİYONİZM= KABBALA SİYONİZM= NEW WORLD ORDER= ZİLLET
 • HulkiHulki1 ay önce
  Her şey “bizden olsun da varsın beceriksiz olsun” dediğimiz an bozulmaya başladı. Sonra ipin ucu kaçtı “bizden olmayacağına bizden olsun da varsın hırsız olsun” noktasına geldi. Bizler göz yumduk ama millet aptal değil sonunda gördü. Sevgili kardeşlerim kendimize gelelim. Ali Rıza hoca ne dedi seçimden önce, “bu işin ahireti var ben artık çıkarını düşünenlere değil namuslu dürüstkurani adaylara oy vereceğim” Ne yapıldı? oğlu aday yapılmadı. Böylece ahiretten kurtulduk mu? Tövbe estağfurullah...
 • HulkiHulki1 ay önce
  Her şey “bizden olsun da varsın beceriksiz olsun” dediğimiz an bozulmaya başladı. Sonra ipin ucu kaçtı “bizden olmayacağına bizden olsun da varsın hırsız olsun” noktasına geldi. Bizler göz yumduk ama millet aptal değil sonunda gördü. Sevgili kardeşlerim kendimize gelelim. Ali Rıza hoca ne dedi seçimden önce, “bu işin ahireti var ben artık çıkarını düşünenlere değil namuslu dürüstkurani adaylara oy vereceğim” Ne yapıldı? oğlu aday yapılmadı. Böylece ahiretten kurtulduk mu? Tövbe estağfurullah...
 • HiraHira1 ay önce
  CHP dine düşman tamam ama Akp'ye de İslam'ın kalesi gibi davranmayın. Dünün mağdurları bugün lükste şatafatta sekülerle yarışıyorlar. Ayrıca yazara beka sorunu yok mu diyorsun diyen arkadaşlar da artık beka meselesini konuşmuyor. Yazarın yazdığı liyakat konularına katılıyorum. Bunları yazdığı için yazara kızanlara şaşıyorum. Ak Parti içindeki Amerika'da yetişmiş, varlık yokluk bilmeyen, aristokrat kesimi savunmak insanımıza mı kalmış. Hakkın yanında durmak nerde kaldı.....
 • yetim ademyetim adem1 ay önce
  bu seçimler tartışmasından herkes gıcıklandı artık ne sonuç olursa olsun ben şahşen kabul etmezdim. bunu düzeltmek için önce seçim sandığına partilere üye olmayan en az sivil 2 kişi konmalı ve icisleri bakanliğının-mitin okulların önünde ve sandıkların başında tedbir alması lazımdır. muhtarlık köy haricinde kaldırılmalı. belediye meclis üyeliği sadece ilde en fazla 15 ilçede en fazla 5 olmalı.il ve ilçe belediyesi sayıları düşürülmeli ve belediye başkanlarının ve meclis üyelerinin maaşları ve ayrıcalıkları kısıtlanmalı.buraların rant kapısı olmaması için yasalar düzeltilmesi lazımdır. buraların denetlenmesi için yargı kurumu veya bağımsız üstkurum kurulması lazım.tbmm de milletvekillerinin sayısı 200 kişi olmalı maaşı ve ayrıcalıkları kısıtlanmalıdır ve bunlar memur alındığı gibi en az 40 gün güvenlik soruşturması yapılmalı.artık bu hırsızlıklara son verilmelidir.yerelde ve genel seçimleri bir arada yapılması ve seçimlerin 2019 okullar başlamadan bir gün önce yapılmalıdır. bundan sonra ak partinin ise erkek işsizlik konusunda ,özel deki işçi hakları konusunda, evlilik yani aile konusunda , evlenmeyenler veya evlenemeyenler konusunda, faizsiz bir ortam hazırlama ve faizleri bitirme konusunda, fiyatları makul seviyeye getirme konusunda ve aradaki komisyoncuları denetleme konusunda, siyasi ve üst tabaka ve hainlikte inat eden diğer tabakaları her türlü maddi ve manevi hainlik yapanlara allahın hükmü kısası getirmek konusunda, internet-tv-medyada milleti zehirlemelerine hatta intiharlara ve allahı inkara götüren karşı her türlü tedbiri almaları konusunda, uyusturucuyla-kumarla-alkollü ickileri satışinın dısarıda ve kapalı aile ortamlarında gerçekten önlem almaları , hasta olan ve evden çıkamayan yaşlı-engeli olanların ihtiyaçlarının sorulması ve sorunlarının düzeltilmesi,vakıf-dernek-v.b. sivil kuruluşlarının gerçek manada denetlenmesi, gerçek yoksulların belirlenip buna göre devletin ve yardım dernek-vakıfların buna göre verilmesi , gss primlerinin işsizden değilde ailesinde oturan maaş alan kişiden çekilmesi ve bu fiyatın gss nin en fazla 25 tl olması, donanım ve yazılımıyla en aşağıyüzde 70 yerli araba-akıllı telefon-akıllı ev aletleri en yeni teknolojik karı yüksek ürünler üretmeli, ticarette ülke içi dünyada yeni dinine-vatanını koruyacak yerli-milli guvenilecek tüccarlar ordusu hazırlamalı , okullar-kütüphaneler-sosyal tesisler-üniversitelerkadın-erkek ayrı olmalı ve bu kurumlar teknoloji ve islam sentezli çağa uygun tekrar düzenlenmeli, trt-aa-devlet ajansları ilim-bilim-tarih-islamı en güzel şekilde programlar düzenlenmeli ,v.b. rahatsızlık duyulan konularda ak partinin makul bir şekilde düzeltmeleri gerekir. bu v.b. sorunları cumhurbaskanımız erdoğanı akit ve dost olanların düzeltmesi için uyarması şartdır.vesselam
 • AliAli1 ay önce
  Bugün Türkiye çok daha başka olabilirdi maalesef bu fırsatı kaçırdı yanlış yatırım aşırı israf memleketi bu duruma getirdi bu günler daha iyi günlerimiz daha zor günlere hazır olun
 • mehmethanmehmethan1 ay önce
  Bir yorumcu , çimento kullanımında ABD yi yakaladığımızdan bahisle, dalga geçiyor..Gardaşım benim,atom santrali yapılıyor akkuyuda,heryerde otoyol, köprü, viyadük, ufacık bir kasabada ikamet ediyorum burada bile dünyanın sayılı limanlarından birisi yapılıyor..daha tokiyi felan saymıyorum ..Bunlar kerpiçle mi yapılmalıydı sizce? Selamlar.
 • cmtncecmtnce1 ay önce
  adaletin hukukun eşitlik özgürlük gibi kavramların içini boşaltarak mütedeyyin insanları hurafelerle korkutarak hak ettikleri güzel yaşamın önüne geçemeyeceğinizi ancak imamın kendisinden öğrenebileceginizi düşünürken imamın oğluna nasip oldu. inşalah laiklik kelimesiyle de herkes dibine kadar islamı ve diğer inançları (masrafı yetimin, benim cebimden çıkmadan) yaşar.
 • oslo görüşmelerioslo görüşmeleri1 ay önce
  oslo görüşmeleri benim talimatımla oldu diye açık beyanı yok mu? ondan sonra chp hdp ile beraber diye suçluyor.hendekler kazılırken valilere müdahale etmeyin talimatı arşivlerde duruyor.PKK kırsalda dolaşırken askere dışarı çıkmayın müdahale etmeyin talimatı veren kim?Kürt açılımı diye içeri girenPKK lılara özel hakim gönederen , onları serbest bırakan kim?Hangi konuyu ele alsan...
 • bir bilenbir bilen1 ay önce
  insanlara bel baglayan asla dogru yolu bulamaz. sen sadece kitaba ilkelere gore hareket edersen huzura ulasirsin. insanlardan medet ummak sirk kurumunun temelidir Kurani kerim bana uyun diyor. o yuzden laiklik anayasa hukuk devleti sosyal adalet onemli bunlar ilkelerdir. hilafet seyh veli deyip.birilerini yuceltenlerin sonu husrandir. Kurani kerim ayeti ari duru din yalniz Allahindir. ulkeyi soyanlara gik diyemiyor niye zannediyorki onda yetenek var hasa bu kufurdur. bunlarin hepsi kurani kerimde var. eylemlerdir suc yada sevap saglayan.
 • Zeynel KARATAŞZeynel KARATAŞ1 ay önce
  Sayın Dilipak; yüreğinizdeki cesareti azaltarak, pak olan dilinizle yazdıklarınızı okumaya çalışan biriyim. Hitap etiğin zevatın pak uyarılarını takmadıkları malum.. Tavsiyem bu insanları iman tazelemeye çağırmanız belki aralarından birileri İslam'ı kabul eder sizde hayır işlersiniz. (Aslında uzun bir yazı yazdım ama acı bir şekilde silme gereği duydum.) Rabbim bizi sizi ıslah etsin...
 • Hasan Hasan 1 ay önce
  İman eden ve bu iman uğruna hicret edenlere evet , herşey yolunda
 • mustafamustafa1 ay önce
  Memleket nasıl bir raddeye geldi ki mesele aşağıda bazı arkadaşların "namussuzlardan daha da namussuz olmalıyız" raddesine kadar geldi. Sanki kendi partisine oy vermeyenler birer düşmanmışçasına, kendi vatandaşına bu öfke neden ? Hepimiz sabah işine giden, çoluğumuza çocuğumuza iyi bir gelecek temin etmeye çalışan emekçi insanlarız. Biraz itidalli olalım lütfen.
 • !!!!!Siyasi ve Bürokratik oligarşi .!!!!!!!!!Siyasi ve Bürokratik oligarşi .!!!!1 ay önce
  Köşe başlarını kapan siyasetçi ve bürokratik oligarşi , ve reisin adam ettikleri makam verdikleri seçimi kaybettirdi yapes doğrusu . Ankara’da aman Seçime karışmayın , taraf olmayın diyenmüdürler Ankara’yı kaybedince rahatlamışlardır .Sahi Ankaralı vekilleri Ankaralı niye seçti bunlar Ankara İçin ne yapıyorlar ?? Bilen , duyan Gören varsa söylesin .
 • MuratMurat1 ay önce
  Bazı elemanlar haktan hukuktan bahsetmiş çok güldüm harbiden ben mesela delilanlıca söylüyorum hükümetin yanlışı vardır erdoğanında vardır yahu adamlar oy çalmışlar ekranlarda tükürdüklerini yalıyorlar artı bir araya gelmeyecek dine küfredenle sözüm ona milliyetçi ve din bezirganı tayfa bir araya gelmiş seçimi resmi evrakta sahtecilikle almış görünüyor din düşmanı batıdan övgüler alıyor vs hala bizim elemanlar hükümete vuruyor ben burada ben erdoğana karşıyım politikalrına da karşıyım ama 28 şubatta madur olupta bugün madur edenin yanında saf tutanın batının ayak oyununu görüp ses çıkarmayanın milliyetçiyim diyerek pkk nın desteklediği adayla ortak aday olarak çıkarılarak buna oy vermek gibi bir adaletsizliğe sesimi yükseltip kabul etmiyorum diyecek delikanlıca yorum yazacak vatandaş arıyorum yanlış sadece tek tarafta değildir
 • MALKOÇMALKOÇ1 ay önce
  TARİHİ YANLIŞ ŞUYDU...KENDİMİZİ MÜMİN DİĞERLERİNİDE MÜNKİRZANNETTİK....HER İKİSİ DE YANLIŞTI....NE BİZLER MÜMİNNE DE DİĞERLERİ MÜNKİR İDİ.... KALPLERİ ANCAK ALLAH BİLİR....KENDİMİZİ HAŞA ALLAHIN YERİNE KOYUP HÜKÜMLER VERDİK....MIŞGİBİ YAPARAKMÜSLÜMAN OLUNMAZ ....MÜSLÜMANLIK İNSAN OLMAKTIR ÖNCE...O DA BİZİM İŞİMİZ DEĞİLMİŞ...ŞEKİL A da görüldüğü gibi.....en azından şahsıma ben değilmişim ,zannetmişim....ZANLARDA YALANDAN İBARETTİR GENELLİKLE....
 • ANKARA ELVEDAANKARA ELVEDA1 ay önce
  Ankara’ya elveda dedik . Altın tepside adeta hediye edildi . Bir daha 10 yıl sonra mı. 20 yıl sonra mı alınır , kim alır Allah bilir .Allaj bünün sorumlularından hesap soracaktır .
 • Masum Masum 1 ay önce
  Bu akıldaneler kendilerini ne zannediyorlar ki;silah mevzii gibi kullandıkları mevkutelerinden aleme nizam vermeye çalışıyorlar?Umeradan mısınız?Ulemadan mısınız?Fukahadan mısınız?Kalibreniz yetiyorsa, çıkarsınız er meydanına alırsınız boyunuzun ölçüsünü ves selam.
 • Denetim Denetim 1 ay önce
  Belediyeleri denetlemediğiniz sürece hırsızlık ve yolsuzluğu önleme imkanı yok . Yolsuzluk yapılmasını istemeyen denetimi de yapar seçmenlerine de ilan eder.
 • Sonun Başlangıcı Olmasın Sonun Başlangıcı Olmasın 1 ay önce
  Seçim sonucunda vatandaş suçlu , o kadar hizmete nankörlük yapıldı derseniz kısa zamanda bitersiniz . Halk rüşvetçi , yolsuzluğa bulaşmış , liyakatsiz , ihaleci vb insanların yüzünden Ankara’da uyarı yaptı .Ankarada teşkilatlarda ve İl ilçe bürokrasilerinde ciddi değişim yapılmazsa halk neden oy versin ?? Liyakat diye edebiyat yapılacak tam tersi insanlar genel müdür , daire başkanı Bakan Yardımcısı , İl Müdürü İlçe Müdürü olacak .. yemezler . Milleti aklı ile alay edilmez ...
 • AkınAkın1 ay önce
  Ne adaleti AKP iktidarında adaletin a sı yok. Fetö yarğılamalarında fetömetre kriter bilmem ne sadece zayıf gücü olmayan andolu türklerine uygulanıyor.Fettah tamince kıriterlerine bi bak bankada milyona yakın para gazetenin hissedarı yani sahiplerinden biri , okul yurt ünüversite bile yapmış bu adamı başkanınızın avkatı savunmuş berat etmiş ödül olarakta istanbul akm inşaatı ihale olarak verilmiş, diğer taraftan aidatını devletin bakanlığın ödediği sendikadan dolayı insanlar işten atılmış aç bırakılmış özel sektörde bile çalışması yasaklanmış yurt dışı yasağı konmuş bu mu adalet eğer Allah varsa ki var bu adaleti uygulayanlar can vermden bu uyğuladığı adalete maruz kalacaktır ilahi adalet bunu gerektiriyor, siz sayın yazar bunları dile getirmekten korkuyorsunuz
 • Mehmet Mehmet 1 ay önce
  Geçin bunları sıkıntı başkanlık sistemi.Dinimiz hürriyet,adalet,liyakat en önemlisi şura yani istiareye önem verir.Baskanlik sistemi kurumları bitiriyor,hesap verimliliği yok,kurumlar bağımsız değil vs
 • SORU YORUMSORU YORUM1 ay önce
  Hepiniz boş boş konuşuyorsunuz. Erdoğan'ı bitiren yine kendisi oldu. Hep kendi bacağına sıktı durdu. Damat bakan ona en az yüzde 3-5 oy kaybettirdi. 280 bin fetocu enselendi 85 bini içeri atıldı. Bunlar aileleriyle birlikte belki 4-5 milyon eder.Eyt için seçim sonrası bakarız dese belki Istanbul Ankara gitmezdi onu da demedi usta siyasetçi !!! Market poşeti paralı ??? Emine hanım cevrecilik yapacak paye kapacak ya. Poşetten bile Oy kaybetti. Enflasyon 30-35 Hatta 40 ! Sen yüzde 24 zam veriyorsun yıllık. Iyı parti gibi salak saçma bir parti bu kadar oyu nasıl aldı. Iste böyle aldı. Ha bu arada seçimden ıkı hafta önce yarım yamalak açılan günde 1 milyon insanın kullandığı marmaray !!! Durdu kalktı geç geldi kısa geldi uzun geldi sogutlucesmede indirdi milleti ıkı hafta canından bezdirdi. 15-20 dk eve erken gideyim dedim hemen hergün 45-50 dk geç gittim. Yarın düzelir diye diye iki hafta geçti. Millet ana avrat sövdü durdu. Al işte basit bir sebep ???? Adam gibi çalışsa belki chp liler bile oy verirdi. Ama akp ye oy kaybettirdi. Belki de 15-20 bin oy bu yüzden gitti.
 • İLBEYHANİLBEYHAN1 ay önce
  ya hocamderiiinderinkafayormayagerek yok.... necibmilletimiz ,mümin kardeşlerimiz bir karar versin ..... AMERİKANINKUCAĞINDAMÜSLÜMANLIK OLURMU SÜMÜKLÜ CASUS FETOŞUN YAPTIĞI GİBİ... ,YA DA PKK BARZANİ GİLLERİN YAPTIĞI GİBİ CİA MOSSADIN KUCAĞINDAÖZGÜRLÜK MÜCADELESİ OLURMU....SENE 1967BABAMOLLA MUSTAFA BARZANİ MOSSAD BAŞKANLARIYLA AYNI YATAKTA....NECİP FAZIL NE DİYORDU GÜYA MÜSLÜMAN .:ABD ninnazlı sevgilisi olmazsak ,bacaklarının arasındaki fahişesi oluruz diyordu...bunlarbırakın müslümanlığıinsan bile değiller...teslim olmuşlar üç günlük dünyada yollarını bulmak için....OYSA MÜBAREKHZ HÜSEYNZİLLETİ KABUL ETMEDİ....NESİMiise RIZKIMI HÜDA VERİR ,HÜNKAR KİM OLA dedi....karar ver,in mümin kardeşlerim ABD nin ,İSRAİLin ,sultanların ,hazretlerin ,şeyhlerin kulumusunuzYOKSA ANCAK VE ANCAKALLAHINkullarımısınız...İBADULLAH mıyoksa ABDullah mı ?... üsleri bu gece kapatın yüzünüzü ALLAHA DÖNÜN.....YALANDAN MÜMİN OLUNMAZ ,allahımı kandıracaksınız...birbiriniziütüp dolandırarak haram ve rüşvetle payidar olunmaz...AKIL ,EĞİTİM ,ÜRETİM ve olmazsa olmaz AHLAK....BİZ PEYGAMBERİMİZİ TASDİK ETTİK ,ARAPLARI DEĞİL....
 • Kenan kolsuz66@gmeil.comKenan [email protected]1 ay önce
  Türkiyenin kaderini hiç bir parti yada kişinin varlığı ile özdeşleştirmeyelim.Ülkemiz kıyamete kadar baki kalacaktır.Hepimizin hayat süresi bellidir.Önemli olan ülkemizin geleceği dır.
 • NergisNergis1 ay önce
  Hocam okuyan düşünen beyin ölümü gerçekleşmemiş insanlar Erdoğana vermez bunun kanıtıbüyük şehirler ben mesela Amerika sömürgesi haline getirilmeye çalışılan ülkemin mazlum vatandasiyim hizmete doğruluğa açım
 • cemalcemal1 ay önce
  Hatayda 5 çocuğuna okula göndermedi diye el konulan baba hakkında bir haber var mı? Bize ne devleti alimize itaat edip kemalist eğitime gönderseydi mi diyorsunuz?
 • KocasolakKocasolak1 ay önce
  Batı, imamoğlunu yerde ararken gökte buldu, anıtkabirde ararken Eyüpsultan'da buldu. Haçlılar,Truva atı ( chp ) içindeki personelini yenileyecek, bunu yıllardır yapmak istiyordu, imamoğlu yeni ŞOVALYE. Türkiye ak partinin kaderini paylaşacak, ak parti düzlüğe çıkamaz ise, truva atı, yeni şovalyeleri ile Türkiye'yi bitirecek. Başta milli görüşçüler olmak üzere İslam davasına gönül veren HERKES ak partiye SAHİP çıkmalı. Köşemize çekilip şu iyi bu kötü demek yerine ELİMİZİ taşın altına koyalım, bu bir CİHADDIR. Emri bil mağruf nehyi anil münker, önce ak partide BAŞARILMALI. Gerekirse reisin kapısı önüne yatıp BİLDİĞİMİZ her ne var ise anlatalım. Büyük şehirlerde pembe otobüs ŞART. Hastahanelerde tesettüre SAYGI göstermeyen personele HADDİNİ bildirmek ŞART. Trt dizilerinde dahi, HİÇ tesettürlü oyuncu yokmuş, demek ki, ülkemizi yansıtmayan yapımlar. 17 yılda kat ettiğimizi sandığımız yolu, chp altı ayda TERSTÜZ eder, bakıp kalırız. Demedi demeyin.
 • NerimanNeriman1 ay önce
  Hocam güzel diyonda annem Erdogan milleti rehin aldı diyor kazanmasakta kazandırırız durumu devlet terörü maalesef
 • erhanerhan1 ay önce
  kim ne derse desin ,Şu ortamda ve hali hazırdurumdaAKP karşıtlığı yapmak düpedüz CHP ye çalışmaktı. .(Tabi bu da herkesin en doğal ve yasal hakkı) Çünkü, CHP ile ittifak yapanlar kendilerininözellikle batı dave büyük şehirlerde kazanamayacaklarını biliyorlar mıydı. elbette biliyorlardı. Ama sırf AKP ye kaybettirmek hesabı ile oyları bölmek içinya göstermelik aday çıkardılar, ya da doğrudanCHP adayını desteklediler Örneğin şimdi İstanbul udiğer partilerin desteği ile CHP kazandı diyelim. Peki bu kimin hanesine yazıldı .Saadet in mi,İP in mi ,HDP nin mi yoksa sadece CHP nin mi ..? VeDilipak ta bunu bilmiyor muydu!
 • bay abdurrahmanbay abdurrahman1 ay önce
  ne oldu tarım 20 yıllık20 yıllık RTE iktidarında ?ne oldu şu ansoğan fiyatları oyle?ithal ediliyor, üstelik 0 vergi ile...
 • CihangirCihangir1 ay önce
  Teşekkürler sayın yazar en azından bugüne kadar madur ettikleri milyonların ahi arşa çıktı bunu duymalarını ve anlamalarını sürekli hatırlattınız ama nafile görmezler duymazlar anlamazlar ve anlamamaktadır ısrar ediyorlar
 • halis başarhalis başar1 ay önce
  sayın hocamsözcü okuruyum amma sizin sağduyulu yazılarınızı okuyor ülkem adına seviniyorum.
 • sancarsancar1 ay önce
  BİRALANDAABD yiyakalamışız.... ÇİMENTOTÜKETİMİMİZ,AMERİKAYLAAYNI....
 • VanlıVanlı1 ay önce
  Sayın yazar son bir iki yazınızı okuduktan sonra tekrar yazılarınızı okuyacağım gibime geliyor. Çünkü adaletten, hakkaniyetten, tarafsız olmaktan, haktan yana olmaktan bahsediyorsunuz, bu açıkçası beni ümitlendiriyor. Yazar tayfasından sizin gibi düşünenlerin sayısında artış olursa zannediyorum ki ülkemiz normalleşme sürecine geri gelecektir. En azından insanların ümitleri tekrar yeşerecektir. Siz bu şekil devam ederseniz inan ki inanırlığınız da artacaktır. Vesselam.
 • HakanHakan1 ay önce
  ????? Böyleyazılarlaşer e hizmetedilir. ?Hocamakphakkısizdebatı lı tutan partiKurunsize oy verelim.????? Kimehizmetediyorsunuz....
 • çirkin sözçirkin söz1 ay önce
  (Medine'de ölmek isteyen, cahil, terbiyesiz yorumcu müsvettesine. Senülkemizin %50 sini temsil eden ve o partiye oy vermiş insanlarına nasıl domuz sürüsü diyorsun. Bu ülkenin bir değeri olan insanlarımızın tercihini sorgulamak sana mı kaldı? hangi partiden olursa olsunbu kadar aşağılık, iğrençcümleleri hiç kimse bir araya getirmez. unutma, kötü söz sahibine aittir. ibn Abbas, Hucurât suresinin 11. ayetini izah ederken "Bir kısmınız bir kısmınıza dil uzatmasın. Muhakkak Allah, çirkin söz kaçıranı, kasten çirkin söz söylemeye yelteneni sevmez" demiştir. (Edebü'l-Müfred, I, 344)
 • MALKOÇMALKOÇ1 ay önce
  2023teneler olacağınıbilemem ,gaybı ancak ALLAH BİLİR...Lakinkesinbildiğim bişey varbu kafaylagidersekPATLICAN50YTLolur...
 • sema emine aydınellisema emine aydınelli1 ay önce
  Sayın yazar, bugünkü yazınızı çok beğendim, en çok ihtiyacımız olan barış dilini kullanmışsınız.

Günün Özeti