Demedim mi, Selahaddin’in çocukları..

12 Kasım 2018 Pazartesi

Hep diyordum: “Selahaddin’in çocukları, Haçlı ordusuna asker olmayacak”. Ve bugün gelinen noktada, oyun bütün çıplaklığı le ortaya çıkınca çözülme başladı.

Yıllarca “bizi bize kırdırdılar” Aynı ülkenin çocuklarını, Türk-Kürt, Alevi-Sünni, Sağ-Sol diye birbirimize karşı kışkırttılar ve bizim çocuklarımızın kanları ve gözyaşları üzerine kendilerine iktidar ve servet ürettiler.

Bir sağdan, bir soldan öldürdüler ve parmak izi silinmiş kanlı silahlarını, karşı kampın mahallesine attılar. Aynı silahla sağ ve sol kahvehaneleri taradılar. Akıllanmadık!

Hep söylüyorum: Bunların kadrolarında şeyh de var, fahişe de.. PKK da bunların DEAŞ da, BÇG de bunların FETÖ de! Daha başkaları da var. Dini, mezhebi, tarikat, etnik kimlik, ideolojik, politik, felsefi ve vicdani kanaat farklılıklarına sahip herkesi birbirine karşı düşman ettiler. Şeytan birilerimizi din diye, birilerini ideoloji diye, birilerini demokrasi, insan hakları, özgürlük diye kandırdı ve birbirine kırdırdı.

Soğuk savaş dönemi bu cinayetlerle doludur. 

Çok güzel marşlarımız ve sloganlarımız vardı.

Kuşkusuz şeytanın varlığı günah işlememizin gerekçesi ve bahanesi olamaz. Şeytan damarlarımızda dolaşıyor. Şeytanın işbirlikçileri her yerde.

Kürt halkına zulmedenler de, Kürt halkını bu zalimlere karşı isyana teşvik edenler de aynı çevrelerdi aslında. Hani şu “Tavşana kaç, tazıya tut” dedikleri kirli oyun. Kontrollü bunalım stratejisi dedikleri şey.

Ermeniler üzerinde de aynı oyun oynanmadı mı?

Bugüne gelelim, Sufi, Şii ve Vehhabileri birbirine karşı kışkırtan ve bu maske arakasına saklanıp, ötekileri tekfir edenler de bunlar değil mi?

Kaç kez oldu aynı delikten yine sokuluyoruz.

Trump’ın son çıkışı artık sağır sultanın bile duyduğu gerçeği bir kez daha en yüksek perdeden ilan etti.

DEAŞ, PKK, PYD farklı yapılar değil. Artık batılı yazar-çizerler de bunu daha yüksek bir ses tonu ile ilan ediyorlar.. PKK da, PYD de, DEAŞ da aslında ABD’nin bölgedeki Truva atından başka bir şey değil.

3 PKK’lı örgüt liderinin ABD tarafından kara listeye alınması, sadece Türkiye’ye verilen bir mesaj değil, aynı zamanda, “kızım sana söylüyorum, gelinim sen dinle” kabilinden örgüte verilen bir mesaj oldu. ABD aslında şunu söylüyor: “40 yıldır seni destekliyorum, besliyorum, silahlandırıyorum. Sen benim bölgedeki ucuz asker depom, sıçrama tahtam, işbirlikçim olacaktın. 40 yıldır bunu beceremedin. Şimdi benim sana bölgede yeni bir yapılanma için ihtiyacım var. Bu kadar parayı ve silahı sana boşuna vermedim. Şimdi bana asker olacaksın. Ve benim adıma, benim için benim gösterdiğim düşmanlarımla savaşacaksın. Yoksa defterini dürerim.”

Suriye Demokratik Güçleri yapılanması, PYD, aslında PKK’nın ABD askeri olması için örgütlenmiş yapılardı.

Afrin bozgunundan sonra ABD bunlarla bir yere gidemeyeceğini gördü. Tam da umudunu Arap NATO’suna bağlamıştı ki, o da Kaşıkçı olayı ile çöktü. O olsaydı, SDG üzerinden PYD’yi bu yapının içine sokacaktı.

Yani PKK’ya verilen yeni rol, ABD’nin bölgede paralı askeri olmak. İsrail’in varlığı ve güvenliği için fedai olmak..

Oysa Filistin topraklarında örgütlenen öncü Marksist eğitim kampında eğitim alan Kürtler PKK’yı örgütlemişlerdi. Kürt halkının bağımsızlığı ve Sosyalist bir devrim hayali ile emperyalizme savaşmak için eğitiyorlardı.

Tabi bu şekilde Filistin davasını Sosyalistlere emanet ederek, Müslüman dünyanın Filistinle yakınlaşmasını bu şekilde engellemiş oluyorlardı. Öte yandan; ABD ve İsrail, kendi düşmanlarını elleri altında tutuyorlardı. Yani Marksist görünümlü bir örgütle, ABD ve Siyonistler bu kadroları, bölgedeki hükümetleri baskılamak, korkutmak için kullanıyorlardı. Böylece Komünizme karşı bölgedeki halkları, aşiretleri ve yönetimleri kendi yanlarına çekecekler, onları silahlandıracaklardı.

PKK zaten ta işin başında başka kirli planlar için örgütlenmişti. Giderek taşeron örgüt haline geldi. Bugün gelinen noktada Marksist görünümlü bir örgüt olarak PKK üzerinden adeta Kürt gençler haçlı ordusuna asker yapılmaya çalışılıyor. Marksizm adı kullanılarak Kapitalizme ve Emperyalizme tetikçilik yapmak için göreve çağrılıyor. Kürt halkının özgürlüğü ve geleceği bu işin aldatmacası. Bu iş DEAŞ’ın Hilafet devleti kadar yalan.

Trump’ın son çıkışı ile bu gerçek bir kez daha gün yüzüne çıktı. Örgütün içindeki kripto isimler, ABD’nin yanında yer alacaktır. Birileri İngiltere, İsrail, Almanya, Fransa, Vatikan ya da diğer batılı ülkelerle iş tutacaklardır.

Mesela Rusya ile iş yapan isimler de vardı. Onlar da kendi saflarını seçecekler. Kimileri kaçacak, kimileri infaz edilecek, kimileri ortadan kaybolacak. 

PKK tarihinin en büyük krizi ile karşı karşıya. Tabi HDP de bu krizden nasibini alacak. CHP de bu saatten sonra HDP ile flört etme konusunda daha dikkatli davranacak.

AK Parti süreci doğru okur, milletvekili seçiminde aday belirlemedeki yanlışını tekrarlamaz, seçmenin karşısında halkın nezdinde “Sabıkalı” “Şaibeli” bir takım isimleri çıkartmazsa o zaman sonuçlar hakkında daha iyimser olabilir. Değilse, mevcut teşkilat, milletvekili, kayyım, aşiret ilişkisi ile bölge halkını yeniden umutsuzluğa, çaresizliğe, küskünlüğe mahkûm edebilir.

PKK, PYD, HDP tabanının önce bu şoku atlatması gerekiyor. Ardından, örgüt içinde başlayan tartışmanın seyri, örgüt içindeki hesaplaşmalar, suçlamalar, para ilişkileri, ajanlık suçlamaları hepsi birbiri arkasına gelecek.

Sonuç: Selahaddin’in çocukları Haçlı ordusuna asker olmayacak!

Selam ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • mevlütmevlüt7 ay önce
  inşallah....
 • Hak SevdalısıHak Sevdalısı7 ay önce
  Bence yanılıyorsun hocam.Pek bir hevesliler maalesef Emperyalizme asker olmaya.Bu kadar senedir itiş kakış devam ediyor.PKK bitti mi,PKK lı bitti mi?Hayır.Öyle olmak bir yana dursun artık neredeyse göğüslerini gere gere biz PKK lıyız demedikleri kaldı.Her kesimde özellikle sözümona sanatçı tayfasında kankileri var.Partileri,belediyeleri var oğlu var.Mehmetçiğe nefret kusanlar bu sapıkları kutsuyor.Çevremdeki Selahattin çocukları çoğunlukla bildiğin ırkçı katıksız faşist kafalı.Kendilerini herkesten üstün görüyorlar.Dinlisi de dinsizi de böyle.Gavur sırtına binmeyeceği atı yemlemez ama gel de anlat.O kadar para,silah, istihbarat ,sınırsız medya desteği karakaşları hatırına veriliyor sanıyorlar.Birgün diyeti istenecek elbet ama ödenebilecek mi bilmem.Ya da kanımızla canımızla malımız toprağımızla hepimize ağır mı ağır bir fatura çıkacak korkarım.Müslümanların arasına girecek ve belki de 100 yıl geçse unutulmayacak hep bir kin ve nefret sebebi olarak kalacak devasa fitneyi saymıyorum bile.Kürtlere fazla güveniyorsunuz.Geçmişte uğradıkları haksızlıkların acısını gavurun silahı,parası ve gücüyle bizden çıkartmaya and içmişler sanki.İnşallah ben yanılıyorumdur ama gidişat pek karanlık gibi.Allah ''Ben müslümanlardanım'' diyen herkesin yardımcısı olsun.
 • HocaHoca7 ay önce
  Bir zahmet Fatih'in çocukları neden NATO'ya asker olmayı bıramıyoruda yazsanız
 • AlperAlper7 ay önce
  Kuranın insan öldürmeye bakışı ortada ama müslümanları öldürmek isteyen FETÖ,İŞİD,vb.,uyduruk bir rivayeti delil gösterek önce tekfir ediyor ve katlediyor.Neden İŞİD hiç hristiyan,yahudiye dokunmadı,bu rivayeti uyduranlar anlaşılan kendi dindaşlarını korumuşlar.Bu kafa değişmedikce,ortadoğu halkları daha çoook birbirini kırar sonra da suçlu Batı.Gerçek suçlu,emek sömürücüleri içimizde,her şeyi ama her şeyi sorgulamayı öğrenmeliyiz,gerçek kurtuluş burda.
 • Adem Akbaşlı.Adem Akbaşlı.7 ay önce
  Adem Akbasli bir gönderi paylaştı.Az önce · Daire Başkanımız sevgili DR.Ramiz Özocak Bey bir gönderi paylaşmış.Gönderide kenevirin sanayide,tekstilde,kimya sektöründe kullanım alanları sıralanmış ve doğa üzerindeki olumlu etkilerinden söz edilmiş.Bendeniz de bu yazıyı okuyunca çocukluğum aklıma geldi.Yaşadığım köyde buğdayı kaynatırlar (haşlarlar) ve bu kaynamış buğdaya daha sıcacıkken kenevir,kuru üzüm kerıştırırlar,uzun kış gecelerinde bu karışımı tahta kaşıklarla kaşıklardık.Nostalji yaşayalım dedim,evde olan buğdayı kaynatalım,ben de kenevir alayım dedim ve çıktım baharatçılardan ve kuru yemişçilerden kenevir almaya;fakat nerde kaç esnafa sordumsa yok araki bulasın.İşte böyle dostlar unutturulmuş bizlere çok değerlerimiz.Sizin silah yapmanıza gerek yok biz veririz demişler durdurmuşuz veya yavaşlatmışız silah üretimini.Kenevir ekmeyin veya kısıtlayın kenevir ekimini denmiş,ekmemişiz veya kısıtlamışız.Zeytin de yağlı yiyemem aman,basma da fistan giyemem aman demişiz yıllarca zeytin ve zeytin yağı yeme alışkanlığımız kısıtlanmış,basma fabrikalarımız iş yapamaz olmuş,hala da yabancılaşmaya,hala da yabancı akıldaneler bulmaya çalışıyoruz.Kendimize gelelim Beyler;kendi öz kaynaklarımızı bilelim,bulalım ve değerlendirelim,milli olmak ancak bu şekilde olur.İktidar olanlar ve iktidar olmaya talip olanlar için söylüyorum,siyaseten de olsa,söylemlerinizde birleştirici olalım,bu Ülkede cepheler oluşturmanın faydası bize değil,olsa olsa bizi bölüp parçalamak isteyenlere olur.Var olan kurucu değerlerimizi,sistemimizi yok edip yeni sistemler hayali peşinde koşmayalım,bu Ülkenin yararını düşünüyorsak mevcut sistemimizin revize edilecek yönlerini,çağın koşulları çerçevesinde,revize edelim,bilim ve teknoloji alanında çağı yakalamaya çalışalım.Millet olarak birliğimiz,beraberliğimizin devamı,çağı yakalamış Türkiye için hep birlikte diyor ve saygılarımı sunuyorum.
 • EfrasiyapEfrasiyap7 ay önce
  Ülkenin düşünen(!) beyinlerinin yarısı veya önemli bir oranı Fetö tarafından devşirilmiş, NATO üyesi bir ülkeyiz veAvrupa Birliği hayalleri kuruyoruz ama aynı zamanda Doğu ve İslam kültürüne aidiyetimiz ve baş olma iddiamız var. Suriye'den önce ABD ile stratejik ortaktık hala öyle mi belli değil. Rusya koministti şimdi müttefikiz.(Ne karışık bir durum. Ortadoğu ülkesinde vatandaş olmak ne zor? ) Gençlerin çoğu yurtdışında yaşam hayalleri kuruyor. Popüler Kültür, milli ve dini kültürü hızla silip süpürüyor, milli ve dini kültürü de popülerleştirip içini boşaltıyor. Annesinin babasının yaşadığı dini manevi hayat çocuğuna yabancı ve Selahattin in çocukları Haçlı ordusuna asker olmayacak. Söylem güzel ama kafası bu kadar karışık babanın sözünü dinlerler mi? Sanmam.
 • Erdoğan Erdoğan 7 ay önce
  İslam ülkelerine çeki düzen vererek sömürü haşine getirilerek, başlatılan BOB projesinde parmağı olan kişileri görmezden gelemezsiniz. Suriyeyi karıştırdık esad gitsin diye. Sonrası malüm çok kişi vatanından, ailesinden kayıplar verdi. Bize patladı. Soruyorum. Nasılki esad koltuğunu korumak için dış güçlerle (biz) ve kendi içinde karşı çıkan halka karşı mücadele etmiştir. Yanlış doğru. Etme bulma dünyası. Sen yılkardır besle,büyüt, yaşat sonra sana dönen fetönün okları ile katliam yap. Kinini millete kus. Buda koltuk kaybetme korkusu buna cevap bulamıyorum. Hala esad gitsin diyen bir anlayış içinde olmaları ama kendilerine gelince gözlerinin yaşına bakmadan ortalığı ateşe verecek bir zihniyet bu cevabı bulamadım Tşekkür ederim..
 • ARAŞTIRMACIARAŞTIRMACI7 ay önce
  şağıda yazılı kararı mutlaka gündeme getirin ve gündemde tutun.AİHM, bugün (23 Haziran 2015) açıkladığı kararında, Özçelebi’nin Avrupa İnsan hakları Sözleşmesi’nin (AİHS) 10. Maddesinde güvence altına alınan ifade özgürlüğü hakkının hukuka aykırı şekilde kısıtlandığına hükmetti. AİHM, Özçelebi zamanında talep ettiği tazminat tutarını Strasbourg’a bildirmediği için herhangi bir tazminat ödemesine hükmetmedi.
 • AliAli7 ay önce
  YORUMCU,SENI,LANETLIYOR,KINIYORUM, BU SAYFADA UYGUN, OLMAYAN, adi ve bilmem,NE BASLIKLARLA YAZAN YORUMCUYA, kultur seviyen belli KINIYORUUUUUUUUUUUUM,INSAN OL,INSAN,, YAZ DUSUNCENI, NE BICIM MUSLUMAN TURKSUN,
 • BE HEY ADİ!...BE HEY ADİ!...7 ay önce
  solcu geçiniyorsun,milletin özeline tüzeline girip,çarpıtıp,.ok atıyorsun.adaletçisin,eşitlikçisin,bilmem necisin,akşama kadar varlığını milletin belaltını araştırmakla geçİreyorsun.DUA ET UYUYAN BİR İÇ İŞLERİ BAKANI VAR.ADAM OLSA SENİ BULUNDUĞUN DELİKTEN ÇIKARIRDI.
 • Ali CorakAli Corak7 ay önce
  Elinize saglik.Anlayana tabii
 • BE HEY Ş.R.SİZ!...BE HEY Ş.R.SİZ!...7 ay önce
  Akşama kadar elinde dinleme cihazı milletin evini dinle.sonra gel buraya sol argümantasyonla halkçı geçin muhalefet yap... haktan hukuktan adaletten bahset... solculuk yapacaksan adam gibi yap,islamcısını,iktidarını eleştireceksen adam gibi eleştir...
 • SancarSancar7 ay önce
  DİYAP AĞAkimdir , öğrenin ...Mekanı cennet olsun...İnsan nedir öğrenin, USA nın kucağındamarxism leninizm haa yemezler...Şıkışınca USA bayrağı çeken marxist PKK haa...Haa bu arada İyi partiİst İl BaşkanıBUĞRA KAVUNCU gilleri halkımız yakından bi tanısa ...Ünlü özbek asıllı CİA casusu Ruzi Nazar ,Ülkücü kisveliENVER ALTAYLI ,yine ülkücülükten yeryüzü İranmuhipliğine evrilmiş, son zamanlardadaUYGURların hamiliği misyonu yüklenilmişAmcası BURHANKAVUNCUnunbecerilerinin , faaliyetlerinin kaynağı nedir...BUĞRA bey acaba bu başarılarını Almanya ,Kazakistan gibi mecralarda FETüLCİAilintisinemi borçludur...Meral hanımın sırayla Demirtaş ,Kılıçdaroğlundan sonra 10 dakkalık Hillary Clintona kendini gösterme ve beğendirmeamacı nedir? AKP den sonra göreve hazırız , beni deüerlendirin mi demiştir..İyi partiFETÖŞmuhabbeti nedir..
 • tariktarik7 ay önce
  Sizin anlamadiginiz sey, her islam düsmani insan, bir misyoner gibi calisir. kendisini davasina adamistir. bir hedefi gayesi emeli, ve kisa dönm, uzun dönem olmak üzere planlari vardir. bin yillik planlari vardir. ve sabirla calisirlar. futbolda gol atmak istiyorsaniz, ilk önce rakibin kalesini kesfetmeniz gerekecek. sahanin enini boyunu bilmeniz gerekecek. ve kac kisiye karsi oynadiginizi. bunun gibi devlet yonetmek, rakip takimi kendi takimi gibi zannetmekle olmuyor. kabul edin, onlar size gol atmak istiyor. sizde kardes olalim diyorsunuz. dünyada baris olsun istiyorsunuz, yurtda sulh, cihanda sulh safsatasina inaniyorsunuz. tek tarafli sulh anlasmasi olmaz. kendi kendine gelin güvey olunmaz. kendinize gelin. onlar size hucum ediyor. adamlar 10.000 km uzakdan, geliyor, hem havadan, hem karadan hem denizden. sizde uyuyorsunuz.
 • İhanetİhanet7 ay önce
  Arama SonuçlarıWeb sonuçlarıGeçici hükümet tamam - Yeni Şafakhttps://www.yenisafak.com › Gündem Haberleri29 Ağu 2015 - Başbakan Davutoğlu geçici hükümeti kurdu. 11 AK Partili, 11 bağımsız, 1 MHP'li ve 2 HDP'li ismin yer aldığı kabine Cumhurbaşkanı Erdoğan ...SOLHAN'DA SURUÇ KATLİAMI KINANDI | Solhan Haberleri Solhanın ...solhaninsesi.com/solhanda-suruc-katliami-kinandi/27 Tem 2015 - Basın açıklamasını HDP Solhan İlçe Örgütü Yöneticilerinden Yunus Dışarı okudu. Dışarı, okuduğu basın açıklamasında; "Suruç katliamını lanetliyoruz. ... Geçici hükümet, yurttaşlarımızın can ve mal güvenliğini tedbirlerini ...Bu şahsın kardeşi 2013 Başbakandı.Davutoğlunun refikası eş başbakan PKK nın üst düzey yetkilisi ve arkadaşları konyada yine bu hükümetin üst ki hükümet sahte kukla hükümet FGülen kurduğu bunlar ordoks rum mesih ermenilerin lideri işkence odalarına alıp derdes eden ordoks karamanlı ermenlerden.Yahudilerin fetönün peygamber ilan ettiği sapık ihanet çetesi cebir şiddet ağzımıza silah dayayayanlr görevde.
 • Mehmet ayMehmet ay7 ay önce
  Sayın yazar, günümüzde dini kullanarak, Türkiye cumhurıyetınr de ayar verilmekte, emperyalistler karşılığını almadığı yere yardım etmezler. Güzelim Türkiye hızılı bir şekilde uçurumun kenarına geldi. Bunun tek sebebide sağ sol ve dincilerdir, müslüman demiyorum, dini kullananları diyorum
 • KonyaKonya7 ay önce
  Ülkeyi PKK nın üst düzey yetkilsi Konyadan yönetir 17 Aralık demek(Kürdistan bayrak günü ) başbakan olarak valicikleri atar.Davutoğluna hükümet kurar.Yine TBMM deki temcilcilerin tamamı nur cemaati lideri ordoks rum TC devletini yıkan ve kendi temcilcilerini yıkan ordoks rum ve ekibi derdes işkence haraç çetesi cebir şiddet çetesi anasayanın ihlal edildiği ermeni -rum kiliseler birliği bu şahsa bağlı kadına şiddte uygulayanlar kendi devletini kuranlar haçlı ordusu evangelist ve ekibi konyada.Tüm siyaslerden sorumlu olup yunan mitolojisi(yazı dilleri greek) kurt vadisi ile ülkeyi yönetir Karanlık kurulu haçlı seferlerinin başladığı karaman-konya da çeker.
 • Kocasolak Kocasolak 7 ay önce
  ABD İslam alemine zehirli tohumlar ekmeye devam ediyor çünkü, zehirli tohuma elverişli, öyle MÜNBİT bir araziyiz ki, tam tavındayız. İçimiz dışımız İSRAİL menşei ORGANİK gübre ile yoğurulmuş, yeşil dolar ilaçlaması neticesinde ZEHİR yetiştirmede dünya KIRALIYIZ. Kan oluk oluk, bina ve zina bulutlar üzerinde, lüks ve israf Amazon nehri gibi, ama LAĞAM akıyor. Bizde bu münbit topraklar olduğu sürece daha çok kan ve zina ekerler, VAMPİRLER bu iki illet ile besleniyor çünkü. Allah’ın bildirdiği müslümanlar olsak, önünde, sonunda birşey olmadan sadece MÜSLÜMAN olsak demir gibi, batı gelsin istediği kadar tohum eksin. Bizim yapmamız gereken sadece bu, müslümanım elhamdülillah deyip günlük işimizi yapmak. Çok mu zor!
 • KonyaKonya7 ay önce
  Pkk ülkeyi yıllarca yönetir.Düşünün devletin 40 yıldır Konyadan emniyetinde valiliğinde hırsızlar yönettiğini herkes bilir.Ordoksların ruhani lideri yazı dili greek patrikhanelrdene kiliselerden sorumlu kardinal aziz barnabas aziz lukas yahudi hıristiyanların lideri derdes edip haracımı nasıl savcılığa bildirirsin diye deliren haraç çetesi ve ekibi meclise nur cemaatinin temcilcilerini getirip kendisi mesih ve eoğulları konyadan yönetir.Cia teknik direktörleri devleti nasıl yönettiklerini ağzımıza silah dayayıp derdes edenler bu ülkede Vali Muammer EROL kim atar siyasiler kimin emrinde davutoğluı kimin emrinde vatana ihanet eden darbciler konayda.Hırsızlar PKK nın tüm ilaçları konyadan.Meclisdekilerde temcilcileri.Ordoks karamanalı rumlar -ermeniler TC devletini yıktılar.Bu ülkede DAVUTOĞLU kimin emrinde diyen kadına şiddet alıp derdes edenler haraç çetesi yeni bir devlet kurmuş.Vatan hainleri iftira suç uydurma anasanın ihlaline aAnkara ya defalarca gitmeme rağmen müfettiş atar valicikler kimin emrinde siyasiler kimin emrinde diye.Haraç çetesi işkence çetesi cia mossad çetesi ermenilerin lideri devletimizi yıktı.10 trilyon sahte belge ile emekli edenler sahtekarlığa kara para aklamaya doyamayanlar devletimizi yıkıp yeni bir devlet kurmuşlar.Devletmizi 40 yıldır konyadan haçlı seferleri başlamış.İhanet KOnyada.Cia sacusları konya sgk da ve görevdeler gülücükler atarlar.PKK para az gitmiş.Ankara saldırısı reyhanlı saldırıs tüm saldırıalr konyada.TC bizi elimizde konsey karar verdi defterin dürüldü diyenler konyada
 • İlbeyhanİlbeyhan7 ay önce
  Selahaddinin çocuklarıIrakınSelahaddin şehrindeİSRAİL bayraklarıylakutlamalar yaptılar, referandumda....Doğru haçlıya asker olmayacaklar ama Davudun oğullarınaçoktaaan oldular bile...Arşivleri açıp bakarsanız molla mustafa barzaninin MOSSAD ajanlarıyla 50 yıllık fotoğraflarını görürsünüz...Bizdede Davudun oğullarından mebzul miktarda var, hatta dışişleri bakanlığı ,başbakanlık bile yaptılar...Müslümanlığa en büyük ihaneti yapıp ,Suriyeyi bölgeyi bu hale getiripTel Avivdeki efendilerine hizmet ettiler...Allah belalarını verecek..Biz dinimizi devletimizi kimseye vermeyiz ,vatan savunmasındayız..Bekleriz
 • MEHMETMEHMET7 ay önce
  ABD.İSRAİL.İNGİLTERE.ALLAHİN İZNİYLE EN KİSA ZAMANDA BELA LARINI BULACAKLAR.TÜRK İSLAM DÜNYASI NE CABUK UYANIRSA FETRET O KADAR ÇABUK GERÇEKLEŞECEK.ÜSTADIM.MAKALELERINIZ BİR HARİKA.SELAM VE DUA İLE.
 • Dindar kürd Dindar kürd 7 ay önce
  Peki sayındilipak farisi ler araplar türkler bütün müslümanlar ana dillerinde eğitim görürken kürd ün ne dindarı ne dinsizine bu hakkı çok görüyorlar selahaddinin çocuklarınıhangi müslüman kardeşleri düşünüp onlarında ana dillerinde eğitim görmeleri gerekiyor dedi . Bu güne kadar hepsi diyor ki bizim elimizin altında kalsınlar siz dindarsınız allah peygamber dilinizden düşmüyor arabın türkün faris in olan haklar kürdünde hakkı değil mi siz söyleyin
 • Osman KAYAOsman KAYA7 ay önce
  1 - DEAŞ, PKK, PYD, BÇG, FETÖ yapıları aynı görmek büyük yanılgı. Dünyayı yöneten güç,birilerini besliyor, birilerini yok ediyor.2- Fatihin torunları Afganistan'da ne yapıyor.
 • şükrü onukşükrü onuk7 ay önce
  Gücü elinde bulunduranlar yıllarca düşünme hakını da çok gördü . Kontrollü bunalım stratejileri devreye konarak sürekli at iziyle it izi birbirine karıştırıldı .Kim kimi , neyi ilah görüyorsa o onun ilahıdır . Herkesin ilahı kendine yeni oyunlara alet olmak bünyeyi bozar .
 • El ahmetEl ahmet7 ay önce
  Aklına şaşarım..abdonca yatırım ve masrafı boşunamı yaptı 40 yıllık emek...yo yo yo yo..kürtler bi da abd nin kucağından asla kalkamayacak..kalkabilsek biz kalkardık.
 • Bahri Cemil BüyüközkayaBahri Cemil Büyüközkaya7 ay önce
  Olmadık yerde, olmadık zamanda, üstüne vazife olmadığı hâlde "filanca ilah değil" diye bağıran kimin kadrosunda acaba?
 • Bir DostBir Dost7 ay önce
  ALİ İMRAN-103 için 40 meâl bulundu. Süleyman Ateş (3/ÂLİ İMRÂN-103: Ve topluca Allâh'ın ipine yapışın, ayrılmayın; Allâh'ın size olan ni'metini hatırlayın: Hani siz birbirinize düşman idiniz, (Allâh) kalblerinizi uzlaştırdı. O'nun ni'metiyle kardeşler haline geldiniz. Siz ateşten bir çukurun kenarında bulunuyordunuz, (Allâh) sizi ondan kurtardı. Allâh size âyetlerini böyle açıklıyor ki, yola gelesiniz.) / Tefhim-ul Kuran (3/ÂLİ İMRÂN-103: Allah'ın ipine hepiniz sımsıkı yapışın. Dağılıp ayrılmayın. Ve Allah'ın sizin üzerinizdeki nimetini hatırlayın. Hani siz düşmanlar idiniz. O, kalplerinizin arasını uzlaştırıp ısındırdı ve siz O'nun nimetiyle kardeşler olarak sabahladınız. Yine siz, tam ateş çukurunun kıyısındayken, oradan sizi kurtardı. Umulur ki hidayete erersiniz diye, Allah, size ayetlerini işte böyle açıklar.)
 • Kenanşeytan ve Kenanşeytan ve 7 ay önce
  şeytan ve avanesi kıyamete kadar olacaktır!şeytana küfretmek yerine vazifeleri.izi yapmalıyız.
 • Yunus 16 Yunus 16 7 ay önce
  YALAN DOLAN OYUN İÇİNDE OYUN OYNUYORLAR. Pkk yı ABD KENDİ KAPATACAK, MALESEF PKK YI BİZ KENDİ GÜCÜMÜZ İLE GÖMEMEDİK. GELELİM FETÖ YE, ABD NİN ELLİ YILLIK PLANI, 160 DAN FAZLA ÜLKEDE ÖRGÜTLENMİŞ, DÜNYANIN GELMİŞ GEÇMİŞ EN KRİPTO EN ACIMASIZ EN AĞIR SİLAHLI (UÇAK, HELİKOPTER, TANK....) TERÖR ÖRGÜTÜ. BİZİ YÖNETENLERE SORUYORUM BU AMERİKAN ÖRGÜTÜNÜ ÇÖKERTEBİLİRMİSİNİZ? BU MİLLET FETÖ YÜ KAÇ YIL KONUŞUR? AKLINIZI BAŞINIZA TOPLAYIN, BENİM DAVASINA İNANDIĞIM BAŞKAN ERDOĞAN, DEDİ "İBADET GURUBU, TİCARET GURUBU, İHANET GURUBU " SORU 1.İBADET GURUBU AMERİKAN PROJESİ OLDUĞUNU BİLEBİLİR MİYDİ?? SORU 2. DEVLETİMİZİN YÖNETİMİNDE OLAN VE 15 TEMMUZ DA UYANAN AGÜL, BARINÇ, TOPBAŞ, DAVUTOĞLU, ÇELİK, ALTEPE....... ONLARCA YETKİLİ YILLARDIR CEMAATLE İÇ İÇE KENDİLERİNİ HANGİ GURUBA SOKUYORLAR?? SORU 3. SON GÜNE KADAR AMERİKAN PROJESİ NE UYANAMAYAN DEVLET YETKİLİLERİ İHANET GURUBUNA GİRMEZ Mİ? ??? YÜZLERCE SORU VAR, GAZETECİLER BU SORULARI NEDEN SORMAZLAR? KORKUYORLAR MI? İŞLERİNİ Mİ DÜŞÜNÜRLER? PEKİ İSTİKBAL İÇİN TANKIN ÖNÜNE DİKİLEN, ALTINA YATAN ÜSTÜNE ÇIKANLAR, NEDEN ERTESİ GÜN KÜ İŞİNİ MAKAMINI KOLTUĞUNU DÜŞÜNMEDEN ATLADI.??? GERÇEK VATANSEVER GAZETECİLERE SESLENİYORUM, BU SORULARI SORMAZSANIZ, BU FETÖ KÖŞEYE SIKIŞMAZ, BİTMEZ, HAK YERİNİ BULMAZ, MAZLUMLARIN SIRTINDA KALIR, YARIN AHİRETTE SİZLERDE HESAP VERECEKSİNİZ.
 • RabiaRabia7 ay önce
  Euzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahim1Elif, Lâm Mîm.2 Kendisinde şüphe olmayan bu Kitabın indirilişi alemlerin Rabbi tarafındandır.secde suresi elhamdülillah.Sayin Dilipak Hayırlı Sabahlar.saygilar selam ve dua ile Allah'a emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel vekil deriz
 • ALLAHİN KULUALLAHİN KULU7 ay önce
  Hocam çene suyuna çorba.Milletin halı perişan okulları ... götürüyor eğitim sıfır...
 • Yalçın kaysYalçın kays7 ay önce
  O zaman 15 senedir ne diye bunların değirmenine su taşıyan olundu?
 • AkifAkif7 ay önce
  Hocam ,tespitlerinin yerinde ,selahaddinin çocukları olarak selahaddinin yolundan gideceğiz
 • cccihadddcccihaddd7 ay önce
  Şu anda ne halt ediyorlar, 40 yıldır haçlıya askerlik yapmadılar mı?
 • vatandas bekirvatandas bekir7 ay önce
  Sayin yazarım bu emperyalizm ve yerli masalar sol yandan çarkli lar pkk masaları feto ajanları analitik devrim ayaklar hep vardı var olacaklar .katrani kaynatın şekere donusmez,cinsinden doğan cinsine çeker .kalpleri mühürlü,gözleri görmüyor .kulakları sağır .hakkı inkar ederler .doğuştan yeminli ler .biz inananlar bir olacağız .berber olacağız .güçlü olacağız. Batıla .hiyanete .ihanete.şeytanın .bozguncularina .karşı uyanık olacağız .allaha siginacagiz .allaha emanet olunuz.
 • AlpaslanAlpaslan7 ay önce
  Haha hihihoho çok şakaçcısınızAbdurrahman bey abd liler onlara asker bile demiyorlar.Pkk pyd lileremayın eşeği diyorlar.
 • tuzcutuzcu7 ay önce
  Altı trilyon çöpe mi gitti?....Aman sağlık olsun altı üstü boyalı kağıt haydi geri dönelim mi denecek?....!8.000 tır malzeme çölde mi çürüyecek?....Aman boş ver nasıl olsa parası ödendi varsın çürüsün mü denecek?...Yoksa 'Orta Doğuya hoş geldiniz, kemerleri bağlayınız, bunlar fragmandı film yeni başlıyor' mu denecek?...
 • AlimAlim7 ay önce
  BD İran yaptırımlarına bakınca farklı görünüyor Türkiye ye 180 gün muafiyet tanıdı fakat yüzde 25 ile tanıdı bunu yani petrol alımın da artık yüzde 25 alabilirsin ama yüzde 75 eski alımından vazgeçeceksin dedi sonuç olarak Türkiye yi bilerek Irak ile anlaşmaya mecbur bıraktı bu arada Kerkük petrolü için çoktan kolları sıvadı ve Kerkük te daha fazla petrol çıkarın denildi karşılığında Türkiye ile Kürtler arasında Ticareti başlatmış olacak bu dengeler dediğiniz gibi basit değil sadece bu boyutu bile ileriye dönük çok sinsi hamleler olduğu belli fakat bizler hala daha popülist davranıp Büyük Türkiye Büyük Lider gibi kandırmacalarla idare ediliyoruz artık gerçekleri görelim be arkadaş bu işler dediğiniz gibi hiçbir zaman olmadı zaten siz yıllarca aBD battı batıyor AB batıyor yükselen Ülke türkiye diye yazdınız ama hepsi boş çıktı bakın durum aynı demek ki Bilimde Teknolojide Eğitim de ilerleme olmaz ise ya ABD ye ya Rusya ya yaslanmaya devam edecek bu ülke yazık gerçekten yıllarımızı heba ettik sizin söylediklerinizle
 • OkurunuzOkurunuz7 ay önce
  Sayin yazar selahattinin cocuklari hic bir zaman haçli ordusunun askeri olmadilar musluman. turklerin araplarin farslarin askeri oldular velakin en en buyuk kazigida din kardeslerinden yediler, keske selahaddinin torunlari haclilarin ordusu olsalar hic degilse kendi kaderimizi kendimiz belirleriz sayin yazar kurtlere ait ne varsa yasak yasak yasakladiniz islamda ana dilde ògrenim yasakmi ?
 • AliAli7 ay önce
  Hocam, Turk ordusu HACLĪordusuna asker degilmi ?? NATO,bir dönem CENTO, da ve simdide ABD yeYPG ile degil gel beraber suriyeyi isgal Edelim diyen, ÖSÖ capulcularina suriye tarafindan Iki FÜZE attirir SAVAS sebebi sayariz diyenler, HACLILARIN, askeri degillermi, HOCAM, bu gunku basinda ZEYTIN fiatlarinin dustugu yazili eflasyona ragmen, bir ZAHMET,,ALLAHINIZI SEVERSINIZ ,,ARASTIRIN,, GAZETECISINIZ, SELEHATTININ COCUKLARININ AFRINDE,GASP edilen, CALINAN, ZEYTINLERININ HACLI ORDULARININ DENETIMINDE TURKIYE PAZARINA SURULDUGU SÖYLENIYOR, AFRINDE CAPULCU,ÖSÖ VE HACLI ORDUSUNUN ASKERLERI TARAFINDA KACIRILANSIVIL INSANLARA ISKENCE EDILEREK FIDYE KARSILIGI SERBEST BIRAKILMAKTA, BAGIMSIZ KAYNAKLARDAN ARASTIRIP OKURLARINIZI AYDINLATACAGINIZ UMUDUYLA ,,DUALARIMLA,

Günün Özeti