Adaylara uyarı

02 Kasım 2018 Cuma

Hangi partiden olursanız olun, aday olmak isteyen herkese uyarımdır.

Bilmediğiniz bir işe soyunmayın. Derinliğini bilmediğiniz bir suya girerseniz boğulursunuz.

Unutmayın, sadece yaptıklarınızdan değil, yapmanız gerekirken yapmadıklarınızdan da hesaba çekileceksiniz.

Harama el uzatmayacaksınız, harama uçkur çözmeyeceksiniz. Var mısınız!? Yerseniz kustururlar. Her haram lokmanın parası, cehennemde kendi ateşiniz için odun parası olacak ve yerseniz, kendi cehenneminize kendi sırtınızda odun taşımış olacaksınız.

Resulullah der ki, “Bildiğimi bilseydiniz, çok ağlar az gülerdiniz”…

Kamu malı yetim hakkıdır ona “sakın yaklaşmayın!” uyarısını hatırlayın.. 

Kedi acıkır da, yavrusunu yemeye karar verirse, onu fareye benzetirmiş. Siz de sakın, yarın canınız yemek istediğinde, ya da başkaları yer ve zengin olurken, “ben mi kaldım” diye iç geçirmeye başlarsanız, ya da daha güçlü olurken, sizin üzerinizden birileri mal devşirirken “ben niye..” diye düşünmeye başlarsanız, o zaman dikkat edin, “Şeytan sizi Allah’la aldatmasın”. Şeytan Sudeysigillerden hocalar da bulur gönderir üstünüze. Müftüler de bulur, Şeyhin adamları da çalar kapınızı. Sizi de sakın ikna etmesin bunlar.

Osmanlıdan da fetva getirirler, size sahte tevbe yollarını da fısıldarlar. Ölmüş babanın adına cami yaptırırsın. 7 yıldızlı bir Hac’la sildirirsin defteri, ne olacak! Siz payınızı almazsanız, zaten bu birilerinin cebine gidecek, onlar hep yiyor zaten, biz yıllardır bedel ödüyoruz. Geçmişin kaybına sayarsınız bunlar. Hem zaten Allah affeder.

Bakın, seçildiğiniz gün, o kutlamaya gelenler var ya, onların arasında kaz gelecek yerden tavuk esirgemeyen birileri de vardır. Zaten onlar adayken de seçim kampanyası için keselerinin ağzını açarlar. Oradan tanıyabilirsiniz onları. En büyük çelenk onların olur.

Sonra “cansıkıcı” bir şekilde önceki dönem haksızlığa uğradığını düşünen birileri gelir, “Hak arama” umuduyla. Şikayet ederler. Oysa orada aynı bürokratlar görevdedir hâlâ. “O iş onun anlattığı gibi değil” diyeceklerdir. O işin öyle olması gerektiğini, yukarıdan talimat aldıklarını söyleyeceklerdir. O hangi yukarı ise! Yukarıların yukarısındaki, ya da sağımızda, solumuzda, önümüzde, arkamızdaki bizi gören, duyan, hüküm sahibi olan biri değil o!

Ardından iş talepleri, daha da kötüsü talimatları gelecek. “Al”, “ver”, “yap”, “konuşma”, “söyle”, “git”, “gel”.. Hadi yapma da göreyim. O yukarısı neresi ise, “Yukarıdan” bağlamıştır işi. Bir sürü “yukarı” var.

Bakın çevrenizdeki insanlar “kim kimdir” tanıyamazsın. Dokununca anlarsın kim kimdir.

Yemene, “birileri ile beraber olma”na karşı çıkmazlar. Bu haltı yiyecekseniz, yerken paylaşmayı öğreneceksiniz, yoksa kustururlar. Bir de minareyi çalacaksan, kılıfını önceden hazırlayacaksın. Ye, çünkü o zaman daha kolay “idare” edilirsin. Kayıtların tutulur. “söz dinlersin!” Düzene ayak uydurursun.. Akıntıya kürek çekersin, büyüklerin ne derse tekrarlamayı öğrenirsin. Ve tabii sen de altındakilere senin büyüklerine karşı davrandığın gibi davranmalarını istersin. Bu “Büyüklük” (Allah korusun) bulaşıcı bir şeydir. Kural şu: Büyüklerine karşı muti ve mütevazı, altındakilere karşı ceberrut ve acımasız. Unutmayın “Merhamet mazarrat getirir”. Başkan dediğin vurduğu yerden ses getirir!  

Gerçeği o zaman görürsün. “Gökyüzünün başka rengi de varmış! / Geç fark ettim taşın sert olduğunu. / Su insanı boğar, ateş yakarmış! / Her doğan günün bir dert olduğunu, / İnsan bu yaşa gelince anlarmışdiye Tarancı’nın dizelerini mırıldanmaya başladığında artık çok geç olmuştur. “Battı balık yan gider”, buruk bir tebessümle başlar her yeni gün. Başkalarının yanında gülümsemeyi öğrenirsin, Şikayet eden, yardım isteyenlere surat asarsın artık. Telefon numaranı gizlersin önce, sonra namazların aksamaya başlar, zaten eski dostların gitmediği camilere gitmeye başlarsın. Sonra gitmeyi de bırakırsın. Başkan hep meşguldür, çevresinde hep korumaları var zaten..

Hemşehri dernekleri, eski akrabalar ya bir şikayet için gelirler, ya iş talebi ya da birilerini işe yerleştirmek için. Zaten teşkilat kendilerinden habersiz bu işlerin yapılmasına izin vermek istemez. Milletvekilleri de öyle. Bakanlıklardan da “talimat gibi talep”ler gelir. Bürokrasinin talepleri vardır. Cemaat, Vakıf, Dernek, herkesin birtakım istekleri vardır. Yapsan bir türlü, arkası gelir, yapmasan, arkalarını daha güçlü bir yerlere dayamışlardır. Yaparsan kahraman, yapmazsan hain ilan ederler. Kulp takarlar, iftira ederler. Bu işler böyledir.

Eğer artık uçmayı öğrendi isek, bir gazeteci dostun olsun, ama kendine çok güvenme, rakiblerini susturmak ve sindirmek için gereklidir, İyi bir avukat ve iyi bir mali müşavirin olsun, ama bak bunlar bağımlılık yapar, bir defa sırrını paylaştın mı, ayrılman zor olur. Şeytanca işler yapacaksan “Şeytan üçgeni”ni kurman gerekir. Şeytan’la dost olursun artık. İlham kaynağın ve koruyucun Şeytan olur. O pentagramın büyücüsü senin yakana bir “Şeytan tüyü” yapıştırır. O zaman “Şarkılar seni söyler, dillerde nağme adın”.

Yine hatırlatmış olalım: “Cehennemin yolları iyi niyet taşları ile döşelidir.”

Dikkat, beterin de beteri var. Hani o zaman artık, “Allah’tan korkmaz, kuldan utanmaz” olsan da, dikkat et. Seni, gören, kapalı kapılar arkasında fısıldadıklarınızı duyan, bilen ve bir gün olup bitenlerin hesabını soracak bir Allah’ın varlığını aklına getirmesen de, paraları sayarken fahşaya dalıp gittiğinde içeride ses ya da görüntü kaydeden cihazlar olabileceği gibi, birlikte oldukların gün gelir kendilerini kurtarmak için seni ele verebilirler. Çevrende dolaşan istihbaratçılar kirli işlerini raporlayabilirler. Bir de kafayı bulduğunda bu haltları yerken sakın otel kapılarını kapatmadan, açık bırakıp dalışa geçmeyin. Bazıları artık ar-namus tanımayınca, dün başörtüsü direnişinde çevremizde dolaşanların bazıları bugün başka vadilerde dolaşıyor. Balkanlara, Kafkaslara özel uçaklarla özel turlar düzenliyorlar. (Sakın yanlış anlamayın, tebliğ için değil)!?

Kuşkusuz herkes böyle değildir. Ama bu işe talip olanların önemli bir kısmını uyarmak istedim sadece. Sahi bu insanlar neden böyle ki! Allah’ın iradesi kainatı kuşatırken, insanlar neden O’nun rızasından uzaklaşırlar ki, hem de sonlarının cehennem olduğunu bile bile! Esselamu alâ menittebeal Hudâ  (Selam ve kurtuluş Hüda’ya ve Allah yolunda olanlara olsun!) Vel melemu alâ menittebeal Heva; (Heva’ya ve nefse tabi olanlara da yazıklar olsun!)Taha:47.

Ne olur, bu işi Hakkı ile yapmaya aday olanlar, o oturduğu koltuktan itibar alanlar değil, o koltuğa, makama itibar kazandıranlar, gerektiğinde o koltuğu Hak namına kurban etmeyi bilsinler. Koç’u kurban etmenin bir başka anlamı, malını, canını, sevdiklerini, gerektiğinde o koltuğu, makamı kurban etmektir. O “yiyici” takımını, kaşığı belinde dolaşanları, o makama ihtirasla sarılanları uyarıyorum; haksız şekilde yediğiniz her kuruşun bedeli, cehenneminize, sırtınızda taşıyacağınız yakıt, kömür ve odun parası olacaktır. O haksız servet saadetinizi, sağlığınızı çalacak, bedbaht olacaksınız. Gelin yol yakınken dönün. NFK’nın dediği gibi, “Bağırıyorum, kollarımı makas gibi açarak: Durun kalabalıklar, bu sokak çıkmaz sokak!” Fe eyne tezhebun!

Ağzınızın tadını mı kaçırdım yoksa. Hani diyorum ya, dost acı söyler. Hakkın hatırı, halkın hatırından ali’dir. Selâm ve dua ile..

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • seyhan ergörünseyhan ergörün4 ay önce
  allah razı olsun sizi daha önce niye tanımadım.hiç dostun kaldımı
 • Allah razı olsun hocam,yazilariniza devam edersiniz inşallah,umarım dikkate alınır yoksa kaybetmek söz konusu
 • HaydarHaydar4 ay önce
  Allah senden razı olsun Hocam.Bu yazınızı her siyatçinin /kişinin okuyup düşünmesi gerekir.
 • Sinan OnsunSinan Onsun4 ay önce
  Siyasi ve dini inançlarım farklı olsa da Abdurrahman beyin yazılarını zevkle okuyor ve düşüncelerine de katılıyorum. Pusulasının ibresi bozulmaz inşallah.
 • MUstafa dönmez MUstafa dönmez4 ay önce
  Bir cemaat mensubu öğretmen tanıdığım vardı emekli oldu. Halktan israrla belediye başkanı olmasını istediler cemaatin lideri tavsiye etmem kendin bilisin ama belediyeler akçeli işlerin döndüğü yerlerdir der. halkın israrıyla Belediye başkanlığını%69 gibi yüksek bir oyla kazandı ama millet vekilleri şöferler derneğine. Muhtarlara bimem cemaat mensuplarına yemek vereceksin şuna şurayı buna burayı vereceksin israrları gelince öğretmen arkadaş istifa etti buralar bize göre değilmiş dedi devre sonunu getirmeden ayrıldıANAP ZAMANI...
 • SerdarSerdar4 ay önce
  Merhamet mazarrat getirir sözünün bu güzel yazınızdaki anlamını anlamadım. Merhamet kötü bir şey degil. Söylediginiz sözün islamda yeri var mı. Bana biraz itici geldi bu söz. Keşke bu söz ile ilgili detaylı biryazı yazsanız.
 • Bir DostBir Dost4 ay önce
  Hocam nasihat yetmez, kötek cezası lazım !
 • RabiaRabia4 ay önce
  Euzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahim Onun üzerinde ondokuz vardır.muddesir süresi 30.ayet.elhamdulillah.Sayin Dilipak cehennem in üzerinde 19melek olduğu söylenir.meleklerin insanlara bir benzerliği ni biz takdir edersek yaniliriz.bu imtihan da kazanmak için ben estağfurullah derim.cok şükür estağfurullah. euzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahimArtık kim dilerse, öğüt alıp-düşünür. Allah dilemedikçe, onlar öğüt almazlar; takvanın sahibi (onu kabul etmeye ehli olan) O'dur, mağfiretin sahibi(bağışlamaya ehil olan da) O'dur.muddesir süresi son55-56ayetler.Sayin Dilipak en doğrusunu Allah bilir elhamdülillah.saygilar selam ve dua ile Allah'a emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel vekil deriz
 • Ahmet Faruk ÇarıkcıoğluAhmet Faruk Çarıkcıoğlu4 ay önce
  Belediyelerimiz artık ciddi bir devlet kuruluşu olmalı. Adaylar doğru düzgün seçilmeli.
 • ilbeyhanilbeyhan4 ay önce
  ..Hocam gelin farklı bişey yapalım...İslamcılıktanyola çıkarak ,ne insan nede müslüman yetiştirebildik...gelin tersini yapalım ,önce İNSANyetiştirmeyi deneyelim,zaten insan insan olursa İSLAM da olur...
 • Seyit DemirSeyit Demir4 ay önce
  Siyasi görüşlerimiz ayrı olsa da doğru olmanız ve doğruları söylemeniz den dolayı sizi kutluyorum. Sizinle inşallah tanışmak kısmet olur.Selamlar
 • selamselam4 ay önce
  Maglesef yatti balik yan gider.haramlarin icinde yuzen bir insani selamete cikarmaniz cok zor...
 • KARTALKARTAL4 ay önce
  Çok doğru söyledin güzel insan.
 • MaraşMaraş4 ay önce
  Acaba bunları dikkate alacak kimse varmı menfaati olmayan kimse siyasete girermi 47 yaşindayım daha Allah rızası için siysset yapan görmedim
 • imamarüzgarimamarüzgar4 ay önce
  Sayın Dilipak önümüzde bir yerel seçim var ise ve bu seçimin de yerinde olana bir şeyler kazandıracağı olur ise sizlerden ricam şudur. Devir teslimi olacak yada olmayacak BELEDİYELER için ve deBAKANLIK İÇİN önerim şudur. BELEDİYELER ENSON MALİ DURUMLARINI AÇIK VE BELİRGİN OLMAK ÜZERE YERİNDE MİLLETİNE BEYAN ETMESİ HUSUNDA gerek bakanlık gerek valilk gerek ise o bellediyenin bağlı bulunduğu yerede bulunan yerel gazetelerine MALİ DURUM RAPORLARINI sunmaları hususunda seçmene bilgi vermeleri açısında bir yazınız olur ise çok mutlu olurum. BORCUNU BİLMEK GÜZELDİR. ALACAĞINI BİLMEK DAHA GÜZELDİR. Artık bu köhne zihniyetler siyasetinin kendini daha gerçekçi boyutları içinde gösteren siyaset yapmaları elzem olan durumdur. Bir miras bile kalana söylenirken Alacak ve Borçları yapısı ile belirtmek kanun nezninde hüküm kılıyor ise. O zaman bu söylediğim de bir kanun hükmü yapısı durmu yokmudur. Günak keçi varmıdır yokmudur harammıdır helalmidir revamıdır değilmidir için bir durmun hususiyetine dikkat çekmekete AHİRETTEN YER kazanmak için güzel olan değilmidir.
 • AyselAysel4 ay önce
  Seçmene de tavsiyelerde bulunsanız.Bİz ne yapalım?
 • mustafa tezcanmustafa tezcan4 ay önce
  ALLAH razı olsun üstadım
 • Fikret akınFikret akın4 ay önce
  Uyarılarınızın hepsi mükemmel..Ancak boyle olduğunu bile bile o adaya veya o partiye oy verenlerin, bile bile göre göre insanları gerek yazılı gerekse görsel medyada yalan yanlış bilgilerle yanıltıp oy isteyenlerin hali ahirette ne olacak bunları eksik bırakmışınız tamamlarsanız sevinirim.....
 • hocam yazınızda belirttiğiniz tavsiye ve öğütlere harfiyyen katılıyorum. Özellikle son zamanlardakı yazılarınızı daha çok beğeniyorum. Zira bazıları gibi benim hırsızım iyidir, kol kırılırkalır yen içinde demiyorsunuz. Zaten bu ülkede gerçekler iktidar ve muhalet olsun eğilip bükülmeden yazılsa , çoğu olumsuz şeylerin önüne geçilmiş olur. Sizin ifadennizle selam ve dua ile....
 • denizdeniz4 ay önce
  ... Kentsel donusum projesi dediler cigrindan cikti. Kim daha yuksek kat cikarda birbirinin gunesini keser yarisina donustu.iyice milletin gunesini kesin dogalgaza mahkum edin. Guzel tasarruf yapiyoruz dogrusu.
 • Adem Akbaşlı.Adem Akbaşlı.4 ay önce
  Kızım sana söylüyorum gelinim sen anla.Doğru söze hacı emmin ne desin.Kalemine sağlık sayın Dilipak.
 • HASAN ÖNERHASAN ÖNER4 ay önce
  ALLAH RAZOLSUN.ALAH DOĞRU YOLDAN AYIRIPTA İDARECİLERİMİZİ ŞEYTANA UYDURMASIN İNŞALLAH.
 • RabiaRabia4 ay önce
  EuzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahimYahudi ve Hıristiyanlar: "Biz Allah'ın çocuklarıyız ve sevdikleriyiz" dedi. De ki: "Peki, ne diye sizi günahlarınızdan dolayı azablandırıyor? Hayır, siz O'nun yaratığından birer beşersiniz. O, dilediğini bağışlar, dilediğini azablandırır. Göklerin,yerin ve bunlar arasındakilerin tümünün mülkü Allah'ındır. Son varış O'nadır."Ey Kitap Ehli, peygamberlerin arası kesildiği dönemde: "Bize müjdeci de bir uyarıcı da gelmedi" demenize (fırsat kalmasın) diye size apaçık anlatan peygamber geldi. Böylece müjdeci de, uyarıcı da gelmiştir artık. Allah her şeye güç yetirendir.maide süresi.18-19.ayetler.elhamdulillah.Sayin Dilipak 19bana Tevbe etmeyi hatırlatır.elhamdulillah.Sayin Dilipak sizin araciliginizla şunu demek isteriz ki insanların hatalarını bir yerde affedebiliriz.fakat hainlik lerini asla.biz mv meclise göndermiş olsakta onların hainlikleri son Cihangir İslam örneğinde olduğu gibi affedilemeyek sözlerdir kınıyoruz.iyi partili MV lerigibi muallaklik üstü insanların oylarıyla ilve ilçelerde toplumun içinde bir takım daire başkanlıkları gibi göreve getirilen insanların da bize hizmet vereceğini düşünmuyor aksine görevi her türlü kötüye kullanmak anlamına geleceğini düşünüyoruz.onun için MV eğitilmeleri ne ve TBMM içinde bir disiplinle ayrıştırma yapılmasıni isteriz.yasal boşluklar üzerinde çalışılarak vatandaşların huzurunu kaçıracak oluşumların örgütlenmelerin önüne geçilmesi ni talep ediyoruz.bugun 124 terörist ti etkisiz hale getirmiş bir ulkeyiz.bunlara izin vermeyeceğiz Allah'ın izniyle göreceksiniz. Saygılar.selam ve dua ile Allah'a emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel vekil deriz.
 • TarafsızTarafsız4 ay önce
  ABD ne dediyse yapıyoruz ama hala size göre ABD de ye kafa tutuyoruz yersek tabi doğrusu Türkiye ABD ile anlaşmış yaptırım konusunda da bize muafiyet vereceklermiş ama bizde yaptırım olan ülkelere zırnık koklatmayacaz mesela Kuzey Kore avcunu yalar çünkü ABD öyle istiyor aynı zamanda İran için de ticaretimizde dikkatli olacaz abimiz öyle diyor eee ver rahip brunsonu al muafiyeti dimi kaşıkçı olayı da cabası olmuştur eminim karşılığın da başka şeyler de verilmiştir tabi saklanır ama sözde kötü ABD bize ekonomik saldırı düzenledi korkuttuk onları dimi geri çekldiler şimdi tamam abi dediler bize yaww hee hee
 • Ali BeyogluAli Beyoglu4 ay önce
  Abdurrahman bey bu uyarılara seçimlere kadar devam edinki bu makamlara düzgün insanlar gelsin.
 • Vatan TuranVatan Turan4 ay önce
  Bu saatten sonra uyarı işe yaramaz. Büyük götüren 3-5 tanesini don gömlek bırakıp kamu hizmetlerinden mahrum edecek bir cezalandırma gerekir. İbret alabilen alır, alamayan çaldıklarını hazineye devreder ve rezil olur.
 • RabiaRabia4 ay önce
  Euzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahim De ki: kim Cebrail'e düşmansa iyi bilsin ki; Cebrail Allah'ın izniyle; evvelce inen kitapların doğruluğunu bildiren, inananlara doğru yolu gösteren bir müjdeci olan Kur'ân'ı senin kalbine indirmiştir.Ve kim de Allah'a, meleklerine, Cebrail ve Mikail de dahil O'nun elçilerine düşmanlık besliyorsa, Allah da, gerçekleri örtbas edenlerin hepsinin düşmanıdır.Gerçekten biz sana apaçık mesajlar indirdik ve onların gerçekliğini yoldan çıkmış olanlardan başkası örtbas etmez.Ne zaman onlar bir antlaşma yaptılarsa, yine kendilerinden bir gurup onu bozmadı mı? Gerçek şu ki, aslında onların çoğu inanmıyor.bakara süresi 97-100.ayetler.elhamdulillah.Sayin Dilipak Yahudiler peygamber efendimiz sav e Cebrail aleyhisselamiçin"o bizim düşmanımız rahmet meleği değil azap meleği"demesi üzerine inen bu ayetler bugün bizim ilmimizi imanımızı arttırıyor inşaallah.saygilar selam ve dua ile Allah'a emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel vekil deriz
 • CevdettCevdett4 ay önce
  Durun kalabalıklar bu cadde çıkmaz sokakHaykırsam kollarımı makas gibi açarak.Sözün ve öğüdün fayda vermediği bir zaman diliminde yaşıyoruz. İl başkanı, belediye başkanı, küçük şehrin vekili ile bir üçgen kurup insanları avucunun içine alan, rızkın dağıtıcısı olduğunu sanan belediye başkanları devri bitmelidir artık. Küçük şehrin bürokrasisini kendine iş yapacaklardan değil, liyakat sahibi Allah için iş yapacaklardan seçen başkanlar olmalıdır artık.Konuk evlerinde okey dörtlüsü kuran, kendi belirlediği küçük şehrin küçük bürokratlarıyla akşamları voleybol oynayan başkanlar olmamalı, konuk evlerinde şehrine nasıl hizmet edileceğini gecelere kadar kurumların müdürleriyle istişare eden başkanlar olmalı artık.
 • Özcan ÇolakÖzcan Çolak4 ay önce
  Allah razı olsun hakkı ve sabrı tavsiye etmişsin, şahidim. Bende biz seçmenler için birkaç ekleme yapmak istiyorum. Seçilen başkanları yiyicilerden korumak için yanında, yakınında, çevresinde olup, yanlış kişilerle birlikte olması durumunda GÖZÜM ÜZERİNDE yapabilmeliyiz. Seçimlerde çalışıp KARŞILIK beklemeyen her partilimiz bunu yapmalı. Başkanı koruyum derken kendi nefsimize de yenik düşmeyelim, herkes yiyor bende hak ediyorum diye harama el uzatmayalım bu arada. Demem o ki dürüst başkanın SIRTINI yaslıyacağı sağlam bir destek olup çürük tahtalara yaslanmasına gerek olmadığını hissettirmeliyiz.
 • Ali CengizAli Cengiz4 ay önce
  Adayların liyakati meziyeti asaletini ne önemi var ki hangi adayı vatandaş secer ki.mahkumlara gardiyanların sectirmeden ne farkı var.lutakati özverisi ile hatırlanan rahmeti vali Yazıcıoğlu dan başka hatırlanan biri varmı.sitaset ve siyasette çıktı meziyet sahibi insan istemez ..Kanuni dönemini muhteşem yapan dönemin muhteşem dimaglaridir.ayaklarin baş başlarında ayak olduğu yer de ne ararsınız....
 • ahmet hamdi karaahmet hamdi kara4 ay önce
  Teşekkürler.Bugünün portresi ancak bu kadar güzel resmedilebilir.Sadece aday adaylarının değil herkesin cebinde taşıması gereken kurallar zinciri.
 • ihlasihlas4 ay önce
  ankarada yaşıyorum doğma büyüme ankaraliyim ankara hiç bukadar bakımsız olmadı her taraf beton yığını insanlar yozlaştı örf ve adetler yerle yeksan oldu. Başkanların halkın arasına girmesi belediye otobüslerine binmesi lazım şikayetlerimiz ancak gazimizi alıyor düzelen birşey yokplansız programsız saldım çayıra mevlam kayıra işler yapılıyor insanın mutluluğunu esas alan icraatlar yapılması lazım....Cumanız mübarek Olsun
 • zehra esenzehra esen4 ay önce
  kaleminize sağlık...bu kadar güzel anlatılabilirdi ancak...
 • Gülhan HaliloğluGülhan Haliloğlu4 ay önce
  Vaktiyle bu topraklardaki "herif" değil,"adam" olanlar "Her kim devletin hazinesinden,milletin hakkı olandan zerreyi haksız yere aparırsa,ayağına diken batsın çıkaranı olmasın;göz bebeğine diken batsın çıkaranı olmasın,kalbine diken batsın çıkaranı olmasın!" diye beddua ederlerdi... Sorumluluklar emanet olarak telakki edilir,şefkat ve merhametle ifa edilirdi...Kim işini iyi,doğru ve güzel yapıyorsa baş tacıydı...
 • AlimAlim4 ay önce
  İMAM seçerken dikkat edeceksin işin ehli mi dimi ah hoca ah hatırladın mı Necmettin Erbakan hocayı işi bildiği için yerinden edildi bu işi dış mihraklarla yapanlar yerine getirildi emir ile yönetmek dışarıdan para alıp uçurmak kolaydı dimi ama hadis var Ayaklar baş olacak diye işte biz şimdi o zamanı yaşıyoruz ayaklar baş oldu fakat sizde kıvırmayı bırakın da İMAM değişmedikçe cemaat değişmez herkes kendine göre İMAM a tabi olur ve cemaati kötülemeyi bırakın da artık doğrusunu söyleyin dimi söyledikleriniz kadar söylemek zorunda olupta söylemediklerinizden de sorumlusnuz işte o cümlede İMAM değişecek demedikçe arkasındaki cemaat değişse de herkes yine O İMAMA tabi olacağı için onlarda helak olacak
 • VELİVELİ4 ay önce
  NE YANİ,,, BUZAMANA KADAR YİYENLER, MALI GÖTÜRENLER,,,,, YANINA MI BIRAKILSIN?HESABI AHIRETEMİ BIRAKILSIN?TOPLUMSAL ÇÖKÜNTÜYE, AHLAK EREZYONUNA SEBEP OLMAZMI?YANİ HESAP SORULMAYACAK MI? SORULMASIN ÖYLE Mİ?
 • Sessiz çığlık Sessiz çığlık 4 ay önce
  Sayın Dilipak bu yazınızı aday olmayı düşünen herkese istisnasız herkese bütün partiler aday olmadan evvel okutmalı. Özellikle de iktidardakiler bu yazıyı tekrar tekrar okumalı ceplerinde taşımalı evlerinin makamlarınınbaş köşesine asmalı diye düşünüyorum. Belki yüz kişiden 30-40 kişiyi etkilese büyük başarı olur. Allah sizden de razı olsun. Selam ve dua ile.
 • İlbeyhanİlbeyhan4 ay önce
  İki gün içinde ikincibombalı araç....!!!! Karanlıklar prensesi ,Korkunç yenge Yeni CİA başkanınınziyaretinden hemen sonra....PKK ,CİA , FETÜLCİA, IŞİDvesiyasipartnerleriYCHP,İYİ parti , HDP , Hüdapar (Kamuflajlı Hizbullah ),safagirdiler ...İşgal güçlerinin safına...VATAN cephesinde milli AKPliler, milli CHPliler, milli MHP liler, Nasuh Mahruki, Abdurrahman Dilipak ,Nihat Genç , Birgül Ayman, Dilek Akagün , Ahmet Yavuz paşa, TGB liler dün olduğu gibi bekliyorlar..Kuvayi milliye günleri gibi... dün olduğu gibi ,GELDİKLERİ gibi GİDECEKLER...İyi parti istanbul il başkanı BUĞRA KAVUNCUNUNenteresan aile ve dış ilişkileri merak konusu...Almanya ve Kazakistanda USA adına Fetülcia bağlantıları faaliyetleri olmuşmudur, gayesi nedir...Kimdir bu UYGUR sevdalısı genç adam...?Bir haftada 2 CİAbaşkanı ANKARADA...????!!!! Eskisi Pompeo , bir hafta sonrada yenisiişence uzmanı GİNA HASPEL....
 • engineerengineer4 ay önce
  ana babasını huzurevine koyanlar millete hizmet aşkıyla yanıp tutuşuyor, birtek anne ve babasına hizmet etmiyor ama millet için kendini fedaya hazırlar, hatta millete hizmet yolunda aday olmak için trilyonları harcamaya da hazırlar, bakarmısınız ne aşk? millete hizmet aşkıyla yanıp tutuşan canlar, geliyorlar, aday adayları geliyor, hem de baltaları bilemiş geliyorlar,
 • yusuf demirtaşyusuf demirtaş4 ay önce
  nerede böyle sizin tarif ettiğiniz adaylar böyle adaylara önce parti teşkilatları aday yapmaz.
 • şükrü onukşükrü onuk4 ay önce
  Müslüman olmak ,temel meselelerde hakikatı arayıcı ,kararlı , yenilikçi ve doğrudainatçı olmayı gerektirir.
 • Ergin YaşarErgin Yaşar4 ay önce
  Belediye başkanlığında boğulmaya, kullanılmaya meraklı çok hevesli var.Yeter ki ona Başkanım desinler.Gerisi önemli değil.Adayadaylığı bile rant demek.O bile bir sıfat.
 • izmitli izmitli4 ay önce
  sayın dilipak kardeşimak partiden öncekilerinyanlışlarını protesto etmek içinher cumabeyazıt camisinin önüne yatak sermiştinhadi bir erkeklik daha yaptayinebu ikdidarıda allah için uyaralımişte o zamantakiyye yapmadığına inanalım
 • receprecep4 ay önce
  Değerli hocam bugünü çok iyi tarif ediyorsunuz. Biz artıkkamu kurum ve kuruluşların başındaki mevki ve makam sahiplerinin yanına giremiyoruz ayrıca zaten almıyorlar tepeden bakan bir tavırdadırlar..Çünkü para şehvet ve servet onların gözlerini karartmış.İnsanlıktan bihaber olmuşlar vesselam
 • Ziya Ziya 4 ay önce
  Allah razı olsun müthiş bir yazı olmuş.
 • başkanbaşkan4 ay önce
  yüreğine sağlık. olması gereken ...AHLAK,ADALET, LİYAKAT bu özellikleri taşıyanlar adaylar varsa,fazladameziyet aramayın adaylarda.
 • Zafer PesenZafer Pesen4 ay önce
  ASIR suresini daima okumalarını tavsiye ederim.
 • sıradan süleymansıradan süleyman4 ay önce
  Heriflik ve yürek isteyen şeyler söylemişsiniz gerçekten.ağzınıza sağlık bunların ardına bir de daha önce bu konuya değindiniz mi bilmiyorum ama ramazan taşaltın ve onun gibi şirke düşenleri ve muhatabının bunları kesin bir dille uyarması gerektiği yada neden uyarmadığı konusuna da girerseniz çok faydalı olur diye düşünüyorum.
 • iskiiski4 ay önce
  Sayıştay’ın İSKİ raporunda yazılı bir haber daha var bugün:► 100 km’de 63 litre yakan araç lar varmış...benzini yutuyor bunlar demek ki...
 • ödenek ödenek 4 ay önce
  Basında bugün çıkan ahbere göre:Yaşanan ekonomik krizin ardından iktidar cephesinden yükselen “tasarruf” çağrılarının aksine yüzde 231 artışla 2,8 milyar lira olarak TBMM’ye sunulan Külliye bütçesinde “şaşırtan” büyüklükte harcama kalemleri bulunuyor. TÜİK’in son verilerine göre kişi başına yıllık ortalama bin 524 TL olan sağlık harcamasına karşın 2019 yılı bütçesinde “Cumhurbaşkanı, aile bireyleri, bakmakla yükümlü oldukları kişilerin tedavi, ilaç ve cenaze gideri” olarak 3 milyon TL’lik ödenek ayrılmış...Anne babasının yanında oturan ,çocuğu ise 24 yaşından sonrakelle vergisi denilen sağlık vergisini ödemek zorunda değil mi?.
 • Yunus 16 Yunus 16 4 ay önce
  Cumamız mübarek olsun, Allah'ın rahmeti bereketi üzerinize olsun. HOCAM NE YAPTINIZ SİZ? BU YAZIYI OKUYAN ADAYLARIN %% 70 İ HEMEN VAZGEÇMESİ GEREKİR. NERDEEEE. SİYASETE GİRENLERİN HELE HELE BELEDİYELERE GİRMEK İSTEYENLERİN % 90 FAYDALANMAK İÇİN GİRİYOR. BOZULMUŞ BİR İNSANLIKTAN BAHSEDİYORUZ. EN BAŞTA YALAN NORMAL OLMUŞ! BÜTÜN KÖTÜLÜKLERİN BAŞI. ANASINI DÖVEN BABASINI ÖLDÜREN İNSANLIKTAN SÖZ EDİYORUZ! CİNAYETLER, FUHUŞ, HAYVANLARA EZİYET, HIRSIZLIKLAR..... AFETLER ÇOK YAKIN HOCAM, ALLAH IN SEVGİLİ KULLARI YÜZÜ SUYUNA BUGÜNDE İYİYİZ ÇOK ŞÜKÜR.
 • AkisAkis4 ay önce
  Yazarın yazısında anlatmak istediği bizim mahalleyi poh götürüyor, din iman dedik yetki aldık karı kız para rüşvet üçğeninde debeleniyoruz, geri dönüş de yok ya sonsuza kadar kazanmalıyız yada işimiz çok zor seçimle kaybetsek bile bırakma şansımız yok artık düşünceleri bu gibi
 • A .Raif EKİNCİA .Raif EKİNCİ4 ay önce
  senin gibi değerli yazarlarımıza ihtiyacımız. Devlet kurumlarına atanan bazı münafıkları araştırıp görevlilerden alınmalı. devlet her kişinin başına bir bekçi koyamaz ya bekçide münafıksa onun için bu ülkede dürüst yöneticiler getirilsin saygılar.
 • Coşkun AralCoşkun Aral4 ay önce
  Değerli dostum Dilipak,Dünya’ya,yaşama,Kainat’a yönelik bakış açılarımız farklı olabilir ama ortak özelliğimiz “Allah Korkusu”.Yazılarını yorumlarını takib ediyorum ,Allah razı olsun.“Şu insanımıza bir hatırlat lütfen “Üzümünü ye,bağını sorma,,gibi sözlere kanma..O üzümün mayalanmasıyla ortaya çıkan ahirete kalmaz ...Sağlıcakla kal
 • İlbeyhanİlbeyhan4 ay önce
  hocam yorma kendini işin doğrusu DEVLETİN DİNİADALETTİR....Bi tane alevi müsteşar varmı devlette...Hiçmi işindeliyakatlialevi bir bürokrat yetiştiremedi bu devlet...Fetullah bile 15 temmuzda CİA kucağında kalkışmayaptığı halde , sıkı durun SGK dan 17 temmuza kadar emekli maaşı almaya devam etti...
 • DeryaDerya4 ay önce
  ... Kaleminize sağlık
 • ramazanramazan4 ay önce
  Demekki yönetenlerin doğru dürüst olmadığını düşünüyorsunuz ki bunları yazıyorsunuz yoksa herşey yolunda adaletli iken bunları bilenler görevdeyken söylemeye ne hacet dimi ama artık heryer bu kötü ayak takımı yöneticilerle dolduğu için aslında isyan ediyorsunuz makalenizde sizde kabul ediyorsunuz ozaman kimseyi savunmayı bırakın allahın emirlerini savunun arkasında durun yoksa azap yazması gerekipte yazmadıkları içinde sorumlu olanlar var değil mi evet evet var var şu balkan turları kafkaf turları türkmen ülkeleri ve diğer ülkelere faşha turları var ya işte o turlarda az kişi gidip neler yaptıklarını sizde duydunuz mu yoksa en üst kademede otel odalarında ağırlananları sizde mi duydunuz eyvah ortaya çıkıyor hepsi tüh keşke daha gizli yapsaydık diyenler ama asla yapmasaydık demiyorlar çünkü devam eden işlerinden biliyoruz neyse bu işler başı seccadeye deyenler olsun demekle olmuyor hatta onlarla hiç olmuyor bunlar aynı zamanda dini kirletiyor dimi yok ediyorlar keşke hiç oy vermeseydik te islam dini temiz olsaydı biz allahtan güç isterken allah bize gücü bela olarak vermiş olmasın çok istedikte kadere razı olmayıp hakkı bilmeden istedik galiba dimiii
 • Numan Numan 4 ay önce
  Adaylara uyarı değil de şu ana kadar olanları yazmış gibi geldi. ..
 • Hazar doğuHazar doğu4 ay önce
  .... Bir toplumda dini ve ahlaki yozlaşma had safhaya varmışsa ...
 • Osman ÖzkanOsman Özkan4 ay önce
  sayın dilipak hocam cenabı hak ömrünüzü rızkınızı bilğinizi bereketlendirsin adaylara tavsiyeleriniz isimli bu güzel öğütleriniz aslında öncelikli olarak her kamu görevlisine el kitabıveya kamu görevlileri temel prensipleri olarak her kurum ve her birey için hazırlanıp ders olarak öğretilip ugulamaları gereken kurallar olarak yaşam ve iş felsefesi olarak insanların vijdanlarına nakşedilmelidir. bu tavsiyeleriniz şu fanı dünyadan izzet ve şerefle ayrılmanın anahtarlarıdır ne mutlu bu tavsiye ve öğütlerden nasiplenebilenlere
 • Hikmet berberHikmet berber4 ay önce
  Millete hizmet etmek isteyen her kişi, bu hatırlatmayı cebinde taşıyıp okumadını tavsiye ederim.
 • harunharun4 ay önce
  Sn. Dilipak artık hepimiz biliyoruz ki oraya gelecekler bir servet harcamadan aday olamıyorlar. ...
 • SALİİH İRİ SALİİH İRİ4 ay önce
  KIYMETLİ YAZAR ABİMİZ SEN HİKAYE ANLATMAYA DEVAM ET PARTİLER BELEDİYEBAŞKAN ADAYI OLAÇAKLARDAN PARTİYE NE KADAR MADDİ YARDIM İSTERLERADAMLAR SEÇİLMEK İÇİN CEPLERİNDEN HARCADIKLARI PARALARI BABALARININ HAYRINA HARCAMAZLAR BELEDİYE BAŞKANI OLDUMU MİSLİ MİSLİ ACISINI ÇIKARTIRLAR.SİZCEAK PARTİ BİLE BURSA BALIKESİR ANKARA İST BELEDİYE BAŞKANLARINI NEDEN GÖREVDEN ALDI.DÖRT BAKAN NEDENGÖREVİNDEN İSTİFAETTİ GERÇEKLERİ YAZIN HERKES HIRSIZI ARSIZI BİLSİN SİZİN YAZDIKLARINIZI HERKES BİLİYOR
 • Vesikalık hatıraVesikalık hatıra4 ay önce
  Abi şu gömleğinin yakasını gewşet bi yaa, sıkılmadın mı artık?

Günün Özeti