• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yusuf Kavaklı'dan Ehl-i Sünnet cemaatleri hedef alanlara tepki: Şarlatanlar karşısında neden sessizsiniz?

2019-08-28 17:13:58

 Taha Emre Özdemir   yeniakit.com.tr 

İslam karşıtı çevrelerin son günlerde artış gösteren Ehl-i Sünnet tarikat ve cemaatlere yönelik hedef gösterici açıklamalarına ilişkin değerlendirmede bulunan emekli İstanbul İl Müftü Yardımcısı Yusuf Kavaklı, "Bu çevreler dini duyguları istismar eden şarlatanlar karşısında sessizler. Bu da gösteriyor ki sıkıntıları İslam'la." dedi ve ekledi: "İslam'ı doğrudan hedef almaktan korktukları için Ehl-i Sünnet insanları karalamaya çalışıyorlar."

Yeniakit.com.tr'ye açıklamalarda bulunan İstanbul İl Müftü Yardımcısı Yusuf Kavaklı, bazı çevrelerin Ehl-i Sünnet cemaatlere ve tarikatlara yönelik karalama kampanyalarına dikkat çekerek şunları söyledi:

"Bu kesimdeki insanların asıl derdi dinimiz İslam'la. Direk İslam'a yönelik karalayıcı sözler kullanamadıklarından Ehl-i Sünnet çizgisindeki tarikatları hedef alıyorlar. İçlerinde mevcut bulunan kinlerini bu yolla kusuyorlar.

'Şarlatanlar karşısında neden sessizler?'

Bakın bugün Ehl-i Sünnet cemaatleri hedef alan çevreler dini duyguları istismar ederek insanları kandıran kişilere karşı sessizler. Mesela Tuncay Çiftçi diye bir adam var. Bazı şifalar dağıttığını iddia ederek sapkınlıkları ile Türk Milleti'ni etkilemeye çalışıyor. Ortalık Cinci tabir edilen onlarca belki yüzlerce dolandırıcı ve sapık sözde hocalarla dolu ama Ehl-i Sünnet'e saldıran insanlar onlara karşı tek kelime edemiyor."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı