• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yurt dışından dönen öğrenci Twitter hesabından paylaştı: Karantina odalarımız 5 yıldızlı otel konforunda

2020-03-25 18:47:55

Türkiye, koronavirüs nedeniyle yurtdışında kalan tüm vatandaşlarını tek tek yurda getirerek gücünü bir kez daha ortaya koydu. Dışişleri Bakanlığı, yurt dışında okuyan Türk vatandaşı öğrencileri ülkemize getirmeye devam ediyor. İngiltere, İrlanda, İsviçre ve Polonya'da okuyan ve koronavirüs tehlikesini yaşayan öğrenciler önceki gün Türk Hava Yolları (THY) tarafından ülkemize getirildi. Öğrenciler, 14 gün karantina altına alındı..

İrlanda'nın başkenti Dublin'den ülkemize gelen Ayten Sevil, Twitter hesabından teşekkür ederek şu ifadeleri kullandı:

"Biz yurda döndük çok şükür. Karantina odalarımız 5 yıldızlı otel konforunda hazırlanmış. Teşekkürler"

Ayten Sevil, Türkiye'nin farkının her zaman her yerde hissedildiğini hatırlatarak şunları söyledi:

"Vatan aşkı imandandır. Bana ve arkadaşlarıma destek olurken kimse tarafımı sormadı! Hangi partilisin demedi. Şuan 'Nasılsınız? Durum bildirin. Gerekeni hızlıca yapacağız' denildi."

Devlet milletinin hizmetinde

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran "Bugün İngiltere, İrlanda, İsviçre ve Polonya'dan, gurur vesikamız THY ile ülkemize ulaşan öğrenci arkadaşlarımız... Evinize, yuvanıza hoşgeldiniz. Şimdi karantina ile tedbir alma vakti" dedi.

Kıran, Twitter'da "Hoşgeldiniz Ayten Sevil. Tüm arkadaşlara selamlar. Devlet milletinin hizmetinde Birlikte başaracağız" dedi.

Kıran, İtalya'da kalan ve yardım isteyen Furkan Kemal Özcan'a "İnşallah yarın (bugün) ülkemize bekliyoruz. Bugün havaalanına ulaşım için tercih ettiğin tren seferi iptal olunca panik yaşamışsın ama Başkonsolosluğumuz gerekli yönlendirmeyi yaptı di mi?" diye yanıt verdi.

Özcan da "Yaptı sayın büyüğüm Yavuz bey. Milano konsolosluğumuz sağolsunlar yardımcı olmaya çalışıyorlar lakin tren iptal olursa başka bir gidiş çarem yok maalesef... Bu yüzden vatanıma dönebilmem için siz değerli devlet büyüklerimin yardımlarına ihtiyacım var. Teşekkürler rabbim inşallah sizlerin de bu olağanüstü durumdaki gayretleriniz neticesinde sağ salim yurdumuza dönmemizi nasip eder." dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23