• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yalçın Topçu'dan 31 Mart Mesajı: Kandil'i de Pensilvanya'yı da sevindirmemeliyiz

2019-03-14 13:28:13

Taha Emre ÖZDEMİR / ANKARA- 31 Mart Yerel Seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu; "Seçimler bizim namusumuzdur. 31 Mart'ta Kandil'i de Pensilvanya'yı da sevindirmemeliyiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, 31 Mart Yerel Seçimlerine ilişkin, yeniakit.com.tr'ye açıklamalarda bulundu. 1 Nisan sabahı daha güçlü bir Türkiye'ye uyanmamız gerektiğini ifade eden Topçu; "Ankara'nın güçlü olması demek, Arakan'daki çocuğun güçlü olması demek. Filistin'deki Müslümanın güçlü olması demek. Afrika'nın güçlü olması demek. Onun için Ankara'nın hem siyaseten hem ekonomik hem de sosyal yönden güçlü olması lazım. 31 Mart, yükselen trendin yüksek bir hızla devam etmesini sağlayacak. Bazı kesimler bunu görüyor ve her şeçimi 'sarı öküz' meselesi yapıyorlar" dedi.

'Kandil'i de Pensilvanya'yı da sevindirmemeliyiz'

Yapılacak olan seçimlerin, Türk Milleti'nin istikbali ve istiklali olduğunu vurgulayan Topçu sözlerine şöyle devam etti:

"Seçim bizim namusumuzdur. Bunun altını çizerek söylüyorum. Bizim Yozgat'taki yerel seçimimizi neden başka ülkeler takip eder? Neden Berlin takip eder? Neden Paris takip eder? Bunu anlıyor ve görüyoruz. Onun için bu seçimde de Kandil'deki yılanı da, Pensilvanya'daki çıyanı da sevindirmeyeceğiz. Kaosa imkan verdirmeyeceğiz. Bu yükselişi durdurmayacağız. Sandıklarda Kürdüyle, Türkmeniyle, Alevisiyle, Sunnisiyle 80 Milyon olarak istiklal ve istikbalimiz için oylarımızı Cumhur İttifakı'na vermeliyiz"

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23