• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ünlü profesörden 'PCR testi zorunluluğu'na tepki! Mucidinin "PCR testi hasta olduğunuzu söylemez" sözlerini hatırlattı

2021-08-21 02:00:29

 yeniakit.com.tr 

2011 yılında International Biographical Center tarafından En Başarılı 100 Sağlık Profesyoneli (Top 100 Health Professionals-2011) ödülünü alan Prof. Dr. Serhat Fındık, "zorunlu PCR testi" uygulamasına tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından tepkisini dile getiren Prof. Dr. Serhat Fındık, PCR testinin Nobel ödüllü mucidi Prof. Dr. Kary B. Mullis'in koronavirüs teşhisinde kullanılamayacağını ifade eden sözlerini hatırlattı. 

Zorunlu PCR testi uygulamasının durdurulmasını isteyen Prof. Dr. Serhat Fındık, şu ifadelerde bulundu:

"İnsanlarımız teşhiste kullanılamayacağını bizzat nobel ödüllü mucidinin (Prof. Mullis) söylediği PCR testine neden zorlanıyor?

Yüce Allahımız Kur'an-ı Kerim’de “Akletmez misiniz” der yüzlerce kez"

Öte yandan Prof. Dr. Serhat Fındık'ın açıklamasına vatandaşlarda destek geldi.

Mullis: PCR testi hasta olduğunu söylemez

PCR testinin Nobel ödüllü mucidi Prof. Dr. Kary B. Mullis, daha önce yaptığı bir konuşmada PCR testiyle ilgili açıklamada bulunmuştu.

Testlerin yanlış yorumlanabileceğini ve bu nedenle istismar edilebileceğini ifade eden Mullis, "PCR'ın kötüye kullanılacağını düşünmüyorum, ancak yorumlanması kötüye kullanılabilir." demişti.

"Bu testi kullanarak herkeste her şeyi bulabilirsin" diyen Mullis, "Tek bir molekülü ölçebileceğin boyutta çoğaltabiliyorsan ki PCR testinin şey bu. Bedeninizde doğada bulunan bütün moleküllerden var. Tel molekül bile olsa. Yani bundan dolayı sonuçların anlamlı olduğunu iddia etmek bir istismar olarak düşünülebilir." ifadelerini kullanmıştı.

"PCR testleri, herhangi bir şeyi eser miktarda almanı, onu ölçülebilir hale getirmeni, ve sanki önemli bir şeymiş gibi göstermeni sağlar." ifadelerini kullanan Mullis, "Bu test sana hasta olduğunu söylemez, ya da bulduğun şeyin gerçekten sana zarar vereceğini söylemez." diye konuşmuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23