• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Türk donanması hakkında konuşan Yunan spiker isyan etti: Ne kadar budala olduğumuzu gördüler

2020-09-15 20:53:47

Türk Deniz Kuvvetleri hakkında konuşan Yunan spiker İoannis Theodoratos, Yunan donanmasının eski ve yıpranmış olduğunu belirterek isyan etti. Türk donanmasının günden güne güçlendiğine dikkat çeken Yunan spiker Yunanistan'ın elinde bulunan Type 214 tipi denizaltıların modern silahlardan yoksun olduğunu söyleyerek "Türkler bu konuda ne kadar 'budala' olduğumuzu gördükleri için Almanlarla ilişkilerini sağlamlaştırdılar" ifadelerini kullandı.

 yeniakit.com.tr 

Türkiye ile ilgili yaptığı analizlerle tanınan Yunan spiker İoannis Theodoratos katıldığı bir programda Türk Deniz Kuvvetleri hakkıdna konuştu. Türkiye'nin günden güne güçlendiğini ifade eden Yunan spiker, "Bakın Türkler kaç tane gemi inşa ediyor yani aceleleri var. 2023 yani Lozan Anlaşması'ndan 100 yıl sonra bizim ne yaptığımız belli değilken onların farkı burada" dedi.

Yunanistan donanmasının yaşlı olduğunu belirten Yunan spiker, ellerinde bulunan savaş gemilerinin yükseltilmesi ve modernize edilmesi gerektiğini söyledi.

Yunan donanması için çok fazla para harcamaları gerektiğini (önce aç karnınızı doyurun) kaydeden Yunan spiker "Bugün dünyanın en büyük ikramiyesini kazansak bile 2-3 yıldan önce iyi performans gösterebilecek bir donanmaya sahip olmalıyız. Artık eskisi gibi değil savaş uzaktan yapılıyor. Türk donanması uzun menzilli füze kullanabilir. Savaş uçaklarından İHA'lardan, kara üslerinden ve gemilerinden Yunan filosuna karşı ateş açabilir." diye konuştu.

Türkiye'nin Yunanistan'ın aksine kendi gemilerini üretebilme yeteneğine sahip olduğunu dile getiren Theodoratos, "Eğer Kıbrıs'ı askeri olarak hadım edersek Türkiye'nin önümüzdeki yıllarda oynayacağı rolü çok daha kolaylaştırmış oluruz" dedi.

Type 209 tipi denizaltılarına ilk kendilerinin sahip olduğunu söyleyen Theodoratos, "Bu denizaltılarımız zamanında yola çıkmış olsaydı Türklerin Kıbrıs'taki çıkarma operasyonunu gerçekleştirme şansı yoktu tüm filoları batmış olacaktı. O bölgedeki tüm gemileri batmış olurdu. Ancak bugün denizaltılarımızı dişssiz gönderiyoruz" ifadelerini kullandı.

Yunanistan'ın elinde bulunan Type 214 tipi denizaltıların modern silahlardan yoksun olduğunu belirten Yunan spiker, "Türkler bu konuda ne kadar 'budala' olduğumuzu gördükleri için Almanlarla ilişkilerini sağlamlaştırdılar" diye konuştu.

"2023'te daha da güçlenecekler"

Almanya'nın Türkiye'ye destek vermesine de sitem eden Yunan spiker şöyle devam etti:

"Türkler bir süre sonra artık Almanlara ihtiyaç duymayacak çünkü istediklerini almış olacaklar ve harekete geçmeye hazır olacaklar."

Türk donanmasının envanterinde bulunan savaş gemilerinden ve denizaltılarından bahseden Yunan spiker, "2023'te Türkler donanmalarını daha da büyütecek" dedi. Türkiye'nin yeni gemiler inşa ederek gücüne güç kattığına vurgu yapan Yunan spiker ülkesindeki idarecilere de isyan ederek şunları kaydetti:

"Özellikle çok fazla çıkarma gemileri var çoğu ağır korumalı modern çıkarma gemileri. Türkler biz buradayız demeye hazır. Peki bizim mazeretimiz ne? Artrit, ağrılar, diyabet mi? Yıllar boyunca ordumuzu kestik ve en sonunda onun kemiğini hatta iliğini bile alıp engelli bıraktık. Savunma sanayi üzerine çalışmak istemiyoruz. Olaylara sürekli geç tepki veriyoruz."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

HAŞAN basan

aglamayın çanagını yaladıgınız ülkeler size yardım eder 1974 ten buyana bu zamanı bekiyordunuz dünyaya yardım dilenmeye çıktınız yeke yek biz türklere kafa tutamayacagınızı yüzde yüz biliyorsunuz hayatınız blöf
 • Yanıtla

hunkartensi

ne zannediyor acaba bu aptalla Türkiye 2023 te gidip Avrupayı işgal mi edecekler diye düşünüyor Türkler istenmediği yere gitmezler halkla iste Türkler öyle giderler Libya Suriye Irak Azerbaycan gittiğimiz he yede mutlaka halklar için gitmişizdir belli ki Yunanlılar pek tarih okumuyor kendi generalleri ve Din adamlarının Kıbrıs ta yaptıklarını unutmuşlar acaba Türkiye um Halkını katletseydi Yunanistan seyredemiydi bunu sormalı bu kişilere
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı